• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pokec pre mamičky III.

15. februára 2012 
@tinakul ahoj no bohuzial zdravicko mu vydrzalo az 1,5 mesiaca :frowning2: ...... vcera sme boli na pohotovosti a dnes aj na ORL, kde nam doky povedal ze ma pravepodobne opat obojstrannu sinusitidu (zapal dutin), museli mu prepichovat v usku - mal tam nejaku tekutinu, tak tam plakal ze aj mne slzy vyhrkli a racsej som pozerala do zeme, nasadili mu ATB hlavne kvoli tej sinusitide a Pamycon do uska, takze minimalne 2 tyzdne nepojde do skolky a zacinam zvazovat ze Samiho nedam ani cely November kym nezacne mrznut, ale to este uvidim ..... a co ma najviac se.ie aj Lucka zacina kaslat, takze jej som dala hned rano Sinupret+Fenistilove kvapky+Nasivin, tak ak sa to nezacne lepsit idem s Luckou vo stvrtok k dokyne a aj drahy je chory, takze zatial som ja ta co sa ich partie vymyka, ale som rada lebo zvladnut seba ako choru + 2 deti to by som asi nedopadla dobre :sweat_smile:

..... a vy ako?
@dannynka, @martinadt ?????
18. okt 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michalag no to mi je lúto :frowning2: chudáčik Sami... skoré uzdravenie prajeme... Inak aj u nás je to tak, ked Sophinka niečo donesie, Cynthi to schytá tiež :unamused: to je teraz tá nevýhoda, ale neskôr výhoda- lebo tým získavajú aj oni lepšiu imunitu :wink: Držím palčeky aby si to nechytila aspoň ty, lebo vieme všetky aké to je ťažké s chorými deťmi, nie ešte s chorobou sa o ne staraťDn :confounded: Dnes som začala už aj so Cynthi chodiť do MC... a páčilo sa jej tam... vybavujem Sophinke tanečný krúžok tam kde majú to MC - tak možno dnes zbehneme kuknúť ako to tam prebieha :wink:
Inak už tolko krúžkov si vybrala, že má full skoro celý týždeň - Jej rozvrh vyzerá asi takto - v pondelok anglina, utorok výtvarný krúžok, streda- anglina , štvrtok spevácky :sweat_smile: no a včera mi zahlásila že chce chodiť aj na futbal :grinning:
A učíme sa správne vyslovovať l a r - lebo povie obe, len po spoluhláskach to ide ťažšie ako vŕba, krk , krtko... a bola u nich v MŠ logopedička - vraj 5.ročné dieťa už musí všetko zretelne hovoriť :zipper_mouth: I ked mi päť budeme mať až vo februári, dostali sme papierik na odporučenie už teraz si to cvičiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: No babenky píííííííííííííííííšte lebo tu je fakt mrtvo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2010 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul dakujeme :slight_smile:
Samiho drzi od 2 rokov kreslenie, strihanie, lepenie ..... tak ak ho to do buduceho roku (septembra) nahodou neprestane bavit tak ho skusim dat na vytvarnu :slight_smile: ...... no vidim ze Sophi je akcna baba, ale aspon sa nebude nudit a bude mat postarane o zabavu :slight_smile: ..... aj u nas bola logopedicka a kedze Sami zle rozpraval od zaciatku tak ja som si vypytala papier od nasej dokyny uz v marci, ale az teraz sme sa tam dostali :sweat_smile: a uz sme mali za sebou 2 sedenie a vzdy 1x do mesiaca chodi presne tato ista k nim do skolky a precvicuje s nimi alebo skusaju nove :slight_smile: , ale vravela ze je velmi sikovny tak som zvedava
20. okt 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poradte nejake kvapky do nosteka pre Lucku ...mali sme Nasivin ale nechcem jej opat kupovat ten isty aby voci nim nebola neskor odolna a neprestali jej zaberat, mali sme aj Physiomer ale ten kupim kedze som s nim bola spokojna ako nam riedili sopliky
20. okt 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nás najrýchlejšie zbaví soplíkov - pamycon - ale ten je asi na predpis :stuck_out_tongue_closed_eyes: to za štyri - päť dní soplíky sú fuč.... teda vidím, že aj Lucka to nakoniec schytala - skoré uzdravenie obom detičkám a tebe @mihalag pevné nervy :zipper_mouth: Juj aj ja sa už teším na jesenné prázdniny, šupnem deti k babinám a konečne si upratám aj oddýchnem poriadne :sunglasses: tak zatial ....
21. okt 2010 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@michalag ja davam na soplíky sinupret su to kvapky ktore nakvapkas na lyzicku a ked tak zapiju cajikom,ten nam vzdy pomoze,ale neviem od kolko mesiacov sa mozu ci ich moze aj Lucka :sweat_smile: :sweat_smile:

@tinakul hovorís mi ako s duse,mm taha teraz 12-tky nočne takže cele dni som teraz na deti sama...vecer ide na 18-nastu a rano chodí domov okolo 6-30 to lahne a spi dovtedy kym sa mi pobede nevyspí Domík cca 15-30 a to zas ide v ten den na 18-nastu.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už len dnes tak nejako vydržím :wink:

21. okt 2010 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka ten davam Lucke aj ja, ale skor si myslim ze je to na kaslik ako na sopliky v nosteku, ci? ...... tak mas doma veselo :sweat_smile: , ale ked to inak nejde tak aspon ze ma tvoj muzik robotu :slight_smile:
22. okt 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@michalag nam to zabera na soplíky....behom 2-dní su prec :slight_smile:
22. okt 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm :stuck_out_tongue_closed_eyes: zase nikto??? Ako žijete?? @michalag - Miši už je lepšie detičkám???@dannynka - Dany a vy ako???Už je manžel viac domka ??? My sme oki, len už tretí deň iba žehlím a žehlííííííím .--- pribudla nová vstavaná vešiaková skrina, tak všetky veci ukladám na vešiaky , triedim - uf - iná makačka- už si ruky necítim čo mm má toľko košiel :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ......... píšte čo nové - okrem otras počka... oki?
26. okt 2010 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinakul ahojky,ale ano teraz uz chodí normalne nastastie.Ja som bla dnes u zubara na preventivke a hned mi aj zub vytrhol co ma bolel,aaaaauuu stolicka,diera ako hrom ostala a bolííí a bolíííí aj ked uz nema čo :frowning2: :frowning2: musím vydrzat snad zajtra uz bude lepsie...
jooj vstavanu skrinu Ti v dobrom zavidím a zehlenie TI rada prenecham :grinning: a babulky tvoje sa maju ako?
27. okt 2010 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka ale dobre, že tú preventívku máš už za sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj keď ten zub nezávidím, to musí byť ozaj bolesť -daj si paralen :zipper_mouth:
no ja zase pokračujem v žehllení - lenže mi došli už aj vešiaky - ide sa na lov do Ikei zas :stuck_out_tongue_closed_eyes: - Cynthi spinká aj slintá - idú zuby stále.......... boli z toho zas dva dni teplotky, dnes sme už oki! Sophi je tento týždeň u babiny - lebo i tak majú jesenné prázdniny v škôlke , tak som ju vypýtala skôr, aby som si niečo aj porobila kým Cynthi hajkáááááááá :zipper_mouth:
a vy ako?? @michalag neodpisuješ hm? :confused:
a @martinadt sa zase ulieva kdesi :grinning: :sunglasses:
28. okt 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul uz s apolepsiiiim, slubujem :wink: :slight_smile:

tak my sme boli v utorok najskor s Luckou u dokyny lebo kasel jej neprechadzal,a kedze aj dokyna pocula ako jej tie sopliky behaju v krku (sopliky jej ale neodsavam kedze jej mozem odsavat aj 10 minut ona ma nostek cisty a nefufne) tak jej dala Pamycon a Fenistil a zobrala jej aj vyter z krku a hned jej spravila aj 1/2 rocnu poradnu tak mame 7150g/ 67cm :slight_smile: , ale vraj malo pribrala za mesiac (250g) tak uvidi sa o 2 mesiace ako priberie slecinka ...... kedze este stale patrim k nej tak aj mne pobrala rozne odbery na vysetrenie lebo uz 2 mesiace mi dost vypadavaju vlasy a ani vitaminy nepomohli tak ci nahodou nieco tak zajtra mam volat po vysledky obidvoch, ale mam strach z tych vysledkov ..... poobede sme isli so Samim zase na ORL, tam sme najskor cakali 2 hodiny, lebo primar sa isiel najskor naobedovat a potom mal poradu a nakoniec nas zobrala Dr. co tam tiez robi (je ich na oddeleni 5 doktorov) a spravila Samimu rontgen kvoli tej sinusitide a tiez kvoli tomu ze uska este stale nema uplne v poriadku (kvoli soplom) a vyter z nosa a zajtra mame ist aj tam na kontrolu ci Pamycon a Augmentin zabral, ak nie tak som zvedava co bude nasledovat a dokedy tam este budeme chodit, lebo u nas je to boj na dlhe trate ked sa raz dostaneme na ORL (pred velymi prazdninami sme tam chodili kazdy tyzden 3 mesiace :zipper_mouth: :frowning2: ) ..... ale sopliky ma este stale ale uz nie velmi ale ma, len chudacik ked fuka nos tak uz mu ide aj krv :unamused: :frowning2: :frowning2: , uz to tam ma riadne rozdrazdene
Inak ako som bola s Lulu v utorok u dokyny tak v stredu uz ani raz nezakaslala :sweat_smile: :slight_smile:, tak mozno nakoniec jej zabrali aj ten Sinupret ale uvidi sa az zajtra co mi povie

takze mi sa mame takto
28. okt 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak @michalag daj nám vedieť ako dopadli výsledky... držím palce , aby bolo všetko ok. Chudáčik Sami - no máte to ozaj pernééééééé :confounded: do MŠ by som ho asi na tvojom mieste ani nedávala do vianoc, alebo aspoň celý november ... nech to raz už poriadne vylieči a aby sa zas nedostal do kolobehu.., :unamused:

A konečne som dožehlilaaaaaaaaaaaaaa, huráááááááááá :grinning: No @danynka že si sa na mňa s tým žehlením vybodla - vieš čo teda :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale asi si otvorím šampus, veď po týždni žehlenia si zaslúžim ee? :sweat_smile:
Dnes idem konečne aj ku kaderníčke , predala som veci za 45eur, tak sa pôjde aj na lov nejakých šatôčok :zipper_mouth:
No a zajtra ide aj Cynthi k druhej babine do služby a my s mužíkom máme za úlohu všetky veci /teraz už okrem šiat/ dať do nových boxov do skrine + vypratať pivnicu atd... - uf - to bude zas makačka - ale raz sa to spraví a je to, lebo sa to len odkladalo, a odkladalo..... :zipper_mouth: teda dúfam, že všetko stihneme do utorka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak prajem vám maminky krásny predlžený víkendík :dizzy_face:
29. okt 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte

@tinakul
Vcera sme boli s Luckou u dokyny a vyter z krku je NEGATIVNY :slight_smile: a kedze od stredy uz nezakaslala ani raz tak vraj to bolo nieco vyrusove alebo zo sucheho vzdychu v byte a moje odbery? a vyter a odbery tiez v celku fajn, nic vazne coho by som sa mala obavat :slight_smile: , len mi dokyna zistila ze som prekonala mononukleozu, takze z toho bola ta vacsia unava, dala mi Entizol a vraj by sa to malo dat doporiadku :slight_smile: a dala mi papier na kozne kvoli tym vlasom kedze vysledky boli dobre .... tak som sa bala az som bola rano nervozna, ale potom opadol strach a vystriedala radost a stastie :slight_smile: ....a so Samim som bola tiez na ORL, vyter z nosa NEGATIVNY , uska ma o nieco lepsie ale nie o vela takze davat Physiomer a kontrola vo stvrtok a ak sa to nezlepsi tak vraj mu budu davat nejake hadicky do usiek ale neviem o co ide ... neviete niektora? .... a este nam odporucila navstivit Imunologiu kedze sinusitidy sa nam opaku dost casto (tento rok ju ma uz 5-6x co je dost vela) aj napriek tomu ze berie na imunitu prasky do vody ..... toto behanie po lekaroch sa snad nikdy neskonci :unamused: ....... vecer som si vyrazila s kamaratkami von na 2,5 hodky a super som sa odreagovala a nabrala silu na vykend :slight_smile:
30. okt 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No vidím, že už je november, a tu nikoho... @michalag - Miška tak aspoň tie výtery a odbery dopadli dobre :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ty si prekonala to, čo naša Sophi minulý rok, pamätáš??? O tých hadíčkách nič neviem, asi nejaké vyplachovanie.... a nakoniec ste to teda podstúpili či netrebalo?? :confused:
Inak dobre si spravili, treba sa aj odreagovať trošku :wink: to mooooooc pomôže :dizzy_face:
U nás nič nové, len hrozne pršííííííííííí, zase ideálny čas na choroby :unamused: sme v poriadku zatial, Sophi v MŠ a Cynthi hajká,mňa čaká žehlenie a možno trošku pospím so Cynthi...
Asi budem musieť skočiť k zubárovi osobne, lebo sa mu nedá dovolať na objednávku - neboli sme ešte tento rok na preventívke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@dannynka a vy ako?? Čo nové? Pííííííííííííííííšte, a o stratenej @martinadt :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
8. nov 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinakul rýýýýýýchlo,ked bude viac casu vecer napísem viac :sweat_smile: :sweat_smile:
8. nov 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka no čakááááááááááám :grinning: :grinning: :grinning: a furt nič :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. nov 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinakul ked mne sa taaak nechce písat :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: ved aj na FB mozme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No no ve ani nič take,dnes som Domíkovi našla dalsí zubok,Gabika neposlucha rovnako ako Dominko,a tak vsetko po starom akurat že už bývame v novom :grinning:
Ozaj zvazujete už čo kupite detom pod stromček?na mna to uz tuším začína liezt....ked vidím tie vianočne reklamy :grinning:
9. nov 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuk :sweat_smile: no dúfam, že nám téma nezanikne, bude mi to tu chýbať :stuck_out_tongue_closed_eyes: My ešte ATB všetky tri :rolling_eyes: Ale zlepšenie o moc... A už očakávame pomaly mikuláša, chystanie ozdôb, pečenie atd... tešíme sa velmi....Čo kupujete drobcom na Vianoce??? Aké hračky tento rok zvíťazili??? Dajte inšpirácie :wink: A ty @dannynka daj dobré tipy na pečenie vianočných koláčikov :wink: , @michalag už ste na tom zo zdravím lepšie ??? :confused:
@martinadth aká bola svadba?
30. nov 2010 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinakul no veru pomalinky nám tu téma zapadaá :frowning2: ale som rada ze som Ta vcera stihla na chate :grinning:
30. nov 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul u nas je to zo zdravim vselijako, Sami ma stale sopliky, ale uz sme boli aj u inej dr na ORL a ta nam povedala ze tie uska a stale sinusitidy ma kvoli zvacsenej nosnej mandly .... hned nam dala papier do BB. na vybratie nosnej mandle a robia to tak ze to vidia na monitore a davaju vsetko prec cize uz nedorastie!!! :slight_smile: a vraj by sa tieto jeho soplikovacie stavy mali zlepsit a tiez nam dala nejaky sprej do nosa Nasonex, davaju ho vraj aj alergikom tak uvidime ci nam to vsetko pomoze .... a Sami ostava so mnou doma az do konca februara ...... ja som bola pred 2t tiez u dokyny lebo ma priserne bolelo hrdlo, tak mi dala ATB na 7 dni a od vikendu mam kutiky (ale uz je to super, takmer vyliecene) a vcera sa mi na hornej a dolnej pere (pod sebou) spravili herpesy :angry: :angry: :angry: :angry:

@dannynka ako sa mate vy???
30. nov 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka no len popíš aj tu viacej, aby to nezaniklo... To ozaj z vás nikto ešte nič na vianoce nenakúpil??? Však dajte tipy, nee?? :grinning:
@michalag -Miši no háčik je v tom, že ja nemám to čo babule - silný zápal hrdla, kašel brutál, teploty boli a soplíky sú, ale mňa v tomto istom čase ako naschvál chytil zápal močových ciest - čo som nikdy nezažila, ani neviem z čoho :zipper_mouth: ale bolesť brutálna bol :frowning2: musela som k dr, lebo ani lieky z lekárne nezaberali, či urologický čaj - preto mám ATB a v piatok kontrola moči :stuck_out_tongue_closed_eyes: to aby som sa náhodou nestačila nudiť....
No aspoň máte pre Samiho dalšie liečenie - a šancu na lepšiu imunitu :wink: A dobre, že ho nechávaš domka.. .Sophi má nastúpiť až 13.11 do MŚ, ale dám ju len na také tri dni do vianoc a len doobeda aby sa nepovedalo :zipper_mouth: Nechcem po ATB aby zas niečo chytila... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No s herpesmi musíš byť kráásna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
30. nov 2010 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no už tu zas nikto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. nov 2010 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul jeeeej tak snad uz je aspon lepsie a ATB rychlo zaberaju ..... nezavidim

ja som aj rozmyslala ze by som ho dala, ale kedze vyber mandle nas caka zaciatkom januara a musi byt zdravy tak to nechcem zase predlzit a navyse tiez chcem aby sme Vianoce stravili v zdravi a nie s ATB ..... ako vidim ze mu skolka chyba, strasne sa zmenil ale zase racsej pretrpim jeho spravanie ako mam bojovat v kuse s chorobami
30. nov 2010 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinakul vianočne pecenie zatial neriešim ešte je do vianoc daleko :grinning: a ja aj tak stale cosi vypekam aj ekd nie vianočne :D čo sa tyka darčekov tAk pár uz mam,pre domiho smetiarske auto na baterky ktore funguje ako originál :grinning: :grinning: :grinning: kedze on ked vidí smetiarov ani nedycha :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a lego,a pre Gabiku zatial takych poníkov a chystam sa este na nieco ale neviem co....chcela som tiez lego...ale uvidíme co ma napadne :D
inak krasna profilovka :dizzy_face:

@michalag veru aj moja Gabika je vselijaka ako je doma,ale radsej doma ako keby mala byt stale chora,co aj byvala ked chodila do skolky :stuck_out_tongue_closed_eyes: mozno od septembra by som ju dala uvidím... :unamused:
30. nov 2010 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul supeeer foto :dizzy_face: :wink: :slight_smile:
30. nov 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambulky som vás chcela vianočne naladiť :dizzy_face: tak dúfam, že mi to s tou foto vyšlo :wink: Budem ich mať veľa vianočných , len ešte nie sú upravené - dám na fb album potom :wink:

@michalag, @dannynka - všetci vieme že je to ťažké s dvoma ťahať v kuse a hlavne ked sú ešte aj choré :unamused: Raz sa zahrajú, inokedy pobyjú a my maminy si neoddýchneme skoro nič, sme v neustálom kolobehu - ale raz na to budeme spomínať - že och kde sú tie krásne časy , ked boli ešte malíííííííííííí :dizzy_face: Tak si to užívajme :slight_smile:

Jáj a lego bude tento rok asi aj u nás, ešte korčule, kolobežka, lekárnička, pokladnička, kadernícky salon,disney obliečky atd....neviem čo od ostatných podostávajú, to je prekvapko :zipper_mouth:
30. nov 2010 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul veru tak ale presne ako pises cas strasne rychlo leti a my sa ani nenazdame a uz budeme mat dma pubertiakov :sweat_smile: :zipper_mouth:

ja pre Samiho mam uz skoro vsetko, od nas dostane velke obliecky cars, vytuzenu zelenu plachtu, 2x auta cars, 2x puzzle 54, 4 zosity na kreslenie kedze on je schopny pokreslit jeden za 3 dni a mozno este nejake oblecko a pre Lucku mam zatial babiku od Lamaze, nejake hracky do vody a spojovacie kruzky na kocik a tiez este nejake oblecko ..... no pre Lucku sa tazsie vymysla kedze vobec netusim co by mohlo este pre nu byt a ona si to este aj tak nebude tak uvedomovat

a co Mikulas uz plnite balicky?
30. nov 2010 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michalag nie, ja balíčky neplním, kupujem hotovéééééééé :wink: a to stále... No a čo sa týka darčekov, tiež si pekné vybrala, nám sa pre Cynthi tiež ťažšie hladá, lebo všetko má po Sophinke ešte zachovalé - jak oblečenie, tak hračky na jej vek, no ale tak musia mať aj tie druhé detičky niečo nové však? :wink:
A čo sa týka darčekov rodine a blízkym, tak všetko tento rok cez net sme objednali, už to je doma - takže tieto vianoce totál vybavené, iba treba ešte dobrý baliaci papier a zabaliť :dizzy_face:
Juj ale dnes ozaj krááááááááááásne snežííííííííííííííííííííí :dizzy_face: A my ešte von nemôžme :rolling_eyes: No čo už snád budúci týždeň si to trošku užijeme .....
1. dec 2010 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinakul tak aspon nemas starosti s vyberanim sladkosti a darcekov :slight_smile: ...... a obdivujem ta ze objednavate cez net, ja mam strach hlavne z neznamych shopov ..... ale take ktore poznam v pohode

baby a odkial sa mi najviac vyplatia kupit pre Samiho obliecky? ako cenovo tak aj spolahlivostou?

u nas tiez krasne na obed zacalo snezit :dizzy_face: , no ale skoda ze Sami ma stale sople takze moc nechcem aby mi behal po vonku alebo sa sankoval .......a Lucka teraz ani za svet spat, u Samiho som si uz zvykla ze mi naobed nechce spavat, ale u Lucky to je horsie lebo ked zaspi o 15:00 tak vecer ani za toho pana nevie zaspat o 19:00, potom ide az okolo 21:00 :unamused:
1. dec 2010 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok