Po tretíkrát som nespravila skúšky v autoškole, čo ďalej?

annaxj
18. jún 2019

Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá nejaké skúsenosti s nespravením skúšky v autoškole na 3. krát. Povedali mi že mi príde domov nejaké potvrdenie o nespravení skúšky ale nepšišlo mi nič a bude to už mesiac. Plus nemá niekto nejaké skúsenosti s odvolaním sa?

annaxj
autor
18. jún 2019

@patinqaa Presne!! Ja osobne som mala pocit ako by im išlo o to aby čo najviac ľudí skúšky nespravilo.. vždy urobili skúšky cca 1/2 z 10 čo sme tam boli..

annaxj
autor
18. jún 2019

@patinqaa a myslím že to už bohužiaľ takto nefunguje :(

pivonka6
18. jún 2019

@patinqaa chcela si napísať lepšich učiteľov 🙂

patinqaa
18. jún 2019

@pivonka6 Lepsej autoskoly s lepsimi ucitelmi 😉

pribinak
18. jún 2019

Ked si tak slabo trénovala kužele mohla si to riesit tak, ze kamoš/muz ta mohol odviesť vecer na prázdne parkovisko, zobrať krabice od banánov a mohla si trénovať.
2x neurobiť kužele je uplne zbytočná chyba

patinqaa
18. jún 2019

@annaxj Ja som zazila aj to ze dvakrat po sebe nik v tych dnoch nespravil. Ja som sice spravila hned test aj kuzelky ale na jazde som skoncila 1 aj 2x. Potom tretiu jazdu som mala kvazi vybavenu a uz ani pas som si nemusela davat.. takzw o niecom to svedci.
Zienky maju pravdu kuzele si mohla trenovat a spravit hned to bola zbytocna chyba. Ale je neskoro plakat nad rozliatym mliekom ..

sense
18. jún 2019

@pribinak veru aj mna pred x rokmi.braval takto kamos a ucil aj parkovat a bola som.mu vdacna za to,ze sa nebal ze mu auto znicim 🙈. kedze my sme vtedy auto nemali a jedina moznost boli jaxdy v autoskole...

pribinak
18. jún 2019

@sense ja som sa tiez takto učila parkovať a poznam kopec ludi, ktori to takto riesili

patinqaa
18. jún 2019

@sense
@pribinak Ja tak isto žienky. Komu na tom záleží tak skusa aj takto. Ja na starom letisku som sa ucila parkovat s starej fabii bez serva 😃

oli18
18. jún 2019

Ja som za, aby sa skúšky brali max. prísne. Tak, ako bolo vyššie uvedené, auto je zbraň. Jazdím dlhóóó a denne. Štve ma, ak sa jazdí. Konkrétne jeden prípad zvlášť. Tu, kde bývam, ruší križovatka predchádzajúcu značku /najvyššiu dovolenú rýchlosť/. Za križovatkou sa má znížiť na 50-ku. 99% vodičov to nerešpektuje, teba podľa mňa to nevie. Dodržujú to asi len tí, ktorí už za to platili, keďže tu niekedy merajú. Takže kto neurobí skúšku, vo vlastnom záujme by si mal kondičné jazdy zaplatiť. Tu s nedá odvolávať, alebo hľadieť na peniaze.

luchab
18. jún 2019

Podla mna by vodicsky preukaz nemal ziskat kazdy, co si zaplati kurz. Bud na to mas schopnosti alebo nie. Nespravit skusky 3x o niecom svedci.

annaxj
autor
18. jún 2019

@oli18 ja nemám problém zaplatiť za kondičné jazdy, lenže to sa už nedá keď som nespravila 3 krát...

sapetka
18. jún 2019

Ja som sa kuzelkam vyhla chvalabohu🙏Ale to bolo pred 15rokmi panecky. Ale doteraz si pamatam ako sa ma opytal policajat co by som robila keby mi trebalo vymenit olej🤣

luchab
18. jún 2019

@sapetka Zasla za mechanikom,nie 😉 ?

pribinak
18. jún 2019

@luchab nas baby v autoškole poučil inštruktor, ze ak by bolo nieco treba menit ci opraviť, ze mame rovno odpovedať, ze by sme sli do servisu a nekazili auto este viac😛😛😛😛😛😛😛

sapetka
18. jún 2019

@luchab presne🤣pobavili sme sa obaja ale vodicak som dostala💪

saja1
18. jún 2019

@annaxj ja ti neviem poradit, ale chcem sa ta zastat 😏 ked som pocula za ake blbosti sa vyhadzuje zo skusok... akoze sorry sproste kuzele! V dnesnej dobe, ked ma skoro kazde auto senzory, moje aj kameru 😀 Okrem toho, povedzme si pravdu, 90% zien aj tak parkovat nevie, kuzele nekuzele 😆 mam pocit ze sa ti policajti len odbavuju na tom. Drzim palce nech to nabuduce das ✊

79viktoria79
19. jún 2019

@annaxj 2x si neurobila kuzelky....uz v tedy si mala rozmýšľať nad tym ,ci si taky dobrý vodic,ze nepotrebujes kondičné jazdy,ked ti v tedy bolo luto peňazí,co chces riešiť? a preco si sa nespytala v autoskole ako ďalej?

majcika
19. jún 2019

Nič v zlom ani proti nikomu... Elektronika v aute, mnohé sa na ňu spoliehajú až príliš, pri akomkoľvek probléme, keď elektroniku použiť nemôžu je pruser. Osobne som za aby všetci ovládali a dokázali fungovať hlavne bez elektroniky. Parkovanie hlavne bo veľkých mestách je často na spotenie sa. A ak sa vtedy šofér spolieha iba na elektroniku tak nadáva presne, na tie sprosté kuzely😁

kikuska555
19. jún 2019

@saja1 vedla teba by som auto mat nechcela teda, ak sa spoliehas len na elektroniku a spetne ti nic nehovoria. Parkujem denne min 10x ci na parkoviskach pei obchodnych centrach alebo pred blokom a urcite parkovat viem koli kuzeliam.

@annaxj u koho si robila autoskolu? Ja som ju robila pred 4r v alfe. A teda instruktota som mala uzasneho, a nemala som pocit aby policajt bol skorumpovany lebo dbal poriadne nato aby ked niekomu sa urobit vodicak aby niekoho nezabil.

sasanka605
19. jún 2019

@saja1 a moje nemá ani jeden senzor si predstav a teraz co na parkovisku? No parkovať len tak ako keby si šla medzi kuzele a keď nevieš tak nezaparkujes a potom co? Riskovať na parkovisku je super, mám na aute pár odtlačkov od dobrovoľníkov ktorí nevedeli parkovať, samozrejme okrem jedného sa nikto nepriznal, super nie?

vendulka80
19. jún 2019

S takýmto prístupom menej škody narobis, ked si kupis bicykel. Nieco nespravis a citis sa v prave? A citis sa do premávky? Ved to preboha nejazdis na autíčku na kolotočoch. Ked niekoho zostrelis na parkovisku lebo nebudes vediet, kvoli comu mas zrkadla aj vtedy budes v prave? Nehadz vinu na nikoho, bezne na cviciskach trénujú ludia aj sukromne.

moonlight1210
19. jún 2019

@annaxj najskor to bude tak, ze si budes musiet zopakovat autoskolu. Ak si vyberies inu, nez si mala, spytaj sa rovno kolko hodin (resp. jazd) comu venuju. A dohliadni si, aby ti ziadnu nezrusili.

Pytaj si jazdy skoro rano, alebo podvecer, aby ti slnko svietilo sikmo do oci. Resp si uz mala tmu.
Kedze uz nie si zaciatocnik, bude lepsie si zvykat na stazene podmienky.
(Nas ako studentky na VS tymto mucili od zaciatku. Prvu jazdu som mala za burky s riadnym dazdom. Smrt v ociach, nevedela som ani kde mam stierace.)

Ale nic ti nebrani nahadzat do auta nejake vacsie veci a nech ta niekto zavezie podvecer na parkovisko pri niektorom obchodaku a trenuj “kuzelky” (postav si tie veci tam, kde by stali na parkovisku auta).
Alebo si najdi niekde uzky priestor medzi dvoma budovami a trenuj do neho zaparkovanie predom aj cuvanim. Aspon budes megaopatrna, lebo tam by si uz naozaj narazila.
Najdi si uzku ulicku a trenuj otacanie sa v nej na Tcko alebo na hviezdu.
Uc sa jazdit cuvanim. Cez spataky, alebo aj s obzretim sa.

Vsetko sa ti to zide v realnych situaciach (vcera v noci som akurat bola u kamosky a byva v uzkej ulici, tak som ju musela pri odchode celu vycuvat - cca 70m do dvoch zakrut, nie je rovna a vsade uz nastavane auta domacich, takze bola tym este uzsia - a na konci sa este v nej otocit, nez som vosla do premavky, lebo som do premavky samozrejme nemohla nacuvat. A to mam velke SUV. Takze nikdy nevies, kedy sa ti co zide.).

Necakaj na to, kedy ti niekto nieco ponukne.
A ked uz, tak sa ozvi, ze sa na skusku este necitis a chces ju odlozit. Ze si potrebujes nieco dotrenovat.

wcw
19. jún 2019

Kde v BA najdem dobru autoskolu cital som ze dobra autoskola je Pohode a Fortuna ale neviem ale nemam si to ako nacvicit sam mandzelka papiere nema a kamosov nemame ani ona ani ja a z rodinov sa nestretavame mam 3 deti tak by sa mi to hodilo vseobecne ako pre rodinu tak aj na pracu diki za odpoved

lulula1990
19. jún 2019

@annaxj pozri kedysi sa robila autoškola na neviem kolky krát, aj donekonecna. Keď som ja robila autoškolu - 7 rokov dozadu, tak nam tam hovorili že ich začali zvonku nabádať na to, aby dávali len 3 pokusy - vo väčšine krajinách to totiž už dávno fungovalo, takže aj SK sa muselo prispôsobiť. Papier ti príde urcite, zatiaľ sa znova prihlas na kurz, venuje tomu čas, nájdi si dobrého inštruktora a dáš to. Keď som ja robila neurobili tuším 2ja a potom sa tiež hlásili na nový kurz , ale majiteľ autoškoly im dal nejakú zľavu.

ibrunova
19. jún 2019

@annaxj Rozhodnutie ti príde,malo by byť odoslané do mesiaca, a tam budeš mať napísané, či sa dá voči odvolať v akej lehote, ale viacmenej o tom pochybujem, lebo odvolať sa dá proti niečomu, čo sa dá ešte prešetriť, a to pochybujem, že sa dá pri jazde..

uglybetty1234
19. jún 2019

Robila som si autoskolu teraz v zime. Priorita bolo urobit test a kuzele na prvykrat. Kuzele som trenovala do mrtva. Mala som napisane na papiery kedy ako co. presne podla bodov na parkovisku - oproti lampe, ryha v zemi atd... na prvykrat som nedala jazdu- urobila som mega chybu, instruktorka mi musela strhnut volant.
Zaplatila som si asi dalsich 8 kondicnych jazd. Radsej si zaplatim teraz ako neurobit kurz a platit si cely este raz. Jazdu som urobila na druhy krat. Sama som sa citila lepsie v aute.
Teraz uz jazdim na trasach co mam naucene a postupne pridavam dalsie.
Myslim, ze odvolanim nedosiahnes nic! Aj keby to bola nejaka mala
Chyba, tak to chyba bola! Na ceste moze taka chyba stat niekoho zivot, alebo poskodenie majetku. Sama si to uvedomujem ked jazdim ako zaciatocnik. Ked s neurobila kuzele 2x mala si si dat niekolko kondicnych jazd.

zuzula118
19. jún 2019

Papier o rozhodnutí ti určite príde ja som tiež na prvej skúške prešla po kuželoch a to som mala pred každou jazdou najskôr kužele a až potom sa šlo do premávky a jedine kužele boli pred skúškami moja istota že ich dokonale viem a práve na nich som pohorela na druhej skúške som ich dala úplne bez problémov ako aj jazdu v premávke, mladí chalanisko čo bol so mnou neurobil ani na tretí krát dvakrát kužele a na tretí krát ho vyrazil za to že nemal počas jazdy v premávke bezpečnostný pás možnože naozaj závisí aj od toho aký deň má zrovna policajt prvýkrát prešli len dvaja z desiatych a na druhej sme prešli všetci držím palce a treba stále trénovať, trénovať časom sa do toho dostaneš.

rik01lulaka
19. jún 2019

@annaxj zmen autoskolu v prvom rade bo v tejto uz mas "meno"... a neboj spravíš...moja svokra absolvovala celý kurz so skúškami 3x 😀
A teda riadne sa pripravuj a cvic aj s niekým s rodiny...Ja som so svojou chodila na kuzelky bo si to dohodla s autoskolou

deti95060810
19. jún 2019

troška možno mimo tému, ale nechápem ako tie tupé cigánky a cigáni čo nevedia poriadne ani čítať spravia potom autoškolu....to by som chcela vidieť tie testy, pretože niektoré otázky sú chytáky....