Pocity pred, počas a po pôrode. Aké sú tie vaše?

denisaap
22. jan 2008

Ahojte tehulky,snažilky a maminy!Vytváram novu tému o pocitoch pred,počas a po porode.Aké mate skusenosti alebo pocity z porodu.Tehulky či snažilky- aké mate pocity ked pomyslite na porod?A maminky- aké su vaše pocity či skusenosti?

susik77
22. jan 2008

ja mam jeden postreh: snazila som si zistit o porode max.informacii, bola som na dobrom kurze, a vedela som, co mozem asi cakat.na porod som sa nebala a velmi mi to pomohlo.samotny porod, hoci bol tazky-13 hodin som dobre zvladla, na konci som mala super pocit 🙂

certica
22. jan 2008

pred porodom zmiesane - co ma caka a neminie, pocas sekcie pohoda a po porode prekvapivo prijemne, ze to vobec nie je take hrozne, ako som ocakavala a ako ma ine baby strasili a plasili . stale som cakala, ze pridu nejake otrasne bolesti a oni neprisli 😀

martinkamm
22. jan 2008

ja mam strasny strach z bolesti kedze osm taky sralo, velmi sa bojim ale skutocne len tej bolesti nicoho ineho 🙄

denisaap
autor
22. jan 2008

Ja som sa tiež stršne bála,každy ma strašil ale bol to jeden z mojich najkrajšich zážitkov v živote a už teraz sa teším ked to zažijem zas,chcely by sme tento rok druhé...hádam sa to podarí...

martinkamm
22. jan 2008

deniska tak ti z celeho srdca zelam nech to cim skor vyjde 😀

curly1983
22. jan 2008

no pred porodom jasne ze zmiesane pocity, strach, zvedavost a hlavne nech to je uz za mnou ... a po porode nieco uzasne ... ja by som to chcela zazivat stale a stale dookola . je to nieco naaadherne .. fakt najkrajsia vec aka sa nam v zivote moze stat 😵 😵 😵

denisaap
autor
22. jan 2008

Dakujem!Najkrajšie je ked Ti ukážu malé v tom okamihu zabudneš na celu bolest...

denisaap
autor
22. jan 2008

curly!Uplne suhlasím.Je to nádhera tá bolest a všetko s tým spojené stoja za to...

martinkamm
22. jan 2008

no ste mi to tak pekne opisali ja sa na malinke straaasne moc tesim 😵

curly1983
22. jan 2008

denisaap ja som teda tiez mala dlho kontrakcie a neotvarala som sa a bolesti strasneee .... ale ten pocit ked ti to babo vyberu a ukazu a vsetko po tom - to sa proste neda opisat - ja ani neviem najst tie spravne slova ... proste nieco uzasne, nadherna, krasa ... hned by som sla rodit 😀 uz len pre tie pocity potom ... 😵

denisaap
autor
22. jan 2008

Mne dost pomohlo že bol pri porode aj manžel,prv nechcel rozhodol sa až v porodnici a terz je rad že tam bol.AJ doktory boli ku mne pozornejší...

curly1983
22. jan 2008

denisaap aj moj priatel bol pri porode a tiez som teda bola velmi rada .. celkovo cely cas bol pri mne 😉

certica
22. jan 2008

viete, co mi ale nejde do hlavy? preco je pre niekoho sitie horsie ako porod a niekto o tom ani nevie. a teraz nezavisle bez toho, ci normalne, s EPI atd.

curly1983
22. jan 2008

joooj certi sitie ani nespominaj ☹ strasneeee nieco 😠

andy75
22. jan 2008

ja som pocas tehot. stale rozmyslala,ake to bude,ako to bude prebiehat atd.atd. a nakoniec to vobec nebolo tak strasne /a to si myslim,ze mam nizky prah bolesti/ a babatko na konci uplne nááááááááádherné 😵 😵 😵

elise
22. jan 2008

ja som mala veľmi ťažký pôrod malý ma dotrhal komplet ked išiel von, lebo ešte rotoval,bolesti som hrdinsky znášala lebo som sa tešila na malého ako bude vyzerať, mala som síce info o pôrode bolesti...rodila som bez liekov od bolesti vydržala som bolesť až do tlačenia vtedy som požiadala o epiduralku a medzi sťahmi mi ju pichli atá úľava ked som cítila iba to že mám tlačiť. najkrajší moment až k slzám bolo ked malý zaplakal, lebo sa narodil pridusený tak ho oživovali a potom ked mi ho priniesli a dali do náručia. zabudla som na bolesť a spolu s manželom ktorý bol pri plrode sme si malého mohli chvíľku podržať a vychutnať, potom do premiestnili do inkubátora.ale celé snažilkovanie tehulovanie a pôrod stojí za to všetko ked na konci držíte svoj pokladík 😵

martinkamm
22. jan 2008

aj vam zavidim ze ste mali polovicky pri sebe nas ta nasa opustila takze budem na vsetko sama 😢

denisaap
autor
22. jan 2008

martinkamm!takže Teba to onedlho čaká?Prajem aby všetko dobre dopadlo a aby si na ted den D spominala čo najkrajšie a ver že to aj budeš! 🙂

nevesta
22. jan 2008

Pred porodom, ake to bude,
pocas - do r..i
a po - konecne a neskutocne nadherny pocit, ked mi malu priniesli 😵

curly1983
22. jan 2008

martinkamm tak to je smutne ale neboj zvladnes to aj bez polovicky a budes na seba o to viac pysna 😵

martinkamm
22. jan 2008

dakujem velmi pekne snad to take bude 😅

andy75
22. jan 2008

certi -aj mne kazdy hovoril,ze sitie je horsie ako porod a ja som to vobec necitila, ziadna bolest a to ma dost dlho platal.....

denisaap
autor
22. jan 2008

martinkamm!nebudeš sama,máš drobčeka a on ani nevie o čo prišiel...

magg
22. jan 2008

ja som sa bolesti vobec nebala, skor toho ci bude babatko v poriadku, ci sa nieco neskomplikuje. Asi zato som mala bolesti tri dni pred porodom 😀 , ale je to taka prirodzena bolest, vedela som ze jej vysledkom bude to , po com som v zivote najviac tuzila. Takze vsetko bolo v pohode, len som medzi kontrakciami bola strasne hladna a to som normalne vecerala, aj ked sa mala narodila nadranom, uz mi vlastne nemali dat veceru, ale to by som asi najblizsej sestricke odhryzla ruku 😅 . Bolo to uzasne, a mala som EDU, lebo som uz bola strasne unavena po tych troch prebdenych nociach, takze to bolo najsamlepsie na svete 😉 😀

martinkamm
22. jan 2008

pre ten milovany uzlicek spravim cokolvek len skutocne so mnou je to tazke a bolestou ja som posrana uz len ked idem k zubarovi je to moja smrt este ani brtacka poriadne nejde a ja uz revem 😠

elise
22. jan 2008

martinkamm povedz maminke alebo sestre alebo kamarátke nech ide s tebou k pôrodu ked sa tak budeš cítiť istejšia, dobre to dopadne uvidíš 😉 a samozrejme že budeš šťastná, ked budeš malinké prvý krát počuť a držať v náručí 😉 želám ti nech je zdravučké a má všetko čo má mať 😉

denisaap
autor
22. jan 2008

sitie?ani neviem že ma šili ale na druhí den-to bola sila,štípalo a pálilo no hruza.Ale to už bol pri mne ADKO kukala som len na neho a bolest išla bokom...

martinkamm
22. jan 2008

ja som aj rozmyslala bud nad EDU al. porodom do vody len EDU v TN moc nerobia al. nechcu netusim vyhovaraju sa vzdy ze nie je anesteziolog a do vody by som najblizsie mohla rodit v Topolcanoch co je dost od ruky tak este uvidim ci sa rozhodnem pre nejaku moznost a mozno ma porod chyti este v skole 😵 kedze mam vyucko az do 28.3 vtedy mi konci letny semester 😅 a porod mam 31.3 tak uvidime co bude 😀

martinkamm
22. jan 2008

v tom pripade by ma porod chytil v Ziline 😀

denisaap
autor
22. jan 2008

Neviem ale radčšej 100 krát rodit ako raz k zubárovy.Bolesti sa aj ja hrozne bojím ale pri porode ide o niečo nadherne a preto je to iné...