Pošta - nezhody pri balíku

13. sep 2021

Dnes som posielala na poste balik. Bol v tom overal pre 2 rocne dieta. Balik mal rozmery cca 35x25x10cm, vaha do 500g, zabalene do sacku (nie v krabici). Chcela som to poslat ako listova zasielka doporucene.
Postarka ale prskala, ze to uz nie je list, ale musi ist ako balik na postu. Co meni cenu z 2eur na 2,7eur.
Mame novu postarku na poste. Pred tym som x krat takyto balik posielala a aj ja dostavala a vzdy sa dalo ako list.
Ja som mala info, ze do 2kg. Nesmie byt strana vacsia ako 60cm a sucet vsetkych stran nepresiahnut 90cm....
Ale proste tato nova postarka uz 3x mi toto spravila. A nebavi ma stale sa s nou natahovat.... dokonca minule ma sprdla, ze iba v krabici...nie v makkom obale to ma byt 🤷‍♀️🤦‍♀️
No ja neviem??
Ake mate vy skusenosti?
Dakujem

deedol
13. sep 2021

zjavne to zavisi od nalady tetusiek na poste. mam skusenost, ze som objednavala od dvoch roznych ludi tu istu bundu, jednu velkost 110 a druhu 116. 116 prisla normalne obycajne, 110 mi predavajuca napisala, ze to "muselo ist ako balik" a teda mam doplatit postovne (samozrejme som doplatila). zjavne tam tiez maju takuto postarku ako vy...

katka2602
13. sep 2021

Že by som jej vytlačila popis kedy je čo zásielka a kedy balík. A keď to neovláda nech sa to naučí a nerobí sprostosti.

evkao
13. sep 2021

presne ako pise @katka2602, pytala by som si to od nej cierne na bielom, alebo sla k vedlajsiemu okienku a poslala to odtial....

patka06
13. sep 2021

sťažovala by som sa u vedúcej pošty, pani za okienkom zjavne vôbec nevie čo má robiť

autor
13. sep 2021

@patka06 je to dedinska posta a ona je jedina za okienkom a zaroven je aj veduca posty. Je nova, lebo stara isla do dochodku 🤷‍♀️

katka2602
13. sep 2021

Tak jej stačí povedať či máš písať do Banskej Bystrice, aby ju poriadne zaučili ;)

autor
13. sep 2021

@deedol ved toto... predala som overal v super stave za 7,5 eur. Ak ma byt posta 2,7 eur....teda 10,2 eur spolu....uz pomaly moze kupit novy overal v lidli....
A proste ja si tiez kupujem sem tam a normalne listove zasielky to su, ak su v limite vahy a rozmerov.
Minule ma tiez sprdla, ze to ma byt v kracici....aby to malo ostre rohy....no ja neviem?

deedol
13. sep 2021

este sa mi raz stalo, ze som nieco posielala v novej bublinkovej obalke a postarka vravi, ze to malo byt v krabici (netusim preco, kedze sa to v pohode zmestilo, aj ked to bolo tazsie). ironiou je, ze tato jedina zasielka sa stratila za tie roky, co posielam obycajne. bola to inak nova neotvorena kozmetika, tak si ju mozno niekto nechal.

patka06
13. sep 2021

aj pani z dedinskej pošty má svojich nadriadených , v tomto prípade by som to riešila e-mailom na vedenie a vytlačila by som si zo stránky pošty informácie o zásielkach, aby mala na budúce zase pripomienky

petamada
13. sep 2021

Ja si skor myslim,ze asi kazda pobocka pochopila nove nariadenia (ak maju nove) inak, lebo aj u nas na jednej poste nezoberu, ze po novom len v krabici a na druhej bez problemov.

autor
13. sep 2021

@patka06 urcite vytlacim a ak sa to zopakuje, riesim ju s nadriadenym.... xy balikov som uz poslala, aj dostala a vsetko islo hladko. To len od kedy tam je nova, tak uz treti krat pripomienky. A teda je to asi 50 rocna zena inak.

autor
13. sep 2021

To je problem, ze v instrukciach je znazorneny hranata krabica

autor
13. sep 2021

Ale zase nizsie je listova zasielka nepravidelneho tvaru a teda najdlhsia strana nesmie mat viac, ako 60cm.

pondelok01
13. sep 2021

Zavolaj na infolinku, spytaj sa ako to ma byt. Ak ti potvrdia, ze to ty chapes spravne, tak sa opytaj, ze a preco ti to teda na poste nezobrali. Spytaju sa, na ktorej poste, a potom by mali dostat na tvojej pobocke posty dovysvetlenie, ak robia nieco zle. Aspon ja mam taku skusenost.

ghostsgirl
13. sep 2021

To zavisi od postarky, niektore sa chcu silou mocou hadat. Uz sa mi stalo, ze na jednej poste mi nevzala regulerny balik, vo vedlajsej pobocke som ho poslala v pohode a bez kecov. Niektore si tam asi nieco kompenzuju

asfodelka
13. sep 2021

Nabuduce chod s vytlacenym papierom a zabal ako hviezdicku 🙃

autor
14. sep 2021

@asfodelka no pokusim sa 🤣🤣🤣🤣

bona69
14. sep 2021

Tiež som mala taký problém,napísala som na poštu,kde som sa sťažovala ale neuviedla miesto pošty a meno poštárky, odpoveď pošty kde mi dali za pravdu som vytlačila a dala jej to, odvtedy nemám problém 😁

basska_b
14. sep 2021

Dobrý tip od @bona69
Ináč v Česku sú na toto tvrdé pravidlá, hrúbka nad 5cm a už to nie je list 🙆 mňa sa zas snažila jedna presvedčiť, že čo sa nezmesti do schránky cez taký úzky otvor, nie je list. A mala tam aj vzor toho otvoru a na ňom mi to ukazovala0😁
To mi pripomenulo jednu pani fotografku, dostali sme ako darček rodinné fotenie a v cene bolo aj CD s foto a 5 vytlačených foto a ona ma presviedčala, že to je balík 😆 tak som sa s ňou hádala a nakoniec aj tak chcela nejakú sumu že 2.35, tak som jej povedala, že tak ma aj na obálku...

poopsie
14. sep 2021

@basska_b to čo ti ukazovala je lišta nir ako do schranky 🤣🤣ale do triediaceho stroju - atl....

Takto to vyzerá keď štát nemá záujem o svoje prevádzky.... Na nič nie sú peniaze ani na školenie...

piece
14. sep 2021

Hmmm ale ako môže sa stať, že na jednej pošte to pošleš ako list a na druhej už nie, tam musí ísť zásielka ako balík? Potonm ako keby to fakt záležalo od poštárky, ktorá balíček prijíma

nikyball
14. sep 2021

Čo na tom nechápeš? Máš väčšiu hrúbku, čiže je to neštandardná zásielka. Niektore by ste napchali do obálky aj koňa, ale to, že poštárky to ptoom musia so sebou vláčiť , lebo je to označené ako list, a nemajú to ako napchať do schránky vás nezaujíma.

asfodelka
14. sep 2021

@nikyball postarka nemusi so sebou vlacit vsetko co sa posle ako list 🙂 ma moznost vhodit listok s popisom nedorucene kvoli vacsim rozmerom a vyzdvihnes si na poste.

evkao
14. sep 2021

@nikyball posta ma presne definovane, co a za akych podmienok je este stale list, a ano, su to aj hrubsie veci - a teda neviem, ako u vas, nase postarky so sebou nadrozmerne zasielky nevlacia, ak vidia, ze sa to nezmesti do schranky, nechaju to na poste a prijemca dostane listok, ze ma na poste list vacsich rozmerov

katka2602
14. sep 2021

Na obrázku je znázornený rozmer, nikde nie je napísané, že to je krabica, jasne že tam nenakreslia napr. lichobežnik. Pri balíku by som pochopila,že môžu namietať, že to má byť v krabici, ale pri zásielke do 500g?. Pokiaľ viem existujú aj dosť veľké plastové obálky, ja takéto veci posielam v nich. Keby to muselo byt v krabici tak by takéto veľké obálky nepredávali na pošte. Pozri ak chceš mať istotu zavolaj na infolinku a opýtaj sa tam. No ja chodím na 5 pôšt a ešte nikto nikdy mi nič také nepovedal. Mamka pracovala na pošte donedávna a nič také u nich nebolo. A to tam odrobila dobrých 50 rokov. Netreba sa nechať "buzerovat" ak vieš že si v práve. Ona je nová a možno si myslí, že ak to povie tak si kúpiš krabicu a ona bude mať plus do výkazu, keďže tiež majú dané za koľko € majú predať veci a koľko losov musia predať atď.