Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
9. okt 2010

@neumisa wow, prstove sa ani ja neodvazim 😉 ale zaclony, chi na to treba dobru trpezlivost,ze? 😉

ojo
9. okt 2010

@teri3 to je moc pěkný vzorek 🙂

@neumisa teda prsťáky, to jsi dobrá 🙂 a to jsi je dělala podle návodu na MMB? já jsem je tam našla...možná si někdy troufnu 😀

neumisa
9. okt 2010

@dievcatko84 na prsťáky jsem si našla děsně jednoduchý návod na MMB, ž mě to samotnou překvapilo, jak je to dobře napsané, no a záclonu ... už ji dělám po kouskách rok 😀 ale mezitím obplétám všechny své kluky, tak to mě snad trošku omlouvá ... až bude hotová a visící, tak se pochlubím, snad to stihnu ještě letos 🙂

neumisa
9. okt 2010

a tady je ještě jeden návod, asi i jednodušší 😎

http://www.chytrepleteni.cz/prstove_rukavice.htm

dievcatko84
9. okt 2010

@neumisa Dakujem dakujem! Uz mam ulozene ;) Mam uz asi 1000 stran rad a napadov...Keby sme tak nic ine nemuseli robit,ze? 😉 Milujem rucne prace a celkovo take prplacky 😉 a hlavne ked clovek nie je na tom najlepsie financne 😖 tak super ked vie nieco robit s rukami 😉 Ja som prave nasla napad pre dcerku 😉 Urobim jej kuchynku na Vianoce zo skatule 😉 ale krasne 😉 sa vytesujem 😉

neumisa
9. okt 2010

@dievcatko84 hmmm ... tak kuchyňka u nás nehrozí, leda tak garáž 😀 😀 😀 A jinak je fakt, že pletu hlavně užitkové věci a hlavně, večer u televize bych se zbláznila, kdybych nemohla něco šmodrchat 😀

dievcatko84
9. okt 2010

@neumisa PRESNE!!! Ja uz nedokazem pozerat televizor bez dacoho v rukach...myslim, ze to uz je nieco z mozgom 😀 chi 😉 a za tu garaz si trafila 😉 chi 😉 snad aj ja raz aj garaz budem robit 😉

dievcatko84
9. okt 2010

ze aka chyba 😀 "z mozgom" 😀 ma byt "s mozgom" 😉 chi 😉

emicka09
9. okt 2010

holky, jdu za váma pro radu - věděla byste některá, jak uplést tenhle vzorek?

neumisa
9. okt 2010

@emicka09 oba to jsou copánky - ten vizuálně drobnější je na řadě hladkých oček vedle sebe a kříží se, (např: 8 hladce, kříží s 4 a 4) ten protáhlejší je totéž, ale mezi dvě řady hladkých se přidá několik oček obrace (např. 4 hladce, 4 obrace, 4 hladce) ... nevím, jestli je to srozumitelné ... 😖

miladkad
9. okt 2010

@emicka09 ahoj, máš na mysli celú čiapku, či len tie vrkôčiky - copánky?

miladkad
9. okt 2010

niekto ma predbehol, ale súhlasím s tým, čo napísala @neumisa

emicka09
9. okt 2010

@miladkad, @neumisa - díky moc!
ten hladký copánek je klasika, ten bych zvládla, ale ten jakoby kosočtvercový mi není jasný 😅 to se kříží v každé lícové řadě 4 hl. a 4 obr.?? nebo teda spíš asi 2+2, ne? a plete se to na 8 řad s tím, že se to křížení o jedno oko v každé další řadě dycky o jedno posune? toto jsem nikdy nepletla, tak fakt nevím 😅

neumisa
9. okt 2010

@emicka09 kříží se jen to, co je hladce - oka obrace se dají na pomocnou jehlici za pleteninu a po křížení se vrátí zpátky

např. 4 hladce na 1. pomocnou před pleteninu, 4 obrace na 2. pomocnou za pleteninu, uplést ten druhý sloupek hladce, uplést z 2. pomocné obrace, uplést z 1. pomocné hladce ... nic se nikam neposouvá 🙂

uf ... doufám, že je to trošku srozumitelné, manžel se mi tu směje, jak si máchám rukama a virtuálně pletu ... 🙂

emicka09
9. okt 2010

@neumisa - díky moc, ale jsem jakási navrdlá 😅 to je 1. řada, co píšeš a ta další (myslím lícová)? ta se plete stejně??

neumisa
9. okt 2010

@emicka09 pak se plete několik řad rovně nad sebou, aby se ty sloupky zase srovnaly a vynikl ten středový vzor a po nějaké době ( třeba 10 řad) znovu křížíš. Klasický copánek přece taky nekřížíš každou druhou řadu. 😉

miladkad
9. okt 2010

@emicka09 tak predsa som to našla vo vzorke v angličtine, tak som to preložila a stiahla obrázok, musela som ho trošku upraviť, aby sa Ti hodil na tú čiapku a neviem tu vložiť značky k obrázku, tak som to opísala - dúfam, že to pomôže:
prázdny štvorček = hladko
krížik = obrátene
znak v prvom riadku hore vľavo = 1 očko za pleteninu na pomocnú ihlicu, 3 hladko, 1 z pomocnej ihlice obrátene
znak v prvom riadku hore vpravo = 3 očká dopredu na pomocnú ihlicu, 1 obrátene, 3 z pomocnej ihlice hladko
znak v 11. riadku zvrchu = 3 očká dozadu na pomocnú ihlicu, 3 hladko, 3 z pomocnej ihlice obrátene

emicka09
9. okt 2010

@neumisa - díky moc! jsem asi natvrdlá, ale potřebuju to nakreslit 😀 je to toto nebo ne? http://picasaweb.google.com/vzornikypolla/POLLA...

emicka09
9. okt 2010

@miladkad - díky moc - jsi zlatá! 😵 přesně to jsem potřebovala 🙂

teri3
10. okt 2010

@emicka09 áno, je to ono, ale pozor, lebo tam máš vo vnútri toho kosoštvorca aj zopár hladkých očiek - tak ak ich tam nechceš, tak si to musíš prekresliť 😉

teri3
10. okt 2010

pozerala som, kto sem dával návod na tú tuniku a vidím,že si to bola Ty, @emicka09. No ja som ju už začala robiť - pre neterku 😎

emicka09
10. okt 2010

@teri3 - jojo, jasně, ten prostředek chcu jen obrace 🙂 od tuniky jsem upustila (chtěla jsem ji pro malou do jeslí, ale podostávala jsem nějaké, tak jim mám teď dost), ale jsem ráda, že to posloužila někomu dalšímu 😉 teď mi padla do oka jedna nextovská vestička, má podobný copánek jak ta čepka, tak se to bude k sobě snad i hodit 😵 http://www.next.co.uk/shopping/girls/youngergir...
jste hodný holky - ještě jednou moc dík!!

neumisa
11. okt 2010

trošičku chlubení ... klukovské vestičky, moje vesta a botičky a čepičky pro nedonošeňátka 🙂

dievcatko84
11. okt 2010

@neumisa No sikula 😉 Tie vesty su zlate a chalani ako poctivo pozuju 😉 Ja sa chystam tiez na ponozticky pre malicke babatka 😉 Nasla som navod na pletenie na dvoch ihliciach tak sa neviem dockat kedy to skusim 😉

neumisa
11. okt 2010

@dievcatko84 kluci pózují pouze za lentilky a ještě ne dlouho, musela jsem se snažit, abych měla slušnou fotku rychle 😀

dievcatko84
11. okt 2010

@neumisa jeeej😀 No to je podarene 😉 To mi pripomina syna sesternici 😀 😀

telinka
11. okt 2010

caute , tu su moje najnovsie cepule , ale ta jahoda...ta je uuuzasnaaaa , doporucujem vyrobit pre male bambulky 😵 😵 😵

dievcatko84
11. okt 2010

@telinka ja sa na tu jahodku chystam na jar 😉 normalne, hanba-nehanba si uz zapisujem co kedy budem robit aby som na nic nezabudla 😉 a rovnako vianocne darceky 😉 chi 😉 prave koncim ponozticky su naadherne a su super jednoduche 😉 a take malinke, ze hned zacne svrbiet maternica ked to vidim 😉 😀 😀

telinka
11. okt 2010

@dievcatko84 no ved u teba je take svrbenie ziaduce , somnou uz je to horsie 😀 😀 😀