Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
26. nov 2012

@mahulenka87 Dá, ale špatně. Neměla jsem přímo ráchel, ale pdobnou. Nejsou vidět očka, tak se háčkuje po slepu, ale po pár řadách si zvykneš 😀

meggi0201
26. nov 2012

Ahojte, dlhšie som tu nebola, a kukám, koľko krásnych vecí tu zase pribudlo 🙂 idem sa opýtať, chcem robiť čiapku, klasika ako vždy zo zimnej lady luxus, ale aby som nemusela podšívať, chcem ju robiť dvojmo, je tu dáka zmena? Mám použiť väčší háčik, či 4kou stačí, a čo počet DS, to mám tiež dajak zmeniť? Ďakujeeeeeeem 😵 😵 😵 😵

verka9
26. nov 2012

ahojte, ja som sem ešte neprispievala ale potrebovala by som poradiť od skúsenejších hačkarok, neviete čo je toto za vzor alebo kde by som našla návod? už som prehľadala toľko stránok a nikde som to nenašla - marí sa mi že sa to volá že "vejárikový" vzor alebo niečo také len to neviem nájsť, viete mi niektorá poradiť? ďakujem kráááááásne 😉

luckybara
26. nov 2012

@verka9 na uložto.cz jsou zdarma ke stažení snadné háčkování..myslím že byl popsán v čísle 2.. 😉

luckybara
26. nov 2012

ahoj holky po dlouhé době jsem zavítala do trafiky a koupila dianu mimi,jsou tam super návody,(svetry,polštáře,komplety)musím říct že se v tomto čísle překonaly,pokud by měl někdo zájem návody přepošlu

verka9
26. nov 2012

@luckybara síce tam nebolo presne to čo som potrebovala ale veľmi ste ma potešili, lebo som ani nevedela že takýto časopis existuje a sú tam super vysvetlené veci aj pre začiatočníčky, presne toto som potrebovala, ďakujem kráááásne 😉

luckybara
26. nov 2012

@verka9 já měla za to že tam je jinak co chceš poradit se vzorkem jak na něho nebo jak na něj v čepici?

verka9
26. nov 2012

@luckybara ja som potrebovala návod na celú čiapočku, ale už som niečo také podobné našla tak sa trápim a skúšam, lebo v tom časopise je tá vzorka veľmi "dierkavá" 🙂 mala by to byť čiapočka tak na chladnejšie dni, ale časopis som si hneď uložila lebo na jarnú čiapočku to bude uplne ideálne, ešte raz ďakujem

luckybara
26. nov 2012

@verka9 není za co držím pěsti ať se povede 🙂

letuskah
26. nov 2012

@meggi0201 urcite nie 4kou to by si sa obesila, ked dvojmo tak aspon 7 ak nie 8.cku 😉 na dvojmo davam vacsinou dvojnasobnu velkost hacika ale to zavisi od toho ako hrubo to vyzera 😀

sjuz
26. nov 2012

ahojte baby, chcela by som vas poprosit o radu a skusenosti. Je vhodne podsivat ciapky flisom aj babatkam? Mala ma 2 mesiace. Bojim sa ci sa nevyhadze...Dakujem moc.

nella0305
26. nov 2012

Pro velký úspěch budeme 1 balík odesílat již zítra, plníme další, který odešleme 29.11, takže můžete směle dál objednávat. Děkujeme všem www.ganella.cz 🙂

nella0305
26. nov 2012

@sjuz Já je nikdy nepodšívám, hodně záleží z čeho je děláš.

lili_mia
26. nov 2012

@sjuz uháčkuj ešte jednu takú istú čiapočku, najlepšie iba z KS a tu daj naspodok a potom obe čiapky zoši spolu

lili_mia
26. nov 2012
31majka12
26. nov 2012

@letuskah ahoj ake pomocky potrebujem ak sa chcem naucit hackovat...
dakujem

vera_vila
26. nov 2012

@verka9 http://fizule71.blogspot.cz/2012/03/zaciname-ha... tady najdeš také návod na vějířkový vzor

vera_vila
26. nov 2012

@31majka12 háček, přízi a něco, podle čeho se budeš učit 🙂

ivasad.
26. nov 2012

Ahoj holky, nevíte, zda se dá uháčkovat pružný lem, nebo nějaký pružný vzor - chtěla bych dětem udělat nákrčníky, ale neumím plést, jen háčkovat. Díky moc 😉

monyccka
26. nov 2012

@sjuz nasa sa vzdy vyhadzala, ked som jej na hlavicku dala flis. Jedine bavlnu zniesla. Tk som potom podsivala bavlnou, raz dokonca dvojmo 🙂

miruska76
26. nov 2012

@ivasad. ja som teraz robila čiapku, strieda sa predny reliefny stlpik a zadny relief. stlpik a vyzera to ako pletene 🙂 ako tu na tejto ciapocke http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10863

ivasad.
26. nov 2012

@miruska76 díky, vyzkouším. Jde mi o to, aby se ten nákrčník dal převléct dítěti přes hlavu, a pak nebyl moc volný na krčku... Zkusím to, díky

31majka12
26. nov 2012

@vera_vila a na zaciatok mi staci jeden hacik?
alebo kolko ich vlastne je?

janca_dobi
26. nov 2012

Zkušené háčkařky, prosím o radu. 🙂 Potřebuji dceři udělat čepičku k duhové nextové bundičce, u nás bohužel není moc velký výběr přízí, proto budu objednávat přes internet. Odstíny, které potřebuji, jsem našla u příze Kateřina nebo Tango. Kterou byste mi doporučily? Děkuji moc. 😉

tiffanka
26. nov 2012

@meggi0201 cawík.. takže mne sa osobne nepáčila čiapka z lady, čo som robila...ani v jedno..v dvojmo už dupľom..háčiky som poskúšala 3 hrúbky...nakoniec som prišla na to, že na pletenie je vhodnejšia. Takže škriatkovskú som uplietla..kuk do blogu, ak chceceš...tá tyrkysovočierna. Prišiel mi z nej veľký balík, takže pletiem 🙂

zet83
26. nov 2012

zkušené háčkařky, prosím o další radu. Co znamená, když dlouhý sloupek je dělaný ze 3 uzlíků a ne z 2. Bylo to v popisu a já jsem z toho pani jelenová. Díky !!

verka9
27. nov 2012

@vera_vila
@lili_mia dievčatá ďakujem krásne veľmi ste mi pomohli - skúšam to podľa tej "jahôdky" a zatiaľ to vyzerá celkom dobre 🙂 len musí ísť dokúpiť vlnu 🙂 ešte raz ďakujem

vera_vila
27. nov 2012

@31majka12 to záleží na tom, čím chceš začít učení... jinak podle toho, jakou si koupíš přízi... na učení ti stačí 1 klubíčko a 1-2 háčky různých velikostí

vera_vila
27. nov 2012

@zet83 řekla bych, že je to prodloužený dlouhý sloupek http://fizule71.blogspot.cz/2012/03/zaciname-ha...