Poslala som tovar, ale peniaze mi na účet neprišli

bka121
3. okt 2021

Jeden pan mi pisal, ze kupi odomna jednu vec co som mala na bazariku. Pytala som sa ci chce platit dobierkou alebo prevodom. On povedal ze jemu je to jedno, tak som povedala ze moze prevodom. Doverovala som mu, (vzdy to tak robim) a povedala, ze staci ked mi posle screen z tranzakcie, a ja mu na druhy den podam balik na poste. Uz presiel cca tyzdem, on uz prevzal balik, a peniaze nikde. Na spravy neodpoveda. Mam pocit, ze zrusil tranzakciu. Co v takomto pripade? Urcite je ta zrusena tranzakcia evidovana

petamich
3. okt 2021

@bka121 transakcia sa zrusit neda bud bola zrealizovana alebo nebola ak nebola mohla byt este teoreticky v cakajucich na spracovanie a prebehla by neskor (ta sa zrusit da) ale to by si z printscreenu alebo potvrdenia o platbe videla, ze zrealizovana nebola - po zrealizovani (ak ti poslal potvrdenie) sa uz zrusit neda, platby prebiehaju online, nesedi tam na pozadi ziadna pani a netuka ich

pietra
3. okt 2021

@domka222 ale vsak ja vravim, ze sa s tymi peniazmi moze rozlucit. Ale zas netvrdme, ze nebol spachany priestupok a dotycny si mysli, ze mu bola vec darovana. Osobne by som do vymahania nesla, lebo to zozerie viac casu a nervov, nez ako sa vrati.

bka121
autor
3. okt 2021

@petamich on tam mal vlastne iny datum splatnosti, nakolko robil to v sobotu

bka121
autor
3. okt 2021

@pietra aspon mu spravim problemy cez facebook…

lenka2710
3. okt 2021

@bka121 tak ja to tiež sem tam tak spravím, že pošlem balík skôr, ako mi nabehne platba, ale sú to smiešne sumy max do 10€, ale pri tak vysokej sume by som určite čakala, až kým mi nabehnú peniaze na účet! Ale vždy je to tak, že podľa seba súdim teba 😂 keď ja som poctivá a nikdy by som takto nikoho nedobehla, tak si automaticky myslím, že aj opačná strana je taka 🤷‍♀️ ale klop klop ešte sa mi nestalo, že by mi peniažky nenabehli! Poučenie do budúcna

pietra
3. okt 2021

@bka121 ked mas adresu, mozes mu skusit napisat este vyzvu na vratenie veci a ze ak ju nevrati do takeho a takeho datumu, podas trestne oznamenie. Ale mam pocit, ze ten dotycny dobre vedel, co robi.
Mozno sa ti v tej mestskej skupine niekto ozve, ze ma rovnaku skupinu. Ak by sa vas naslo viac, uz by to mohlo mat zmysel riesit. Lenze naozaj pozor na GDPR, aby si nakoniec nemala problem este ty.

domka222
3. okt 2021

@bka121 poviem ti, takému to je srdečne jedno, že sa niečo s ním objaví na fb. A ešte ak tam náhodou on nie je. Ja som dotyčného tiež našla v jednej skupine na fb, dala k nemu "krásny" komentár, ktorý za chvíľu bol preč. Jedine, že by sa vás ozaj našlo viac.

bloger
3. okt 2021

@domka222 asi nebol dosť krásny ten komentár

bka121
autor
3. okt 2021

@pietra tak urcite nie, nechcem nanho nic napisat, ale ma dospelu dceru, nasla som ju na fb cez jeho profil. Asi dostane spravu, v ktorej normalne napisem co mam za problem

korra
3. okt 2021

@bka121 ono na tom potvrdeni /myslim, ze to ma kazda banka/ je uvedene, ci je transakcia zadana, alebo zrealizovana. Zadanu zrusit moze. Zrealizovanu uz nie, kedze platba uz "fyzicky" odisla. Cize peniaze su "na ceste" na tvoj ucet. Bohuzial, clovek sa uci aj takto....V podstate o trestny cin sa nejedna, bolo by to len ako priestupok, ak by si to riesila cez policiu...alebo ak mas adresu, ist osobne, popripade niekoho poslat...co moze tiez vypalit vselijak....

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
3. okt 2021

@bka121 takze platba prebehla alebo neprebehla? lebo aj platba zadana napr. dnes odide online s pondelkovym datumom, kedze banka uz s nim pracuje - podla toho co pises si si zrejme nevsimla, ze platba nebola zrealizovana ale je len zadana alebo cakajuca a teda ta klasicky "nachytal" :( co ma samozrejme mrzi

bka121
autor
3. okt 2021

@petamich mal transakciu, -70€ mu to ukazovalo, bol tam datum splatnosti, aj detail transakcie, aj tam mal ze zrusit platbu, opakovat platbu, takze podla mna mal tam dokoncenu tu transakciu.
Napriklad ja som zadavala v sobotu platbu, a je este v cakajucich, takze tu platbu by som dneska vedela teoreticky zrusit? Len aby som vedela do buducna

petamich
3. okt 2021

@bka121 ak tam mal moznost zrusit platbu, tak platba neprebehla a cakala na spracovanie 🤨 platby prebiehaju online, jedine tie, ktore zadas v sobotu (len medzibankove), case uzavierky, s doprednou splatnostou a teda su v cakajucich na spracovanie vies zrusit, nedela funguje inak v sobotu vecer banka "preklopi" system na pondelkovy datum a tie platby uz opat prebiehaju online s pondelkovym datumom a nemas tam moznost zrusit ich

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bka121
autor
3. okt 2021

@petamich tak nechapem preco mi stale ukazuje odvolat tu platbu co som zadavala vcera. Tak mozno ze kazda banka to ma inak nie?

petamich
3. okt 2021

@bka121 ved som pisala, ze v sobotu ju zadavas s doprednou splatnostou na pondelok a vtedy zrusit ide, lebo je v cakajucich na spracovanie 🙂

spadnutaslivka
3. okt 2021

mne sú tie potvrdenia vtipné, lebo tiež pokiaľ mám dobré info, tak sa dajú "prevody" zrušiť. A hlavne s dnešnou technológiou sú veľmi ľahko zfalšovateľné. Ja nepodvádzam, ale výpovednú hodnotu pre mňa tieto potvrdenia nemajú nijakú. Ak niekomu verím, tak som sa sama rozhodla, ale nie je to na základe potvrdenia, ktoré mi pošle (posielajú dobrovoľne sami od seba, ja ich od ľudí nepýtam).

maminkadeticiek
3. okt 2021

Skontrolovala si si dobre cialo uctu ktore zadal?Ci je to ozaj tvoje bez preklepu?

evuska135
3. okt 2021

@bka121 ludia su svine. Myslim, ze uz s tym nespravis nic. Cisty oblb a chcel ta len nachytat a urcite to robi cielene a caka kto sa chyti 🤦‍♀️

bka121
autor
3. okt 2021

@evuska135 asi ano bohuzial, a kvoli takym ludom nebudem uz ani tym normalnym doverovat…

evuska135
3. okt 2021

@bka121 inak ja som toto ani nevedela ze sa da. No odkedy som pocula,ze to tak niektori robia, cakam vzdy kym nenabehne plagba. Uz ma tolko ludi chcelo oklamat a dobierky a podobne nezmysli a na bazosi o to lahsie ze ziadna fotka nic.

hipuska
3. okt 2021

@bka121 daj vedieť ako si dopadla s dcérou

bka121
autor
3. okt 2021

@evuska135 Ano po tomto uz urcite tak to budem robit, nech nabehnu peniaze, alebo ked nechce zaplatit celu sumu, tak nech preposle postovne, a ked dostanem postovne na ucet,tak podam balik na dobierku..nechapem kam tento svet speje, ze niekto ma potrebu taketo veci robit, to uz fakt neviem ci sa mam smiat alebo plakat

draik
3. okt 2021

@bka121
Môžte vymáhať plnenie súdnou cestou, ak máte údaje o odberateľovi.
Teoreticky môžte podať trestné oznámenie pre podvod, ale ak sa vás nenájde viac, tak pôjde max. o priestupok.

bka121
autor
3. okt 2021

@hipuska na to som aj ja zvedava, ze co na to zareaguje dcera

kiwi3
3. okt 2021

mne tiez posielaju ludia screeny obcas, ale posielam az po nabehnuti na ucet. ten jeden den naozaj nikoho nespasi @bka121 ,ak so vsetkym hned bezis na postu. nabuduce to chce vacsi klud. a nie, ludia nie su stale horsi, to skor naopak, ved ako dlho ti to prechadzalo... bola len otazka casu, kedy na niekoho takeho natrafis, netreba byt naivny

bka121
autor
3. okt 2021

@kiwi3 nemam to lahke nakolko “lietam” z jednej krajiny do druhej, a niekedy mi neostava nic, len doverovat tomu cloveku, ako aj oni mi doveruju, ze im poslem balik

karolinakr
4. okt 2021

Normálne chod na políciu, čo sa tu dohaduješ keby to bolo 10eur kašlať na to, ale 70 eur neni málo, aj keby jej dali pokutu len 30eur, tu ide o princíp. Tiež ked sa tovar posiela na faktury, čo ma lehotu splatnosti 30 dni, pošlu tovar za 100 000 a niekto si povie, že on si to rozmyslel, tovar prevzal ale nebude platiť, žeby mu to majitel nechal len tak a nešiel za pravnikom? Dosť pomýlene nazory tu čítam, dotyčný je zlodej, treba mu dat zlu recenziu a spytať sa policjta, ako dalej, to by som ja spravila

karolinakr
4. okt 2021

A nemáš nejakeho kamaráta, čo si ho počka pred branou? Potom ti tie peniaze vrati neboj