Počet kúpeľní v novom dome.

jana621
6. okt 2019

Ideme stavať dom a s manželom sa nevieme zhodnúť v počte kúpeľni 😀

1. varianta - dve kúpeľky - jedna bude s wc + sprchac a v druhej bude wc + vaňa
2. varianta - jedna kúpeľňa - wc + vaňa a samostatne by bolo ešte jedno wc s umývadlom

Štvorčlenná rodina - dvaja dospelý, dve deti.

Ďakujem za názory 🙂

simsalabim
6. okt 2019

@jana621 urcite varianta c. 1. Dve kupelne aj dve wc.

oira
6. okt 2019

Za mna 1)

eliska13
6. okt 2019

@jana621 to je 2podlazny dom?ja by som nrchcela wc tam kde je kupelna.to radsej ta prva varianta.
nemozete mat zvlast 2x wc, a jednu kupelnu kde bude dvojumyvadlo, vana, sprchac?

halci
6. okt 2019

wc urcite samostatne, nie v kupelni. idealne by bola jedna velka kupelna s dvomi umývadlami a vanou. alebo dve mensie kupelne.

mima86
6. okt 2019

my mame vasu prvu variantu, obe kupelne spolu s wc a nstazujem si. obe su dost velke. pre mna je to skor vyhoda, ze ked dieta chce vo vani na wc, nemusim ho nosit mokre do inej miestnosti, alebo ked ma hnacku,ci vracia, vsetko vybavime v jednej izbe. aj ja ked som v kupelni,casto mi zacne byt treba a mam to po ruke. ale kazdy ma na to iny nazor.

simca06022011
6. okt 2019

My máme hore samostatné wc s umývadlom, kúpeľňu s vaňou. Dole máme samostatne wc a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Tu dole by som bola kvôli dispozícii skôr za spoločnú kúpeľňu s wc..máme do tej kúpeľne dvere aj do záhrady, von, čiže výhodnejšie ako ísť cez cely dom ( wc je pri vchode..) alebo ho obchádzať. Mozno raz 😂 ja som určite za.samostatne wc, môj chlap tam sedí aj pol hodinu aj hodinu kľudne... Vždy v ten najmenej vhodný čas😂 to by sme sa nestihli umyť, namaľovať...

mima86
6. okt 2019

@simca06022011 no ale ak su dve kupelne,tak to nie je az taky problem? ci? keby bola len jedna,tak je to o inom.

uglybetty1234
6. okt 2019

varianta 1

simca06022011
6. okt 2019

@mima86 Ty máš kozmetiku a veci v každej kúpeľni? 🙂 Pre mňa to je problém 😊 plus jasne .. smrad riešiť alebo vetranie.... Máme okná ale potom vetrať a sprchovať sa alebo niečo... Každý máme iné preferencie, ja dom rada že ti horné je samostatné.

natali0902
6. okt 2019

My stávame akurát dom bungalov a máme vašu 1 variantu +ešte jedno wc pri vstupe do domu 🙂

duduska25
6. okt 2019

Mne sa pozdáva varianta c.2.
My práve staviame, a máme kúpeľňu so sprchacom a wc, pri vchode samostatné wc s umývadlom a v pivnici máme pracovnu a aj tam wc a sprchový kút. Nejak sme vaňu neriešili, dúfam že nám veľmi chýbať nebude. Teraz máme vaňu a 90% sa v nej len sprchujeme

777januska777
6. okt 2019

No ja by som bola za variantu 2, lebo máš menej umývania. Vo variante 1 by si musela umývať aj vaňu aj sprchu. Aj keď asi sa jediná na to takto pozerám 😀

mima86
6. okt 2019

@simca06022011 no moj nesedava tak dlho 😂 ale ak by to mal vo zvyku, tak by sme sa asi dohodli, ze to bude robit vzdy na jednom wcku a v druhej kupelni budem mat veci ja. kazdopadne nam sa to velmi nedalo posiesit samostatnymi wckami, nemal by byt odkial vchod. a inak ano, moje veci sa povaluju vsade 🤣🤣

deti95060810
6. okt 2019

č.1
2krát kúpeľka , 2 klrát WC
my máme posch. dom a veru na každom poschodí WC aj kúpeľka...Doporučujem ....

alias313
6. okt 2019

@jana621 my sme tiez 2+2.A teda 2 wc su na nezaplatenie😁hore mame kupelnu kde je vana +wc. A dole mame osobitne kupelnu so sprchovym + osobitne wc. Inak v sprchovom sme sa sprchovali asi tak 2x- a to ho chcel muz. A stale sa sprchuje hore v kupelni vo vani😂😂😂

eliska13
6. okt 2019

@777januska777 To ma ani nenapadlo😉 ale ja do sprchoveho kúta nechodím sprchujem sa vo vani, tak kút si umýva muž sám😍

yanni
6. okt 2019

@duduska25 Mas deti? Ja si to pro detoch neviem predstavit fungovat bez vane.

st44
6. okt 2019

2 kupelky s wc

yanni
6. okt 2019

A k teme. My mame 3. Dole akoze hostovska ale rano si tam vsetci umyvame zuby a ja dam doporiadku moj "zdemolovany" ksicht😂. Sprcha (povodne bola planovana AJ vana ale to sme nakoniec zrusili, hostia sa nemaju so vyvalovat vo vani haha😝😝😝😝), WC, dve umyvadla.
O poschodie vyssie: velka kupelna-velky murivany sorchovy kut, z jeho opacnej strand wc, vsetko oddelene stenou a za dalsou steno (kvazy v streed kuilen) velka vana. Plus este dva umyvadla.
O dalsie poschodie vyssie: vana, jedno umyvadlo, kupelna. Tam "zije" pubertak.

jana621
autor
6. okt 2019

@eliska13 bungalov
Práveže sa nám tam nezmestí taká kúpeľňa, kde dáme aj sprchac aj vaňu 🤔

jana621
autor
6. okt 2019

@duduska25 my vaňu chceme hlavne kvôli deťom 🙂

jana621
autor
6. okt 2019

@777januska777 práveže presne toto riešim. Že to všetko budem musieť riadiť 😄 manžel chce aj ten sprchac, ja iba vaňu . Tak povedal, že si sprchac bude čistiť sám. To mu tak verim... 😄

janage
6. okt 2019

Ja mám deti ekzematikov, boli časy keď 4 ročná každý deň sa musela kúpať v dákej prísade, to si neviem predstaviť ako by som to riešila bez vane. Sprcháč je zas super ak je problém s mobilitou. napr. úraz nohy - nevieš vojsť do vane. 2

h2
6. okt 2019

@jana621 Ahoj, ja mám skúsenosť s oboma variantmi. Kúpili sme starší dom, kde pôvodní majitelia začali rekonštrukciu. Na prízemí bola kúpeľňa, kde bolo WC, umývadlo a sprchový kút, na poschodí bola veľká kúpeľňa s WC, umývadlom, vaňou... Všetky spálne máme len hore, na poschodí, dole je otvorený priestor, obývačka+kuchyňa+jedáleň. Čiže na prízemí nikto nespáva, hore máme aj veľkú hosťovskú izbu. Takže v sprchovom kúte sa nikdy nikto nesprchoval, občas som tam sprchovala izbové rastliny a tak podobne. Asi po dvoch rokoch sme spodnú kúpeľňu rekonštruovali a sprchový kút sme dali preč. Nikomu nechýba.

777januska777
6. okt 2019

@jana621 ak muž chce sprchový kút, tak možno by som neriešila úplne vaňu, ale možno by som, urobila kompromis, už sú teraz aj také sprchové kúty trošku vyvýšené a ten by mohol byť aj ako vaňa aj ako sprcha 😀

marcelatje
6. okt 2019

V prípade poschodového domu určite dva x WC, my mame bungalov a i keď by sa do kúpeľne ešte jedno WC zmestilo, nedali sme. Bývali sme v byte kde bolo len jedno a prežili sme to bez nehody. Aj oslavy zvládame dobre. Ja mam radšej viac voľného priestoru. Apropo vanu nemáme vôbec a nechýba nam. Deti sa normálne sprchuju, sprchac mame veľký, taky rodinný 😂😂😂 (rátala som s možnosťou že u nás v prípade potreby budú bývať naši rodičia, aby bolo jednoduché ich obriadiť ak to bude nutné) Keď sa deti museli kúpať v nejakých bylinkách použila som detskú vaničku.

duduska25
6. okt 2019

@yanni jasne, dve. Vo vani ich sprchujeme. Raz za čas im vodu napustim ale potom to aj trpko olutujem.😅😅😅

duduska25
6. okt 2019

@marcelatje tiez sme vyriešili jeden krásny veľký sprchac, Krásna sprcha s dažďom. Dá sa podľa mňa zvyknúť žiť bez vane. Ako píšem vyššie, len sa v nej sprchujeme 😊

momoqui
6. okt 2019

@jana621 my mame 1x wc w umyvadlom a 1x kupelnu s wc, vanou a sprchacom. Ja som velmi spokojna. Povodne som chcela tak ako tvoja varianta 1, ale zrejme by mi vadilo mat kozmetiku v 2 miestnostiach a takto dam deti kupat sa do vane a ja zatial sa osprchujem v sprch. kute a mam ich na ociach.

marcelatje
6. okt 2019

@duduska25 keď sme prerabali rodičovský dom, nevedeli sme sa s mamou dohodnúť. Ona chcela vanu, ja kút. Dali sme obe a aj keď sa mama rada kúpe, viac využíva sprchac. Je to rýchlejšie a aj už má svoj vek.