Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

tinakul
30. nov 2009

Dany gratulko Dominikovi k siedmym mesiačikom 😵
No ale babenky som normálne musela hladať tému, to až na tretej strane??? 😕 To čo ,??? Kde sa flákate?? 🤐

dannynka
autor
1. dec 2009

tinka dakujeme 🙂
no veru kade tade uz neni tolko casu 😅

ozaj babulky dajte tip co kupujete drobcom pod stromcek...hmm?mna vobec nic nenapada.... 😅

tinakul
2. dec 2009

Dany a malý ti už aj sedká, alebo nebodaj lezie??? 😕 Však niečo o ňom popíš 😉 som zvedavá, ved až teraz som si uvedomila, že sedem mesiačikov, to už musí byť iný frajer 🙂

No a vianoce,?? 😅 Ešte nemáme nič, len viem čo kupujú naši babám - no Sophi dostane svoj vytúžený barbie dom, a Cynthi také odrážadlo do bytu čo aj spieva 😉
Od svokrovcov viem iba o poriadnych sánkach, kde bude aj operadlo pre Cynthi 😉
Od krstných oteplovačky obidve a spacie vaky, lebo furt sa odokrývajú 😝 , dalšie neviem, ale ja som zohnala na nete princes stôl so stoličkami, lebo Sophi už poriadne zničila ten čo mala, tak nad tým hútam, len musíme pozisťovať velkosť, či sa im to vojde do izbyčky 😅

Naše baby majú už prvého mikuláša za sebou - v sobotu u našich už chodil 😀 Dalšiu sobotu bude chodiť u svokrovcov, potom u nás atd... sme si to zadelili, aby nedostali vela balíčkov naraz 😉

A vy čo nové??? Dany ste už všetci zdravučkí, a Gabika poslúcha ked je doma??? Aj ti spinká po obede??? 😕
Miška a ty sa volajako neozývaš?? Ako tehu testy ako dopadli tie triple testy ,alebo čo si mala?? 😕 A malý ako v škôlke?? Drží sa??

dannynka
autor
2. dec 2009

ahojte 🙂
tinka tak vy uz mikulasujete vo velkom 😵

No co sa tyka Domiho tak uz pomalinky aj sedka ale este niepevne ale uz sa snaží sa udrzat kotuha moja 😀 ,Najnovsie sa zacal na "štyroch" pohupovat do predu a do zadu ako na hojdacke 😀 😀 😀 ,a najradsej by bol na brusku keby mohol a v chodítku uz rajzuje hore dole akostrela 😀 😀 😀 😀 Ved ak sa mi podarí vlozim par fotto ako podrastli skoda ze niesi na facebooku tam mam fotto a fotto pretoze tam ich nemusis zmensovat a rovno vkladas 😉
A co sa tyka zdravia tak sme ako tak oki,tinka a Vy?Inak zajtra sa chystame kuk na cvicenie s Domim na fitlopty a ak sa mu bude pacit tak zacneme chodit...aby mal aspon nejaku aktivitu 😀
Gabika mi poobede nespava od vtedy co nastupila do skolky,ale nevadi aspon je vecer najneskvor o 19-30 v posteli a spinka do rana bieleho,a Domi ide hned po nej do 20-00 je v postielke aj on...v noci to mame sem tam vesele s kojením....ale vacsinou2-3*za noc je hore... 😅

veru Miska si sa neozvala co a ako testy popripade pohlavie...rychlo pís lebo sme zvedave...inak ale ti tie tyzdne nabiehajuuuuuu 😵 😵 😵

dannynka
autor
3. dec 2009

kde sa vsetky flakate?hmm?

michalag
4. dec 2009

Ahojte 🙂
to vam tu tak chybam 😝 😀

tinka, tak uz pekne Mikulasujete 😀,
danny, oneskorene blahozelaaam k 7 mesiacikom 😵, mas doma uz riadneho chlapa, ked sa uz snazi lozit 🙂

My sa mame dobre, vysledky screeningu su negativne!!! 🙂 🙂 🙂 a tuto stredu som bola aj v poradni a tiez je vsetko v poriadku buduci tyzden bud utorok alebo stvrtok idem na morfologicke uzv, tak sa tesim ale mam aj trosku strach aby to bolo v poriadku, tak vam potom napisem ak budem vediet co to bude 😅 😉 ... Sami sa drzal v skolke az 2tt 😒 vcera mal hnusne sopliky, ktore nevedel ani vyfukat co sa mu drzali v dutinach a trosku mal aj hnis v ocku tak som ho dnes do skolky nedala a fukame, odsavame davame Vincentku a Coryzaliu a do ocka som mu dala Framykoin a zda sa mi to lepsie, uz aj sopliky sa mu pustili, tak snad sa z toho najhorsieho dostaneme do pondelka, lebo v pondelok maju v skolke Mikulasa a Sami sa velmi tesi a nevie dockat, tak ...., ale volala som dnes ucitelke, tak povedala ze aj keby ostal buduci tyzden doma, tak by mohol prist v pondelok aspon na Mikulasa a potom by isiel domov ... Inak od kedy nastupil do skolky po tej 3tt pauze uz ho len chvalia ako sa zmenil od zaciatku, ze sa zapaja, nerobi detickam zle, len tam spava malo, ale co je tak sa konecne naucil pytat na wc, tak sme ho zacali asi pred mesiacom ucit bez plienky aj v noci ale s tym ze ho budime okolo 22:30, potom okolo 1:30 a o 4:00 a do rana uz potom vydrzi 🙂

Trosku som sa rozpisala 😅 , ale aspon budete mat co citat 😅 😝 😀 😀 😀

michalag
7. dec 2009

Ahojte baby, 4 strana 😕 ☹
kde ste ste???
Ako dopadol Mikulas???

Sami isiel dnes do skolky len na 2 hodky, lebo maju Mikulasa, ale za chvilku si uz idem pre neho ... inak budeme tento tyzden doma, lebo stale ma hnusne huste sopliky a vobec mu to neprechadza tak asi zajtra pojdeme k Dr. nech mu spravi vyter, lebo kamosky zo skolky vraveli ze viacere deti mali pozitivny vyter ... len este neviem ako vyriesim stvrtok, kedze mam ist na sono a moja mamina je tiez chora a tatino musi ist do prace ☹ 😒 ☹
Vcera rano ked Sami vstal tak prve co bolo "uz prisiel Mikulas?" 😝 😀 uplne bolo vidno ze to vnima viac ako pred rokom 🙂 a velmi sa z neho tesil 🙂 😵

marafara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinakul
7. dec 2009

čaute 😉
Ahoj Miši, no to mi je lúto, že zas choroba, som šťastná že Sophi mám domka, a žiadnu pliagu mi odvtedy nenosí... No na Mikuláša si to ozaj užila, vo velkom obchodnom dome bol Miki, čert a anielikovia a boli na podiu, aj speváčka nejaká spievala a potom po jednom išli deti na podium a museli zaspievať a zarecitovať, no ja som Sophi nestihla naučiť žiadnu vianočnú pesničku - ale ona sa nezdá 😅 Vyšla na podium a začala prší, prší len sa leje 😅 😝 tak dostala obrovský balíčisko sladkostí, škoda len že foták sme nevzali 🤐
To počasie je desné ani sa nečudujem chorobám, naša Sophi odvtedy raz alebo dva krát za deň zakašle, to už má akési chronické, neviem či to nebude nakoniec alergia či čo... no ved uvidíme, zatial sa majte a držím palce Míši, aby to Samkovi prešlo... 😉 a tak ho zober so sebou, však sestrička ho postráži 😉 pa zatial

tinakul
8. dec 2009

Inak som zabudla že Cynthinke vyšiel tretí zúúúúúbok 😵 😵
a kde ste zase všetky?? 😕 🙄

dannynka
autor
8. dec 2009

ahojte 🙂

tinka nestihacky pri dvoch detoch veru si od rana do vecera nesadnem.... 😝 a teraz sme zacali mat tazke noci....tak som rada ked vecer idem cim skvor spat 😅

Cynthi gratulko k 3-tiemu zubku my este zatial nemame ani jeden ale uz spodne dva budu cim skvor lebo uz mu presvitaju ale este niesu prerezane 😉

ozaj dnes sa mi podarilo napiesct medovniky a aj linecke...mnaaaaam

miska a teda gratulko k dobrym vysledkom len tak dalej a Samkovi prajeme skore uzdravenie a nech sa mu chorobky co najdalej vyhybaju 😉

michalag
9. dec 2009

Ahojte,

tinka, Cynthi gratulujeme k 3 zubku 😵

danny ty si sikulka, ze stihas este aj piect ... ja sa obavam toho ako budem fungovat pri dvoch detoch, ale asi to pride vsetko same, vsak?

My sme vcera boli u doki, lebo Sami sa mi v pondelok poobede zobudil a mal hlasok ako hovoriaci hrniec ☹ ... povedala ze mu sopliky pravdepodobne zastali na hlasivkach a preto tak rozprava a dala mi kvapky Kaloba - je to prirodny extrakt a ja som mu uvarila caj zo zazvoru a napodiv mu celkom chutil 🙂 ... hlasok sa mi uz dnes zda lepsi, aj ked vcera vecer zacal dost kaslat, no povedala ze tymto kvapkam treba dat tak 2-3 dni a ked to neprejde mame prist v piatok ...vcera som si uz myslela ze mu sopliky prechadzaju a dnes ich ma opat ako pred 2 dnami ☹ 😒 ...
Vcera sme si po ceste domov spravili este mini vyletik do detskeho obchodu a kupila som drobceku 2 bodynka, ale zatial len v neutralnych farbach a Sami tiez vybral pre babatko hracku 🙂 ... snad robim dobre ze ho zapajam do nakupovania a priprav, ale zatial sa tesi a povedal ze ked babatko pride ze mu donesie hracku do nemocnice ... moj zlatusik 😵 🙂 🙂 🙂

Ale zajtra musim zaniest Samiho ku starkej (nastastie je uz zdrava) a ja idem na sono, tak sa tesiiiim 🙂 🙂 🙂

... a dakujeme ... snad to Samiho prejde do nedele, lebo uz mu je so mnou dlho 😅 a ja nemam este vybavenu preventivku u zubarky a ani nakupene ziadne darceky 😝 😅 🤐 , ale s malym sa to neda

tinakul
9. dec 2009

čaute, díky za gratrulko obom 😉 no Dany ty si šikulka, už aj napečené?? 😕 ja sa chystám so Sophi až tento víkend čosi napiecť... 😝 snád stihneme, ešte ani okná nemám umyté, kto z vás príde?? 😎 😎
No Kalobu sme mali aj my, ale mne sa zdalo vtedy že nezaberá... ale je dobré že je na prírodnej báze..
Inak dnes som objavila štvrtý zúbok, teda idú asi spolu, lebo sú rovnako velké trojka a štvorka 😵 Raz sa zvykne zobudiť v noci,ale len dám cumel a spinká dalej našťastie a hrozne slintá cez deň...
Teraz hajká a so sSophi sa hráme s farmou o zvieratkách,že ich krmime a tak... 🙂
No počko je stále o ničom, tak sme len doma a mám čo robiť, aby som im vymýšlala rôzne činnosti do zblbnutia, už aby sa vyčasilo , alebo snežilo a nie toto 😠 😝
Hovor mi niečo Miši o preventívke, my sme 15.12 objednaný tento rok - len, len že sme to stihli, potom už neordinujú... tak nás nasáčkoval 😝

michalag
9. dec 2009

tinka, jeeeej ale vam tie zubky krasne idu za sebou 🙂 ....

Ja uz mam umyte okna, nastastie 🙂 , este take drobne upratovanie ako kupelka, kuchyna(sporak, umyvadlo, vana ...) ale to robim kazdy vikend takze pohoda
Ved ak sa to do piatku nezlepsi s vecernym kaslom tak ideme na kontrolu, ale cez den kasle velmi malinko alebo iba ak mu zabehne , ale teraz si lahol a zatial nic, tak snad mu len vadili sopliky v hrdielku, potom nastastie zaspinkal ked som mu dala pol tabletky zodacu (tiez mi ho vcera predpisala ak by nemohol kvoli kaslu spinkat) a cuduj sa svete, skor som ho prehovorila na tabletku ako keby som s nim mala bojovat so sirupom, tak asi zacneme papat tabletky ked bude treba a nie sirup

michalag
9. dec 2009

tinka a bola si uz so Sophi u zubarky? Lebo ja sa chystam teraz kedze prvy krat nechcel otvorit pusu tak ho ani nenutila, len sa bojim ci nebude mat kazy

michalag
9. dec 2009

babenky, nemate niektora odskusany recept na stavu z cibule a medu na kasel? Prosiiim

michalag
9. dec 2009

a naozaj to pomaha??? Ja som to zatial neskusala, ale ak to pomaha tak velmi rada to vyskusam

tinakul
10. dec 2009

Cibulový čaj - Do 200 ml vriacej vody dáme na 5 minut varit 2 nadrobno nakrájané cibule, pridame KL majoranky, mozes aj na osminky pokrajane jablcko, nechame prevriet asi 2 minutky a 10 minut vyluhovat. Scedíme a osladíme medom. Pijeme niekolkokrát denne....ja som tej vody dala asi pol litra.
A aj prieduskovy caj Pulmoran je vyborny - a smedom a citronom - toto som odkopčila z jednej témy 😉

ja dávam Sophinke normálne vytlačenú cibulovú šťavu na polievkovú lyžičku + med do toho nakvapkám a zje mi to 😀 No a po takejto lyžičke dám asi 5x za deň, hovorí sa že po troch dňoch by mal kašel zmiznúť, ked sa to takto podáva 😉 no u nás to teraz neplatilo, lebo nezaberajú ani sirupy ako som spomínala a zakašle raz alebo 2x za deň, tak to neriešim... 🙄

Nie, Sophi ešte nebola u dr. zatial sa nesťažovala ani na bolesti zúbkov, no viem, že by mala ísť na kontr. - tu je ťažké zohnať zubára, čo berie také malé deti 😖 náš neberie a asi to nechám až na školského, čo ja viem, niekto hovorí, že mliečne zúbky sa neriešia, no každý ma iný názor 🤐 a dobre robíš, že Samiho zoberieš 😉

dannynka
autor
13. dec 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😅

michalag
13. dec 2009

Ahojte 🙂

tinka, dakujem za recept 🙂 ... s tymi zubarmi je to otras 😠 , ale ja Samiho este asi teraz neberiem, az v Novom roku

Samimu uz sopliky aj kaslik uplne zmyzol 🙂 a kedze je protivny 🙄 🤐 a stale sa pyta do skolky tak ho zajtra uz dam aj ked este by som asi nemala 🤐 ....

michalag
13. dec 2009

A vy sa mate ako???

michalag
13. dec 2009

tinka a Cynthi gratulko k 11 mesiacikom 😵

michalag
14. dec 2009

😒 ☹ 😒 ☹ 😒 ☹ 😒 ☹ 😒 ☹ 😒 ☹
kde ste kto 😕 😕 😕 😕 ???????

tinakul
14. dec 2009

ahojte 😵 Díky za gratulko Miši 😉 No my sme dnes konečne upiekli so Sophi medovníčky 😵 no tá mala radosť z formičiek, vykrajovania, mala svoj malý valček , dostičku a päť plechov vyšlo z toho cestíčka - mňam sú dobré mäkkučké 😵 😵 aj sme ich zdobili čokoládovou polevou... takže dnes bol deň medovníkový u nás 😵 Okná sme cez víkend stihli umyť a výzdobiť poslednú výzdobu, iba stromček ešte chýba 😉
Miška to je super, ked Samimu to takto rýchlo prešlo 🙂 a však ho daj do MŚ ,aj tak sú už ochvílku prázdniny, nech si užije detská ešte ked je zdravučký 😉
Cynthi už skúša sa púšťať, ale spraví asi dva, tri krôčky a musím ju chytiť 😀 Je podarená ako sa z toho tešká 😵 😵
Miška tebe to krásne nabieha tie týždne, som zvedavá na pohlavie 😲 😉 Tak pomaly ideme kúpať babenky, pekný večer a hlavne píííííííšte viac, čo robíte a tak....ved len ja tu píšem romány 😝

michalag
14. dec 2009

tinka, aj u nas sa robili cez vikend medovnicky a dnes ich chlapi zdobili, ale nestihli ich uplne vsetky
Dnes bol v skolke a nechcelo sa mu ist domov, zacal mi mrncat ze nejde a nejde 😅, zajtra maju v skolke Vianocne trhy tak pojdeme kuknut a vo stvrtok maju Besiedku tak tiez ideme pozriet 🙂
Co sa tyka pohlavia, tak to sa mozeme dozvediet najskor 11.1.2010 (krasny datum 🙂) ideme na 3D, lebo na morfo. uzv malo nozicky stale spolu a nechcelo spolupracovat 😅 ale hlavne ze vsetko ostatne je v poriadku 🙂 ... mna zase chytila choroba, trochu kasel, sople a boli ma polka ust a neviem z coho, ci tam mam afty alebo co

tinka, a ty ides dat Sophi v Novom roku uz do skolky ci si ju este nechas doma?

danny a ty si kde???

michalag
16. dec 2009

haloooo 😕 😕 😕

asi peciete vo velkom ked tu nikto nie je

Baby nemate niektora neprijemnu skusenost zo zapalom zubneho nervu??? Neviem stale ma boli sanka akoby v klbe na jednej strane a ked zatnem zuby tak akoby to islo od zubu a niekedy ked jem tak zacitim nerv ... neviem ci mam ist zajtra k zubarke ako bolestivy pripad aj ked som chora, alebo co ... a moja Dr. ma akurat tento tyzden volno 😒 😠 tak ....

tinakul
16. dec 2009

Miši neviem, s týmto ja nemám skúsenosť, ale chorá by si nemala ísť k zubárke, nemajú to radi... u nás ked má len niekto hrdlo zapálené, tak zubár ho prepíše na iný termín 😝
My sme včera boli u zubára a klop, klop nemáme ani ja , ani Robi žiadny kaz 😵 len ja mám trošku zubného kameňa, tak mi ho v januári odstránia 😉 😵
Ak ti môžem poradiť, zatial si kúp pastu na citlivé zuby 😵 alebo daj si paralen, ak moc bolíí 🤐
Mne tá pasta moc pomohla, ked ma niečo v zube bolelo a zubár tam nič nenašiel 😒 tá pasta ma vyliečila 😉
A áno, zatial sme so škôllkou dohodnuté, že v januári nastupuje, toho 7.1. sa začína tuším ˇMŠ -snád nám to už vyjde a nič to neprekazííííííí 😖 i ked mám obavy na druhej strane, ako to zoberie Sophi -opäť tie začiatky.... 🤐
Dany asi vypeká 😉 a Maťka tá sem ani nenakukne 😢

michalag
16. dec 2009

tinka, ja viem ze to nemaju radi, ale aspon sa poradit co a ako a kedze nestiham na preventivku tak si od Noveho roku budem vsetko platit 😒 ... tak snad uz bude Sophi lepsie znasat skolku a choroby ... to je super ze ste bez kazu 🙂

matka, no mohla by sem aspon kuk a napisat ako sa maju

dannynka
autor
16. dec 2009

ahojte 🙂
tinka ,miska trafili ste vypekam a nestiham... 😅

miska co sa tyka tvojho problemu tiez skusenost nemam tak neporradím 😒

inak aj ja som bola pred tyzdnom na preventívke a nasiel mi kazy.....kedze ma nic nebolelo tak sme sa dohodli ze zavolam po novom roku a objednam sa...ale 2-dni po navsteve zubara hrozne bolesti tak som naklusala spet k nemu ako bolestiví prípad.....a 2 zuby rozvrtal,daj hojivu vlozku a po novom roku idem na blomby 🤐

tinakul
17. dec 2009

No to nám bolo jasné Dany 😀 A čo všetko ste už stihli napiecť?? 😕 To z toho sladkého máš tie kazy 😀 😀 No ale srandujem... ja kolko toho sladkého pojem 🤐 ani nehovorím 😝 🤐
My sme dnes pre zmenu robili -hm, tuším sa to volalo babkine dvojfarebné hniezda 😅 a super 😵 ja rada experimentujem a skúšam niečo nové 😉

No a babenky potrebujem pomoc 😝 Neviete niektorá, s čím sa odstráni vosk z obrusu?? 😅 Zo sviečky mi kvaplo na nový obrúsok a neviem čo s tým ,ako sa to čistí,hm??? Či horúcou žehličkou, alebo??Poradte mi please🤐