Poštovné

29. okt 2023

Keď si kupujete niečo cez bazár, zaplatíte poštovné ale ten človek vám to pošle lacnejšie a zvýšia napríklad 2€(zaplatili ste 5€ za poštovné ale poslal to za 3€) vypýtate si naspäť výdavok alebo je vám to trápne?

10zabka
29. okt 2023

trápne? Však sú to tvoje peniaze... keby to urobil u 20-tich, tak má 40€ "len tak", pretože sa nik neozval, lebo to bolo každému trápne... Mal by ti to poslať sám od seba. Mne by svedomie nedovolilo takto sa obohacovať na druhých.

dzulli1980
29. okt 2023

Čo je na tom trápne? ... aj 20 centov si pýtam naspäť, sú to moje peniaze.

zuzuliennka1
29. okt 2023

ja rozdiel poslem aj sama od seba naspat
ale aj tak rozmyslam, ako by sa take nieco mohlo stat, posta nedviha postovne pravidelne kazdy tyzden, tie ceny teraz zvysili po dost dlhej dobe, a zase sa tak skoro podla mna zvysovat nebudu, a odvazit si tovar doma na kuch. vahe aby som mala prehlad o postovnom, zvladne hadam kazdy (jednotna suma je na zasielky do 50g, dalsia do 100g, potom 500g - to je na bazar maximum, 1kg zasielka sa posiela malokedy)

vanilkovazmrzka
29. okt 2023

Ja by som si to nepytala naspat. Proste prijala si to za nejakych podmienok, plne si vedoma ceny, ktoru za to zaplatis. Nieco stoji ten balik aj nachystat a zabalit, takze ked si za nieco zaplatila 10€ tak pre teba ta vec ma cenu tych 10€ a uz je jedno, aky podiel z tej sumy ma poplatok poste 🤷‍♀️

hiro
29. okt 2023

To nie je take jednoduche. Postovne sa normalne chape ako sucast celkovej ceny - predavajuci nema len naklady na postovne ale aj balne, benzin na dopravu balika k prepravcovi, cas straveny balenim atd...
Takze ak predavajuci napise ze posle za 5€ a cena znamky je nizsia tak by som tomu rozumel takto.

jaja20
29. okt 2023

A prečo platíš viac,ako treba? Veď si pozri cenník na stránke Slovenskej pošty alebo u konkrétneho prepravcu,cez ktorého ti budú posielať tovar a zaplať presne toľko, koľko treba.

mima73
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachel36a
29. okt 2023

Samozreje...ale este som si ho nikdy nemusela pytat, vzdy ho predavajuca poslala sama....tak ako aj ja vraciam, ak by nahodou postovne bolo nizsie

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz