Posielali ste už zásielku do Ameriky?

lpapajova
15. júl 2013

mam poslat kocik do USA a nemam ani ponatia co to bude asi stat a aky je tam postup ci to riesit cez Sl postu..alebo to ide aj inak a co s peniazmi treba na to nejaky speci ucet

emily76
15. júl 2013

@lpapajova no mam len jednu otazku.. na co budes posielat kocik do USA??? ak ho mas v bazari a niekto ho od teba chce kupit, tak to bude 100% podvod... uz sa tu riesili nejake svadobne saty, ktore sa zas posielali kamsi do Afriky 😉

sisaha
15. júl 2013

@lpapajova dufam, ze to nie je ten nigerijsky podvod...
ak chces posielat taku velku vec, tak pocitaj ze ta to vyjde riadne draho. Co presne to stoji netusim, ale dostavam baliky z USA a balik do 2 kg stal okolo 34 usd..

katieg85
15. júl 2013

@lpapajova to si snad robi nekto zarty?takyto balik do usa sa neoplati vyslo by ta nad100eur.a ked uz vazne nekto to chce od teba tak nech si vsetko hradi do predu sam

sissy27
15. júl 2013

@lpapajova ja posielam veci do USA pomerne často, ale cez rakúsku poštu, cez slovenskú sa to absolútne neoplatí... ale s tým kočíkom to zaváňa prúserom, presne ako písali baby, napíš o tom viac, a pravdepodobne ti ušetríme kopec peňazí...

nice202
15. júl 2013

kocik do usa? a 100% za neho zaplati aj o polovicu viac a preplati aj postovne....nedaj sa oblbnut, to su podvodnici

lpapajova
autor
15. júl 2013

to vazne vdaka baby ...aj tak som uz napisala tej babe ze to poslem az ked pridu prachy na ucet a postovne si bude hradit dotycna sama tak som zvedava aka pride odpoved..Ozvala sa mi nejaka baba ze chce odo mna kupit kocik pre svoju dceru ktora zije v USA...mne sa to hned zdalo nejake cudne ale chcela som zistit co by stalo postovne aby som jej napisala ze ked nabehnu prasule aj s postovnym poslem jej to ale nerucim za poskodenie

olga32
15. júl 2013

@lpapajova Ahoj, aj mne včera niekto písal,že má záujem o môj kočík. Ponúkala mi skoro o 200 eur viac, ako kočík stojí. A tiež bola z USA. Takže neviem, či to nie je nejaký podvod. Ako sa volala? Radšej žiadne číslo účtu neposielaj. Ja som prestala reagovať.

lenocka22
15. júl 2013

Ahojte, mne tiez pisala nejaka Tereza Richy a ponukla mi o 150 e viac, tiez bola z USA a ze kocik chce pre svoju dceru z Nigerie. Je to urcite podvod, ja uz nereagujem na emaily.

olga32
15. júl 2013

Aj mne sa predstavila ako Tereza Richy, určite je to podvod.

lpapajova
autor
16. júl 2013

je to podvod ja som jej napisala ze postovne stoji 200eur co som si samozrejme vymyslela a ze az ked mi posle prachy za kocik a postovne tak jej to poslem...a odpoved ziadna..🙂 je to podvod...

svistinka
16. júl 2013

@lpapajova jasne, že je to podvod, pridavam aj link s podobnymi prípadmi, tu však chceli posielať veci do Nigérie, ale robia to už aj z iných krajín: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/pozor-na-nigerijskych-podvodnikov-2/

lpapajova
autor
16. júl 2013

tak si predstavte baby ze mi odpisala ze nie je problem poslat tolko penazi a mam jej dat cislo uctu,aby previedla peniaze ...a tu moja odvaha konci nikam nebudem posielat svoje udaje k uctu...

lpapajova
autor
16. júl 2013

@svistinka aj toto je adresa nigeria...takze to bude presne to iste..ona len pise v maily ze do USA pre dceru ale adresa dcery je Nigeria

svistinka
16. júl 2013

@lpapajova no oni to stále skúšajú a veľa ľudí takto príde o svoj tovar čo predávajú. Ďalší krok by bol, že ti napíšu, že banka im uvoľní peniaze, až keď bude mať doklad, že si odoslala balíček. Dokonca ti mailom pošlú fingovaný výpis z banky,že oni už peniaze do banky vložili...., ale ty už peniaze neuvidíš. Odporúčam prečítať si tie llinky, zaujímavé čítanie

lpapajova
autor
16. júl 2013

@svistinka super dakujem si zlata...urcite si to precitam