Potrat v 6tt. Ako sa s tým vyrovnať?

ivettka1996
18. apr 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať tých čo si tým prešli, že ako ste sa vyrovnali s tým keď ste potratili? Ja nemôžem na to prestať myslieť stále to mám v hlave a hlavne s ranou na srdci..bola som v 6tt...😔😔

lucka12399
18. apr 2019

@ivettka1996 nemam ziadne skusenosti chvalabohu, dufam ani nebudem mat ale prajem ti vela stastia.. neboj sa zadari sa zase 🙂 uvidis vsetko bude dobre a nakoniec budes stastna mamina ...

ivettka1996
autor
18. apr 2019

@lucka12399 prajem ti aby si to nikdy nezažila💛 ďakujem za podporu, tú teraz potrebujem...áno budem mamina ale neviem sa s tym zmieriť, strašne som sa tešila keď som otehotnela proste ako by som začala znovu žiť a buum zrazu su tu tieto smutné dni a ja neviem čo s tým...

lara31
18. apr 2019

@ivettka1996 ahoj, ja to mám tiež za sebou, predminulý rok, tešili sme sa ako to oznámime na Vianoce a zrovna na štedrý deň som skončila na kyretazi.. ten pocit sa nedá ani opísať, a ostalo mi to doteraz.. ale skúsili sme to na odporúčania lekára po 3 mesiacoch a na prvý sup to vyšlo opäť 🙂 a teraz tu mám krásnu 4 mesačnú dcérku. Isla som do prace medzi ľudí a a podporou manžela a rodiny sme to nejak dali, ale stále to je vo mne :(

ivettka1996
autor
18. apr 2019

@lara31 tak to ma tiež mrzí je to smutné veľmi...jeej tak vidíš nech Vám dcérka robí len radosť ❤..ono ta podpora velmi pomôže ale žena proste nezabudne na dieťa ktoré nosila pod srdcom...bude to bolieť celý život ale dalšie deričky prinesú do života radosť a zmiernia tú bolesť z tej straty..😏
Možno mi pomôže práve to že budem o tom písať/hovoriť..

nevludna
18. apr 2019

@ivettka1996 ahojky, moc ma mrzi tvoja strata :(( Jedine co pomoze je cas, neboj, ten tiez rychlo uleti aj ked sa ti to teraz mozno tak nezda. Ja som bola v 13tt ked sa zistilo, ze babo uz nezije a 25.1 som sla na kyretaz. Najhorsie dni v zivote, a stale doteraz to boli aj ked uz tak nie ako na zaciatku. Ale kazdy den si spomeniem na moje babo. Ale casom som si nasla k tomu asi dovod, preco to tak malo byt. S manzelom sme sa este viac zblizili, manzel je odvtedy viac emocionalne otvoreny. Proste je to 100x lepsie. Nasla som si na tom pozitivum. Ale babatko mi stale chyba a bude.
Tvoje srdiecko to bude tiez kazdym dnom, tyzdnom menej boliet, to mi ver. Mne este pomaha to, ze verim tomu, ze jeho dusicka sa znova vrati, len teraz este nebol jej cas vo fyzickom svete. Vsetko bude dobre, drzim ti palce a kludne mi mozes napisat spravu, ked chces. Aj ja som sa chcela o tom porozpravat, ale iba s niekym, kto ma vie pochopit.

Drz sa a vela sil ti prajem.<3

nika3136
18. apr 2019

@ivettka1996
Ahoj.
Jediná cesta je asi prestať sa hnevať a prestať na to myslieť. Samú seba musíš nastaviť na to, že dôvod určite bol. Možno ten plodík bol tak poškodený, nebol životaschopný, bábo sa mohlo narodiť postihnuté atď. Mnohým ženám sa podarí otehotnieť skoro hneď po potrate, na to však potrebuješ aj čistú myseľ. 6tt je ešte naozaj skoro, zrovnaj si psychiku a priprav správne prostrednie pre ďalšie bábätko. Držím palce

nevludna
18. apr 2019

@nika3136 tieto rady o tom, ako bol plod poskodeny, nebol zivotaschopny, postihnutie atd boli pre mna hrozne pocuvat....

jah0da
18. apr 2019

@ivettka1996 Ja som si od nájdenia dvoch paličiek až do kontroly u lekára pripúšťala, že sa príroda môže rozhodnúť inak, v 8+6 som videla krásne bábo na sone, hýbalo nožičkami, ručičkami. Tri týždne potom som si šla na istotu po teh. knižku, vzali krv, moč, odvážili, odmerali, potom sono, obaja s priateľom vytešení čakáme a to, čo nám povedal lekár, neželám nikomu na svete. Je to týždeň a dni rozdeľujem na zlé a ešte horšie, nič ma neteší, miesto štátnic idem do medziročníka, hľadáme si byt a prácu... Všetko je inak, ako som si vysnívala. Život je sviňa. Raz to dotiahneme k bábätku, želám veľa energie a hlavne to v sebe nedus.

nika3136
18. apr 2019

@nevludna
Každý má psychiku nastavenú inak, niekto 6tt považuje len za splynutie dvoch buniek, niekto to už považuje za dieťa. Jedno je však isté, príroda nie je hlúpa, netreba mať hlavu v smútku, musí sa ísť ďalej. Ja som otehotnela 3 mesiace na to, všetko prebehlo skvelo a už by som malú nikdy nevymenila za toho malého anjelika. Asi to tak malo byť.

jah0da
18. apr 2019

@nevludna "Počká ťa v nebíčku,... ešte si mladá, budeš mať veľa detí...,prvé tri mesiace je tu to dieťa len na návšteve, niekedy to nevyjde....hlavu hore, nemôžeš len sedieť a plakať....,koľkým ženám sa to stalo a už majú zdravé deti...., počkaj, aby si ešte nehovorila, že čakáš štvrté a už ste nechceli...., to bábätko by bolo aj tak choré, chcela by si vychovávať choré dieťa?,...

Pochopí len človek, ktorý to zažil. Že jediné, čo chceme, nie je x-ďalších, že chceme toto jedno, chceme fotku zo sona, chceme sa nevmestiť do svojich nohavíc, chceme naďalej piť nálev z kyslých uhoriek, hneď za tým jesť orieškovú Milku, plátkový syr a navrch ešte Oreo muffin, potom sa s partnerom smiať na predstave, ako mu v brušku padá rukola na hlavu, pozerať každý týždeň v aplikácii, k veľkosti akého ovocia by sa dalo prirovnať, vyberať meno a trillión ďalších vecí.

gabik21
18. apr 2019

@ivettka1996 každým dňom to bude lepšie, treba si zamestnať hlavu pracovať, robiť všetko ako predtým a ďalšie bábo príde. Ja som si na kontrole v 13tt myslela že som ,,za vodou" a bohužiaľ srdce prestalo biť. Mesiac som nosila už bábätko bez života. Ale čas letel tak rýchlo že už mám vedľa seba malého nezbednika ani neviem kedy ten čas prešiel 🙂 tak veľa síl prajem

nevludna
18. apr 2019

@jah0da Asi tak 😞 alebo ked mi niekto povedal, ze vsak to este nebol clovek. Najhorsie pre mna je, ze nikto mi k tomu nic nepovedal, ako keby to dieta neexistovalo, ako keby sa nic nestalo a o nikoho som neprisla. Iba jedna kolegyna ma objala, ked som sa vratila. Vsetci ostatni sa mi vyhybali, ako keby som mala lepru. Ako chapem, vela ludi nevie ako sa zachovat, co moze povedat.
A tak je zasa vsetko od zaciatku, kazdy mesiac sklamanie z kramov, ked vidim tehotne u gyndy ako su vytesene, chce sa mi plakat a pod.

Ale co uz. Nejako bolo, bude

hadecka39
18. apr 2019

@ivettka1996 hlavne nebuď sama, stále sa obklopuj ľuďmi a zamestnávaj hlavu, bolieť to bude vždy, ale aj s tým sa naučíš žiť, bude to teraz ťažké, ale prejde to z časti, drž sa a je mi to ľúto

jah0da
18. apr 2019

@nevludna Ja som si včera prvý raz kupovala vložky, keďže som sa predbežne rozhodla počkať, kým si telo poradí, a v Bille plnej ľudí mi tiekli slzy ako malému decku.

mimiqa
18. apr 2019

@ivettka1996 Ahoj...presla som si tym potraty dve opracie hned za sebou...vyber vajcovodov..takze jedine hormonalna liecba a ivf...zo zaciatku som mala pocit ze sa zblaznim..silna bolest vo mne.....no urobila som si v hlave opak...ze ma to posunulo v pred a zacala bojovat aby to vyslo....a vyslo ❤...hovor si idem dalej nevzdam sa...zacala som behat..prechadzky ....uvolni sa...drz sa...vela sily posielam

nevludna
18. apr 2019

@jah0da moja :( bude dobre, bude!

mima172
18. apr 2019

@ivettka1996 Ahoj... tiež som si tým prešla, u mňa to bol MA v 11tt. Bábo bolo vytúžené po dlhšom snažení. Treba, aby si bola silná a myslela pozitívne... môže to znieť ako klišé ale je to tak. Je normálne si poplakať, posmútiť, ale neutápaj sa v tom, prosím!!! Bude dobre, uvidíš. Si mladučká (ak je rok 1996 rok narodenia 🙂 ), určite vám tento drobček čoskoro pošle inú dušičku. Prajem veľa síl ❤

jah0da
18. apr 2019

@nevludna Azda jedného dňa... 😔

biela_sova
18. apr 2019

@ivettka1996 Ahoj, aj nam sa to stalo, bolo to tazke, aj sme si poplakali, ale potom sme to vzali tak, ze osud vie, co robi, priroda to zariadila takto "z kratsej cesty", asi napisem solne slova, ktore zabolia, ale nakoniec, zvacsa sa v tomto skorom stadiu potraca kvoli tazkym postihnutiam plodu, srdecnym atd. Povedz si, ze ten isty cloviecik sa narodi o par mesiacovmin nrskor. ale dostsne prilezitost a, sancu narodit sa zdravy. My mame krasneho klop klok klop zdraveho sestmesacneho chlapceka. Hovorime si, ze vtedy nam len naznacil, ze pride, a teraz prisiel naozaj. Nechaj maternicu par mediacov oddychnut, aby kvoli jej nezotaveniu nevypudila daldi plodik, a potom sup do toho. viem, ze je to tska cudna teoria, ale ver mi, velmi Ti pomoze, ked budes opat cakat babatko 🙂

biela_sova
18. apr 2019

@nevludna Presne tak aj my, tiez mame teoriu o dusicke, ktora cakala na vhodnejsi cas a zdavsie telicko, <3

nini1010
18. apr 2019

@ivettka1996 nic ine len cas cas cas a vela vrla placu vyplakat to.nic ine sa neda robit.Ak si potratila len raz,to mas este ten lepsi pripad,vzdy to velmi boli.A dalsie uspesne tehotenstvo to uplne zahoji.

biela_sova
18. apr 2019

@jah0da Neboj sa, prejde to a ochvilu mebudes musiet dlllho dlllho vlozky kupovat 😉 Este si nakoniec poplaces v bille od nervov, ci nie si hned opat tehotna, s tehotenskymi testami na pokladnickom pulte😉 Nevyspata z trojmesacneho babatka a s podozrenim na dalsie tehu :D

jah0da
18. apr 2019

@biela_sova Bodaj by to bolo tak. Aspoň bude mať zo mňa zamestnávateľ nervy len raz. 😃

anna_maria1
18. apr 2019

@ivettka1996 je mi to luto ivetka velmi, mrzi ma ze sa takto trapis, nemam osobnu skusenost, ale tak kazdy zazil urcitu bolest silnu aj slabsiu, ked stratil mozno aj niekoho blizkeho, ked mi umrel dedko bola to sialena bolest, pre teba sa to asi neda porovnat so stratou babatka, len ti chcem povedat, ze si viem predstavit ako sa trapis, nespavala som, videla som ho, pocula, chybal mi, naozaj to nepreslo, ale viem s tym zit a spominam na neho v dobrom a na nase chvile a na to ako mi nahradil otca, bol to najlepsi dedo na svete 🙂 dostavala som sa z toho asi tak, ze som viac zacala pracovat, cvicit, chodit medzi ludi, doma som len prespavala, niekedy ani to nie, bola som u kamaratok, vsade kde som na to tak moc nemusela mysliet, kym som sa ale dostala do tohto modu sebazachrany tak to trvalo asi dva mesiace :(

ivettka1996
autor
18. apr 2019

@nevludna
@nika3136
@jah0da
@gabik21
@hadecka39
@mimiqa
@mima172
@biela_sova
@nini1010
@anna_maria1
Po precitani sprav od vas si ani neviete predstavit aku ste mi vsetky dali silu a nadaj, ze znova bude vsetko dobre..naozaj az ma to zahrialo pri srdci a proste mi slova od vas velmi pomohli..bude to stale tazke pretoze pred 8 mesiacmi mi odisla do neba starka ktora bola pre mna vsetkym od malicka to bol clovek mojmu srdcu najblizsi a ako som otehotnela tak som vedela ze to ona mi chcela poslat stastie do zivota v podobe babätka pretoze dovtedy som kazdy den za nou plakavala ..aj som chcela dat babätku meno po nej..tak asi preto je to pre mna tazsie ked som to takto brala ..ale teraz uz je moj maly anjelik pri starkej ❤😇 😌dakujem vam strasne moc!!!😘

ivettka1996
autor
18. apr 2019

@mima172 Ďakujem krasne ...ano je to moj rok narodenia😘 neskutocne sa tesim na tu dusicku❤

silvik2015
18. apr 2019

Po precitani o Tvojej dvojnasobnej strate behom poslednych 8 mesiacov (starka aj nenarodene babatko) ma napadlo, ci to nebolo inak - to babatko chcelo ist od Teba este objat Tvoju starku a doniest tam aj kusok z Teba. ❤ Skusi si to predstavit takto a myslim, ze to bude ihned dost pozitivnejsie. Zelam Ti, nech o chvilku pride od starkej babatko k Tebe na oplatku. 😉 Osobne som tuto stratu nezazila, no moja mama ano (predo mnou). A spatne mi hovorila, ze rada, lebo potom by nemala mna - taku, aka som. Vsetko je tak, ako ma byt. Posielam objatie na dialku.

miadi
18. apr 2019

Zazila som v 5tt a potom v skoro 18 a poviem ti ze lepsie ked odide chore babatko cim skor- je to vacsinou naozaj koli genetickej vade. Ale v tom 18tt to mrtve drobatko musis porodit . Moj syn bol velky ako dlan a porod vobec nebolel fyzicky no stravila som cely den v nemocnici s vyvolavackou v slzach. A moja mala bola prvy x bezomna cely den a videla ma az druhy den. A pamata si ze som mala velke brusko ze babatko umrelo a vravi ze ho lubi a zela si aby neumrelo aby mala braceka. Ja jej vravim ze este raz bude mat sestricku alebo braceka. Ja som ani nesmela byt smutna koli nej a aj vdaka nej musim byt happy. Nesmies sa poddavat smutku .ak este nemas dietatko tak aspon koli niekomu kto ta miluje but silna a štastná neda sa žit v minulosti ani mysliet na to co by bolo keby.. daj si jeden den ked vyplaces slzy alebo chod do lesa a krič aaaaaaa chod von s kamoskami kup si kvetinky rob co ti robi radost a vedz ze taky skory potrat zazila skoro kazda druha žena len sa o tom nevie.. niektore si ani test neurobia proste mrcha meskala 2tyzdne a potom prisla extra neprijemne.. a ked si spiritualne zalozena tak pros toho anjelika nech pošle za seba nahradu.

ivettka1996
autor
19. apr 2019

@silvik2015 myslím že máš pravdu a je to tak ako píšeš, lebo ja som ju ani poriadne nestihla vyobijmat tie posledne dni co zila pretoze lezala..dakujem ti moc ❤