Poraďte přírodní odpuzovač komárů pro děti

kacka1977
20. jún 2013

Ahojte, neznate nekdo nejaky prirodni odpuzovac komaru, ktery muzu pouzit pro rocni holcicku? Tam kde bydlime, mame hodne komaru, mala je vecne postipana, a nechci pouzivat ty co se daji koupit ve spreji, minule mi dostal omylem do pusy a strpl mi z toho jazyk a stipe v ocich, takze se to vubec nehodi pro malicke deti.

dana_l
20. jún 2013

rastlina - citronella. zasad ju v zahrade a bude odpudzovat komare. inak o nicom prirodnom neviem

veverka24
20. jún 2013

Ja som si skusila kupit antiff v ekoobchod. Sk je sice povodne proti kliestom ale obsahuje bylinky ktore nemaju radi aj komare a aj eukalyptus.. Len som zatial nemala prilezitost vyskusat

sandra86
20. jún 2013

cajovnikovy olej

sisaka
20. jún 2013

ja pouzivam len prirodne repelenty, tu v Kanade je celkom slusny vyber zvacsa obsahuju citronella, sojovy olej, cajovnikovy olej .... + kadejake ine bylinky, krasne vonaju a su bezpecne aj pre deti, treba pogooglit, ake moznosti su na slovenskom trhu, urcite sa nieco najde.

sisaka
20. jún 2013

tu je recept, ak si chces spravit vlastny doma http://wellnessmama.com/2565/homemade-natural-b...

helsinka
20. jún 2013

Do obyčajnej Alpy nasypať klinčeky, nechať vyluhovať a tým potom potierať telo aj oblečenie . . . komár na teba nesadne . . a nesmrdí to po Alpe, vonia po klinčekoch 🙂

sisaka
20. jún 2013

@helsinka pyta sa na rocne dieta, neviem, ci by sa takemu malemu dietatu "pacila" ta alpa - to moze by dost neprijemne, ja si napriklad neviem predstavit natriet si tym tvar. Klinceky urcite ucinkuju 😉

raza
20. jún 2013

@helsinka ahoj, prosím ťa, vieš mi napísať pomer a ako dlho to treba luhovať?

helsinka
20. jún 2013

@raza ja som to doma ešte nerobila (nemáme komáre) ale mamina dala do tej veľkej Alpy ( neviem koľko ml, ale tá väčšia fľaška od tej najmenšej) asi 15 ks klinčekov, necháš to lúhovať a dosť to stmavne. No a je to hotovo.

ikke
20. jún 2013

@kacka1977 da sa aj jednoducho vyluhovat klinceky vo vriacej vode, nechat vychladnut a pouzit podla potreby (do rozprasovaca, potriet, do pohara a na okno - funguje aj proti inemu hmyzu)
dekorativne a aj v celku funkcne je napichat klinceky do rozkrojeneho citrona (do tej duziny) a to dat na okno

v skupine natural/eko rodina su aj dalsie recepty 😉

jonas17
20. jún 2013

@sisaka nedáš slovensky? som len v druhom ročníku angliny 😀

lujza123
21. jún 2013

Ja zase povarim cerstvy rozmarin, trochu klincekov a ked to vychladne tak lyzicku octu. Dam to do spraya a je .

kacka1977
autor
21. jún 2013

@helsinka to uz zkousela kamaradka co bydli kousek od nas a rikala, ze ty mrchy co tady litaji jsou vuci tomu odolny, bydlime pri rece Morave na Zahori a ted jak byli ty povodne tak se jich radne vylihlo..😢((

kacka1977
autor
21. jún 2013

@ikke aha, nevedela jsem, ze je tu takova skupina, podivam se tam aj na jine recepty, dakujem

morningdew
4. júl 2013

super sa osvedcil ultrazvukovy odpudzovac komarov. prenosny. da sa zavesit na kocik, alebo pouzit ako privesok. Je vhodny aj pre novorodencov... je ekologicky, ziadne nezdrave vypary, ludske ucho neobtazuje, zato komare jeho zvuk nenavidia... vrelo odporucam.. jeden taky prave predavam, jeden mame zbytocne navyse..

morningdew
4. júl 2013

inak babulky... su skvele aj netopiere.. jeden za noc zozerie az tisicky komarov vraj... http://liptov.sme.sk/c/4943739/jeden-netopier-z...
su to mimochodom vzacne a chranene zvieratka... v tomto obdodi maju prave malicke... daju sa pre na urobit budky, s takymi malymi otvormi zospodu, aby sa tam vedeli nastahovat len oni... nuz a potom treba dufat,m ze sa nastahuju. stastny to clovek, ktoremu sidlia v takej budke na zahradke... 🙂 pre viac info staci zavolat do spolku ochranarov netopierov...

alternativne este samozrejme aj lastovicky!

morningdew
4. júl 2013

pripadne este namiesat vlastny home-made zazrak: http://wellnessmama.com/2565/homemade-natural-b...