Pomoc pre pani, ktorá je bez domova
Viem o pani, 70 ročnej, čo žije sama bez domova v lese. Občas jej niečo pošlem, ona mi posiela pohľadnicu na sviatok. Je to bývalá účtovníčka, deti sa s ňou nechcú stretnúť. Zjavne má psychické problémy, ale nepije, nekradne, nikomu nič nerobí. Naposledy, keď som tam bola, tak som urobila foto ako žije a myslela som, či by sa konkrétne pre ňu nemohli poslať nejaké potraviny alebo použite veci na miestnu faru, poštu, alebo obecný urad
@0silvia0 je to pohraničná obec, Vrbovce. Deti má dospelé, vraj ich vyhľadala a oni ju poslali preč. Evidentne je to čudáčka, čo behá po lese, zbiera bylinky a huby. Ale nekradne, nič zlé nerobí. Miestny pán farár je tam veľmi dobrý, ale ona žije v osade v takej diere, že ľudia o nej ani nevedia. Môj strýko býva kúsok od nej, od neho to viem a keď tam idem, tak jej niečo vezmem, napr. použité paplóny a návliečky som jej odniesla a bola veľmi rada. Ja by som to už bola vyhodila.
asi len upovedomiť obecný úrad - ten pod ktorý patrí daný chotár. Možno majú nejakú soc. služby, lenže na druhej strane ak ona nemá u nich trvalé bydlisko tak nemusia nič. A pomaly v každej obci , meste, máš kopu ľudí čo by potrebovali pomoc, resp. aspoň nejakú posteľ v ubytovni...
@0silvia0 aj ona funguje roky sama. Ona nič od nikoho nepýta. Ja doma upratujem, vyhadzujem aj nejaké nepotrebné veci a podchvíľou mi napadne, aké je smutné takto dopadnúť. Videla som na MK tému, kde práve nejaká pani chcela zoznam konkrétnych ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Bola to už stará téma. Ja žijem ďaleko odtiaľ, chodím tam tak raz za rok za rodinou. Viem, že jej často ľudia dajú niečo pre ňu, niečo pre psov.
@mamka34
A ten starobny dochodok pobera z CR? Chodi jej tam postarka....neviem si predstavit....ak tam nema trvaly pobyt....????
Do akej miery hovori pravdivo......papiere nejake ti ukazala...to uz mozu byt veci ktore prezila zivotom a skreslene....mozno ani deti nema.......
Je fajn, ze jej chces pomoct.....je vela takych ludi....
Keď má dôchodok,tak sú aj také veľmi lacné sociálne ubytovne, aby mala strechu nad hlavou. Len to musím hlavne ona chcieť.
@pieksamaki Viem isto, že má dve deti dospelé. Ten starobný dôchodok má na pošte v ČR. Môj strýko ju raz za mesiac posadí do auta a v rámci dobrého skutku ju zavezie na poštu aj do obchodu a tašky s nákupom jej vyloží pri búde. A strynká jej na Vianoce aj koláčik donesie. Už celé roky.
@stanulienkat ona má obdobie, keď behá ako Viktorka na splave a vykrikuje. Väčšinou, keď je hladná. Potom má obdobia, keď je zlatá. Proste nejaká psychická porucha. Neviem si ju predstaviť v domove. Inak, kontaktovala som oddelenie sociálnej kurately a sociálny pracovník vie o jej stave. Myslíte, že ju niekto pôjde pozrieť do lesa? Veru nie. Proste tá pani je v takom stave, že tam raz zomrie a hotovo. Ako stovky iných ludi. A predsa mi jej je ľúto, lebo viem, že to je dobrá žena, len psychicky chorá.
Aha, škoda, lebo keby nebola psychicky chorá možno by niečo dôchodku využila aj na ubytovni.
@stanulienkat jasne, viem isto, že mala byt v meste a normálne žila. A kedysi aj dcéra za ňou bola aj s dieťaťom. V takej osade, kde býva 10 ľudí vedia o sebe ľudia všetko. A veru, veľa je takýchto smutných prípadov. Ona má ešte šťastie, že ľudia ju tam roky poznajú.
@mamka34 ahoj. Pisala si ze si kupuje drevo. Ak mate moznost a mate vozik, mame drevo, mozete jej ho zobrat, bohuzial my ho nemame ako odviezt.
@mamka34 ahoj ja byvam v Senici to je kusok od vrboviec tiez jej možem niečo priniesť napiš mi prosim spravu


@mamka34 obecny urad/starosta nevie pomoct umiestnit pani do domova socialnych sluzieb? Tie psiky z coho chova? Tie retaze tiez nebudu ok.
Tak isto fara moze pomoct nejakou zbierkou.