Poraďte notebook

maculkac
9. nov 2021

Ahojte, kto sa trocha vyznáte, poraďte mi, aký notebook kúpiť? Môj pôvodný 15ročný Acer Extensa 5220 už nevládze, aj keď to so mnou ťahá už dosť dlho 🙂. Nejde mi o financie - či to bude 600-800 Eur nezáleží, max. do tých 900 Eur. Nie som "ajťák" preto hľadám radu skúsenejších. Nechcem ísť do predajne, aby som predtým nemala aký - taký prehľad, aby mi nepredali hocičo. Neviem, či sa mám rozhodnúť pre HP, resp. Lenovo, alebo ktorá značka je lepšia. Hry sa hrať na ňom nebudú, ale skôr pre pracovné účely, pozeranie filmov a bežné domáce surfovanie... Z toho, čo som asi tak načítala, viem, že chcem procesor Intel i7, 16GB RAM a SSD 500GB a hlavne numerickú klávesnicu. Ak niekto kupoval teraz, môžete mi napísať aj konkrétny model s ktorým ste spokojní... veľká vďaka za rady 🙂

dzina007
9. nov 2021

Ja som teraz kupovala https://www.nay.sk/lenovo-ideapad-5-15are05-81y...
mala som podobne podmienky ako ty. akurat tento me 7 procesor Ryzen nie Intel. Mala som trochu nizsi rozpocet ako ty a Intel uz ide cenovo zas vyssie.

Ale kazdy s tymito parametrami uz bude fajn. Hlavne este nezabudni aby mal rovno aj operacny system lebo stale sa najdu este PC bez Windowsu.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maculkac
autor
9. nov 2021

@cocolino234 ďakujem za rady, ja som si parametre pozbierala z "diskusií", takže asi ich ani nepotrebujem, radšej upustím od Intel i7, stačí aj i5, alebo teda ten AMD ryzen 9🙂 Rozlíšenie obrazovky - neviem, aké mám "chcieť", veľkosť 15,6", a veľkosť batérie tiež neviem, akú mám "chcieť", preto si rady pýtam tu, možno ako tatár (alebo blondína 🙂 ) A určite chcem s operačným systémom, aby som s tým nemala starosti, nemá mi to kto inštalovať. Ja mám predstavu, že kúpim NTB, zapnem do elektriky a bude tam aj nainštalovaný aj world, excel, powerpoint, nejaký antivírus a len si pripojím wifi 🙂

jaja20
9. nov 2021

Akurát dnes mi došiel Lenovo idea-pad Gaming 3,ktorý som objednávala pre dcéru k 18-tym narodeninám,má SSD až 1TB a stál ma 866 euro.

jaja20
9. nov 2021

Samozrejme,má Windows 10.

maculkac
autor
9. nov 2021

@jaja20 Vďaka, idem kuknúť 🙂

jaja20
9. nov 2021

@maculkac Našla som ho na Heureke a stránka sa volá zdomu.sk