Podvodníčka z Bazoša

kaja0007
14. aug 2020

Zdravím, prosím o radu, ako postupovať v prípade podvodného konania jednej predajkyni z bazoša. Objednala som si knihy za 74eur 5.8. platila som vopred na účet. Pani má ubezpečovala, že v pondelok balík odošle, v stredu bude u mňa. Balík nemám a pani nekomunikuje. Písomné som jej dnes oznámila, že ruším uzavretú zmluvu a žiadam vrátiť čiastku na účet.
Som v kontakte s ďalšími ženami, kt.oklamala ešte v júli.
Je možné požiadať moju banku- Fio,aby kontaktovali majiteľku účtu a peniaze vrátila? Účet má v TatraBanke.
Alebo sa rovno obrátiť na políciu?
Ďakujem za každú radu.

amelia000
14. aug 2020

@kaja0007 ako drzim palce, ale zaplatit 74e cudziemu len tak bez zaruky bez toho aby som mala tovar v ruke...🤦‍♀️ urcite by ste sa mali vsetky obratit na policiu a podat TO.

marci77
14. aug 2020

no neviem, ci mate dake paky, myslim, ze policia sa tym zaobera az v pripade, ak ciastka presahuje nejaku vacsiu ciastku, nie som si ista ale asi min. 350eur ....takze jedine, ze by ste sa nasli viacere, co takto oklamala
do buducnosti odporucam vacsie sumy urcite bud na dobierku alebo osobne...alebo si kupit nove

kaja0007
autor
14. aug 2020

@marci77 255 eur by to malo byť, no pokiaľ už mala nejaký priestupok, tak môže ísť hneď za mreže aj kvôli 5e. Skôr ma zaujíma, či je možné, že banka bude kontaktovať jej banku a následne aj ju a bude žiadať o vrátenie čiastky. Niekde v diskusii som čítala, že je to možné a že veľa takýchto podvodníčok sa zľakne a peniaze vráti.
S políciou to je na dlhú trať, to si uvedomujem. Tam to už ide väčšinou cez súdy a to sa finančne ani časovo neoplatí

katty2012
14. aug 2020

@kaja0007 pokial by si platila kreditkou, banka by ti peniaze stiahla spat. v tvojom pripade to vsak pravdepodobne uspesne nebude, ale na tu policiu by som zasla uz len preto, ze jedine nejakym zasahom mozes jej podvodne konanie zastavit. a nie je pravda, ze ta suma musi byt az od urcitej hranice vyssie, aby sa tym policia zaoberala

lienka.7
14. aug 2020

@kaja0007 ano. Banka ju bude kontaktovat, ze ma peniaze vratit.

marseillefan
14. aug 2020

@kaja0007 My máme eshop a jedna zákazníčka nám omylom zaplatila 2x. Kontaktovala Fio banku, že jedna platba je omyl a žiadala ju o vrátenie. Avšak fio len kontaktovala nás (majiteľa účtu príjemcu) a v podstate sa opýtali, či to môžeme vrátiť. Peniaze sme zákazníčke samozrejme vrátili, ale pointa je, že keď si už raz peniaze poslala, naspäť ich dostaneš len ak ti ich ona pošle, alebo cez súd.

mtoth
14. aug 2020

@kaja0007 Tak to nefunguje, ze poziadas jej banku aby fi vratila platbu. Bankove tajomstvo je uz len to ze ona ma ucet v danej banke a nikto z poradcov ti nemoze prezradit ze dany clovek je klientom banky. Policia neviem ci sa s tym bude zaoberat, ale za pokus to stoji, lebo policia ma paky, ale najlepsia (najzdlhavejsia) je sudna cesta, o to lepsie ze je vas viac. Ked sa vec riesi sudnou cestou, banka je povinna odkryt bankove tajomstvo na ziadost sudu.

maris5
14. aug 2020

@kaja0007 mozes poziadat banku o vratenie penazi, doloz komunikacou, ze si kupovala tovar a nic ti neprislo. Mozes byt neuspesna. Dalej by som pokracovala TO, ked oklamala teba, oklamala aj inych. Na policii jej to pekne budu zratavat a ked presiahne tu pozadovanu sumu, tak zacnu konat.

veronikaszabova
15. aug 2020

@kaja0007 pojdes do svojej banky, poziadas o vratenie €. Banka ju vyzve na vyplatenie €, ak tak neurobi do 30 dni, mozes to leda tak riesit cez policiu a sud ----> avsak toto je SPOPLATNENA sluzba. Nepoziadaju o vratenie zadarmo. Musis si to zaplatit.

dankamg
15. aug 2020

Banka sa Ti na to vykašle, už som podobné veci riešila, ale išlo vtedy len o 20€. Podľa mena majiteľa účtu som nejako zistila adresu a napísala som jej, že dôjdem ku nej domov po peniaze aj s otcom a bratmi. Tak mi ich hneď aj poslala nazad. Ale vážne nechápem ako si jej bez nejakých recenzií mohla poslať toľko peňazí.

nikiki29
15. aug 2020

@amelia000 koľko žien tu na bazári alebo pri inom predaji pošle tovar na dobierku? Žiadna. Minimálne 90% vecí čo je na predaj tu na MK je platba vopred... lebo potom sú tu tie milé “nepreberačky” a tu zas predajca príde o peniaze. Vkuse bude niekto nespokojný - buď predajca alebo kupujúci, kým budú ľudia bezcharakterní...

mariska1989
15. aug 2020

A ešte ponúka tovar na bazoši? . Možno by som skúsila v banke tak že si poslala na zlí účet peniaze a všimla až teraz ..ja neposielam vopred ak presahuje sumu 20€ ak to pošlem len poštovné voprded

staronova
15. aug 2020

napísať jej predžalobnu výzvu...

amelia000
15. aug 2020

@nikiki29 Da sa to urobit aj ovela jednoduchsie ak ide o taku sumu. Aby sa odosielatelka nebala ze pride o par € na postovnom, tak by jej odoberatelka na ucet mohla poslat cenu postovneho + cenu postovneho ak by neprebrala balik a ten by sa vratil naspat. Cena dobierky by bola nizsia o cenu postovneho. Tak ak by dotycna balik neposlala, druha by prisla len o par e co zaplatila postovne.

karolinakr
15. aug 2020

Ked neurobi nič ludia sa na toto spoliehaju, že aj tak sa mi nič nestane.Podla tohto principu že sa ti to cez sudy neoplati, banka drzi tajomstvo a policia neriesi, možme si hned vsetky teraz podat inzerat na bazoši, 5 ludi nam pošle 78€ nic sa nam nestane a možme isť na dovolenku v auguste
Autorka vyuzi všetky moznosti a paky jednu pekne po druhej i keď s neistym vysledkom,
lebo toto je voda na mlyn darebakom aj v inych oblastiach, ako som sa včera dozvedela ale to už je ina story

blushbone
15. aug 2020

@kaja0007 Neviete odkiaľ pani je? Príp.link na bazoš alebo kontakt na ňu? Ak vás okradla, určite nie ste prvá ani posledná a nejaký záznam bude mať.

veronikaszabova
15. aug 2020

@amelia000 tak posielam ja veci na dobierku 🙂

kaja0007
autor
15. aug 2020

Ďakujem krásne za rady, na políciu sa chystám v pondelok. Dala som jej ultimátum že v pondelok keď nevráti peniaze, tak ide podať TO. Už sme 3 ženy, čo okradla a určite nás je viac. Jedna sa asi o známu firmu a pochybujem, že má čistý register. Dúfam teda, že na polícii má neodbijú. Ja osobne mám e-shop a na dobierku neposielam už asi dva roky po viacerých negatívnych skúsenostiach, keď som zaplatila 4e za poštovné a potom ďalšie peniaze za prevzatie vlastného balíka. Väčšina predajcov na dobierku už tiež nechce posielať.

karolinakr
15. aug 2020

Inak toto nepochopim, ako si može niekto objednať vec a ked už sa posiela na dobierku neprevzať.Že čo sa v hlave takeho odohrava.Mňa to zaujima, lebo ja som velmi proti platbe vopred.Ak mi da niekto ultimatum, velni nad tym vahama v 50% od objednavky odstupim.Velmi mi vyhovuje dobierka, lebo mam v ruke tovar a ho pekne vyplatim
a vďaka takymto hniliakom potom obchodnici nechcu posielať na dobierku
To musi byt overeny oficialny obchod kamenna prevadzka alebo velkoretazec, aby som platila vopred
Z bazoša tak maximalne do 10€ som ochotna vopred platiť
Minule jedna kupila plavky za 6€ a velmi bola rozčulena, s tymi peniazmi by som sa už v duchu rozlúčila

lalenka33
15. aug 2020

@kaja0007 polícia sa tým zaoberat určite bude,napíšem ti moju skusenost: objednala som si plavky za 30 eur,samozrejme mi ich pani neposlala,v kuse klamala,klasika je v nemocnici,podaci ma manzel...vytlačila som si našu meilovu komunikaciu,doklad o zaplateni peňazi a šla na policiu,policia to riešila ako priestupok keďže to bolo len 30 eur,pani si predvolali na policiu v jej mieste byvania,peniaze mi musela vratit a ešte dostala aj 60 eur pokutu,tak že choď pekne na policiu nech ďalej nekradne

karolinakr
15. aug 2020

@lalenka33 fúha, bingo 👍 !!

maris5
15. aug 2020

@karolinakr to, ze ti to pride na dobierku neznamena, z3 v baliku budes mat aj to co si si objednala. Vzdy je to risk.

karolinakr
16. aug 2020

@maris5 ano aj to ma napadlo, že ti tam zabalí tehličku 🙄

kaja0007
autor
16. aug 2020

@lalenka33 ďakujem krásne, určite pôjdem. Už sme 4 čo som zistila, že nás okradla. Dokonca dve na tom istom inzeráte. Prosím vás ako sa tá dotyčná volala? Lebo už mám aj jej práve meno. Môžete kľudne aj do správy, či to náhodou nebude to isté individuum

lalenka33
16. aug 2020

@kaja0007 na meno si už nespomínam,bolo to dávnejšie ,ale bola z Prešova a dokonca tam mala aj kamenny obchod so športovymi potrebami

kristina0909
16. aug 2020

Autorke neviem pomôcť, no napíšem moju skúsenosť s dobierkou. Kupovala som telefón na dobierku. Balik prišiel bola v ňom krabička od telefónu inej značky a nejaké ťažitko čo nemalo absolútne žiadnu hodnotu. Polícia to riešila no jedine co mi povedali , že je to známa firma a viac mi pomôct nevedeli. Bolo to už dávno bola som teenegerka a o to viac ma to trápilo kedže som prišla o svoje prvé zarobené peniaze.
Čiže chcem tým povedať ,že ani pri dobierke nemáte žial istotu a ešte k tomu poštovné na dobierku víde viac.

karolinakr
16. aug 2020

@kristina0909 však prave, že policia nerieši toto ma serie

mahuliena_biela
19. okt 2023

@kaja0007 ani banka, ani polícia neurobia nič! Ja som prišla o takmer 500€, viem moja chyba, ale ako banka, tak aj polícia iba zopakovali to isté, že to bola moja hlúposť. Aj som vyzvala dotyčnú pani, ale ani neprevzala zásielku. Najviac ma prekvapilo, že polícia sa ju ani nesnažila nájsť a banka tiež nemala snahu platbu nejako stopnúť, hoci som ich ihneď kontaktovala. Takže márna snaha