Postavenie psa v rodine

maminuska
28. aug 2012

V poslednej dobe sa stretávam pre mňa s úplnou absurditou , na niektorých forach o psoch a na nemenovanej sociálnej sieti sa objavuju fotky majiteľa a psa a pod tým komentáre : " taťka a syn " , " ségry " ( malé dieťa a fena pes ) , "moje deťátka" ( pes a dieťa ) ,dvaja dospelý +pes - komentár" my a naše mimi "

Aby som podotkla, psy milujem , mám doma dva ale nikdy som ich nepostavila na úroveň svojich detí a nedala im význam rodinného vzťahu. Naposledy ma dorazio v Brne ako kričala mladá slečna na svojho psa, ktorý ju mal evidentne v paži :" Počkej na maminku , tak miláčku počkej na maminku " .
O dva týždne v Bratislave :" no poď ockovi na kolená ".

Je toto podla vás normálne a prirodzené , pes je pes aj keď člen rodiny ale takto definovať vzťahy ?

ukana
31. aug 2012

@lalia2 to je uz asi diagnoza 🙄

jabadaba
31. aug 2012

@lalia2 ehm, tak to je naozaj aj na mna uz privela, potom chapem tvoje, minimalne, zdvihnute obocie. Svokra ma zjavne nabeh na nejaku diagnozu.Teda ja som milovnicka psov, cela rodina sme psickari, vzdy sme ich mali za clenov rodiny, lubili ich. Ale toto uz cvokrusa znacne prehana, davam Ti za pravdu.

jabadaba
31. aug 2012

@wieruss 😀 pozname...tiez uz som povedala na maleho fuj, mysliac psa a psovi pockaj, maminka Ti poda, mysliac zas dieta. Jo, niekedy sa citim total prepracovana.... 😀

ale je fakt, ze ta Laliina svokra uz bude nejaku tu diagnozku mat, toto nema obdobi ani v nasej riadne psickarskej rodine. To uz nie je o popleteni z roztrzitosti.

ba0terka
31. aug 2012

@maminuska souhlas... ale jsou lidé,kteří beru psa jako "hlavy rodiny" a jsou lidi,jako já a ty,pro které to je pořád prostě jen domácí mazlíček.. zvířata miluju,ale vše má svoje hranice... doslova nesnáším,když někdo dělá ze psů lidi.... dává jím dojíst jídlo z talíře,tahá si je do postele,nechává lézt na nábytek apod... prostě je to domácí mazlíček a tečka 🙂
ale co člověk,to názor,každý to bere jinak... každému to vyhovuje jinak 🙂))) toť můj názor 🙂

hrivushka
31. aug 2012

tak ja som moju fenu vychovala od narodenia na flaške. je to ako moja prvorodena dcera 🙂 urcite to chore nie je, mame normalny vztah pes-clovek, ja som alfa a ona je podriadena. ale co na tom ze jej niekedy poviem ze decko moje? mimochodom je to pitbull, cize ziadny vycesany mini psicek ale riadne psisko.

lussy23
1. sep 2012

@lalia2 tak to už trochu preháňa a ešte aj to meno, aké mu dala.

janka458
30. sep 2013

Dobry den, smiem poprosit o vasu radu?.. priniesli sme si s priatelom do domu steniatko- fenku cane corso..byvame s rodicmi a babkou..nasa fenka je velmi mila, cvicena, nikomu by nikdy neublizila..mame este jedneho psa a ten musi byt kvolu babke neustale zatvoreny..a nasa babka zacala vymyslat ze musi byt neustale zatvorena aj ta nasa, pritom si babku vobec nevsima..dokonca nasa babka sa ku nej zacala spravat dokonca az agresivne..vyhladava situacie kedy sa ku nej nasa fenocka priblizi asi tak na meter a aj ked jej nasa nic neurobila tak ju udrie nejakym predmetom, napr. Metlou..prosim poradte co s tym robit..dodnes bol vzdy niekto s nou doma, od zajtra bude len sama s babkou, bojim sa ze nasa fenka bude zbita alebo nedajboze jej to ublizi na psychike..priatel povedal ze ak bude musiet bytzatvorena tak ju preda, nechcem o nu prist :/