Očkovanie proti Covid v tehotenstve - názory a pocity

mgerynka
23. nov 2021

Ahojte tehuľky. Boli ste sa niektoré očkovať počas tehotenstva? Aké sú Vaše názory, pocity? Ďakujem

anjelicek26
23. nov 2021

Ockovat som sa pocas tehotenstva nemala , ale moji chlapci mali covid ked som bola v 4-5.tyzdni a nenakazila som sa, nikto s nas doma ockovanych, takze som rada za to...co sa tyka ockovania v tehotenstve tak neviem neviem... prvy trimester urcite nie... booster by som mala ist v januari, to bude v druhom trimestri, co by podla mojho gynekologa bolo treba ist, ale uvidim... protilatky mam vysoke, bola som na krv, aspon podla mojho lekara... rozhodnuta nie som veru...

koray
23. nov 2021

@mgerynka nie, az po porode sa dam. A moje pocity? Extremne nervy mam ,ako sa ludia chovaju, tlacia sa na mna v obchode ,kaslu. Nikto sa nedezinfikuje. Dufam, ze to nechytim

luciaaaaa
23. nov 2021

@mgerynka som tehotna. Nedala som sa. A nedavno som tu citala velmi smutny pribeh od @naobedbuduspagety ako jej babo dopadlo po jej ockovani v 2.trimestri. strasne mi je jej luto. Malo by sa o takych pripadoch viac hovorit

petra710
23. nov 2021

Bola som v druhom trimestri a neľutujem, NÚ žiadne akurát som bola jeden deň unavená a trošku má bolela ruka. Pôrod sa pomaly blíži a pri tom čo sa v súčasnosti deje, som oveľa kľudnejšia.

fleur1111
23. nov 2021

@mgerynka budúci mesiac budem rodiť. Ockovat som sa dala po morfo sone na odporúčanie gynekológa a dalších odbornikov. NÚ žiadne.

vanda323
23. nov 2021

@mgerynka Ja nad tým rozmýšľam. Som v 7 mesiaci. Mala som Covid v októbri. Jediné čo ma odrádza je že som chcela.ten Jensen lebo je to jedna dávka a včera tu dievčatá písali že sa bude preockovavat Pfizerom. Tak zas nechcem mať v tele sto vakcín

hederamonstera
23. nov 2021

Mam kamaratku, ktora sa dala ockovat v 6.mesiaci. Nemala ziadne NU, a babo jej po narodeni testovali na protilatky a malo ich, tak su kludnejsi.
Ale ja sama nemam na to odvahu, neodpustila by som si to, kebyze sa mu nieco stane.

leuska1991
23. nov 2021

@mgerynka aj ja som tehotna,nedam sa ani v tehu a ani potom😊

mia781312
23. nov 2021

Na isntagrame je jedna mama gynekologička skus si pozrieť 😊dneska tam písala trosku otom

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alena2798
23. nov 2021

@mgerynka nuz, ja som sice dvakray ockovana, druha davka este koncom aprila. Mam narok na tretiu, ale nepojdem. Otehotnela som v juni, mesiac a pol po ockovani a mojmu babatku v 20tt zistili vrodenu chybu srdiecka. Caka ma porod v Bratislave, babatko budu operovat po narodeni. Ja to nepripisujem ockovaniu, ale neviem co si mam mysliet... Uz ma hocsico napada😔

anica
23. nov 2021

@alena2798 vrodené chyby srdiečka tu boli aj pred očkovaním, to s tým nijako nesúvisí...ročne sa narodí asi 500 detí s VCHS, skôr by som sa bála covidu v prvom trimestri, lebo vtedy dokáže vírus narobiť veľké škody na vyvíjajúcich sa orgánoch

mgerynka
autor
23. nov 2021

@mia781312 ako ju na IG nájdem ?

nana8989
23. nov 2021

Momentálne som v 14tt a určite sa počas tehotenstva očkovať nedám.

tina4931
23. nov 2021

Neviem,ale to,že nemáte po očkovaní nežiaduce účinky nevypovedá nič o účinkoch napr.aj v budúcnosti na už narodené dieťa.

koray
23. nov 2021

@tina4931 presne tak, na dietati sa moze prejavit dosledok aj neskor , ale tak kazdeho vec. Komu sa to raz stane, si velmi rychlo rozmysli, co si da do seba

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka533
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina4931
23. nov 2021

@att123 buď optimista,to je dnes veľmi potrebné. Čas ukáže.

hederamonstera
23. nov 2021

@att123 aj ja som optimista. Ze to nedostanem, lebo mam dobru imunitu. Alebo, ze ked to dostanem, tak to v pohode zvladnem ako 90% ludi.

basska_b
23. nov 2021

Ja som tehotná a očkovať sa nedám! Ja tomu jednoducho neverím a ak by sa bábätku čokoľvek stalo, do konca života si to budem vyčítať. COVIDu sa nebojím absolútne. Už som to mala minulý rok a nebolo mi nič dokopy, ani mužovi a deťom. Imunitu posilňujem a to je všetko

ikonica
23. nov 2021

Som 21tt a ockovat sa ked tak dam az po porode... Mam problem so zrazanlivostou a nemienim to riskovat, mam za sebou viacero potratov... Covid som prekonala vo februari s miernym priebehom a v auguste som este mala protilatky...

koray
23. nov 2021

@att123 trápna ste tak akurat vy, si dajte do seba ,co chcete,Mne je to suma fuk, tabletky, vakciny. Tak vela optimizmu. Ale clovek sa niekedy spamata, az ked sa mu nieco stane. Resp jeho dietatu

tinka_1807
23. nov 2021

@mgerynka Ja som sa dávala očkovať v tehotenstve 19tt a 24tt Phizerom. Tiež som dlho zvažovala, keďže som sa nestihla pred tehotenstvom. Prešla som veľa štúdií zo zahraničia, pýtala som sa lekárov, zistovala relevantne informacie. U mňa zavážilo najmä to, že pôrod mám v decembri a Covid nie je sranda v tehotenstve a najmä nie v treťom trimestri. Na všetkých UTZ zatial bolo všetko v poriadku 🙂 A lekári mi to odporucili, jeden má dokonca aj pochvalil. Samozrejme účinky po vakcíne nejaké boli - ale s tým podľa mňa musíš rátať, lebo ej to reakcia organizmu, takže ja som mala na deň zrýchlený tep a slabosť a kalsicka bolesť ruky asi 4 dni. Avšak nič, čo by sa nedalo prežiť. ;) Po druhej dávke iba 3 dní bolesť ruky, inak nič.
V tehotenstve sa v západných krajinách očkuje bežne aj proti chrípke a čiernemu kašľu. Takže ja som sa nakoniec rozhodla, že do toho pôjdem a dnes som veľmi rada za to rozhodnutie, lebo okolo sa to všade šíri a keď si predstavím, že aj v nemocnici budem v tej najhoršej vlne, tak minimálne psychicky mi to veľmi pomáha. 🙂

kikush2000
23. nov 2021

Moja gynekologicka odporúča očkovanie v 2. trimestri, konkrétne medzi 16.-20. týždňom. Ja som očkovana 2x, momentálne tehotná v 8tt a som teda v súčasnej situácii oveľa kludnejsia, že som chránená. Žiaľ, malo sa hovorí aj o tehotných ženách ktoré zomreli na Covid :( každý nech sa rozhodne podľa seba, ja verím ľuďom čo majú vzdelanie a vyznajú sa viac ako ja. Po očkovaní mi nič nebolo, trochu ruka bolela 2 dni. Plánujem sa dať zaočkovať treťou dávkou keď budem v 2. trimestri, keďže mi už ubehne 6 mesiacov od druhého očkovania.

cica8
25. nov 2021

@mgerynka prvé som mala keď som nevedela ze som tehotná, druhá dávka bola v druhom trimestri, a som tu ziva a zdravá, prekonala som operáciu, plod je ok aj napriek tomu ze som užívala tazke lieky oveľa horšie aj ožarovanie na mňa išlo. Trosku ma iba bolela ruka, pocity? Som rada a som spokojna ze osm zaickovana a určite pôjdem aj na tretiu po pôrode, a ta mamicka ktorá sa neockuje no nech ale potom nech nedáva zoadne očkovanie ani dieťaťu keď si myslí ze je to lepšie... Možno casom uvidi dôsledky. Pekný deň prajem

rivini
25. nov 2021

@mgerynka ahoj, ja som ockovana Pfizeroˇ v 28. a v 33. tyzdni. Okrem bolesti ramena asi dva dni mi nebolo nic. V tehotenstve som sa dala tiez zaockovat proti suchemu kaslu, tetanu a proti chripke. Vsetky tieto ockovania, vratane toho proti covidu, su vysoko odporucane. Tri dni po mojom ockovani sa brat, svagrina aj ich deti nakazili covidom. Je to pre mna v tejto situacii ohromna ulava, ze som podla statistik aspon trochu viac chranena pred tazkym priebehom.

cica8
26. nov 2021

@basska_b vieš koľko ludi ma výbornú imunitu a schytalo tazky priebeh len koli tomu ze neverili covidu? Bohužiaľ môžeš mať imunitu akúkoľvek výbornú, covid si nevyberá a nikde není písané ze aj keď si ho raz už prekonala druhý krát ho nemusíš dostať. Radšej by som si takéto silacke reči nechala pre seba.

cica8
26. nov 2021

@hederamonstera imunita neznamená nič, nechápem ze si tak presvedčená o tom, a 90%percent lahky priebeh to kde máš aký zdroj🤔to keby bola pravda tak sa neodkladaju operácie a lekári sú vysmiaťi v nemocniciach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre