Pokladničný blok od lekára

lulu2002
3. okt 2020

Ahojte, zaujimalo by ma, ako je to v realite. Lebo teoria je taka, ze lekari musia mat ekasu a za spoplatnenu sluzbu pacientovi vystavit pokl.blocek. (Aspon take mam info.)
Ked platite u gynekologa alebo zubara..alebo ineho lekara (mam na mysli tych statnych hlavne) dostanete automaticky blok alebo si ho pytate? Ci platite jednoducho bez bloku? Dakujem...

pribinak
3. okt 2020

@lulu2002 vždy máš dostať blok

sense
3. okt 2020

Ked mi nedal sam tak som si vypytala...

natalienka12
3. okt 2020

@lulu2002 a načo ti je blok? To ešte aj lekárom niekto závidí, že nedajú doklad? U kaderníčky vám blok nechýba?

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariska1989
3. okt 2020

Keď som si platila nadštandard počas tehotenstva aby som mala vždy ultrazvuk a tď tak sa má pýtala sestrička či chcem doklad ..takže ak nedajú tak pýtaj .určite chces až si to môžeš dať preplatiť

natalienka12
3. okt 2020

Keď mi nedajú, tak si nepýtam. Načo by mi bol? Tých pár eur čo lekár nezdaní, ma nezaujíma. Na to sú daňoví kontrolóri, aby si to kontrolovali.

thoughtfulweirdo
3. okt 2020

Ja si pýtam kvôli preplateniu od poisťovne. Tam musím nahrať bloček. Predtým som si nepýtala, nepotrebovala som 🙂

lulu2002
autor
3. okt 2020

@natalienka12 od kadernicky mi blok nechyba, lebo vzdy ho dostanem automaticky. U lekarov som to nikdy neriesila, az teraz. Asi preto, ze tam vzdy necham 10-20€ za navstevu a niekedy tam musim ist aj 2x do mesiaca. A niektore prehliadky maju byt hradene poistovnou, lenze platila som aj tak..

lulu2002
autor
3. okt 2020

Dakujem za odpovede. Blok si teda budem uz vzdy pytat bez hanby.

natalienka12
3. okt 2020

@lulu2002 myslíš u zubára?

lulu2002
autor
3. okt 2020

@natalienka12 Nie.U gynekologa.

mysuliatko7
3. okt 2020

vzdy davame po kazdom osetreni blok,aj za vykon za 3 eura.(zubar)

tosomja
3. okt 2020

Mne dávala doklad na paragon. Gyn.