Pokuty na Slovensku za rok

majkabr
13. aug 2013

Prosím Vás chcem sa spýtať, koľko pokút je asi normálne dostať tak za rok na Slovensku lebo moj manžel dostal 4 pokuty za parkovanie prekročenie rýchlosti a tak...
Stále mu vravím že je to veľa nech si dáva pozor a jemu sa to zdá normálné....

usacek79
13. aug 2013

@majkabr kolko je to normalne...?
no kolkokrat clovek spravi priestupok, tolko krat moze dostat pokutu a teda ja ich takym vodicom zelam aj 1000 za rok, co sa spravaju na ceste ako degesi 🙄
ak sa mu to zda byt normalne, tak to nie je normalne, bo ked sposobi fakt nejaku nehodu a pojde za to sediet, potom uz bude neskoro horekovat nad normalnostou byt pokutovany 😨

adeala
13. aug 2013
bamb27
13. aug 2013

@majkabr 3 zavazne porusenia dopravnych predpisov za 12mesiacov a ide sa na preskusanie, blbe parkovanie vsak neni zavazne porusenie, tym nikoho neohrozi,,, vysoka rychlost je ...takze tak,, mne to nepride tiez normalne

siska07
13. aug 2013

tak neviem, za parkovanie davaju pokutu mestsky, nie? Ak zle parkuje, v zakaze alebo niekde na drzovku, patri mu to. horsie to je na cestach, za rychlost a nerespektovanie dopr.predpisov - to uz moze ublizit aj ostatnym ucastnikom cestnej premavky, tam by som to riesila prisnejsie, cim castejsie tym raznejsie!

marcelatje
13. aug 2013

@majkabr ja som za 14 rokov dostala 1 😕

mirkakab
13. aug 2013

môj otec dostal za 30 rokov jednu pokutu (minulý týždeň) a to robil šoféra z povolania vyše 18 rokov 😀 ......... a manžel dostal za 15 rokov jednu.

barny
13. aug 2013

za 7 a pol roka so sme doma tak 2 krat

zuzanocka
13. aug 2013

Za 13 rokov co mam vodicak, som zaplatila jednu.. ostatne som "uplakala".. 😉

Manzel sa asi bude musiet naucit pustit slzy na povel 😀

Ale nie..ci su 4 pokuty za rok vela, alebo malo, je relativne.. zalezi na to, za co, ci v meste, ci jazdi niekam mimo...
Podla mna vsak je to dost. V radiach hlasia hliadky..tak si vie clovek pomoct 😝 ale ak to je za kraviny ako pasy..parkovanie...tak to je nezodpovedne vyhadzovanie penazi, za ktore by mohol radsej nieco kupit....

Za rychlost je to tiez otazne, kedze nevieme, o kolko rychlost prekrocil... mohol aj o 10km/h na useku, kde mal prehlad..a jednoducho tam policahti chodia naisto....

tova
13. aug 2013

ano je to vela, vobec nezalezi ci byva v meste alebo dedine, ma jazdit podla pravidiel a neohrozovat seba a inych ludi.

namornicka
13. aug 2013

Povedz mu, nech ti tie peniaze dá radšej na nové topánky alebo kabelku. To je škoda dávať policajtom.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanocka
13. aug 2013

@fidka79 kto povedal, ze to bolo za rychlost?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanocka
13. aug 2013

@fidka79 no nebolo to za rychlist a ani za alkohol, neboj sa... na to mam taky isty nazor ako ty. Avsak treba uznat, ze su miesta, kde je napr. 50-ka uplne nepodstatna a policajti tam veeeelmi radi chodia plnit statnu kasu.
Suhlasim vsak s tym, ze zakon je zakon aj cestny..a treba ho dodrziavat. Kto ho nedodrziava, nech nesie nasledky.

maznacik007
13. aug 2013

ale baby moj muz dostal doteraz dve pokuty za rychlost (ine nie) a to tak blbo .. raz na orave ... uz sme vychadzali z dediny do takeho kopca ... bola tam 40 tka ... a siel 44 km za h. samozrejme ze naschval tam policajti striehli ... a skasli .. druhy raz pri poprade ... tiez striehli hnusaci ... na rovnej ceste okraj mesta ... tiez 40 tka a siel nejako do 50 km za hodinu ... chudak bol nervozny viezol ma do nemocky mala som uraz... a ti zeleni nas este zdrziavali ... vsetko kontrolovali ... ale ine nenasli .. pritom videli ze mam ruku v trojrohej satke fixovanu ... co mi tak provizorne osetril doktor a poslal na rotgen do popradu ...

casto je to aj o policajtoch ze buzeruju a ked sa niekto ruti cez dedinu alebo chodi pravidelne opity s autom tak to riesia miernejsie .. alebo vobec ... holt SVK a znamosti

ultra
13. aug 2013

Poviem to z ineho uhla - aka je percentualna sanca ze ma policjati vymaknu - ked pacham priestupok........Samozrejme zalezi hlavne od trasy (niekde policajti stavaju pravidelne a od frekvencie pohybu) Dajme tomu 5 percent (co si myslim ze je este menej)...takze pri zaplateni 4 pokut ked ho policjati vymakli pricom 76 poruseni predpisov mu preslo bez pokuty. Myslim ze je to dooost poruseni dopravnych predpisov.

S toho mne osobne vyplyva ze dopraven predpisy porusuje casto a pravidelne a s toho ho iba 4 x pristihli.
Ja osoben som za 22 rokov platil 2 x pokutu a to si zivot bez auta nedokazem predstavit

zuzanocka
13. aug 2013

@maznacik007 ved toto su presne take miesta, co som pisala...

tova
13. aug 2013

@zuzanocka ved citaj temu nova, pisala ze aj za prekrocenie rychlosti dostal pokutu

angua27
14. aug 2013

podľa mňa je to veľa. súhlasím úplne z @ultra.
ja tiež nie som úplný anjelik na cestách, občas pritlačím pedál, ale snažím sa len tam, kde nikoho neohrozím. vodičák mám 15 rokov s toho 8 jazdím denno-denne a pokutu som mala 1. a aj to je podľa mňa veľa.

krevetka
26. sep 2018

Vie tu niekto žienky poradiť, v nedeľu som dostala pokutu za rýchlosť a policajt mi povedal, že mám si dávať pozor , lebo už je to 10-ta pokuta. Rieši niekto ak máte viac pokút? Ako napr. že musíte ísť na preskúšanie , vezme vodičák , atď. Vďaka

krevetka
28. sep 2018

@krevetka nikto nic?

mondolina
24. okt 2020

Pravdaže dopravný inšpektorát.

milanm_
24. okt 2020

Keď máš 3 závažnejšie priestupky za rok (a teraz neviem či sa myslí kalendárny, alebo časový, že medzi 1 -3 pokutou ubehne 365 dní). Tak ti zoberú VP (či už fyzicky pri kontrole, alebo keď ako objektívna zodpovednosť tak ti príde vyrozumenie poštou ). Potom musíš preskúšanie a riešiť to s inšpektorátom.

robok
9. sep 2023

Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať našiel som si lístok pod stieračom dal som si ho preložiť v prekladači suma ... FT🤔