Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

liviky
8. jan 2009

ahoj kajiko,super stránky,víš co se mi tam moc líbí,ta čepka na tom škvrněti co je do špičky 😉 😀

liviky
8. jan 2009

teeeda ta je parádní...tu bych nesvedla i kdybych se pos...la 😅

kajika
8. jan 2009

Ona ve skutečnosti vypadá o hodně líp, jen umět vložit tu fotku, je to naprosto jednoduché.

mikalove
8. jan 2009

ahojte,aj ja som kedysi plietla a teraz rozmyšlam či by som si ešte vedela ošká nahodiť 😕 asi nie.pletiete len deťom alebo niečo aj pre seba?

renka9
8. jan 2009

mikalove- momentalne manzelovi- pinokia 😀 😀 😀

mikalove
8. jan 2009

to je čo 😕

renka9
8. jan 2009

mikalove, precitaj si stranku dozadu, tam sme o tom tocili 😉 , to je taka predlzena ciapka ako mal pinokio, do pol chrbta, na konci s brmbolcom 😀

bambusko
8. jan 2009

kajika, nemas nainstalovany nejaky program na prezeranie a upravu obrazkov? napr. irfanview, da sa stiahnut z netu, aj sk a cz verzia

http://irfanview.naetoo.com/

tam si mozes menit velkost obrazkov, na vkladanie do albumov uplne staci 800x600

kajika
9. jan 2009

Tak bambuško díky za radu, pořádně jsem se u toho zapotila/spíš mi jde to pletení, než čarování na počítači/, ale je to v albíčku. 😝

bambusko
9. jan 2009

kajika, sikulka si 😉 a dokumentacia, opakujem, je veeeelmi dolezita 😀

kajika
9. jan 2009

To je , ale ty STROJE 😲

renka9
9. jan 2009

kajika, velmi peknééé. No, tie STROJE, aj ja budem musiet obtazovat MM s dokumentaciou 😀

liviky
10. jan 2009

haloooooo ste tu někdo potřebuju radu,já už sem fakt zoufi a asi i hloupááááááááááááááá 😝

liviky
10. jan 2009

no tak mi daly holky na chvíli volno a já to už asi pochopila 😅

kajika
11. jan 2009

Co tě trápí liviky.

avuska19
11. jan 2009

haloo, je tu niekto kto mi vie poradiť ako sa pletie taká malá bábätkovská čapička, ktorá sa uberá na viacerých miestach? prosím, pomôžte, ešte som nikdy čapicu neplietla, svetrík už mám, aj ponožtičky 😉

liviky
11. jan 2009

ahoj,no mě trápí ta kukla,ale už sem jí začala plést znovvu,tak uvidím,když tak se Vás zeptám na radu 😉

jinak avusko,já pletla pro svou první dceru čepičku tak, že sem si upletla zadní část cca 5-6CM rovně a pak sem to ubírala do oblouku,a pak sem upletla další rovný pruh a přiháčkovala díly k sobě,sakra to se blbě popisuje,počkej zkusím to vyfotit,snad to pochopíš tak 😅

avuska19
11. jan 2009

díky livi,skúsim to.

kajika
11. jan 2009

Zkus se podívat na čepičku tady, jsou tam popisy z darma, na stáhnutí se musíš zaregistrovat 😅 http://www.e-pleteni.cz/popisyZdarma.petra?start=0

liviky
11. jan 2009

tak avusko,hodila sem fotky do alba hadříky......nejdřív sem si upletla zadní část - cca 2Ooček a pletla sem to tak 8cm do výšky a pak ubírala,boční díl čepičky sem udělala cca 60oček a upletla sem obdelník bez ubírání cca 8-9cm,pak sem to jen zháčkovala dohromady...nakonec sem na spodní část čepičky po celém obvodě nahodila očka a pletla asi 5řad,.....neukončovala sem to a do těch oček provlíkla šňůrku na stažení čepičky...no a toť vše 😅 ....já vím nic profesionálního,ale myslím že na první pokus samouka dobrý 😅

avuska19
11. jan 2009

výborné ďakujem .

liviky
11. jan 2009

teda kajinko,tak mám zase další stránky v oblíbených 😀 ...moc pěkné věci,ale jestli tohle někdy zvládnu tak se fakt poklepu po rameni 😀

kajika
11. jan 2009

Ale zvládneš, já šla na tu kuklu úplně naopak, začala jsem zhora, jestli budeš chtít popíšu. 😉

liviky
11. jan 2009

no jestli se mi to nepovede takhle tak klíd,já se nerada vzdávám bez boje 😉

kajika
11. jan 2009

😀

liviky
11. jan 2009

ty pleteš jak už dlouho? 😕

kajika
11. jan 2009

no asi od 12, kdy mně to naučila babička, takže 13 let.

liviky
11. jan 2009

no já taky tak,ale hlavně šiju,ale sem samouk protože sem levák a těm se blbě vysvětluje 😅

kajika
11. jan 2009

No tak vidím, že už neumím počítat, takže oprava 23 let/už jsem stará páka/, al ešiju taky moc ráda, jsem taky skoro samouk, protože podle popisu jsem schopná utvořit máloco. 😀