Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

mr_matthew
16. mar 2008

tak vac jak 25 by som ti neveril keby si mi to len tak pacla a stretol ta na diskoteke ale okej 😅 a nevravim to koli lichotenju ale celkovo fakt posobis tak ne na dieta a manzela 😀 neuraz sa
dockaj jak ma tinka spucuje ked precita jaky som tu bol zly 😎 😎 a je cool ze stale chodis na dizi esce stale
mno s tym jazykom som nedrzal ja som proste papakal co som stel 😀 troxu bolelo ale zijem ne? jazyk mam 😀
svajc volajak dobre nepoznam ale myslim ze v zahranici sa da spoznat vac moznosti v zivote jak u nas a jak vravis zarabanie je tu uplne ineeeee
mno a neprovokuj lebo si primontujem volajak dudel s flase a nadojim ju 😅 😝

tinakul
16. mar 2008

😀 😀 😀 ja sa neurážam, však nemám prečo 😀 to padne supiš, a fakt som typ človeka, že nadalej chodíme na didžiny - a rôzne party - proste vidíš ani manželstvo nás nezmenilio, ani dietatko - chceme zostat takí, akí sme boli aj predtým a nezáleží na veku 😝 😀 život po svadbe a dietati nekončí ale začína 😀 😀 aspon zatial si ešte užívame, však život je ozaj krátky a preto ho treba žit čo najlepšie 😉 a robíš dobre aj ty , že si ho užívaš 😀 😉
Inak máš mladšieho či staršieho bráška,?? 😕 😀 Lebo väčšinou mladší býva šibal 😀

Mathew 😀 😀 😀 ale dojit už nemusíš, však hajá, nee??? 😅 😀

mr_matthew
16. mar 2008

tinakul pojdem si lahnut k dadke lebo zas nespi tak cusec zajtra mozno napisem jak je a prajem hezke sny bru noc

tinakul
16. mar 2008

práve som sa chcela aj ja rozlúčit , tak brúúúúúú nocku aj vám a boštek Danielke 😔

monkula
16. mar 2008

tinka, koooľko lichôtok si dostala, 😵 😵 😵 😀 😀

mr_matthew
17. mar 2008

cafte
tinakul sory cera som si uz nesimol ze si napisala ale tak je pravda ze na veku nezalezi zabavat sa da stale aj s detmi
moj bracho je starsi ma 22 ale s tym sibalom to neje zdy pravda 😀 ci hej?

mr_matthew
17. mar 2008

halooooooo zeny dadka ma teplotu zaspala iba teraz ale nedavali sme jej nijake lieky dufam ze to nema z malo jedenia a malo pitja lebo ma asi je... nvm ci s nu treba ist k doktorke a tinka ma posle do .... ze pri mne ochorela

olianko
17. mar 2008

ahojky
mr. a kolko mala teplotu? kym nema nad 38 tak ja nedavam ziadne lieky.Ak by mala vysiu tak ju musis zrazat.Niekedy maju deti len taku virozu alebo jej mozu ist zubky.aj vtedy su teploty
Alexandra je teraz nachladena , mala aj teplotku,nos stale fukame vysavacom tak dufam, ze jej to rychlo prejde

michalag
17. mar 2008

Ahooojte, dnes to tu nejake tiche 😅

mr, a kolko mala danielka teplotu?

mr_matthew
17. mar 2008

ked zaspavala tak mala 37.8 tak sa nic nedeje? okej

olianko
17. mar 2008

a neplakala pred tym? zatial je to o.k.
akym teplomerom si meral? obcas jej skus zmerat teplotu ak sa ti bude zdat horuca

Priemerná telesná teplota je od 36,5 do 37,0 ºC.
Mierne zvýšená teplota je od 37,5 do 38,0 ºC a nazýva sa subfebrilita.
Ľahká horúčka je od 38,0 do 39,5 ºC .
Vysoká horúčka je nad 39,0 ºC.

Pri mierne zvýšenej teplote do 38 ºC nepodávame antipyretiká ( lieky na znižovanie teploty ). Dbáme na dostatočný prívod tekutín a opakovaným meraním teploty sledujeme jej vývoj.

II. Pri ľahkej horúčke nad 38 ºC zahájime liečbu antipyretikami
Ak teplota napriek podaniu antipyretika neklesá do 30 minút, začneme teplotu zrážať pomocou vlažnej vody - sprchy alebo zábalu.
Teplotu zrážame pokiaľ neklesne na 38,5 ºC.
Postup pri zábaloch :

1. plienku alebo uterák namočíme vo vlažnej vode.
2. obtočíme hrudník dieťaťa od podpazušia po dolný okraj rebier.
3. neschladzujeme bruško, nohy, ruky. Pri schladzovaní rúk a nôh by sme mohli vyvolať periférny šok. Ruky a nohy sú pre poruchy cirkulácie pri vysokých teplotách aj tak chladné.
4. zábaly vymieňame približne po 5 min.
5. snažíme sa vždy po 10 - 15 min. teplotu premerať.
6. so zábalmi alebo sprchou skončíme po poklese teploty na 38,5 ºC.

mr_matthew
17. mar 2008

neplakala len sa nam zdala horka tak sme jej dali cumel a netusim co su antipyretika a nvm keby som ju osprchoval vodov tak esce nachladne ci obtocit hrudnik? ked jej dam na celo handru studenu?

olianko
17. mar 2008

antipyretika su na znizovanie teploty napr.paralen, nurofen
mate doma nejake take lieky pre deti?
ked mala Alex vysoku teplotu tak som jej davala mokru utierku na celo a na hrudnik

mr_matthew
17. mar 2008

mame doma achipirina to jej raz davala tinka k teplote

mr_matthew
17. mar 2008

nasel som doma esce sobrepin to su zrejme cypky

olianko
17. mar 2008

No tinka spominala, ze kupi nejake lieky ked bude na slovensku

. Do 10. roku života dieťaťa nepodávame kyselinu acetylosalicylovú. Poznáme ju ako Acylpyrin, Superpyrin, Atilen sirup.

B. Pre deti je určený paracetamol. Táto účinná látka je v rôznych prípravkoch pod názvom Paralen, Panadol, Plicet, Mexalen, Calpol, Coldrex, Guajanal, Korylan, Scutamyl, Valetol.

tak ak mate Paralen alebo Nurofen tak daj potom radsej ten

mr_matthew
17. mar 2008

mno tak to idem esce volade pohladat

mr_matthew
17. mar 2008

olianko nasel som ranzovosede skatulky jedno je sirup a druhe su tiez tie cypky

olianko
17. mar 2008

no ta oranzovoseda skatulka je Nurofen, nie?

tak ked bude spinkat a bude mat teplotu tak vtedy jej daj ciipok a ak by jej to nekleslo do troch hodin tak vtedy jej daj sirup.
teraz si jej nemeral ,, ze koĺko ma?

olianko
17. mar 2008

ak by sa vam chcelo zahlasovat 🙂 http://www.minibazar.sk/main.php?ids=sf2&c=1&id...
....dakujeme 😵

tinakul
18. mar 2008

júúúúúúúj ahojte 😎
Včera som nemohla - vlastne už nestihla príst, dlho sme kukali DVd a som odvkecla zaživa 😝 Matthew 🙂 jasné že si nemohol vediet že som ti ešte písala, lebo si už išiel off - tak a je to pravda , že bráško je staršýýýýýýýýýý😀 takže ty si ten mladšý šibal 🤐
No Matthew čo sa to deje s Danielkou?? ☹ Do kelu, ale to vieš, ked má teplotky , hlavne vtedy musí vela tekutín pit ...no ono pokial má iba teplotu a žiadne iné príznaky, tak to môže byt kludne aj zo zúbkov 😝 No a oli ti dobre radí, že len nad 38 sa podáva liek 😉 Dieta je vtedy choré, ak po podaní lieku teplota opät vystúpi skôr ako uplynie 6.hodín 😒
A ak by vystupovala po troch hodinách od podania - určite by som šla k dr. 😉 Matthew DAj vediet čo sa deje oki??? Lebo som nervozná 😢 a neboj Maťka ta určite nezabije - ved za to nemôžeš a ani ona 😔

Oli idem zahlasovat - moment 😉

michalag
18. mar 2008

Ahojte,

oli, uz mas moj hlas 😉

tinakul
18. mar 2008

čau Miška,
čo porábate??? 😕

pusinka11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinakul
18. mar 2008

halooooooooooooo,??? To tu nik o tomto čase nestraší okrem mňa??? 😀 😅

pusinka11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinakul
18. mar 2008

Oli máš odo mna plných 5 😵 no idem ja , večer sem nakuknem, dúfam že tu niekto bude 😠

mr_matthew
18. mar 2008

cafte modre zeny thak dadka teraz zaspala neska teplotu nemala a papala celkom normalne rano vypila aj mlieko a pocas dna si dala aj vody caj jej nechutil nejak

olianko
18. mar 2008

ahojky
dakujeme za hlasy 🙂
tak ako ste sa dnes mali? super ze dadka uz nemala teplotku
my stale soplime ale aj tak sme boli vonku lebo doma by to bolo na nevydrzanie

tinakul
18. mar 2008

ahojte 😵
Tak to som skutočne rada že Dadke je lepšie - a musel si v noci podat aj nejaké antibiotiká, alebo jej to nestúplo vôbec nad 38??? 😕

U nás dnes aj snežilo, no des 😒 ale viac sme boli domka, tak sme vymalovali a polepili vajíčka na velkú noc 😉
Je tu niekto??? 😕