Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

avanka
17. jan 2014

@dabon ja by som rozsirovala po celom obvode sedielka v pravidelnych rozostupoch, napr. kazdy 7 stlpik, prip. podla potreby

dabon
17. jan 2014

@avanka Dakujem - idem na to 🙂 snád niečo vykúzlim :D

kerka13
17. jan 2014

@dabon ja som postupovala takto a bolo to pekne do A: http://www.hackovanisvendulkou.cz/hackovanisven...

meggi0201
17. jan 2014

@zuzana050 ďakujeeem 🙂

poki10
17. jan 2014

@kerka13 prosim ta ako sa cita ta tabulka? ja este neviem velmi citat taketo navody, tak budem rada za kazdu radu :(

tretulka
18. jan 2014

som si usila na seba budu, robim malej ten nestastny sveter, druhy pokus 😀 , ale nerozumiem navodu, je to v rustine, zacala som na 181 ociek, hackujem rovno, ukoncim a mam nahodit 90 ociek - co sa mi zda malo, neviem ci to zle citam, predsalen rustinu som mala v skole daaaaavno 😀, no hadam to nejako teraz dokopem

anoli85
19. jan 2014

Holky, nezkoušela jste některá háčkovat čepičku z Dolphin baby s nějakým jiný vzorečkem než jen s ks, pds nebo ds? Z této vlny už mám dvě a ještě mi jí dost zbylo a nechci dělat ty samé. Mám to pro novorozeně (ještě nenarozené). Budu moc ráda za Vaše rady.

maca77
19. jan 2014

@veronikani krásna 😉 to bola robená z nejakej melírovanej priadze?

veronikani
19. jan 2014

@maca77 áno z priadze TERA

sartina
19. jan 2014

@tretulka Ahoj, zběžně jsem to pročetla a chápu to tak, že začneš na řetízku ze 181 ok, jedeš podle vzoru na schématu č. 1, až to bude mít 25cm ukončíš - to je ta dolní část. Potom ten vrch - ten začneš tam, jak začala ta spodní část (podle šipek, teď háčkuješ směrem nahoru ke krku), nabereš tam 93, háčkuješ ten pružný vzor podle schématu č. 2 v délce 4cm, pak to tam rozdělíš na zádíčka a dva přední díly a jedeš až nahoru (ubíráš v místěna rukáv), kdyby něco nebylo jasné, napiš - přeložím;)

hricmajka
19. jan 2014

@kolienko návod nemám, ja som ju robila klasicky z DS a ostatné som robila len podla obrázka, sorry 😒

tretulka
19. jan 2014

@sartina presne tak to rozumiem aj ja, len sa mi zda tych 93 ociek dost malo 🙂

sartina
19. jan 2014

@tretulka já bych to osobně nepočítala, nabrala bych na té kratší straně jak mi to vyjde, tak aby to bylo dělitelné 2 plus 1 ať mi vychází ten vzor a hotovo ;)

hasleerka
19. jan 2014

ahojte, prosím vie mi niekto poradiť ako uštrikovať pánsku čiapku .... hľadám na nete ale nejak neviem nájsť nejaký správny link ... please o pomoc.... dík

lusinda2000
20. jan 2014

Ahojte kočky, chcela by som skúsiť urobiť volánovú sukničku...poradíte mi nejakú peknú a hlavne dobrú volánovú priadzu? Farba by mala byť niečo medzi ružovo-bielou,môže byť aj fialková. a ešte sa chcem spýtať, aká je najvhodnejšia vlna na začiatok sukničky,na pás? zatiaľ ďakujem.

miaria1
20. jan 2014

@kadri vyborna stranka, vdaka za napad 😉

kerka13
20. jan 2014

@poki10 aka tabulka?

dabon
20. jan 2014

Tak tu je môj prvý kabátik 🙂 zelená došla, nikde na sklade ani tu na mk som nezohnala, čiže toto vzniklo z pôvodne zeleného kabátika 🙂

zuzulkaba
20. jan 2014

@dabon krasny🙂 mas aj navod?

dabon
20. jan 2014

@zuzulkaba dakujem 🙂 návod nemám, sedielko som robila podľa @adrika000 a potom už len improvizácia 🙂

stellastella
20. jan 2014

@dabon Jak dobre, ze ta zelena dosla. takto je to krajsie 😉

stellastella
20. jan 2014
stellastella
20. jan 2014

Toto je moja čerstvá vlnka a čiapka z nej 🙂 https://www.facebook.com/stellaart.sk

stellastella
20. jan 2014

A ešte jedna priamo z kolovrátku

kolienko
20. jan 2014

Tak konecne pridavam aj ja nieco po dlhsom trapeni so zaciatkami 🙂

sofhia
20. jan 2014

@harula1 zial mam ju doma, je mi uplne zbytocna, kupila som malej 1 klbko na ciapku, nie som extra citliva, ale zda sa mi,ze skriabe...
na co hladas vlnu? ja mam nejake nespotrebovane zbytky v bazare, a najdes u mna aj to 1 klbko Alasky..tu na MK

harula1
20. jan 2014

@sofhia ja som len dostala objednavku na ciapku a kedze som zimne este moc nerobila, tak som sondovala u dievcat, ze ako su spokojne Dakujem za info.