Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
12. apr 2011

já zase vidím, tady na MK jiné řazení zpráv, moje dnešní 1. zpráva je u mě až na konci, a mezi tím po různu na přeskáčku...... nechápu

atrami
13. apr 2011

@pata31 , moji majú 8, 6 a 2,5 roka. Najstarší nemá rád obrázky na oblečení- také tie detské, prostredný je školkar a potrpí si, aby mal košelu a nohavice, takže žehlím denne košele 😀 Najmladšiemu to je chvala-bohu jedno. 😉

dievcatko84
13. apr 2011

@atrami jej tak ty si mamicka teda poriadnej party 😉 No ja odpadnem ze si potrpi na koselu a nohavice 😉 Musi byt zlaty 😉 Mne sa velmi pacia chalani taki naobliekani elegantne 😉 mam 2 rocnu dceru..nedame do kopy? 😀 Pockaj aky bude z neho este podnikatel 😉 A z kade si? Z ktoreho okresu?

atrami
13. apr 2011

@dievcatko84 , mrkni do albumu, odblokovala som fotku. mojich chalanov.

lucia32
13. apr 2011

@iloha jééé aj ja som ti nakukla...a máš tam aj žirafku...ja prave idem podobnu riešiť k next tričku 🙂

lucia32
13. apr 2011

@atrami dovolila som si aj ja nakuknúť...

dievcatko84
13. apr 2011

jej aha co mi dnes prislo na FB

https://www.youtube.com/watch?v=7qbNDwRZTwM

to ste uz videli tkato hackovat obrazky? pekne,ze? 😉 a bude to na pokracovanie 😉 je to zo stranky CrochetWorld ;+)

atrami
13. apr 2011

@dievcatko84 , ja to poznám pod názvom tuniské hačkovanie, viem, že je na to špeciálny dlhý háčik.

dievcatko84
13. apr 2011

@atrami ja tuniske poznam inak, tak ze sa robi veeela ociek na hacik a potom sa to prehauje naraz alebo tak nejako 😅 ale tento stlpik je zaujimavy a na zaciatku ten obraz je super 😉

atrami
13. apr 2011

@dievcatko84 obrázok je super. 😉

lucia32
13. apr 2011

Baby miešate pri hačkovaní aj priadze odlišných hrúbok? napr. camila a elian nicky ... jedna 125 m/50 g a druhá 150 m/50 g ...nebude to vidieť? niektoré farby neviem zohnať v rovnakej značky...

zuzka72
13. apr 2011

@lucia32 já míchám a nejde to poznat..teda na první pohled...

Holky mrkejte .... https://picasaweb.google.com/gfashionandstyle 😵 😵 😵

lucia32
13. apr 2011

@zuzka72 peknééé...ale ja tak nerada lúskam tieto hieroglify 😝

zuzka72
13. apr 2011

@lucia32 já vím ☹ ale jako inspirace je to dobrý a jsou tam jednoduchý jde to i bez návodu, jen podle fotky....

letuskah
13. apr 2011

pekne veci ste popridavali 😵

pata31
13. apr 2011

@atrami fesaci chlapci, aj sestra ma troch, ale nastastie ani jeden si nepotrpi na vyzehlene kosele a nohavice 😉 😀

ja dnes nestihacka...teraz vecer som konecne prisila kvietok na dalsiu bekovku a uz makam na dalsej ciapke 😉
@zuzka72 super stranka, vzdy si rada pozeram taketo stranky 😉

zuzka72
13. apr 2011

@pata31 jůůů miluji zelenou krásná co je to za značku?

pata31
13. apr 2011

@zuzka72 znacka Tami a mami 😀 😀 asi myslis priadzu? to je camilla... 😝

zuzka72
13. apr 2011

@pata31 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ´přízi-díky Tami a mami znám 😉 dost dobrá značka...

pata31
13. apr 2011

@zuzka72 no jasneee, ze dobra 😝 😀 😀 inac som rozmyslala, ze nejake stitky by sme mali robit na tie ciapky, aj s telef.cislom 😝 😀 a copyright 😝

zuzka72
13. apr 2011

@pata31 😀 no to určitě 😉

teri3
13. apr 2011

@zuzka72 no to je úžasný profil, či ako to nazvať, len ja som stále ešte neprišla na to, ako sa v tom picasaweb orientovať 😕

dievcatko84
14. apr 2011

@pata31 ja som presne nad tym rozmyslala! ze na svoje vyrobky budem davat svoje stitky 😉 skor ako taku zaujimavost 😉

dievcatko84
14. apr 2011

Dalsie moje vytvory 😉

dievcatko84
14. apr 2011

a sup este papucky 😉

blizennec
14. apr 2011

ahoj děvčata, jsem úplná začátečnice, nebude vadit, když se přidám? 😅
myslíte že byste mi mohly poradit, jestli existují nějaké stránky o háčkování? nějaký úplně základní srozumitelný postup? chtěla bych si časem taky uháčkovat nějakou pěknou čepičku pro synáčka 🙂
ještě mi prosím poraďte, co konkrétně si na začátek koupit - nemám doma ani háček 😀 a taky kde si to koupit. nejlépe jestli je prodejna např někde v Praze a nebo nakupujete na netu? jakou vlnu?

doufám že to není moc otázek najednou..

atrami
14. apr 2011

@blizennec mrkni tu
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
tu je dobrý návod na čiapočku.
http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12
tu je len hačkovanie.
Na začiatok si kúp nejakú bledšiu vlnu vhodnú pre deti, na každom klbku máš aj veľkosť háčiku, ktortý potrebuješ. Ja používam priadzu - Camilla. Zatiaľ stačí bežná galanterka.
Čiapočku určite zvládneš. Kamarátka sa učila tiež len zo stránok. A teraz hačkuje ako drak. 😉

lucia32
14. apr 2011

Moje dielka

lucia32
14. apr 2011

Baby, kto mi poradí ako na túto... velmi sa mi páči, ale ako som písala, velmi odčítať z obrázku neviem...nechcem teraz 5 hodin skúšať a párať, tak keby to niekomu bolo jasné....

Vidím, že aj placka je hore splietaná, ja som urobila normálnu a okienka, ale po 2 DS do nich mi pride riedke, nie ako na obrazku a po 3DS sa mi zdá veľa, či nie? Mám rozrobené dalšie 4 ( podla návodu), tak sa nechcem velmi touto zdržiavať...táto je pre moju Naty

dievcatko84
14. apr 2011

@lucia32 ale na obrazku je po dva ci nie? Podla mna to nebude take riedke, ono tym, ze to je krizene s plnymi riadkami sa to asi tak spevni, ci? 😉

@blizennec no dobre ti radia 😉 skus si kupit nejaku lacnu vlnu ale zaroven dobru pre deticky a poskusaj 😉 Ono to urcite pojde, pomalicky,ale pojde 😉 a ciapocky sa dobre robia, len stale mysli na to, ze uzatvaras riadok, aby si zbytocne nesla do spiraly 😉 aj tak sa da,ale to neskor Drzim palce a tesim sa na foto tvojich vytvorov 😉