Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

telinka
5. okt 2010

@ojo asi uz si zacala pliest , ale skus vzskusat na licnej strane 1hl,1obr-jak patent a na rube plet vsetky ocka obratene....ja mam ten vyor rada a casto ho pouzivam 😉

iloha
5. okt 2010

@ojo - když je žíhaná, tak vzor skoro nepotřebuješ, bude hezký i tam............ale třeba copánky by vypadaly hezky 😉

neumisa
5. okt 2010

@ojo melír bych nechala hladký - pletla jsem klukům vesty a suprově mi ten melír vynikl.

ojo
5. okt 2010

no já vím, že vzor nepotřebuji, ale vadí mi, jak se to pak kroutí 🙄 nebo čím zamezím to kroucení??

@telinka to je ten pružný vzor, že?? takový dělám na šály....a patent se dělá, že 1hl, 1obr líc i rub...takový perličkový vzor, ne?

ještě jsem plést nezačala, teprve dodělávám tu čepičku pro Radimka 🙂

telinka
5. okt 2010

@ojo , neni to perlickovy.....vyskusaj a uvidis.....prva rada je jak na patent , len tym ze z rubu pletes obratko to potom nepruzi jak sal , z lica nad hladkym okom je vzdy hladke...pri perlickovom je nad hladkym obratene

telinka
5. okt 2010

toto je on - mam rozpleteny sveter pre petru 🙂 ten obrazok vpravo -tak to vyzera z rubnej strany

iloha
5. okt 2010

@ojo zkus krajové oko plést s nití vpředu (jako obrace), pak by se ti to nemělo kroutit; nebo stačí dělat krajové oko, pak oko obrace a pokračovat již normálně...............a kroucení vůbec nevadí, vždyť to stejně sešiješ 😵

ojo
5. okt 2010

@telinka na popisy jsem trubka...stejně to nechápu 😅 jakože líc bude 1hl, 1obr a z rubu bude nad hladkym hladké a na obrace bude obrace? 😕

@iloha aha...já první krajové oko nepletu a poslední pletu hladce anglicky...tak by stačilo, že za krajovým prvním okem dám obrace a pak všechny hladce?? a z rubu obráceně? 🙂

a ještě, když pletu ten žerzej, tak oka obrace jdou v pohodě..rychle, ale když pak mám plést hladce, tak mi to vůbec nejde...myslíte, že můžu plést ty oka hladce anglicky??

a koukala jsem i na nějaké vzory a pořád nechápu co znamená, když někdo napíše, že se má plést " jak se oka jeví "😅 😕 že nad hladce pletu co? 😅

telinka
5. okt 2010

@ojo lic si pochopila dobre a z rubu budu vsetky obratene...tak to by ti malo ist rychlo 😉

a jak sa javi-presne nad hladkym hladko , nad obratenym obratko 🙂

neumisa
5. okt 2010

@ojo jak se oka jeví - nad hladce hladce, nad obrace obrace

ten popis jsem pochopila tak, že z lícu 1 hladce, 1 obrace, z rubu všechny obrace

telinka
5. okt 2010

tak to mas dvojmo potvrdene 😀

ojo
5. okt 2010

aha 😀

já jsem fakt na popisy blbka, vždy to napoprvé pochopím jinak 😅 i s tou ušankou jsem nejdřív bojovala a teď už mi to přijde jednoduchý 😀 😀 😀

@telinka tak ten vzor půjde rychle, tak ho udělám 🙂 budu dělat rozepínací, tak jsem těch několik ok, kde budou dírky a budu přišívat knoflíky dělala perličkou 🙂 tak i ten patent udělám perličkou 🙂

no a poslední věc, kolik asi ok budu dělat, aby Tomáškovi padnul na zimu 😀 a mám vlnu Duhu 🙂

telinka
5. okt 2010

@ojo no ty si dobraaa 😀 😀 😀 musis upliest skusobny vzor......nahod cca30 ok , uplet kusok , nameraj si kolko ok ti vojde na sirku 10 cm ---ciste teoreticky napr. 16 , tento pocet vydelis 10 a dostanes cislo 1,6 tzn , ze na jeden cm sirky upletu potrebujes 1,6 ocka 🙂 teraz najdi nejaky svetrik pozadovanej velkosti a pomeraj si sirku....takze ak je napr. zadny diel siroky25cm x 1,6 to je 40- takze potrebujes 40ok + 2okrajove , to sa neda tak pausalne urcit , lebo kazda inak pletie inak volnejsi , ci viac stahuje , ja tento sposob pouzivam uz 27 rokov a funguje to 🙂 teda nie ze by som bola taka stara ale pletiem od 10tich rokov 😀

ojo
5. okt 2010

@telinka 😀 no to byla jen řečnická otázka...nečekala jsem, že mi přesně řeknete kolik ok 😀 😀 ale ten způsob, jak to počítáš je super, určo to tak udělám 😉

emicka09
5. okt 2010

holky, umíte prosím některá ještě rusky? 😅 našla jsem jednu krásnou vestičku a nějak nemůžu vyluštit ten vzorek ☹
http://maceska.rajce.idnes.cz/Sandra_10-2010/#3...
je to ta druhá - marina.

neumisa
5. okt 2010

@emicka09 spěcháš na to? můžu to poslat někomu, kdo umí, ale nebude to hotovo dneska ...

emicka09
5. okt 2010

@neumisa - to bys byla moc hodná! vůbec to nespěchá! ještě musím doplést to pončo 😉 jak já teď lituju, že jsem při hodinách ruštiny nedávala pozor 🙄

neumisa
5. okt 2010

@emicka09 posláno, budeme čekat na výsledky ... 🙂

emicka09
5. okt 2010

@neumisa - díky moc, jsi zlatá!

iloha
5. okt 2010

@ojo jj, přesně tak, můžeš klidně hladce plést anglicky...... za krajovým okem a před posledním okem stačí obrace a pak hladce a z rubu obrace.
a jak se oka jeví ...opravdu znamená co vidíš,

dievcatko84
6. okt 2010

@iloha dakujem za rady za okrajove ocko 😉 aj mna potesili a pri najblizssom strikovani ich musim praktizovat 😉
Pre potesenie 😉

teri3
6. okt 2010

ahojte, tak práve som dokončila čiapku - tú ušatú a aj nákrčník, ale drobec si ich nechce skúšať, takže to bude bez fotky...

ale chcela som reagovať myslím na @ojo , že sa Ti krúti keď pletieš hladký vzor. Ja mám pre seba rada pulóvre bez patentu a mala som takú peknú vlnu, na ktorej najkrajšie vyniklo hladké, teda myslím, že to hovoríte žerzej. Tak som tam vyštrikovala také kosoštvorce obratko - je to veľmi jemná vzorka a potom sa to vôbec nekrúti

dievcatko84
7. okt 2010

@teri3 super napad!!!
Ja "posielam" novych priatelov, ktori cakali moju dcerku rano v postielke 😉

iloha
7. okt 2010

@dievcatko84 šikulka 😵

dievcatko84
7. okt 2010

@iloha dakujem 😉

silvia.t
8. okt 2010

Och ženy,klobuk dole,nadherne pletietie,nme sa to strašne pači ale neviem či by som sa to niekedy naučila 😅 ja neviem ani ako sa ihlice držia 😝 no napady sa mi hlavou len tak hýria...cez net sa to asi nenaučim,že??? 😕

bibi1711
8. okt 2010

ahojte kocky, potrebovala by som ustrikovat male hrube hunate ciapocky...ak sa niektorej z vas chce, ozvite sa mi prosim do IP, fotku vam poslem🙂dakujem

dievcatko84
8. okt 2010

@silvia.t ale ano da sa naucit aj cez net 😉 Ja osobne odporucam mimibazar.cz ten je lepsi ako sk 😖 😉 A tam mas velmi vela rad, a hlavne su tam aj odovlavky na rozne videa na youtube 😉 alebo priamo tam skus hladat 😉 neboj, kto chce hlada sposoby a kto nie dovody 😉 zvladnes to 😉

neumisa
9. okt 2010

@silvia.t ale jo, dá se to, já jsem taky samouk - a zvládám prstové rukavice, ponožky, svetry a teď si dokonce i háčkuju záclonu 😎

telinka
9. okt 2010

@silvia.t potvrdzujem 🙂 ja som sa komplet hackovat naucila z netu 😉 tak do tohooooooo!!!! 😎