Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

mammy81
18. dec 2009

ahojte zenulky,joj asi vam nechybam co?? 😕

sorac ja som nestihala ani citat nieto pisat vsetko sa skomplikovalo ohladom sofcinho zuba,v kratkosti proste ma dieru ako svet a termin u zubarky ma az 14 januara a budu jej to robit v narkoze z coho ja mam obavy najviac.a proste vymysla zubarka jej tam robit korunky na mliecaky z coho mam ja pocit ze ide len o prachy no a ......joj som z toho na nervy.
popri tom som piekla a tento tyzden lietala s nou kade tade a balim tasky a vcera manzel prisiel a ze ci su tasky zbalene ta som na neho zhukla ze nech pobali on ze ja neviem kde mi hlava stoji 😠 😠 joj ti chlapi obcas vedia nasrat. 😠 😠
a 11 mame testy na imunitu konecne som si to vybila 😠

joj babulky zajtra ma caka cesta na Sk uz sa aj tesim aj mi zle je lebo nakurilo snehu 😒
Mirka krasne fotky a k zubku gratulujeme
a babulky ostatne pozeram ze ako deturence vyrastli 😵
a samozrejme vitam aj nove mam 🙂 inky

petikd
18. dec 2009

Jej Mammy idem do radnej vlasti?Tak ti prajem šťastnú cestu,nech v pohode dôjdete 😉 No to je isto o peniazoch,takému malému robiť korunky na mliečne zuby,to som ešte nepočula 😕 V každom pripane,nech vám to dobre dopadne 😉
No Damián normálne vystupoval,síce spieval len každé 3 slovo 😀 ,ale ukazoval statočne.Jooj a tie moje koláče chutili,som ich ani nechcela brať,že sa strápnim 😀
Gabi veru,to je o držku teraz nakupovať 😒 Ale dúfam,že sa vám podarí ešte nájsť niečo s čím budete spokojný 😉

sipcek
18. dec 2009

ahojte,tak mala uz spi,som zvedava dokedy.nespala poobede.zato sme toho stihli co nestihnem ked spi 😀 ale bola zlaaa
mammy a nerozmyslala si dat vytrhnut malej zubok tu na SK?Korunky rozhodne nie,ved su to mliecne zuby preboha co tej zubarke hrabe? 😕

sipcek
18. dec 2009

halo,ja ze si tu pokecam a tu nic?prazdno?ani nohy?ani ruky?halo halo....

mammy81
18. dec 2009

ta co to tu tak mrtvo??? Vidno ze Vinka zaraba tu nema kto pisat.
Peti dakujem mne uz hrabe z tej cesty normalne sa bojim tu sniézi uz cely den do slaka,presne som to vravela ze snehu nikde ze nasnezi ked pojdem do PP a aj to tak je joj do .... 😠
Sipcek som povedala ze ked to bude potrebne dam jej ho vytrhnut lenze ona uz ma traumu a ja ju ani do kresla neposadim ☹ ☹

sipcek
18. dec 2009

a neda sa nejak presvedcit?ved je sikovne 5rocne dievcatko.Svagrina dala asi pred mesiacom vytrhnut dcere zub,Zinka ma 3 roky a drzali ju traja,aj za nohy a hlavu,no hruza ale potom sli do hrackarne a mohla si vybrat jednu hracku do istej cenovej relacie,tak bola v pohode.a keby si videla tu stolicku,pana aky velky koren ma,som si vzdy myslela,ze to len take male korienky maju mliecne zubky.Zinku ten zubok bolel a nemohla ani riadne jest.tak to vam budem drzat palce,nech je zubok rychlo v poriadku.
no veru,ked vinka pracuje ani noha nevojde.
mala zatial spi 🙂

sipcek
18. dec 2009

tak si idem nachystat zehlenie a zatial papa,potom zamknite 😉

petikd
18. dec 2009

Pááni Sipcek,ja pozerám a ty o takej hodine tu 😀 To je super,že Saška pekne spínká,dúfam,že bude v pohode spinkaž do rána 😉
Damián ešte vykrikuje z postele 🙂 idem ja asi žehliť 🙂

lilly2711
18. dec 2009

AHOJKY
ja len na skok, MAMMY81 ja mam s tym osobnu skusenost : Juli mala pokazene 4 stolicky, ma chuda geneticky zle zubky, lebo na stravu som ja strasne prisna. Boli sme u zubarky na Slovensku, povedali ze jej tam daju plombu a bude. Pytala som sa, ci uz nebude mat problem, ale to vraj sa zarucit neda. Vraj plombovany zub sa zvykne kazit aj potom, ale nie je to pravidlom. ( ale pri nasej smole by som to cakala ☹ )
Tu v Skotsku nam povedali, ze oni davaju korunky na mliecne stolicky, lebo chcu predist tomu aby sa zubky kazili, alebo aby boli ohrozene. Vraj maju skusenost, ze takto osetreny zub vydrzi dlhsie a vypadne ,ked bude jeho cas. Nevedela som ako sa rozhodnut, ale nejake caste chodenie po zubaroch ma nelakalo, tak sme sa dohodli. Dali jej 4 korunky, kazdu bez narkozy, len ambulatne a normalne umrtvene najprv gelom a potom injekciou. Mala 4 roky, ale zvladla to absolutne pohodovo, aj ked nelezala na kresle, ale na mne. Cize ja na kresle a ona na mne. Cely zakrok trval cca 20 minut. Zub od vtedy nebolel ani jeden. Mam aj opacnu skusenost. Sam mal ten isty problem, ale horsi o to, ze zubar na Slovensku nebol ochotny riesit cokolvek. Povedal, ze nic netreba robit, su to mliecne vypadnu tak ci tak. Medzi tym sa nam nakopili kazy, sposobovali infekcie a zapaly a tu nam povedali, ina moznost ako vytrhnut nie je. Nakolko mal aj ine problemove zuby, museli mu v narkoze vytrhnut 12 !!! zubov. Aj to sme zvladli, od vtedy zubky super, ziaden problem. Davam obrovsky pozor na vsetko , co ohrozuje chrup, lebo problemy so zubami su hroza. Neviem kde byvas, ale my sme neplatili ani raz nic. Neviem co by som poradila. Juli sama do kresla nesadla, len na mna, ale nebol to problem. Tak neviem. Jooooj musim teraz bezat, ale este nakuknem a dopisem.

mammy81
18. dec 2009

Lily dakujem aspon niekto.no my sme v nemecku a tie ceny co za to chcu su nenormalne 😝 poistovna by preplatila jedine tie plomby obycajne a tie druhe by sme mali platit my.zalezi pre ktore sa rozhodneme.neviem a ked malemu zubky vytrhli davali mu nejaku korunku s mostikom aby sa zachovala medzera?? lebo toto nam povedala ze nas caka ak jej ten zub nezachrani 😒 a to stoji 100eur.ale som povedala ze dam ked budem musiet 😔 co ine mi ostava no ja si davam tiez pozor co je a co pije a aj tak do slaka a len na takych miestach kde kefka nedojde tak cistime aj so zubnou nitou.Ja som chcela aby jej to robila v hypoze len ona ze ten otvoreny ze to je uz v koreni zapalene a ze to jej musi robit v narkoze -boze ja sa toho stracham asi najviac. ☹

vinka
18. dec 2009

Ahojte baby.No už to mám všetko na porádku aj som sa napapala a idem ešte do sprchy a potom do hajan. 😉 No Fanny nezávidím ti.Chudáčik cica moja malá také trápenie. ☹ ☹ Mne raz jedna známa vravela,že v nemecku chcel zubár za vytrhnutie 1000 eur lebo,že to musí v plnej narkoze robiť.Tak si to nedala.Prišla na sk a dr vravý,že musí to ísť v plnej narkoze iba.Tak už sa rozhodla,že dobre bola na predoperačnom a bola ešte u inej dr.zubnej.Sadla do kresla a jej hovorí vydržíte 5 min.bolesti?A ona vydržala som týžden tak 5 min. isto.Tá dr.jej vytiahla ten zub prstami. 😕 😕 Všetci chceli narkozu a ona to dokázala prstami.Tak ked budete na sk skús sa len poradiť s dr.nemusíš to tu nechávať robiť.
Aj Damiánovi zablombovali stoličku mliečnu a nakoniec po 3 rokov ho musel rozvrtať lebo mu opúchol.A keby to naspäť zablomboval by spuchol celý. ☹ Tak mu ostala diera.No je to ťažko. 😒
Zuby sú svine riadne. 😒

vinka
18. dec 2009

Mammy ale vieš ked vela nepíšu tak nemusím vela čítať. 😀

sipcek
18. dec 2009

tak ja len naskok,ako som predpokladala,Saska o 8mej veeelky plac,asi ju brusko boli,ani mi nechcela dnes moc jest,len trochu maska,polievky a tot vsetko.tak cakam kedy sa zasa ozve ☹ ja uz neviem kedy sa vyspim normalne.hadam rano vstaneme trochu skor,ze bude spat cez den v pohode.nechcem ju obrat od obedneho spanku ale nevidim riesenie placat ju po zadku aby spala,ved bude mat traumu z toho.inac ani vecer nechcela ist spat,ci to ona duracelky ma ci co.tak zehlim dalej....

mammy81
18. dec 2009

Sipcek no tak to mas tiez nelahke 😖

joj babule idem spat rano skoro vstavam a sofie tu este strasi tak nech sme fit rano ked budik zazvoni 😝

Prajem vam a vasim rodinkam krasne vianocne sviatky,plne pokoja a lasky a do noveho roku vsetucko len to naj najmä zdravicko 😉 .
dufam ze sa mi podari obcas nazriet 🙂 😉 majte sa krasne

vinka
18. dec 2009

Juj mammy dakujeme a ja tebe a tvojej rodinke želám tiež len to najlepšie do nového roku.šťastné a veselé vianoce a bohatého ježiška. 😉 A ozvi sa nám,že ste docestovali dobre. 😉

sipcek
18. dec 2009

mammy napodobne,nech sa najdu pod stromcekom vytuzene darceky a prekvapenia.a samozrejme plne bruska samych dobrôt 😀 davajte na seba pozor na cestach. 😉

vinka
18. dec 2009

Sipcek a ty tu? 😕 Nežehlíš? 😕 😀 😀 Ale len píš nech tu niesom sama. 😀

sipcek
18. dec 2009

ale zehlim este,mam velku kopu,prid,dones zehlicku,pozyvam ta 😀
..a o chvilku budem zbierat urodu 😀 😀 😀 ...

sipcek
18. dec 2009

a ty kde si cica?

sipcek
18. dec 2009

ok,dobru noc,zamykam 😉

vinka
18. dec 2009

Joj moja som si farmu obrábala.No idem ešte psa vyvenčiť a potom sa sprchnúť a spať.Papa. 😉

sipcek
18. dec 2009

a to musis mat teda velku farmu 😀 ja len taku malilinku-zaciatocnik 😀 tak vela roboty nieto 😀 papa

anickamaros
autor
18. dec 2009

ahojte babule pekny vecer ako sa mate?
ja som dnes celkom ko

anickamaros
autor
18. dec 2009

boli sme v pl v Leklerku a fajne sme nakupili bola to taka rychlovka necakana.
no a potom kym som vsetko vylozila a poukladala a potom sme stromcek stavali a darceky som balila 😝
teraz sme este perniki piekli a konecne som okupala maroska a teraz sa hra s mm a ja mam chvilku pre seba.ale uz som taka unavena ze idem spat lebo uz dlhsie nevydrzim byt hore.dufam ze rano pospime aspon do 9.30 😀
no aj tak pozeram ze som tu uz asi sama tak idem si lahnut a dat spat maleho.

anickamaros
autor
18. dec 2009

no zabudla som nas primknut. 😀 dobru nocku papa zamykam 🙂

vinka
18. dec 2009

Anicka ja zamknem.Bože to ešte tvoj malý o takom čase nespí?To mne sa už aj Damián o tom čase na druhý bok otáča. 😀 No zamykám dobrú nocku. 😉

miavin
18. dec 2009

ahojte, pribehla som naskok - no oslava bola "dobrá" - taká normál..... malý už bubá v postieľke napapaný a ja idem tiež, zajtra Ela oslavuje narodky, čo mala na mikuláša, takže bude veselo....už nech tu mám manžela - môj tatino sa zase raz vyznamenal - neviem, či mi v poslednej dobe niekto tak veľmi ublížil ako on.... dnes mi flusol do ksichtu, že my niesme ľudia, a že sme sprostý....tak mám z toho také ťažké pocity, no nič, vyžalovala som sa dopijem pohár šampusu a hajde do posteľe - keby tu neboli krsnatá ani na vianoce tam nejdem.... 😢

miavin
19. dec 2009

dobré ránko - som do zamknutej chyžky vošla 😀 tak odomykám.....
no vyspali sme sa dobre s mojích anjelikom - dnes ideme na tu oslavu, moc sa mi nechce, ale čo už pre deti neurobíme 😉 prajem krásny víkendík

danciacik
19. dec 2009

Dobré ránko babulky.
Cipána keď tu nie som tak práve vtedy sa Mammy ozve. Tak aj tebe moja krásne sviatky, užite si pobyt na SK.
My sme včera mali návštevu, bol tu môj dedo a potom sme išli trochu na nákupy - bola som si kúpiť darček pod stromček 😀 .
No a dnes ešte idem na nákupy ale to už bude ťažšie lebo idem sama s deťmi 😝 lebo MM už pracuje.

vichrica
19. dec 2009

Dobré ránko. Máme za sebou zlú noc. Laura často plakala. Vôbec som sa nevyspala 😖 . Vonku je asi -15 brrrrrr.
Dnes budeme doma a pôjdem asi iba do Tesca na nákup.
danciacik - a ako zvládla Larka zubára?
petikd - no, vidíš, aká si šikovná 😉 Ja budem piecť asi až v stredu, keď bude MM fit a bude už doma.
gajana - ani ja neznášam veľa ľudí ☹
mammy - držime Sofinke palce s tým zúbkom a Tebe prajeme príjemnú cestu
lilly - 12 zubov 😲 😲 chudáčik. Hm, asi sa aj ja objednám k zubárke, lebo už 2 mesiace žujem iba na ľavej strane 🤐
vinka - ako sa Ti pracuje?
miavin - smutné s tým ockom 😒 . Prajeme príjemnú oslavu.