Pohlavie dieťata, sklamanie aj po rokoch

7. jan 2024

Ahojte, mam doma dve dievcata. Uz pri prvej som chcela chlapca - nevydalo. Druhy krat rovnaky scenar. Deti mam uz vacsie ale este aj teraz mavam den, kedy si poplacem, ze toho vysnivaneho chlapca nemam. Rovnako som oplakala aj vsetkch chlapcov, ktory sa narodili kamaratkam. Je to normalne? Kazdy pise, ze po porode sa hned zmieril s pohlavim. Ja svoje deti milujem a som za ne velmi vdacna ale niekedy zostanem taka smutna, ze mi to s tym chlapcom nevyslo. Nedokazem to ani nikomu povedat. Vsetci si myslia, ze som rada za dievcata.

7lenka11
7. jan 2024

Vôbec neplatí, že len chlapci sú mojkáči. Mam dcéru a je to najväčší mojkáč v rodine. Vkuse na mne, vkuse všade len so mnou.. Zaspáva doslova a dopismena na mne, aj v noci, keď sa zobudi, prejde zo svojej postieľky do nasej postele a zvali sa na mňa. Určite je na mne viac závislá ako na muzovi. Skôr je to o povahe dieťatka a výchove, resp. prístupe rodičov.

miadi
7. jan 2024

@maryetta to je specialny druh dcery 😄mam to doma je za 3 chalanov .. vzdy ked niekde ideme si najde mensich obdivovatelov a nahana 4-5 chlapcou .a vzdy jej vravim ze ich mà jemne tapnut nie sotit 🫤a jej reakcia je ze im sa to tak paci oni to tak chcu 😅co je pravda len sa bojim ze Niekto spadne Lebo ona je ako stena labradora. To je Proste Tom boy .

mamelka
7. jan 2024

Inak... môj muž si nejde ruky nohy dolamat aby sa mojkal s mamou. Nemajú taky vztah. Ale teda naše dcéry sú ako také mačky 😂 stále okolo nás. Je to podľa mňa aj to co my rodicia ,,vysielame,, .. raz mužov kolega počul telefonát s našou staršou dcérou a ona mu hovorila,že ide na autobus, ako bolo v škole a hovor ukončila,,dávaj si tatino pozor, ľúbim ťa,, a ten jeho kolega ,,no toto som nikdy nepočul od synov(ma troch mimochodom)

mamelka
7. jan 2024

@miadi toto som už aj ja počula.... ale teda brrr.. neviem si to predstaviť. Viem,že je nás veľa, ale zas veľa ľudí sa rozhodne mat vieratá, čiže aj na toto by mali prihliadat. Ale tiež by ma zaujímalo ci ešte toto praktizujú.. brrr

mamelka
7. jan 2024

@maryetta ja sa nečudujem,že mala averziu, lebo okolie podsuva hluposti. Ja som rada,že sme takto dali vedieť,ze čakáme 4.s tým,že pohlavie je prekvapenie, že sme si nikdy na tom nezakladali-čuduj sa svete mame zatiaľ pokoj... je to už niekedy aj dosť otravne počúvať druhého želanie a predstavu o našom živote 😂

estellas
7. jan 2024

To je absolútna blbosť, že chlapci sú lepší mojkáči nie vždy je tak. Veď počkaj keď prídu do puberty už ani objatie nebudú chcieť.😉
Nikto to ti nezaručí, že tvoj syn bude poslušný, pokojný chlapec. Kľudne by mohol byť veľmi problémové dieťa.
Stačí keď sa dostane do zlej partie a začne robiť hlúposti.

miadi
7. jan 2024

@mamelka len v 2021 dovolili v cine mat viac deti . Od 1980 do 2016 mali povolene len 1 . Ale ta tradicia opustit alebo zabit novorodenca zenskeho pohlavia v tych chudobnejsich castiach tam bola uz davnejsie. Brali to ze dievca slabsie pohlavie .😢

miadi
7. jan 2024

@mamelka Podla mna sa to Este stale deje ked nedavno rocne 2milioni rocne baby girl “zmizne” v chine a indii .

alickapusinka
7. jan 2024

Váž si čo máš a bud rada. Ja jedinú dcéru ktorú som mala zomrela aj ja by som chcela ale už to žiaľ nie je možne. Nechápem som sklamaná s pohlavia. Ja som si myslela že žena a matka je rada že dieťa sa narodí a je úplne zdravé aj matka je zdravá a všetko dopadlo na 1 . Nechápem ale fakt nechápem ako môže niekto povedať ak sa mu narodí zdravé dieťa že je sklamaný. Nepochopím toto.

miadi
7. jan 2024

Autorka tym nechcem povedat ze si sucastou zla ktore sa vo svete deje voci novorodencom zenskeho pohlavia. Iba ti chcem povedat ze toto nie je z tvojej hlavy. Ty Mozno v skutocnosti ani netuzis mat syna. Ale Niekto iny v tebe vybudoval predstavy ze jedno pohlavie je lepsie ako druhe . Ty sa potrebujes viac vžit do svojho pohlavia Viac ocenit ze si zena. Ocenit svoje pohlavie ocistene od starodavnych predsudkov. Prijat seba samu viac hoci rodicia Mozno Boli paf z brata. ( co nie je fer a nemozes za to) ked zmenis myslenie prestanes sa zbytocne trapit a budes komplet startna . Len Musis na tom popracovat.

miadi
7. jan 2024

Ber to tak ze ste doma 3 kralovne a jeden chlap king tvoj muz vam staci ku stastiu.😉ste v prevahe 😎

lilitela
7. jan 2024

Kebyze nemam chlapca a dievca, tiez by ma to asi mrzelo. Lebo by som nevedela, co a ako, nemohla by som porovnat. Az ked ma clovek oboje, tak pochopi, ze aj ked su medzi pohlaviami rozdiely, v zasade je to jedno. Nechcem generalizovat, ale chlapci su vacsi vymyselnici, byva s nimi viac problemov, ako s dievcatami. Vzdy ked ta napadne lutost, ze nemas chlapca, spomen si na nejaky tazky realny zazitok, kazdy nieco v okoli ma... postihnuty chlapec, autisticky chlapec, ochrnuty chlapcek a pod. "Radsej zdrave dievca, ako chory chlapec" (alebo aj naopak samozrejme) - viem ze to blbo vyznieva, preto verim, ze pointa bude pochopena.
Vezmi si to tak, ze 2 rovnake pohlavia sa spolu zahraju castokrat lepsie, ako rozdielne, jedna chce babiky, druhy auticka.

morusha
7. jan 2024

@muchacici Tak už som sa zľakla, že tu budú len samé odsudzujúce komentáre... ďakujem za tvoj názor aj za autorku. Za svoje pocity nemôže, nemá ich komu povedať, tak s tým prišla sem ..no ale tu sa empatie alebo nejakej podpory asi veľmi nedočká

marca12
7. jan 2024

Svokry vacsinou lepsie vychadzaju so zatom ako s nevestou. Navyse dcera skor ide s vnucatkom za svojou mamou ako za svokrou. Myslim,ze v ich dospelosti ocenis,ze mas dievcata. Deti si uzasne,ci su to chlapci alebo dievcata. Su to partaci. A ze ti je luto,ze nemas chlapca,za to sa neobvinuj. Len si to musis nejako odovodnit a prilis na to nemysliet.

mamelka
7. jan 2024

@miadi toto je hrozne. Pritom by ma zaujímalo kto im bude rodit,keď nás berú ako ,,slabšie,, pohlavie.... ten chlap toho moc neodrodi

oli18
7. jan 2024

Nie, nie je to normalne. Aj ja nemam syna a nikdy ma nenapadlo sa pre to trapit.

maminkadeticiek
7. jan 2024

Ano,moj shn je dokonaly chodiaci testosteron,ale voci nam rodicom je neskutocne mojkavy a stale nam opakuje ako velmi nas lubi.A urcite sa dockas vnucika 😊

ingridpisarova
7. jan 2024

mam 2 synov, pri druhom som si poplakala hneď na stole a jeden syn ma zasa 2 synov Sestra tiež čaká vnuka Treba byt vďační za zdravie

sandrasstini
7. jan 2024

Ono kazdy vidi svoj problem ako najvacsi, aj ked pre niekoho je to banalita. Niekto je nestastny ze nema chlapca, niekto ze babu, niekto ze ma deti a nema milujuceho partnera a niekto je smutny ze mu usiel autobus z pred nosa a niekto ze umiera v nemocnici a na autobus uz nepojde…ard do nekonecna, ale pre kazdeho je ten jeho problem podstatny..
Je v poriadku ked sa ti sem tam postiskne a je ti luto, ak nemas tieto stavy niekolkokrat v mesiaci je to ok. Kazdy znasa inak dane situacie.
Ironia osudu ze povacsine kazdy chce to co nema a mozno si plne neuvedomuje co vlastne vsetko ma. Proste niektore veci su tak ako su a nie je v rukach cloveka to ovplynit. Ked ti pride smutno povzdychni si a pomysli ake mas krasne sikovne baby a zdravu rodinu 🙂
Ja nemam ani chlapca ani dievca, proste svet sa toci dalej, nenechaj aby ti smutok vzal radost z beznych dni a uzivaj si to co ti zivot dal!
Drzim palce

maryetta
7. jan 2024

@miadi presne 😂 ona je vkuse medzi chlapcami. Aj v skolke popri chlapcoch.
Aj celkovo je taka priebojna. Odvazna. Kde som ja taka bola.
Sponky? Gumicky nehrozia. Teraz ju raz za cas ukecam na nejake saty/sukne….
Jedine co take “dievcenske” tak si chce davat ruz a lakovat nechty.

Cakame kazdym dnom druhu dceru a ja sa neviem ci tesit na princeznicku alebo…. Dalsi postrah 😂😂😂

iwesska
7. jan 2024

Tak ja mam aj jedno aj druhe pohlavie a poviem ti tak. Neviem kto a kedy vymyslel taku hovadinu,ze je ideal mat 2 pohlavia. V com ako to ma byt super? Zatial som taku vyhodu este nenasla - nemozu po sebe nosit veci (uz su velki,nie batolata), nemozu mat spolocnu izbu, kazdy ma ine zaujmy a vo vyssom veku si uz preto lezu na nervy. A teda s chlapcom to bolo a je vsetko 2x narocnejsie. Lebo chalani proste vymyslaju viac hovadin. A vidim to aj u kamosiek. Takze neviem ozaj,co lutujes. Mozno by si po mesiaci s 2 pohlavim doma zmenila nazor😁

deniska2706
7. jan 2024

No ženy ja som z vás prekvapená.
Popravde tiež som si poplakala a musela som spracovať že budem mat druhého chlapca. Veľmi sme túžili po dievčatku. Samozrejme že aj tak som šťastná a najdôležitejšie je keď bude zdravý, ale nemozem klamať že ma to nezamrzelo na minútku. To neznamená že nie som normálna alebo že som zlá mama. 🤦‍♀️

aurora33
7. jan 2024

@mamelka podla mňa to už trošička hrotíš. Myslím ten tvoj príspevok ohľadom telefonovania. Viem, že chceš asi autorku utešiť, ale za mňa ( mame obe pohlavia) je syn oveľa väčší mojkacik ako dcéra 🙂 a aj keď spolu volame tak obaja vedia povedať že nás ľúbia.

tenerifka
7. jan 2024

Ja nepoznam ziadnu zenu, aleze fakt ziadnu, ktora tuzi mat syna, toto musi byt vymyslena tema na rozputanie vasni. Naopak ich poznam vela, co maju synov a cely zivot tuzili po dcere....ale ok, netvrdim, ze nikto taky neexistuje. Asi len ti napisat, ze bud si ho skus spravit s inym chlapom, alebo si chlapca adoptuj....

nairia
7. jan 2024

@iwesska mna to caka o chvilu. mam starsiu dceru a teda ked som sa dozvedela, ze druhe bude chalan, dlho som to spracuvala. ja viem, ze je to blbost a individualne, ale takmer 90% chalanov v mojom okoli su uplne na facku 🙈 nemala by som sa tak o malych detoch vyjadrovat, viem. ale uhucani, uknucani, furt s niecim problem, vsetko devastuju, nic sa im neda vysvetlit.
ked vidim tu nasu malu, s ktorou bol odmalicka zivot uplne easy, velmi som vnutorne rozpoltena, ze ako budem zvladat chlapcensku naturu.
@mamelka a s tym rodenim na poziadanie ma moja svokra zaklincovala, ked sme oznamili, ze som znova tehotna, prva reakcia "no dufam, ze to bude chalan"... a ked sme hovorili neskor, ze uz vieme pohlavie, tak "no urcite to je zase baba, co?"
pritom z tej starsej baby sa ide doslova po💩, najradsej by si ju k sebe nastahovala.

miadi
7. jan 2024

@deniska2706 ty si Asi nepochopila rozdiel ze teba to trapilo minutu. A autorka uz mà deti vacsie a stale ju to trapi. Ty si myslis ze psycholog je urazka? Mas predsudky! Je to uplne normalna vec ze ked sa clovek s niecim nevie Sam vyrovnat tak mà vyhladat odbornu pomoc . Tak isto ako ked ta boli zub tak ides k zubarovi. Ved nikto nepise ze mà byt vo zvieracej kazajke a elektrošoky. Ale ze mà riesit ist do hlbky seba zistit preco ju to vlastne trapi aby vedela ziskat novy pohlad na vec a dokazala upustit od tej fixnej idei ze jej chyba ku stastiu syn. Ked mà vsetko co ku stastiu potrebuje.

mimikarol
7. jan 2024

Tak možno sa dočkás vnuka. Ja som chcela dievča, aj keď som to nepriznala, stále som hovorila že mi je jedno čo bude. Ale keď som sa dozvedela že čakám dievča po ceste od doktorka domov som plakala od radosti. Bolo by mi smutno keby nemám dcéru, aj keď samozrejme by som mala rada aj syna. Takže ta chapem.
Ja som s troch sestier a mama casto hovorila že chcela synov, tak ale smola, ona sa nedočkala ani vnuka. Má len tri dcéry a tri vnučky 😅

autor
7. jan 2024

@mamelka ja mam vacsinov kamosky co maju aj aj. A niektore su v pohode, vobec tu temu nevytahuju. Ale mam aj take kamosky co mi pri kazdom stretnuti nezabudnu pripomenut, ze ako dobre,ze maju syna. Mam aj kamosku co vyslovene stale predomnou rozprava, ze chlapci su lepsi aj ked ma aj aj. A tej malej mi je hrozne luto.

beronsche
7. jan 2024

@miadi uz davnejsie som citala clanok v national geografic, ako maju muzi v niektorych azijskych krajinach problem najst si manzelky. Presne kvoli tomu, ze chlapci boli vzdy preferovani, dievcata zabijane...
Nebolo to o cinanoch, neviem, ci to nebol severny Pakistan. Kazdopadne ti bohatsi su ako tak ok, ak sa I'm zena "neujde", nejaku si kupia.. chudobni maju smolu, zostavaju zit s rodicmi, frustrovani.. casovana bomba..

autor
7. jan 2024

@alickapusinka ale ja som nikdy nepovedala, ze ked sa mi narodilo dieta tak som bola sklamana. Len, ze sa mi obcas postiskne, ze nemam toho chlapca.