Pocity pred, počas a po pôrode. Aké sú tie vaše?

denisaap
22. jan 2008

Ahojte tehulky,snažilky a maminy!Vytváram novu tému o pocitoch pred,počas a po porode.Aké mate skusenosti alebo pocity z porodu.Tehulky či snažilky- aké mate pocity ked pomyslite na porod?A maminky- aké su vaše pocity či skusenosti?

nevesta
22. jan 2008

Denisaap, to preto, lebo po porode mas dietatko, po zubarovi len bolavy zub 😀

curly1983
22. jan 2008

nevesta presne si to vystihla 😵

nevesta
22. jan 2008

Moj porod bol des, ale ideme do toho aj druhy krat... 😎

denisaap
autor
22. jan 2008

Nevesta si tehulka alebo ešte len snažilka?

saskarisko
22. jan 2008

Pred - radost, konecne je to tu
Pocas - 1. stvrt - znesitelne bolesti (o to horsie, ze som bola stale napojena na pas), 2. stvrt - pohodka vdaka EPI, 3. stvrt - EPI nezabrala, citila som vsetko s bolestami - ale vedela som, ze uz za chvilu bude po
Po - najprv strach, pretoze Riska zobrali na predychnutie (EPI zdrzala porod, a tym doslo k obtoceniu pupocnej snury), po 1. minute neskutocna radost, pretoze som pocula jeho plac

Poucenie pre mna - pri druhom ziadne EPI

pierra
22. jan 2008

tak sa pridavam aj sa s pocitmi: pocas tehotenstva radost aj obavy o babo.. sem tam zvedavost,neistota.. ku koncu uz nedockavost.. pocas porodu: uz to nevydrzim,asi zomriem 😀 a po porode: absolutne stastie, najkrajsi zazitok v mojom zivote, na ten pocit nezabudnem nikdy a chcela by som ho zazit este par krat.. 🙂

curly1983
22. jan 2008

ahoj pierra .. odkial z ke si ?

martinkamm
22. jan 2008

dozvedela osm sa tu supis veci a som rada ze ste otvorili aj tuto temu dakujem moc snad aj vdaka nej prezijeme v klude a pohode vsetko , 😀

elise
22. jan 2008

preto je príroda taká mudra keda zariadila že budú rodiť iba ženy. raz som dostala pekný malil že boh stvorli ženu nazval ju matkou, ked sa ho pýtala duša bábenka, ktorá sa mala každú chvílu narodiť prečo je matka taká výnimočná boh odpovedal dal som jej vytrvalosť aby počala a vynosila dieťatko, zároven stabilitu aby vždy vydržala a stála s nohami pevne na zemi, dal som jej silu aby porodila dieťatko a zároveň nežnosť aby ho mohla milovať dal som jej slzy aby plakala od šťastia, dal som jej náruč ktorá vie pritúliť aj ochrániť, dal som jej rozhodnosť aby vedela čo je správne, dal som jej nežný a zároven prísny pohľad aby vedela usmernovať na správnu cestu.dal som jej silu liečiť pofúkaním a hladením. ešte stále nevieš prečo je žena taká výnimočná? no predsa tým, že je jediná na svete a je len tvoja a ty ju budeš nazývať mama

rinuska
22. jan 2008

a viete čo znamená mamma po latinsky? prsník

mersedesa
22. jan 2008

stach,strach a ešte raz strach 😲 hoci som o porode vedela skoro všetko,dokonca som chodila na zdravotnu kde som to videla v priamo prenose,tak som sa bala že mi tlak vybehol na 165 a to sa už bali aj lekari a hovoroli mi,že ak sa nebudem vediet upokojit budu mi musiet spravit cisarsky.triasla som sa a plakala.zrejme to bolo tym,že to prišlo skor ako malo a nemohol tam byt so mnou moj priatel ☹ ,lebo sa musel vratit do prace.a tie bolesti trvali velmi dlho a po 10 hod som si dala pichnut EDU a potom to bolo ako na Hawai rozpravali sme sa so sestričkami 😀 ,malinku som porodila za 5 min. a bola krasna a krasne vonala,často myslim na tu vonu aby som nezabudla. 😵

certica
23. jan 2008

vona je najlepsia pamat... 😉

magg
23. jan 2008

martinkamm - porod je o psychike, to viem z vlastnej skusenosti, takze hlavne nestresovat 😉

maatalka
23. jan 2008

aj ja mam nizky prah bolesti a porodu som sa bala. ale dva tyzdne pred terminom som sa modlila, aby som to uz konecne mala za sebou - to velke brucho ma nenormalne obtazovalo. pocas porodu ta cast bez EPI nebola bohvieco - stale napojena na monitore, infuzky, takze som nemohla chodit a bolesti som dost citila. ked mi podali EPI - paradicka, normalne som sa usmievala. z rozhovoru s porodnymi asistentkami ma vytrhli len tlaky. trosku som si pochodila, nech mala zostupi nizsie, potom sup na stol a mala sa za cca 5 minut narodila. aj ma trochu pucili, nech ju lepsie vytlacim. po porode to bolo super - mala som o porode o moc horsie predstavy a pritom to bolo taaaaak super. netreba sa bat, treba sa svedomito pripravovat (vela citat a aspon trochu cvicit) a pri troche stastia vsetko dobre dopadne.

rinuska
23. jan 2008

Ja som pri obidvoch pôrodoch zabudla vlasne , čo je podstatou pôrodu a síce , že má prísť na svet dieťa. Keď bolesti skončili, bola som taká rada, že som to prežila a že už sa netrápim, že som aj yabudla, že som nejaké dieťa porodila. Až keď mi ich setrička strčila pod nos, tak som si spomenula 😀 . Nie je to divné? 😀

denisaap
autor
23. jan 2008

No to ja som si samou radostou z narodenia maleho zas zabudla tlacit na brucho aby sa mi stiahla maternica,stale sa mi porod premietal a stale som radostne počuvala maleho plač.

rinuska
23. jan 2008

Asi podesiatich minútach po pôrode som už bola euforická, volala so všade možne, že sa už malý narodil a to ma doktor ešte zašíval.

gangulienka
24. jan 2008

pred porodom strasny strach, nevedela som si to predstavit. Ked mi odtiekla voda, uplna pohoda vesela som prisla do porodnice akoby sa nic nedialo, potom prisli kontrakcie to som bola skor nestastna z tej bolesti ale stale pohoda vobec mi to neprislo ze ja uz rodim, este aj medzi kontrakciami som si spomenula ze mi prave ide serial a ja nebudem v obraze 😀 potom som par krat potlacila a prekvapena pozerala ze drobec je na svete. Jasne ze porod bolel ale ja som cakala horor ale dalo sa to zvladnut a bol to najkrajsi zazitok na svete 🙂 a po porode prijemne unavena a s priblblym usmevom na tvari som si vychutnavala novy pocit ze som mama 🙂

januliak
24. jan 2008

Pred som zistovala info, co a ako. Aby som vobec vedela, ze uz rodim, ale aj tak, ked si na to spomeniem,zistila by som to 😉 Ja som sa na porod tesila, bo mesiac ma Dr. natahoval, ze to moze byt kazdym dnom a nakoniec sa Kika narodila dva dni pred terminom. Ja som sa nebala ani tej bolesti(nemala som EPI).
Pocas som si hovorila, ze nech uz to mam za sebou (a to mi trval porod necele 4hod), nastastie som mala tatinka pri sebe a ten bol velkou oporou.Viac som pocuvala jeho ako Dr. a pri tom opakoval to, co povedal on 😅
A po?No bola som ten najstastnejsi clovek na svete a najma, ked mi ukazali Kristinku a videla som draheho ako mu od stastia vyhrkli slzy 😵 A pocas toho ako som musela este dve hodiny zostat na sale, sme s tatinkom vsetkym oznamovali tu radostnu spravu 😉

deveronique1
27. jan 2008

Pred porodom strach, lenze kym k tlaceniu naozaj doslo, premiesalo sa este vela dalsich pocitov, ako ocakavanie, zvedavost, unava a znova strach a strach. Pocas porodu sa mi mihalo v hlave, akoby trplo a po vytlaceni nenormalna radost. Kedze som mala manzela pri porode, tak sme sa pri zasivani objimali a plakali. Nic silnejsie, ako tento pocit som nikdy nezazila 🙂 A to puto, ktore sa medzi manzelmi vytvori po narodeni dietatka, je neuveritelne 🙂

schatzilein
30. aug 2009

Pred porodom: nech sa uz konecne vychruni von.
Pri porode: to ale k......y boli! Po aplikacii PDA: juj, uz to bude!
Po porode: chce sa mi straaaasne spat.

Dnes: pocity neopisatelne, uz by som nemenila sucasny stav.