Podvod v Bazári - dá sa podať trestné oznámenie na základe čísla účtu?

zuzinapipina
27. júl 2018

Jedna "mamička" tu na koníkovi predáva tovar a žiaľ ja a ešte jedna mamička sme jej naleteli a poslali sme jej peniaze dopredu, aj keď nemala žiadne recenzie. Tovaru sme sa žiaľ nedočkali. Dá sa podať na ňu trestné oznámenie len na základe čísla účtu?

gebeente77
27. júl 2018

@cokololadka ale ma narok na obhajcu, taky je zakon...

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matazirafa
27. júl 2018

@renatkaf1 to bola nejaká mala vec a poslala to ako list? Lebo v tom pripade áno.. Ale balik na každý číslo.

renatkaf1
27. júl 2018

@matazirafa
Zalezi od vahy do 2kg mozte poslat ako list.Saty tam boli.

matazirafa
27. júl 2018

@renatkaf1 no tak to je mi potom jasne. Keď už nič iné mate poučenie do budúcna.

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

@alexa21 ďakujem krásne 😊 dám vedieť ako som v pondelok dopadla. Dúfam, ze bude dobra sluzba policajtov.

gebeente77
27. júl 2018

@zuzinapipina vidis, kolko vas malo zaujem o veci... Hromadne trestne oznamenie dajte

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

@gebeente77 ano, to je sila kolko ludi naletelo🤔

novana
27. júl 2018

@renatkaf1, viaceré sa tu odvolávate na admina. Čo od neho očakávate? 😲 On ju môže jedine vyzvať k dokončeniu obchodu, zablokovať účet, a to je všetko. Podvodníčka si urobí nový účet, tým pádom nový nick a pokračuje v okrádaní. Treba nekompromisne zverejniť aj číslo účtu, a kto vie nacionále zlodejov, tak aj tie.

natalienka12
27. júl 2018

@novana admini neurobia ani to, co pises...im je to jedno hlavne aby mala stranka prijmy z reklamy a sledovanost

novana
27. júl 2018

@natalienka12, sledovnosť prináša príjmy z reklamy. 😉

natalienka12
27. júl 2018

@novana ved presne tak!!! Co tu budu oni stracat cas s nejakymi mamickami co naleteli podvodnikom.

novana
27. júl 2018

@natalienka12, nakupujem na jednom z českých obchodných portáloch, kde Ti platbu za nedodaný tovar uhradia z provízií, podmienkou je doručenie potvrdenia, že si to nahlásil na polícii.
A na adresu adminov sa moc nevyjadruj, lebo Ti zablokujú účet ako mojej známej, ktorá si v diskusii dovolila vyjadriť názor na tento portál a jej zamestnancov.

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

Viete co je na tom všetokom najlepšie? Ako pani klara hovori, ze je tento svet hnusy... Foto z nasej diskusie.

vejapa76
27. júl 2018

@zuzinapipina tak milá klára zrejme túto diskusiu číta, šla som kuknúť na tie inzeráty ( link ktorý si tu dala ) a inzeráty vymazané. Hanba by ma fackovala. Ale už keď číta, možno sa nám k tomu vyjadrí. Čí?

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

admin ju uz zablokoval, pretože oklamala velmi veľa žien a mozem povedať, ze dosť vysoká suma sa nazbierala, takze s pojde podávať hromadne trestne oznámenie. A tymto aj este raz dakujem všetkým co sa podujali na konverzacii a pomohli mi.

novana
27. júl 2018

@zuzinapipina, táto podvodníčka žije v obci, v ktorej viac ako 20% jej obyvateľov je tmavšej pleti...

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

@novana a ty vieš o koho sa jedna?

novana
27. júl 2018

@zuzinapipina, veď Ty píšeš, že o klaru2511.

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

@novana aha ano, ja som to zle pochopila, ale tak ktovie ci ma skutocne napísanú dedinu v ktorej zije..lebo podla mna to ma veľmi dobre vsetko premyslene a naplánované keď už toľko zien nachytala

novana
27. júl 2018

@zuzinapipina, máš pravdu. Nakoniec to ani nemusí byť žena, aj preto by mal na MK mať každý predajca overenú adresu, poškodeným by mal stratu vyplácať prevádzkovateľ, a ten si následne vymáhať od predajcu. Takto to vo svete funguje na všetkých serióznych predajných portáloch. Ja by som im to tu hneď vylepšila. 😀

zuzinapipina
autor
27. júl 2018

@novana tak to by bolo super 🙂 mali by ta zamestnať 🙂 ihneď 🙂

novana
27. júl 2018

@zuzinapipina, 😀 milujem svoje povolanie, majú smolu. 😀 Ale neboj, na každú sviňu sa už varí voda, hovorí sa. Policajti si ju/ho podľa čísla účtu veľmi ľahko nájdu.

andrejka8554588
5. aug 2018

Dievčatá šibe vám? Čo tu píšete za kraviny, že trestné oznámenie nie lebo škode nepresiahla určitú hranicu! Uvedomujete si, že ten podvodník asi nepodvádza prvý krát? oklamal viac ľudí a všetky priestupky sa spoja vždy do jedného a tak škoda je vyššia. Potom sa nečudujte, že vás všetci okrádajú pokiaľ vaším riešením je nechať podvodníka zablokovať adminom. Vždy aj pre 10 EUR treba ísť na políciu! Pravdepodobnosť, že podvodník okradol viac ľudí je veľká a tak sa to všetko na koniec spojí do kopy. Niekedy mám pocit, že normálne poniektorí ľudia priťahujú podvodníkov.

jarmilaiv
7. dec 2022

@evittam áno dá sa to len treba zdvihnúť prdel od pc a ísť ho podať aj keď to je len 10 euro.....stačí vytlačená komunikácia a údaje......len to netreba nechať tak