Poradíte externé štúdium zvládnuteľné pre mamičku?

pepepepa
10. feb 2013

Nejaké rady, skúsenosti 🙂

janulabb
10. feb 2013

@pepepepa niektoré tu majú rečí ako koza bobkov "neštuduje sa len kôli titulu, ale bla bla bla" Áno študuje sa aj kôli titulu, aj preto, že zamestnávatelia jednoducho uprednostnia uchádzača s titulom. Je to tak. Všeobecne je známe, že najjednoduchšie vyštuduješ humanitné odbory, ale každý má vlohy a hlavičku na niečo iné, takže prihliadaj pri výbere aj na to čo ti ide, a čo absolútne nie. Aj ja študujem popri bábätku, ak ti má kto pomôcť sem-tam postrážiť dieťatko, tak zvládneš akúkoľvek VŠ si vyberieš. Ak máš gymnázium, tak je celkom k veci doplniť ešte vysokoškolské vzdelanie. Externé štúdium je pre tých, ktorým nevyhovuje denná forma, čiže mamičky, pracujúci a pod. Veľa šťastia pri výbere odboru 🙂

ela2710
10. feb 2013

A neviem preco tu tolke znehodnocujete socialnu pracu, ale kto nestudoval tento odbor, samozrejme nevie a preto neviem ako moze niekto mudrovat o niecom co v zivote nestudoval 😖 nie kazdy sa hodi na humanitny odbor, aj na to treba mat povahu.

andrejka1983
10. feb 2013

@janulabb konečne rozumný príspevok 🙂 🙂 suhlasim

cecil36
10. feb 2013

@mirka1611 kamoska asi studovala socialnu pracu, ze? Ale na tej skole su aj odbory, ktore su takze, kde makas na dvoch jazykoch alebo drvis medicinske veci. Takze nie kazy odbor na alzbete je pohodicka jahodicka 😀

pepepepa
autor
10. feb 2013

@ela2710
no moja mamina to nevie, to že som tehu a bojím sa jej to povedať..dneska, keĎ som jej len povedala, že chcem bývať s priateľom, tak na mna vyštartovala, ja chcem ísť na vysokú, ale neviem vôbec či je vhodná doba finančne a mám len gymnázium, tak tie dva roky podľa mňa by mi niečo dalo viac...

henikav
10. feb 2013

@pepepepa zvladnes hociktore externe studium, ktore ta bude bavit, naplnat a budes to chciet. Aj ja som studovala popri praci, dietati a domacnosti a to som dochadzala raz mesacne do skoly 1000km + skusky... je pravda ze to bolo velmi unavne a financne narocne, ale mala som podporu rodiny a chcela som to spravit

grettka
10. feb 2013

@andrejka1983 prosim, naozaj nie je nutne mojej reakcii venovat tolko vykricnikov 😉

Aby som svoju reakciu uviedla na pravu mieru:
Nuviedla som gymnazistu ako niekoho, koho by som podcenovala, ale IBA ako protiklad k tomu tvojmu nazoru na ludi, ktori nemaju maturitu. 😉 nic viac a nic menej.

Je nespochybnitelne, ze lekar musi mat patricne vzdelanie, takisto pravnik a podobne. Vzdelanych, mudrych a inteligentnych ludi na svojom mieste, si velmi vazim. Ale taktsto aj majstra elektrikara, vodara, ci kadernicku.
Mna nahnevalo len jedno, ze tvojich slov som citila strasne vyzdvihovanie ludi, ktori maju VS a ponizovanie tych, ktori nemaju ani maturitu. 😉 len preto som sa ozvala.

kacena4
10. feb 2013

@pepepepa nio musis sa sama rozhodnut co v zivote chces, ak chces pracovat ako pedagogicky pracovnik - zvaz si ci pri malych detoch na to bude mat - nie vystudovat to, ale napr. robit vychovavatelku v skole, ked ti nebude mat kto vyzdvihovat deti ci uz zo skolky alebo zo skoly - to je asi najpodstatnejsie, ak chces ucitelstvo tak sa na to daj, urcite su aj externe odbory len musis za tym ist a mat podporu v manzelovi ci rodine, kto ti bude vediet pomoct s detmi ked budem mat napr. skuskove.... ja som studovala pri 3 detoch vysku najmensie malo tusim 1,5 roka ked som mala statnice a zvladla som to bez problemov mala som oporu v rodine. raz sa mi stalo, ze som nemala malicku kde nechat tak som ju vzala so sebou na prednasky a v pohode to prijali takze sa da aj tak. ja som chodila na 4 dni cca 1x za 1/4 roka do skoly a zvysok boli pisomne prace a potom skusky, ale su aj skoly kde chodis kazdy vikend. je len na tebe ako ti je lepsie a ako sa rozhodnes a hlavne ci to stoji za to, lebo chces v tom obore pracovat po skonceni rodicaku

grettka
10. feb 2013

@pepepepa, pokial si uz chodila na pedagogicky smer, tak by nebolo zle v pedagogickom smere aj pokracovat, aj ked na inej VS. Okrem toho sa do urciteho obdobia ti mozu niektore odstudovane predmety uznat. Zalezi samozrejme aj na tom, co je v studijnom poriadku.
Mala som spoluziacky, ktore boli mamickami, a pocas studia sa nam v rocniku narodilo 6 babatiek, z toho u dvoch spoluziacok to boli dve deti po sebe a zvladali. Tri spoluziacky z toho uz mali jednu VS za sebou. Matky maju velku vyhodu, dokazu si ekonomickejsie zadelovat cas.

andrejka1983
10. feb 2013

@grettka Ok 🙂 v pohode,ved len diskutujeme 😉

simca06022011
10. feb 2013

@andrejka1983 šikovní šudenti pracujú už cez štúdium, niektorí už majú smerovanie jasné aj na gymnáziu.... teda na odboroch kde je to možné🙂 problém našich škôl je, že keď z tade vypustia napr. účtovníka, manažéra a pod... tak títo nevedia v praxi nič (ak sa seriózne o svoju prácu nezaujímajú, čo sa väčšinou nezaujímajú, keď študujú IBA kvôli titulu... lekár URČITE nepôjde iba kvôli titulu na najťažšiu školu...určite na tm makal od začiatku strednej)... pretože za celé obdobie reálne nevideli nič, nevedia ako postupovať... preto každý chce prax, teraz pri podmienkach zákonníka práce, nik len tak niekoho nezamestná a nebude ho všetko učiť... stojí to čas a peniaze a ten človek (so Slovenskou morálkou) mu za túto snahu o rok odíde 🙂)) tak preto tá prax všade... 🙂) napr. v anglicku robia moji známi aj zadarmo napr. pol roka - roka, s tým, že po tomto období budú mať prax a aj istú prácu (určitý počet z nich - podľa výsledkov) a teda aj patričné finančné ohodnotenie. Nevravím, že práca zadarmo je u nás v chudobných podmienkach možná,a le mne napr. absolventky, evidované pol roka na úrade práce a bez praxe, bez akýchkoľvek skúseností v pohode povedia že chcú 800-1000EUR na ruku, lebo očakávania kvôli titulu sú nekonečné 🙂) ... Dokonca som mala zamestnaňkynu, ktorá robila vlastne niečo ako pokladníčku v kancelárii a chcela 1000ERU za to, že má titul (z pedagogiky...)... tak hej.. može lekár murovať... (teoreticky),ale nedostane za to plat lekára, keby ho očaával 🙂

simca06022011
10. feb 2013

@grettka 🙂) ja si už začínam murára, elektrikára a vodára ceniť viac, lebo ich je podstatne menej ako manazerov, lekarov a pravniCOK) 🙂)) ale to je mimo temu.. 🙂)

mirka1611
10. feb 2013

@cecil36 ano socialnu pracu 🙂

sisaha
10. feb 2013

@tinushka13 na tvojom mieste sa tym, ze studujes VS sv. Alzbety ani nechvalila...V sucasnosti ma tato skola asi taky kredit, ze kazdy kto ma v CV napisane, ze toto vystudoval, tak ako keby si spravil ucnovku s vyucnym listom.. Nezabudni, ze titul ta nespravi inteligentnou, to o tebe prezradi zopar slov, ktore povies a ja ja som si na zaklade tvojho prispevku uz obraz urobila...

tinushka13
10. feb 2013

@sisaha Vidím, že ty budeš mať iste vyštudované dve vysoké.. no hlavne sa vráť naspäť na môj príspevok a ešte raz si ho prečítaj. Pretože to čo si ty tam písala, tak absolútne so mnou nesúvisí. A ak si na základe tvojej nevedomosti robíš obraz o ľudoch, tak potom máš naozaj kvalitné posúdenie. Len dúfam, že nerobíš niekde personalistku.. 😀

tinushka13
10. feb 2013

Áno aj ja študujem sociálnu prácu.. ale študujem ju zámerne nie kvôli titulu. Potrebujem mať vyštudovaný tento odbor na svoj životný sen.. Takže ak niektoré milé súdite.. tak nesúďte.

sisaha
10. feb 2013

@tinushka13 nie, ja mam vystudovanu iba jednu, ale urcite nie taku, kde som si mohla dovolit povedat, ze skola v pohode a titul vo vrecku. Rozdiel medzi tvojou skolou a mojou je ten, ze az do ukoncenia statnic som si nemohla dovolit povedat, ze budem mat titul vo vrecku. a teraz si este raz precitaj svoj prispevok, aby si vedela na co presne som reagovala: "Však v dnešnej dobe sa študuje len kvôli titulu.. koľko ľudí vyštudovalo nejaký odbor a pracuje v úplne inej sfére.. emoticon ja mám prerušené štúdium už druhý rok.. emoticon a po pravde.. ide i o titul ..lepšie je ten titul mať ako nemať.. presne ako píše
@andrejka1983 .. je doba kedy titul veľa znamená ale nevedia hodnotiť.. druhá strana mince.. vyštudovaným často chýba prax.. emoticon

@pepepepa ja som v Sládkovičove na Sociálnej práci.. škoda len, že to štúdium stojí nie málo peňazí a plus cestovné náklady.. emoticon ale v BA Sv. Alžbeta.. v pohode školné.. v pohode štúdium. a titul vo vrecku."

Preco nestudujes socialnu pracu na "normalnej" skole, ale na skole, ktora je znama tym, ze chrli absolventov bez vedomosti..

tinushka13
10. feb 2013

@sisaha Tak si ho prečítaj ešte raz a presne mi povedz kde som uvidela že študujem na Alžbete???? Ja si študujem poctivo a nemám podpatených žiadnych profákov. Na prednášky vstávam ráno o 5:30.. cestujem 100km.. a koľko krát neurobím skúšku a musím opakovať. V čom mám horšie štúdium a školu ako ty? Školu som si vybrala preto, že mi dovolí splniť si sen, na ktorý musím mať vyštudovanú socku. A o Alžbete som napísal to čo ty.. tak sa nerob múdra a nauč sa čítať.. bo mám pocit, že ty si si VS len preliezla.. začínam si robiť obraz o tebe.. dva krát čítaj a raz píš..

sisaha
10. feb 2013

@tinushka13 Sladkovicovo je presne to iste co sv. alzbeta a ked pocujem, ze niekto studuje soc. pracu v sladkovicove, tak mam dost.. a este jeden postreh. Moja sesternica studovala presne to co ty a na tom istom mieste..Ked som videla jej Bc pracu, chcelo sa mi plakat...od zufalstva..uroven slohova praca strednej skoly

sisaha
10. feb 2013

@tinushka13 a este jedna vec. V Sladkovicove ich v aule sedelo 150 a povedz mi aku uroven ma pisomna skuska so 150 studentami sediacimi vedla seba - s rovnakymi testami. Samozrejme materialy s vypracovanymi otazkami dostali domov na naucenie...

tinushka13
10. feb 2013

@sisaha hej, tak potom máš epšie info než ja.. pretože ja som nikdy takúto formu skúšky nemala.. a ani v takom počte..Nepreháňaš to trochu? Prečo súdiš a odsudzuješ? TY si v niečom taká úžasná nenahraditeľná a vyštudovaná? Tebe to niekto berie? Mňa vôbec nezaujíma čo si myslíš o mojej škole.. ty mňa a moju rodinu živiť nebudeš.. účty mi nezapatíš. Tak sa trochu skludni a daj mi pokoj. A tu máme názornú ukážku toho ako sa povyšujú ľudia s titulom..

tinushka13
10. feb 2013

@sisaha Pred menom titul a v hlave prievan...

anjelicek26
10. feb 2013

Nechapem babule, preco sa tu tak hadate. Kazdemu je jasne, ze su skoly a skoly. Kazda ma inu uroven, inu kvalitu, rovnako to vidim ja, rovnako to vidi zamestnavatel, ked sa na ten diplom pozrie.

Na druhej strane je pravda, ze niektorym ludom chyba uz len titul - talentu a praxe maju dost - proste ten titul uz je len krocik k tomu, aby dostali zamestnanie, co chcu. Vtedy je lahka skola asi fakt riesenim.

To si kazdy musi rozhodnut podla seba. Zvladnutelna je popri dietatku kazda externa skola, je to tak nastavene. Ale aj to chce velku podporu rodiny a ucenie po nociach, nic si nenahovarajme. Ale stoji to za to.

ela2710
10. feb 2013

Tato diskusia zacina byt uplne od temy 😖 zbytocne napadanie a hadky, ale toto je na MK uz skoro na dennom poriadku, uzavrime to takto, nech si studuje kazdy kde chce, co chce a ako chce - je to kazdeho osobna vec. Ja som chodila napr. na obchodnú do Stiavnice, tiez o tej skole chodia otrasne famy a kazdy si mysli, ze tam zmaturuje lavou zadnou - no nie je to tak, su aj studenti - moji spoluziaci co nezmaturovali, ked sa niekto neuci, nestuduje ako ma, tak nema ani maturu, ani titul, to je proste jedno, neverim na ,,povesti" o skolach, ktore koluju len tak medzi ludmi...

@sisaha v mnohych diskusiach s tebou suhlasim a casto mi doslova ,,ukradnes to, co chcem napisat ja, stotoznujem sa casto s tvojimi nazormi a vazim si ich, ale ako mozes vediet nieco o skolach, na ktorych si nestudovala? staci ti len to, co ti povedia iní? nikto z nas nemoze vediet, ako vazne berie studium ten druhy, to, ze na niektorych skolach su doslova na h...o profesori, neznamena,ze studenti sa nepripravuju aj doma, casto sa tu socialna praca odcudzuje, ale ja taktiez odcudzujem niektore povolania - odbory, smery, ale neosocujem ich. To, že si nejaky student pozrie najskor spravne odpovede a potom ich v skole jednoducho odbiflene napise je jeho vec, a aj jeho zlyhanie, pretoze taka skola nema zmysel, titul ziskat moze, ale nikdy nebude profesionalom vo svojom odbore...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
10. feb 2013

@tinushka13 no pozri, nevies argumentovat, tak ma ides obvinovat, ze sa povysujem? Nie som nenahraditelna. Preco sudim a odsudzujem? Lebo take prispevky ako mas ty ma zdvihaju zo stolicky... To, aka je uroven tychto skol, za to samozrejme ty nemozes, mozu za to uplne ini ludia. Mna iba zaraza toto uvazovanie.. Ozaj, ake si mala prijimacky? Ci stacilo mat v pohode maturitne vysvedcenie a zaplateny sek? Pozri si podmienky prijatia a ten obraz si spravi kazdy http://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/soci.... Btw. prijat 200 studentov na externu formu tiez o niecom vypoveda..

sisaha
10. feb 2013

@ela2710 studovala tam moja sesternica, takze uroven poznam. Po precitani jej Bc. prace dostala B-cko. Ja by som jej dala Fx...fakt pamflet.. Nejdem sa tu hadat..uroven tychto skol je vseobecne znama.. Mne prekazaju vyjadrenia Tinushka13.., eto vsjo..

ela2710
10. feb 2013

@fidka79 mat ju pol Slovenska moze 🙂 mat hocijaky titul sa dá - dnes už je možné všetko, ale je rozdiel, ked si niekto robi napr. socialnu pracu len kvoli titulu, a ked si ju robi preto, ze ho ten odbor naozaj seriozne zaujima 😉 nemoze byt kazdy ekonom, pravnik, lekar, atd. na kazde povolanie treba mat povahu, zaujem o dany odbor, btw. najlepsie to vidno najma na pedagogoch, niektorí naozaj študujú len preto, aby mali titul, sadnu si na stolicku ucitela, profesora a naucit nevedia nic, ja som mala taku profesorku a naozaj som si pocas 4 rokov od nej neodniesla nic, vsetko som sa musela ucit doma sama, vyhladavat si informacie, ona len prišla na hodinu zavalila nas tonou prace a ona si citala noviny s prelozenymi nohami, nikdy nas neskusala, nikdy sme nepisali pisomky, znamkovaní sme boli len za slohové práce, z ktorých známky v klasifikačnom hádzala kde jej prišlo...a však každý sa musel učiť sám doma, pretože by na základe 4-ročného písania slohov asi na maturite ani nepipol. Kazdy mame iny pohlad na urcite veci a ta to ma byt, bolo by to nudne, keby sme mali vsetci rovnake nazory, no na druhej strane zakladatelka diskusie sa pytala na nieco uplne ine nez to, co sa tu momentalne rozobera.

tinushka13
10. feb 2013

@sisaha Nepotrebujem argumenty a obhajovať sa pred tebou. To či prijali 200 alebo 25 je mi jedno. Hádam ma to nebude ovplyvňovať pri výbere školy. A to že ich prijali 200 neznamená že aj 200 tú školu skončilo.. týmto uzatváram toto všetko. Mysli si čo chceš, píš čo chceš. Maj si svoju školu, svoj titul. Môj názor je: V dnešnej dobe je titul už to čo bola kedysi maturita.. bohužiaľ je to tak. Ak chce niekto titul tak nech ide na Alžbetu.. ( aspoň tak mi bolo o tejto škole preferované)..ak chce niekto študovať to čo ho baví nech si ide svojou cestou a ja nikoho súdiť nebudem. Každý vie čo chce, čo potrebuje a na čo má. Presne ako píše @anjeliček26 : sú školy a školy....

baklik
10. feb 2013

@sisaha hold, sukromna skola, ktora zije z penazi studujucich... hadam ich nevyhadzu za tie prachy??? 😝