Platí zákaz vstupu do obchodu s dieťaťom?

arielqa
7. apr 2020

Ahojte,chcem sa spýtať,počuli ste o tom ,že by bol zakaz vstupu s dieťaťom do obchodu???

evittam
7. apr 2020

@danielinaa Zaujímave. My chodime 2 s jedným vozíkom. Nikto nam nic nepovedal.

sofiia87
7. apr 2020

@cairka ja na nikoho krivo nepozeram, navyse do obchodu nechodim. Uplne rozumiem, ze hold ak nemas to dieta kde nechat, tak jest musis a tym padom aj do obchodu. Moja reakcia bola len na to, ze ak niekto naozaj nemusi to dieta tahat do obchodu a napriek tomu idu spolu, lebo ho nevie inak zabavit, alebo ja neviem, tak je total nezodpovedny. Ked mi muz povie, ze v obchode stretol cele rodiny s detmi tak ma ide porazit.

jankalukasova
7. apr 2020

@danielinaa sorry ale to je blbost. U nas pred Kauflandom stal sbskar a vzdy pustil dnu tolko ludi, kolko vyliezlo von... a este stihal kontrolovat, ze ci sme si vydezinfikovali ruky. Uplne v pohode. Ja som nemala kosik ani vozik... mala som svoju velku kabelu aby som nechytala prave voziky. A nebolo to par ludi... ked som odchadzala bola pred obchom sora na hodinu minimalne... takze vobec nie je pravda, ze len s vozikom. Musia mat "osetreny" pocet ludi na m2.... ale nie nutne poctom vozikov.

danielinaa
7. apr 2020

@jankalukasova
@evittam nie vsade maju sbskarov, ani zamestancov na to urcenycgh, tak sa to snazia riesit ako vedia.

evittam
7. apr 2020

@danielinaa Konkrétne Billa, Lidl. SBSkar vsade, ideme okolo neho...

lulubka28
7. apr 2020

Na toto predsa nepotrebujem nariadenie, zdravy rozum jasne hovori, ze v tejto situacii s dietatom do obchodu nepojdem. Vzdy je riesenie, ako sa zariadit. Vzdy!

jankalukasova
7. apr 2020

@danielinaa tak ale pises, ze vsade.... tak odpovedam, ze vsade nie... a nie.. nie je za taky vstup ani pokuta 20 000€. Je na obchode ako si to osetri.

danielinaa
7. apr 2020

@jankalukasova nam to pisomne poslali z veduceho aparatu ze vyska pokuty je 20 000. Pravdepodobne si to nevymysleli, lebo ked nam prisiel kedysi tiez papier aby sme dodrziavali cistotu, kontrolovali tovar po zaruke, ...bolo tam napisane ze vyska pokuty moze byt v hodnote 1 milion eur. A ze ked po roku sa chyby zopakuju, zavru navzdy prevadzku. Len sme krutili hlavami a potom skutocne sa stalo ze jedna Billa (mesto nepamatam a googlit sa mi nechce) dostala 1 milion eur pokutu.

jankalukasova
7. apr 2020

@danielinaa ano... pokuta je za prekorcenie poctu zakaznikov (1 osoba na 25m2 predajnej polochy) ale nie za to, ze zakaznici pojdu dnu bez vozikov alebo kosikov 🤦‍♀️

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
7. apr 2020

@arielqa ja chodím s malou normálne do obchodu, nie často, ale keď musím, tak musím a ešte mi nikto nič nepovedal! Má 5 rokov, samu ju určite doma nemôžem nechať, nemám obchod blízko, plus keby som čakala v rade, plus si nakúpila, tak som preč dlhšiu dobu! Muz chodí domov večer medzi 7-8, takze keď musím, tak musím! Samozrejme, keby som ju mala kde nechať, tak ju neberiem so sebou! Dám jej rúško, ruky dá do kapsy, nič nechytá, to je už poučena, keď sa inak nedá, tak sa nedá a tiež som nikde nepočula, žeby mali do obchodu deti zákaz

danielinaa
7. apr 2020

@jankalukasova vies ale v malych supermarketoch 500 m2 je toto jedina moznost ustriehnut ten pocet ludi. My ziadnych sbskarov nemame, je nas menej, lebo ocr, chlapi prisli zo zahranicia, tak zeny mzseli do karanteny tiez, ludi viac, nezvladnutelne, aby to jedna len korigovala ked sa nestiha ku kasam, masove pulty, vykladat...takto len zahriaknes ked chce ist niekto bez kosika a su prave vsetkych 20 vozikov obsadenych a vyriesene. 🙂

danielinaa
7. apr 2020

@lanvinka som predavacka a by si sa cudovala kolki vezmu dieta len "prevetrat". :( chlap, zena a ich 2 male deti. Alebo babka, nevesta a 2 deti. Ludo to vobec niektorym nedochadza. Ked je matka samozivitelka, nikoho nema to beriem, ale takych je len zopar.

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielinaa
7. apr 2020

@lanvinka no ved to :( nemaju asi kam ist sa odreagovat ako do potravin. :(

jankalukasova
7. apr 2020

@danielinaa no ved dobre... ja Ti to neberiem ale nepis, ze vsade a pod hrozbou pokuty.

lindusss2016
7. apr 2020

@sofiia87 myslim, ze nikto, kto nemusi, neberie teraz dieta do obchodu. Su aj slobodne matky, dokonca su aj take, ktore uz nemaju ziadnu rodinu, alebo nie je v meste bydliska. Je xy prikladov, kedy proste matke nema kto postrazit deti!

katka2602
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka2602
8. apr 2020

@lulubka28 vždy?Tak napíš to riešenie žene, ktorá ostala sama a rodinu má na druhom konci SR, alebo rodinu nemá. Hádam nenechá doma napr ročne dieťa, a už duplovane ho nenechá s nikým cudzím. Býva niekde,kde rozvoz tovaru-potravin nie je. Našťastie to môj prípad nie je, ale v tejto situácia to tvoje vždy neplatí. Podotknem, že nerýpem, ale som vážne zvedavá na odpoveď.

pimpa12
8. apr 2020

@arielqa u nás v Tescu express nepustame len medzi 9-12, keď je vyhradené pre seniorov. Mimo tohto času není problém. Akurát keď ide mama s dieťaťom musíme ich rátať za dve osoby kvôli obmedzenému počtu ľudí v predajni.

sara07
8. apr 2020

@sofiia87 však píšem že mne deti momentálne do obchodu nechodia
bud navarim/napečiem niečo uplne iné len aby som nemusela ist, a chodi ked je doma mm, ked nie je v praci ale ak napr. by sa stalo že ostane v karantene tak do toho obchodu by som aspon 2x musela ist aj s detmi či sa niekomu pači alebo nie
mm by bol v dobrovolnej karantene v gabčikove asi lebo u nás v byte nie je šanca dodržat ako treba jedine na balkone v stane ale to skôr pred bytovkov v stane lebo sused by ho vysmradoval vkuse

sara07
8. apr 2020

@danielinaa s tým by som nemala problém, jeden vozik a jeden košik do pohody, z tohto hladiska to chápem, musia dodržat počet ludi na plochu a ked ideš s dietatom ste dvaja na vozik
aj ked by sa moc chcelo pustí ma s jednym košikom a jeden košik nechá pri sebe jednoducho ked sa chce da sa

sara07
8. apr 2020

@lulubka28 ako dám ho postražit babke ? alebo susede dôchodkyne ? donaškova služba potravin u nás nie je , donášková služba potravin je len pre dôchodcov a keby bola možnost velmi rada si objednám cez net, ja dm už ani nijak inak neobjednavam , milujem ju za to že si to môžem večer v klude objednat a nie sa tahat do obchodu alebo sa tahat do obchodu s detmi jedno či v tento čas alebo minuly rok

juliana30
8. apr 2020

Tak ja som rozvedená s dvomi deťmi,Ex sa nezaujíma a nemám rodičov.Takze áno,sú aj také situácie,kedy žena musí zobrať deti do obchodu.Mne sa zatiaľ podarilo vždy zavolať kamarátku a tá mi deti postrážila ,ale určite nastane čas,kedy budem musieť vziať aj deti.Včera som musela ísť na poštu ,zobrala som deti,pozerali na mna ako na vraha.Žiaľ nie vždy môžem ísť sama,ale snažím sa ísť na nákup raz za 6-7 dní.

eliska13
8. apr 2020

@evittam nás včera tiež upozornili v Bille, že 2 iba s dvoma kosikmi čo je pekná chujovina, keď je košíkov malo. Veľa SBS karov teraz zažíva vrchol kariéry buzerovat ľudí

tatiana_84
8. apr 2020

@arielqa muz v robote od rana do vecera, tak nemam sancu kupit vecer o 20tej cerstvu zeleninu. Ale v malom masiarstve kde moze len 1 osoba som sa opytala ci moze syn 3 roky cakat medzi dverami na odrazadle-nebol problem, taktiez malinky obchodik -syn opat medzi dverami. Nakupila som zeleninu a sli sme. Skor ma zarazilo, ze sa jedna pani doslova predrala cez syna dnu aj napriek tomu ze som nakupovala a jasne bolo napisane ze len 1 osoba a moj syn cakal v otvorenych dverach.

arielqa
autor
8. apr 2020

@lulubka28
@sofiia87 tak keď je žena SAMA tak asi musí brať aj dieťa so sebou keď potrebuje isť na nákup

katka2602
8. apr 2020

@eliska13 prepáč ale píšeš hlúposť. Keď je raz vyhradený počet ľudí na m2 tak je logické, že ak niekto príde nakupovať vo dvojici tak kvôli tomu druhému, nemôže ísť nakupovať ďalší zákazník. Ak môžu byť v obchode 5 a príde nakupovať rodinka kde budú 3 tak bohužiaľ do vnútra pustia už len dvoch. Neviem o akej buzerácia píšeš, robia to čo je nariadené a tá blbá poznámka je dosť nemiestna. To skôr blbý národ ide do obchoduje vo dvojici či trojici, pritom ten druhý môže kľudne počkať vonku. A tie košíky slúžia ako počítadlo, je úplne jedno koľko tam tých košíkov bude, aj keby ich tam bolo 50, keď raz môžu pustiť len 5 ľudi tak idú len 5. Skús si zistiť aké sú za to pokuty a potom mi odpíš, či by si ty riskovala porušiť nariadenie.

lucyi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielinaa
8. apr 2020

@eliska13 takze nehladaj. Ja len doplnim ze pokuta je 20 000 eur. A napr. ked nemas rukavicu na naberanie peciva (plati to vyse roka), pokuta pre prevadzku 15 000 eur. Zaplatia to oni hoc to pecivo budes naberat holymi rukami ty. Avsak pocula som ( mozno je to blud, neviem) ze obchod ma ale pravo od zakaznika ktory to zapricinil tu pokutu,, sudne tych 15 000 vymahat a aj uspeje. 🙂