Poraďte vysávač vhodný pre alergikov

popoluska305
26. máj 2019

Dobrý deň,idem si po radu.Dcére(7r.)bola zistená alergia na roztoče.V rámci protialergických opatrení ideme kupovať nový vysávač, nakoľko sme doteraz používali taký starší typ.Tu je ale kameň úrazu,neviem sa rozhodnúť,aký typ.Bezsáčkový nechcem určite, taký sme raz mali a neskutočne sa tam upchával ten filter,a pri vysypávaní nádobky sa časť sj tak rozprášila kade tade.Vhodný je vraj vodný,ale tam je negatívum váha, veľkosť vysávača a v neposlednom rade čistenie+sušenie.Prikláňam sa k sáčkovému,s kvalitným Hepa filtrom a kvalitným sáčkom,napr.Philips má typy vhodné aj pre alergikov,len netuším,či sa dá tomu veriť.Vyzná sa v tom niekto,prípadne máte skúsenosti?
Plánujeme aj kúpu čističky vzduchu,aby sa prach skutočne minimalizoval.Vďaka za rady...
Vďaka za rady

janinah
26. máj 2019

Mám takého syna a nemám vysávač,máme čističku vzduchu s ionizátorom,občas použijem metlu,ale všetko stieram namokro,nábytok,podlahu...dôležité je zabezpečiť posteľ,googluj špeciálne povlaky a odstrániť všetky látky z bytu,ja mám len záclony,žiadne koberce,prestierania,nič,gaučovka kožená,bez kobercov....

popoluska305
autor
26. máj 2019

@janinah Ďakujem,áno,plánujeme aj povlak na matrac.

arcticcode
26. máj 2019

Mam silnu alergiu na travy a roztoce a nikdy som nemal ziaden super extra vysavac. Uzivam flixonasu - kortikosteroid a odvtedy nemam ziadne problemy

lubik87
26. máj 2019

@arcticcode No len to je teda pekne svinstvo....nelieči len tlmí príznaky..zvyčajne po vysadení rapídne zhoršenie stavu :/

lubik87
26. máj 2019

@popoluska305 s vodným vysávačom vôbec nieje veľa.prace a.ziadne schnutie teda....váhu má.ale veď ma aj kolieska takže väčšinou ho neprenasam ručne :D ja.mam.zelmer aquawelt...a som veľmi spokojná ...žiadny prach pri čistení ...do vody dávam prírodné esencie a nadherne.prevonia celý byt keď vysavam ...má.milion nastavcov a je to.aj tepovac ...za.mna super...neviem ako sú na tom.s.cistenim iné vysávače tu sa.vyleje bordel do wc a oplachnu časti ....vyčistené za 3 minútky.. samozrejme ak tam necháš vodu tak.ti splesnivie..čiže čistiť hneď ....filter je nilon takže ten len obucham o handru a.je suchý

arcticcode
26. máj 2019

@lubik87 asi ta prekvapi, ze alergia je neliecitelna a vsetky lieky na alergiu ju neliecia, len zmiernuju príznaky?

vladkavd
26. máj 2019

Centrálny vysávač. Ty by si mala v dome len hadicu, odpad by išiel do zbernej nádoby v pivnici a prach von. Dnu by sa ti neprasilo ako pri klasickom vysaavaci

popoluska305
autor
26. máj 2019

@vladkavd Hm,bývame v paneláku 🤔

fem
26. máj 2019

Osobne mam vyliečenu alergiu, ale nie je to jednodnova, tyzdnova, ani mesacna, ale to je o inom. Aj imunitny system sa vyvija.
@popoluska305 ten vysavac, musi mat hepa filter, ale nesmie sa vracat ten prach, akoby spat do vzduchu, co pri lacnejsich sa robi. My po kupe miele vysavac, sme celkovo zaznamenali ovela menej prachu v priestore. Mali sme predtym drahsi philips, ale neda sa to porovnat, philips nikdy viac, vypinal si nam, prehrieval.... S miele sa lepsie vysava a motor ma velmi silny, pohyb velmi prijemny. My sme spokojni. Potom niekedy pustime irobot braava ten ako metla zotrie aj mikroprach. Ten vodny nepoznam, ale ktovie mozno tiez cisti ten mikroprach. Ak je tam stopercentny kontakt, ale to aj napr. s parnym cisticom karcher, ten mame tiez, je super, zotrie to rychlo, nemusi sa pouzivat chemia... Para pekne dezinfikuje.

vladkavd
26. máj 2019

@popoluska305 jaj. Potom poradia ešte niečo iné

lubik87
26. máj 2019

@arcticcode nehovorím o tvojej alergii ale o fungovaní kortikoidov...teba asi prekvapí že.sa používajú aj na liečiteľné choroby :D

arcticcode
26. máj 2019

@lubik87 tusim ako funguju kortika, neboj sa :-P je to urcite lepsie ako chemoterapia 😀 ja som narazal na to, ze vymenit vysavac za kadejake hepa filtre a blbosti sice stoji 300€, ale ma to asi taky efekt, ako ked naplujes na horiace tatry. Kdezto kortika maju "grady"

popoluska305
autor
26. máj 2019

@fem Ďakujem, veľmi ste mi pomohla,nad Philipsom som rozmýšľala,ešte mám vyhliadnutý Bosch s Hepa13 a pozriem aj Miele.

zutera
27. máj 2019

My právě řešíme tento problém.Mě i mladší dcerce diagnostikovali alergii na prach,roztoče i pyl.Bojujeme jako se dá.Koupili jsme na doporučení doktorky sušičku,ať nesušíme venku a ted jdeme koupit vysavač s vodním filtrem-špina,prach se utopí ve vodě.Zatim uvažuju nad tímto Thomas AQUA+ ALLERGY & FAMILY .Cenově i příslušenstvím asi zatím nejlepší.