Posielanie balíkov. Čo je a čo nie je povolené?

dari226
18. jan 2009

Kam a z kade ste uz posielali baliky?
Mate nejake skusenosti?
Co vsetko sa moze a nemoze posielat co vsetko kontroluju a z coho moze byt problem?
Smu sa posielat napriklad napalene cd-cka ci nieco podobne?kluce a tak??
Co ak to niekto otvori po kontrole,mate niekto skusenosti???

bianca
18. jan 2009

dari ja som posielala DVD do Anglicka z CR a v pohode.Kupila som na to len specialnu vypolstrovanu obalku priamo na poste

jamila
18. jan 2009

Ahoj dari 🙂

ja mám skúsenosť s posielaním balíka do Alžirska a dokonca som posielala aj napálené CD a všetko prišlo v poriadku. Balík síce na colnici otvorili, ale nič odtiaľ nezobrali...posielala som dokonca aj šampón 😅 a ten tiež prišiel v neporušenom stave 🙂 Len raz sa mi stalo, že sa balík stratil...ale za 3 mesiace mi ho Slovenská pošta doručila domov...doteraz sa s nimi handrkujem o vrátenie poštovného za nedoručenie. . 😖 Mám lepšie skúsenosti s posielaním balíka s úplne obyčajným poštovným...len na doručenku...žiadna prvá trieda a nič podobné. Balík síce príde o dva dni neskôr, ale bez problémov. 🙂

jamila
18. jan 2009

a ako hovorí bianca....výborný nápad tie polstrované obálky 😀 ...na posielanie CD a DVD priam ideálne 🙂

dari226
autor
18. jan 2009

ved aj ja posielam ked nieoc vacsie v takych obalkach a segre som chcela poslat nejake pesnicky a privatne videa ale neviem co ak by si to pozreli co je na tom a potom ze napalene pesnicky tak nebol by problem?

mirka414
18. jan 2009

ja som posielala zo svajciarska na Sk a ako kedy,raz to prislo v poriadku a raz nie 😠 ..naposledy som posielala kalendar format A4 a otvorili mi to...postarky su podla mna s..ne!!strykovi zomrel syn,posielala som mu smutocne prianie v otvorenej obalke a neprislo to,to je vrchol svinstva...

traffic
23. jún 2014

@bianca
@mirka414
@dari226 neviete nahodou, ci mi posta zoberie velky balik kuchynsky stol a stolicky, a neposielali ste taky velky balik ako ho mam zabalit dakujem za odpoved

dari226
autor
23. jún 2014

@traffic tak s takymto skusenost nemam ,ale predpokladam keby to aj islo asi by si platila viac za postovne ako za ten stol

bianca
23. jún 2014

@traffic na tvojom mieste sa obratim na neaku kuriersku sluzbu.Na postu by som sa nespoliehala.Cista katastrofa.

dusnko
23. júl 2021

@jamila mohli by ste mi napísať podrobnejšie,ako sa to posiela,🇩🇿🇩🇿🇩🇿