Sklamanie z pohlavia

30. mar 2022

Ahojte, zažila ste niektorá pocit akoby sklamania z pohlavia?
Mal sa nám narodiť chlapcek a je to dievčatko.
Toľko mesiacov sme si s ním budovali vzťah ako s chlapcom, mám pocit ako keby mi niekto umrel.
Samozrejme som vďačná za zdravú dcérku, chcem tým len povedať že tak dlho čakať na chlapca a mat niečo iné bol trosku sok ....

dskjhfdlkdjhl
30. mar 2022

Mam dve dcery, ani raz som nebola upnuta ku konkretnemu pohlaviu, jedine, co ma ako tehotnu zaujimalo, bolo aby to dieta bolo zdrave. Takze ja som ziaden sok nezazila, lebo som si nic neplanovala. Tes sa zo zdraveho dievcatka a tieto myslienky nerozvijaj. Myslim, ze zena po porode ma dost starosti, netreba si dalsie pridavat.

diamond007
30. mar 2022

Nezažila ale to prejde po pár dňoch. To sa stáva že zle určia pohlavie. S tým asi treba vždy trochu aj rátať 🙂
Tiež mám dve dcérky a je to úžasné mať dievčatka ❤️

domka222
30. mar 2022

Tiež som bola nastavená na chlapca, keď mi v 12tt povedala predbežne pohlavie. Nakoniec v 20tt sa ukázalo dievčatko. Keď sa narodí, budeš šťastná, že je zdravá a budeš ju mať rada bez ohľadu na pohlavie😉 potom prídeš na to, že to bola hlúposť, byť sklamaná

diewcatqoo
30. mar 2022

Neviem, ale ked som bola tehotna a povedali nam pohlavie, vzdy sme ratali s tym, ze to nemusi byt na 100%. V 12tt nam povedali, ze to bude chlapec a aj tak sme sa nejako neupinali na to, ze to bude urcite chlapcek, ale oslovovali sme babatko strednym rodom, az kym sa ten chlapcek naozaj nenarodil. Za cele tehotenstvo som ani nekupila nic vyslovene chlapcenske, ale skor neutralne a aj sme mali v zalohe dievcenske meno.
Nic nie je v zivote na 100%. 🤷‍♀️

katus226
30. mar 2022

Nehnevaj sa, ale toto mi hlava neberie. Urcite vies, ze sa na určenie pohlavia neda vzdy stopercentne spoľahnúť. Tak preco si sa tak upinala na chlapca.

katkaseiner
30. mar 2022

neboj sa, to je tuzba ktora prejde v lasku.. ja na jednej strane chapem ze si chcela chlapceka, ale ver mi, ze druhe moze byt chlapcek...

koteska83
30. mar 2022

Prvého sme mali synčeka, potom dcérku ktorá má 10 rokov. Teraz som tehotna a dcéra si strasne priala sestričku. Čakáme chlapca. Manžel sa veľmi potešil lebo si želal chlapčeka a dcérka bola trošku smutná ale nie tak ako som sa bála ze bude. A ja ? Ja som bola v šoku lebo som neverila ze by to mohol byť chlapec , stále som bola ze to bude baba. A ja som sa nevedela rozhodnut ci chcem chlapca alebo dievča. Jedine co som vedela ze si želám aby bolo zdravé. Isto keď sa narodí budeš ho milovať.

helus888
30. mar 2022

Ja som zas bola upnuta na dievčatko. Mali sme to aj potvrdené hnet som tomu uverila . Sok nastal na ďalšej poradni ze chlapček. Aj som si v ten deň poplakala. Proste nemohla som za tie emócie. Ale hnet ďalší deň bolo super a teraz sa k nemu prihovaram stále oslovujem ho menom a veľmi sa na neho teším. Nieje to sklamanie ver mi je to len šok. Ale ten prejde a začneš sa tešiť na dievčatko

sandyan
30. mar 2022

Ja som velmi chcela dievcatko, a mam chlapceka a priznam sa bola som kusok sklamana ale najhlavnesie je, nech je babatko zdrave uz by som chlapceka nemenila ❤❤ ta neopisatelna laska hned na prvy pohlad

mikadooo
30. mar 2022

Ahoj, áno, je to prvotný šok, atď. Chce to čas, aby si to spracovala. Kľudne dostaň zo seba tie emócie a keď sa to smutné postupne vyplaví, začne sa vkrádať čoraz väčšia radosť, že to bude dievčatko 🙂.

mima172
30. mar 2022

Do istej miery ta chápem, no naozaj si myslím, že to rýchlo prejde 🙂 Ide o to, že si bola nastavená na jedno a zrazu zmena.
Ja som veľmi túžila po dievčatku a vyšlo nám to. Ak bude druhé, tak tiež sa budem modliť za dievčatko. Baby sú super 😉

anjelicek26
30. mar 2022

V dnesnej dobe mat ten sok az po porode, ked je nakupena vybavicka, pripravena izba, vybrane meno a mesiace sa s tym clovek stotoznuje asi uplne normalne. Ja myslim, ze je to skor, ze kto by to nemal? Ono sa tie emocie upravia, ale treba prijat aj tieto... kazde pohlavie ma tie svoje pozitiva, uzasne drobne rozdiely, ktore clovek oceni...len to chce par dni sa na nich sustredit... gratulujem k dcerke ♥

irusa
30. mar 2022

mne deväť mesiacov tvrdili, že čakám dievča a bum neviem akým zázrakom bol to chlapec....a vôbec som z toho vedu nerobila..bola som vďačná, že jezdravý

gabriela_obzerova
30. mar 2022

Ano. Prejde to casom…

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_a_hrasok
30. mar 2022

@viestta inak to je pravda. Ked sa nad tym tak zamyslim, malo to nieco veru do seba

katarinaba
30. mar 2022

Ja som prevdacna za to, ze sa pohlavie da urcit uz velmi skoro, v zaciatkoch tehu. Mam troch chalanov. Pri prvom dietati mi to bolo jedno, hlavne nech je zdrave. No vzdy som tuzila mat parik, tak pri druhom som si priala dievcatko. Ked mi neskor na sone ukazali pipika, bola som trochu sklamana, lebo som mala taku predtuchu, resp. som si to asi nahovarala, ze to bude dievcatko. Po hodinke tie pocity prestali. No pri tretom, to uz bola ina kava. Dala som si zistit pohlavie z krvi, kde je to na 99%. Kym som sa dozvedela vysledok, bola som ako na ihlach. Potom, ked to prislo, tak som takmer zkolabovala. Treti chalan. Ano, vybuchla som, volala som muzovi (bol v zahranici) a asi pol hodinu som mu nadavala, plakala, kricala a neviem co este. A on len ticho pocuval 😀 No proste som bola nestastna, chcela som mat dievcatko, aspon jedno. Este par dni mi z toho bolo smutno. Ale ked som sa s tym vyrovnala, tak som "presedlala" na chlapca a tesila sa rovnako, ako by bol dievcatko. A prave preto som stastna, ze som toto sklamanie zazila na zaciatku tehu a mohla potom uz uzivat cele tehu, nez aby to sklamanie bolo po porode, ked som nabuchana hormonmi. Jasne, ze si kazdy praje aby dieta bolo zdrave, ale ze si prajeme konkretne pohlavie, este neznamena, ze nie sme vdacne, ze sme vyberave, alebo nam na dietatku nezalezi.
Plne chapem tvoje sklamanie - i ked je to skor z toho, ze si sa nastavila na jedno a potom z toho bolo druhe. Obzvlast, ak mas kupenu nejaku tu vybavicku. Vybrane meno. Teraz musite zacat od zaciatku. Ale neboj, za par dni to prejde a budes opat stastna a nastavena na dievcatko. Len aby to uz bolo definitivne, kedze to sono nie je 100%.

vilma7
30. mar 2022

Nezažila som to ani raz, lebo v obidvoch prípadoch som to brala jedným uchom dnu, druhým von a čakala pekne do pôrodu.
No neostáva vám nič iné len sa pomaly preorientovať, ale zas nie chorobné, aby si opäť nebola po pôrode sklamaná, ak to predsa bude len chlapec 🤣🤣

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzks5
30. mar 2022

@neanonymna asi tak nejak. ono by som povedala, ze si ho clovek tak nejak osvoji a potom co to potrva pokial sa zas preorientuje, no ta radost nakoniec isto pride

marssellitta
30. mar 2022

@irusa to naozaj? Boooze, ako mne by to nevadilo vobec, len by mal nejake casti vybavy ruzove 😂 rodim o mesiac cca, tak snad ma taketo prekvapenie necaka 😄

irusa
30. mar 2022

@marssellitta tak bolo to 14 rokov dozadu...tak asi neboli také prístroje asi

katarinka89
30. mar 2022

Viem sa vcítiť do tvojej koze- ja mam len 1 chalana a 4 baby......tiež by som v tom čase bola národnostná, keby porodim ešte aspoň jedného chalana ale tak co uz- takto to malo byt. Mne síce vždy hneď povedali jasne baby ale tak túžba po ďalšom chalanovi bola. Neskúšala si ísť na 3d? Aby si mala istotu- hoci všetko je isté až po pôrode. Neboj budeš ho ľúbiť ci je to on ci ona. bude tvoj a to je podstatne

gabriela_obzerova
30. mar 2022

@viestta tu by som trosku oponovala. Prve dietatko som mala dcerku. Druhe tehotenstvo bolo absolutne odlisne vo vsetkom - v chutiach, v tvare bruska, v naladach atd. Uplny opak skratka. Tak som si vsugerovala, ze to bude chlapec. My sme si pohlavia zistovat nedavali 🙂 No a o to vacsie prekvapenie, ked to bolo opat dievcatko. Bola som skor nahnevana sama na seba, ze ma intuicia sklamala ako nikdy 🤣🤣

kallanchoe
30. mar 2022

Áno pociťovala som to isté....je to úplne normálne,neboj ako sa zamilujes do svojho dieťatka prejde to....😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kallanchoe
30. mar 2022

@katarinaba krasne napísané 😉

katkaseiner
30. mar 2022

@viestta no veru to ako moj manzel... cakali jedno dieta a az pri porode zistili ze su 2 😂 viem si predstavit slovnik mojho svokra ked ho poslali doniest este jednu vybavu :D (samozrejme je tomu uz pomaly 42 rokov )

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaseiner
30. mar 2022

@viestta a to my sa sťažujeme...neviem si predstaviť vyvárať plienky po 2 deťoch 😂😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre