Poradíte externé štúdium zvládnuteľné pre mamičku?

pepepepa
10. feb 2013

Nejaké rady, skúsenosti 🙂

sisaha
10. feb 2013

@tinushka13 suhlasim a dodam. Ak chce niekto titul nech ide na alzebu a do sladkovicova...Je to totiz urovnou presne to iste...hawk..a dobru noc.

ela2710
10. feb 2013

@sisaha no ale to nie je vina skoly, ale otrasneho pristupu niektorych profesorov...a tiez tvojej sesternice 😅 chapem, ze mozno na tejto skole stacila aj taka praca, ale uz len pre vlastnu potrebu by som ju spravila co najlepsie a nie len tak, aby to stacilo, alebo ,,preslo"

sisaha
10. feb 2013

@baklik no to nie, bozechran...z coho by majitelia potom zili??

sisaha
10. feb 2013

@ela2710 suhlasim, no ten kto chce mat pracu, aby to stacilo si vyberie inu skolu a fakultu. Komu staci, aby to len "preslo", tak pojde na takuto skolu, lebo povedzme nema cas na studium, alebo sa mu nechce..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baklik
10. feb 2013

baby, ja len dodam, ze suhlasim s tym, ze su skoly a skoly. na tu nasu fakultu prijali do prvaku 500 ludi, skoncilo nas necelych 100!!! a veru, tiez som si nedovolila tvrdit, ze titul mam vo vrecku, aj ked stvrty a piaty rocnik som uz vedela, ze tu skolu dam, lebo prve tri su najtazsie. a nechcela by som to studovat ani externe, to si neviem ani predstavit. dalsia viec je, ze aj nasi profaci vzdy tvrdili, ze externe studium je len slaby odvar denneho, ze sa to urovnou a narocnostou neda porovnat.... a tiez sa zamyslam nad urovnou sukromnych skol, kde sa plati vysoke skolne. preco by predsa taka skola vyhadzovala studenta, ktory jej plati nemale peniaze??? to uz by musel byt fakt tupelo, aby ho vyhodili... moj nazor.
ale zas chapem, titul je dolezity a aj toto je cesta...

ela2710
10. feb 2013

@fidka79 ano mozno to nie je extra narocny odbor, su aj narocnejsie 😉 ale len tak ,,ziskat" titul je len pre tych, ktorí len chcu mat titul na papieri a nikdy sa tejto praci nebudu venovat, ten, co sa tomu chce venovat, musi aj vediet, ovladat danu oblast, zial titul pred menom mu nato nestaci 😉

tinushka13
10. feb 2013

Baby ale uvedomte si aj to, že sú medzi nami aj takí, ktorí pracujú v tomto smere. a pre zdvihnutie pracovného zaradenia a aj platu musia si urobiť vyššie štúdium.Tak hádam sociálny pracovník nepôjde študovať nejakú medicínu len preto, že niekto má názor , ze sociálna práca je outsider... 😠 Ja presne spadám do tejto skupinky.. mám podnikateľský plán, ktorý nemôžem realizovať a to len vďaka tomu že nemám sociálnu.Tak mám na výber? štúdiu sa venujem poctivo.. Pre niekoho je to možno ľahké štúdium, pre niekoho nie. Tak ako pre mňa bolo ľahké štúdium na stavebnej fakulte pre niekoho zasa nie.. A môžem za seba prehlásiť, pre mňa je socka utrpenie, pretože som skôr na logické myslenie. Bola som v tom dobra na strednej tak mi to zostalo a učenie textu to nie je zrovna to čo milujem.. učenie je pre mňa za trest a je jedno či to je socka či právo či ekonómia..

usacek79
10. feb 2013

@sisaha absolutne suhlasim so vsetkym, co pises...

moja dobra kamaratka si robila PhD. na UCM v Trnave, teda prednasala studentom tri roky a teda poviem vam, ze co mi rozpravala ( a to boli len utrzky jej celkovych skusenosti), to bolo na zaplakanie! detto moj znamy, ktory prednasa na Akademii medii obcas cosi hodi na FB, co si vypocul na skuske ci precital v teste, to uz ani nie je vtipne! mne je pedagogov uprimne luto, ze musia s takou bandou poloprimitivov vobec komunikovat, nieto este prizmurovat oci nad hodnotenim, lebo vedenie VS potrebuje platiacich externistov..
a to nehovorim o gramatike - cudujem sa, ze vobec mali drzost ist na vysoku - uplne bezne hrubky vo vybranych slovach, ja by som VYRAZILA zo skusky (pisomnej samozrejme), kazdeho s hrubkami v elementarnych slovach, ani by ma nezaujimal obsah...
ale ti studenti sa vobec nehanbia, nosia seminarky na urovni ZS - aj to copy/paste a este sa profesorovi vysmeju do ksichtu vediac, ze ich nemoze len tak vyhodit, ved PLATIA!
je to cele smutne, ja nehovorim, ze je to chyba studentov, samozrejme, ze je to chyba systemu - kedysi naozaj malo VS "zopar" ludi, robili svoju profesiu podla vystudovaneho odboru a ostatni robili to, co vystudovali na strednej a bolo to v poriadku.. teraz uz aj dlazdic ma VS, aku to ma hodnotu??
ved uz aj sekretarky maju VS (socialna praca..), zamestnavatelia uz aj vratnikov/upratovacky pomaly hladaju s VS, samozrejme sa potom vsetci hrabu na VS bez ohladu na to, ze objektivne na to nemaju - nie na biflovanie, ma to moze mat kazdy, ale proste "nemaju na to", nebudu vediet vyuzit co vystudovali, lebo vlastne ani poriadne nevedia, co studovali - sli do skoly 6x za cely semester, to tam prespali, napisali nejaky tretotriedny sloh, opisali na pisomke a voila!
je to cele chore...

ja samozrejme chapem, ze to nikoho neodradi od planu ist externe na VS na barsco (ved uz aj susedovia Mara ma titul..), ale proste som to musela napisat, je mi luto tych 5%, co studuju napr. tu omielanu socialnu pracu naozaj uprimne, aj ostatnych par vynimiek na tych pofidernych VS, ale vypytala si to zakladatelka temy uz formulaciou otazky.. vela zdaru.. 🙄

slavkas72
10. feb 2013

sranda sledovať túto diskusiu. Pepepepa, ktorá chcela poradiť s VŠ reaguje len na príspevky od ely2710, čo si asi ostatné vysokoškoláčky nevšimli, pretože sa tu hádajú, urážajú sa navzájom a súťažia, ktorá študuje na lepšej škole. Fakt super pomoc.

baklik
11. feb 2013

ja este dodam, ze je predsa len lepsie, ak si niekto da aspon tu namahu navstevovat VS, nech je uz akakolvek a aspon trochu sa snazit, pretoze poznam priklad z mojho okolia, bohuzial, kde dotycna osoba nema ani len maturitu (v dnesnej dobe, ked pomaly kazdy ma VS!) a vyhlasuje, ze naco ona pojde do skoly urobit si aspon tu maturu, ved ona si ten papier kupi! prosim pekne, aj taki ludia su medzi nami! tak co uz potom poviete na toto?? a ked som sa ju snazila od tohto pocinu odhovorit, jej odpoved bola, ze vsak a co by jej uz len za to mohli, vaznice su plne a ona si konecne najde pracu v kancelarii!!! ach jaj, cele zle.... 🙄

cecil36
11. feb 2013

Tak ja len pridavam statistiku. Z externych studentov je najmenej nezamestnanych tych co studovali na sv. Alzbete. Je to preto, ze väcsina studujucich uz pracu ma. Takze Alzbeta urcite nechrli tony nezamestnanych 😉 Osobne sa mi nepaci, ze kazdy tuto skolu povazuje za odpad. Ano, socialna praca je "lahsi" odbor (ale tento odbor patri k tym lahsim aj na inych skolach), ale na tejto skole su aj ine odbory, na ktorych sa musi makat. Misija a charita (drvite dva jazyky + povinne a povinne volitene predmety), verejne zdravotnictvo, osetrovatelstvo, psychologia, sociologia...... A medzi nami, aj medicina (povazovana za tazku skolu) sa da odflaknut. Mala som spoluziaka co na strednej skole nevedel vymenovat rocne obdobia. Dnes je urolog, lebo ocko..... Verte, nedala by som si mu obviazat ani palec na nohe 😀 😀 😀

grettka
11. feb 2013

@pepepepa a tu BB si nepozerala? Vyuzi to, v com uz mas skusenost. 😉

@cecil36 nic v zlom, ale na sv. alzbete na sociologiu beru bez prijimaciek do priemeru (zo SŠ) 2,8 (!), tuto informaciu mam cerstvo priamo z webky skoly.

akurat, ze sme dooobre off topic tejto temy 😀

zuzu_31
11. feb 2013

Výsoka škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, odbor soc.práca. Dá sa to zvladnuť pri dieťati, ja chodím externe..

cecil36
11. feb 2013

@grettka aj na STU - materialovo technologicka fakulta v Trnave beru bez prijmaciek. A teda ma nikto nepresvedci, ze prave technika je lahka skola. Konkretne na tejto fakulte prijmaju 500 ludi a konci ich 30. Takze prijmacky by som naozaj nebrala ako smerodajne pri urovni skoly a odboru 😉

grettka
11. feb 2013

@cecil36 akurat, ze porovnavas trochu neporovnatelne.
Na STU, maju prisnejsie podmienky prijatie
"◦celkový priemer zo strednej školy
◦priemer z profilujúcich predmetov (matematika, fyzika)
◦maturita z profilujúcich predmetov (matematika, fyzika)"
Prave na tejto fakulte je dost tvrda makacka.
Nemozes porovnavat techniku a sociologiu, kde ti zoberu priemer za cele studium bez ohladu na predmety.
O kvalite STU nepochybujem, ale pochybujem o kvalite sv. alzbety, tot vsjo.

cecil36
11. feb 2013

@grettka
A/ Kto sa neuci vyleti na kazdej skole
B/ Skus spravit na prvy termin za A u profesora Matulnika sociologiu tak, aby si sa nemusela ucit 😀 😀 😀
C/ Ak sa berie bez prijmaciek, na kazdej skole sa v prvom a druhom rocniku spravi dokonale sito 😉
D/ Nic v zlom, ale porovnavala som presne to co si napisala: "nic v zlom, ale na sv. alzbete na sociologiu beru bez prijimaciek do priemeru (zo SŠ) 2,8 (!), tuto informaciu mam cerstvo priamo z webky skoly."
Samozrejme, nejdem porovnavat STU, lebo to je naozaj ako som napisala tvrda skola, ale ide o to, ze tu sa dokola porovnava sv. Alzbeta len kvoli jednej katedre. A ani na tej jednej nemas nic zadarmo. Ani na jednej, ak to beries poctivo.... 😉

kiwi82
11. feb 2013

Baby a nejaké externé štúdium v košiciach alebo v Prešove? alebo pomaturitné štúdium alebo nejaké pedagogické minimum neporadíte? okrem sociálnej práce lebo tú už mám 😉 dakujem

grettka
11. feb 2013

@kiwi82 jedine posurfovat si po UPJS, PO 😉
a co by ta bavilo? ja som nasla napriklad toto:
http://www.unipo.sk/pedagogicka-fakulta/informa... len si klikni na linky, rozbali sa ti wordovsky dokument

http://www.unipo.sk/fakulta-humanitnych-prirodn... na fakulte humanitnych vied mas externe len andragogiku (vzdelavanie dospelych), ale to je zaujimavy odbor 😉

http://www.upjs.sk/univerzita/info/info-zaujemc... tu mas zas prehladne v tabulke vsetky odbory a aj formu D/E

http://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/studium/... tu najdes linku na DPS

raffaella
11. feb 2013

ja idem z opacneho konca, radim NEstudovat na EU v Bratislave popri materskej, konkretne Fakultu podnikoveho manazmentu - ja som porodila 2 mesiace pred koncom a este posledny semester v 5. rocniku sme mali skusky v plnom prude + semestralne prace vacsie ako cela diplomovka a nehovoriac o diplomovke a samotnych statniciach (aj ked tie boli oproti celemu studiu uz brnkacka 🙂). Ale mozno sa na to tak pozeram skrz toho, ze som bola tesne po porode a musela chodit na konzultacie s DP aj na skusky 😒 Oproti tomu je prace + skola easy 😉

grettka
11. feb 2013

@raffaella ale zvladla si to 😉
inak tu niekde na fore bola mamicka, ktora EUBA koncila so styrmi detmi, z toho najmladsie sa jej narodilo tyzden pred statnicami. Tusim v teme "mamicky ktore studujete" to bolo, par rokov dozadu

raffaella
11. feb 2013

@grettka ano, zvladla, ale co ma to stalo nervov 🙂 ono zavisi aj na fakultu, moj manzel studoval EUBA popri prave na UK, ale bol na Obchodnej fakulte a ked videl, co sa ja ucim na mojej fakulte sam vravel, ze to 1 a 100 ten rozdiel. Zavisi aj od podpory ktora sa mamickam popri studiu dostane. Ak je na to dana mamicka sama a len s manzelom, veru ma co robit. Tiez zavisi ako jej manzel moze pomahat. Mne pomahal ako sa dalo, ale v tom obdobi mal velmi vela prace a robieval este z domu aj dlho do noci. Takze ja by som to zhrnula, ze zavisi najma od podpory rodiny a okolia, aj od silnej vole a napokon stastia, ake dane dieta bude - ci bude placlive, narocne a pod. Neda sa asi uplne zovseobecnovat 🙂

gabka11
11. feb 2013

ahojte, moja momentálna skúsenosť, som piatačka na EUBA, mám dve deti, dcérka ide mať tri a syn teraz oslávil jeden rok... študujem účtovníctvo a audítorstvo, som unavená, nahnevaná, ale chcem to dokončiť 🙂.. diplomovka na bode mrazu, skúšok až až, len v piatok mi skončilo skúškové a prekvapene na B, jedna skúška nie je hotová, takže neviem, či pôjdem ešte tento rok na štátnice ☹.... ale možno bude ešte jeden termín... je to strašne tažké, nikto na vás neberie ohľad, proste chceš školu, tak makaj... keď si predstavím, že celá materská je o mojej škole a nervoch... tak hrôza....hádam to dobojujem do úspešného konca 🙂 držte palce

raffaella
13. feb 2013

@gabka11 tak mne stacilo 2 mesiace EUBA a MD a bolo to teda na prasky 😀 prajem skory a uspesny koniec 😉

janetta20
21. mar 2013

odporucam sociálnu prácu na UMB BB

nfka
27. máj 2013

@ela2710
Ahoj...mozes mi napisat o tej skole na mail..nfk-a@azet.sk ? Ja mam hotelovu a chcela by som odbor ucitelstvo a vychov. Da sa to? A tie poplatky su ake? Dakujem ti

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz