Pokladovka pre deti - inšpirácia

5. apr 2023

Ahojte,robil niekto nejaku pokladovku pre deti ? Lebo hľadám nejakú inšpiráciu na nete a nič neviem nájsť. Ak máte niečo ,rada sa isnpirujem.

nafka0483
5. apr 2023

Pokladovka? Co to je?

pinkgirl
5. apr 2023

@nafka0483 Hra na hľadanie pokladu - podľa indícií, po splnení rôznych úloh.

denkatn
5. apr 2023

my sme robili s kamoskou pre nase 4 deti, schovali sme na zahrade krabicu s cokoladovymi peniazmi a rozmiestnili sme po zahrade papieriky s instrukciami, deti boli 6 rocne a nevedeli este dobre citat, tak nam papierik akoze doniesli a my sme ho akoze precitali, ale tam bolo napr. urobte 20 drepov a potom sa dozvies viac. a dozvies viac bolo, ze najdi na zahrade strom, ktory mava ovocie v maji a to bola akoze ceresna a tam bol dalsi papierik a tak znova. a potom uz nasli ten poklad. vybehali sa, potom aj rozne otaky boli v tom papieriku, hadanky, ale kedze nevedeli citat, tak sme to riesili takto. pre vacsie deti tam netreba tolko asistovat a treba to lepsie premysliet.

nafka0483
5. apr 2023

@pinkgirl Jaaj hladanie pokladu 😁 ja ze aka pokladka podlahy alebo coho pre deti :D

felycity
5. apr 2023

záleží aj pre ako staré deti, robila som tak, že som dala príbeh o starom pirátovi a podfarbila som to nejakou príhodou a teraz musia ísť hľadať zabudnutý poklad... a povedala, že len na základe indícii zistia, kde je poklad. Indíciu získavali na základe prekonaných úloh - preteky furik ( dieťa - dieťa), skok vo vreci , jednoduché hadanky, prelievanie vody v deravých pohároch, a pod.) ... postupne získali indície a museli si z toho vyskladať vetu... tá im napovedala, kde majú hľadať, pre staršie deti som už robila indície formou rôznych veršovaných odkazov napr : „Tri hady za sebou tenké idú, čo vlnku na chrbte nemajú, však konár pevne postupne ovinú a svoje tajomstvo ti odvinú.“ a pod.

akrobrab
5. apr 2023

Ahoj, my sme robievali pre netere a planujem aj pre mojho maleho, ked trosku vyrastie. Ake inspiracie potrebujes? Mozu najst vzdy nejaku ulohou a po jej splneni dostanu info ako a kam dalej (napr. v kazdej ulohe dostanu kusok mapy/puzzle a ked splnia vsetky a ziskaju vsetky kusky, dostanu nakres, kde presne je poklad).
Alebo mozu ist trebars len podla stuziek (terabs v lese) - to bude ich cesta k cielu.
Velmi zalezi od veku deti, trasy (ci robis pokladovku v byte, na vlastnej zahrade, v lese).
V kazdom pripade, ak mas moznost odporucam urobit ju niekedy aj v noci/za tmy. Ma to uplne inu atmosku, aj keby hladali indicie len s baterkou v jednej izbe bytu a k tomu by im hrala nejaka "tajomna" hudba. 🙂

autor
5. apr 2023

@denkatn
@felycity
@akrobrab ďakujem,presne hľadám takú inšpiráciu ako na to,aké úlohy. Keďže mám menšie deti len riešiť hádanky a úlohy sa mi zdalo ťažké a nevedela som ako na to. Ďakujem krásne ,pomohli ste mi

autor
5. apr 2023

@akrobrab vďaka za tip,skúsim aj v noci dačo vymyslieť 🙂

evkamotka
5. apr 2023

Nemusia to byt hadanky.
My sme mali stanoviste napr vedro s vreckovkami, úlohou bolo na prichystany natiahnuty spagat povesat vsetky vreckovky (akekolvek prichystane pradlo, tricka).

Dalej krabica s pokrcenymi novinami do gulicky a ich ulohou bolo najst 5 skrytych orechov (vlasske v skrupine) tak ich rozbalovali

maranco
5. apr 2023

Podľa toho aký vek. Ulohy sa dajú "zašifrovať".

Vytlačiť mikrotextom, ktorý prečítajú cez lupu.
Napísať alebo nahrať zvuk cez medzinárodnú Morseovu abecedu, na rýchle dekódovanie im dať farebnú tabuľku https://sk.wikipedia.org/wiki/Medzinárodná_Mors...
Vytlačená Mapa s mriežkou a získajú súradnice podobne ako má šachovnica.
Kompas, číslo pod akým uhlom majú ísť koľko krokov. (otoč sa na juh S a urob 10 krokov dopredu)
Úlohu vytlačiť ako QR kód, nasnímu mobilom https://play.google.com/store/apps/details?id=c... a prečítajú inštrukcie.
Mapa v mobile a GPS súradnice kam majú ísť

trinityf
5. apr 2023

@maranco to uz rovno mozu ist hrat geocaching 😀

autor
5. apr 2023

@maranco wau,to je premyslené,využijem.ked vyrastú trochu

maranco
5. apr 2023

Ešte som zabudol na Fleissnerova šifrovacia otočná mriežka, píšeš text do prázdnych okienok a potom mriežku otočíš o 90° a píšeš ďalej. Rovnakú mriežku použijú aj na prečítanie, podľa zručnosti si ju sami vvystrihnú.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Šifrovací_mřížka
http://stary.mladyvedec.sk/archiv/archiv-tretie...

alenka545
11. apr 2023

posli mi mailovu adresu ja mam jednu super, staci len vytlacit. Mojej 7 rocnej sa strasne pacila 🙂

gryzdynga
13. júl 2023

@alenka545 mozete prosim poslat aj mne? ja mam 7 rocneho prváka, zhanam nejake ulohy inspiracie, ĎAKUJEM : gryzdynga@gmail.com

danuska1908
12. aug 2023

@alenka545 môžem aj ja poprosiť na danielajaniga19@gmail.com

barbora2802
19. sep 2023

@alenka545 prosim, aj mne by ste poslali? vdaka barbora.spodniakova@gmail.com

juliar
28. sep 2023

@alenka545 nemohli by ste pridat linku, alebo foto sem? Urcite by vyuzilo viacero rodicov 🙂

peha85
4. nov 2023

Ahojte, my sme vrámci detskej party mali hľadanie pokladu.
Prikladám pár úloh pre inspiraciu 🙂
-vylustiť tajnicku- kde našli miesto dalsej indície
-vypočítať príklady
-hľadať v knihe jednotlivé písmená...
Hadanka-ktora voda nepretržite sitkom a kde takú vodu nájdeme? (Ľad v mraznicke)
-točiť hula hop kruhom aspoň 45 sekúnd,aby dostali ďalšiu indiciu
-do krabice od topánok som dala poskladané malé papieriky, na niektorých boli písmená, niektoré boli prázdne... dievčatá našli písmená a mali z toho poskladať slovo,kde nájdu ďalšiu indíciu
Dúfam, že som niekoho trosku inšpirovala🙂

marushkaaa
3. mar 2024

@alenka545 dobrý deň, hľadám tiež nejaký námet, resp. Tip na detskú hru hľadanie pokladu, chcela by som vás poprosiť ak ešte máte tú hru vedeli by ste mi ju prosím preposlať? moja e-mailová adresa je
sabolova.maria@post.sk
Ďakujem