Použili ste už Viamo pri nákupoch v bazáre?

adammarek
29. jún 2013

Ahojte,

použili ste už VIAMO pri nákupoch v bazáre? Alebo pri inej príležitosti?

Reklamu na bazár Modrého koníka sme dávali, pretože sme presvedčení, že VIAMO môže významne pomôcť nakupujúcim aj predávajúcim. Ak nakupujete, stačí vám vedieť telefónne číslo predávajúcej mamičky a jendoducho jej viete poslať peniaze. Nemusíte vedieť jej číslo účtu. Keď jej pošlete peniaze cez VIAMO, predávajúca mamička o tom dostane potvrdenie okamžite, nezávisle od toho, v ktorej je banke. Nepotrebuje čakať na druhý pracovný deň, či jej peniaze naozaj prídu na účet a teda tovar vie odoslať skôr... Je to pre vás pridaná hodnota?

Ak vás VIAMO neoslovilo, čo by sme na ňom mohli vylepšiť / zmeniť, aby viac vyhovovalo vašim potrebám? Ja som v posledných dňoch urobil 7-8 nákupov, vždy som chcel platiť cez VIAMO a všetky nákupy prebehli úspešne, verím, že k spokojnosti predávajúcich...

Váš feedback nás poteší, budeme s ním pracovať, snáď tak pomôžeme bazárovej ekonomike 🙂

adam
(z firmy VIAMO)

sissy27
29. jún 2013

@adammarek nepoužila a ani sa nechystám do budúcna využívať túto službu - v dnešnej dobe, keď prevodom cez IB sú peniaze pripísané do 24hod, sa mi nezdá potrebné riešiť platby "bleskovo", hlavne medzi cudzími ľuďmi... radšej poskytnem niekomu svoje č.účtu ako tel. číslo - ktovie, komu ho poskytne ďalej a potom mi budú vyvolávať nejaké reklamné agentúry? ďakujem, neprosím si... možno je to fajn služba pre platby medzi známymi alebo v rodine, kde si tie tel. čísla aj tak poznáme, ale to zas si myslím, že tiež počká tých 24hod alebo aj viac, kým peniaze "pretečú" cez banku...
neviem,celé viamo mi príde ako zbytočnosť, vôbec ma to neoslovilo... plus teda neviem aká je tam ochrana, ale čo ak mi niekto ukradne telefón a ja to zistím o dve hodiny? nie že som bez telefónu ale ešte aj € z môjho účtu viamo zlodejovi? 50€ nie je málo ak mi majú zmiznúť...

emily_666
29. jún 2013

nie, neplánujem vôbec takto posielať peniaze, navyše nie som klient ani vub ani tb 😝

adammarek
autor
30. jún 2013

@sissy27 Ahoj, ďakujem za reakciu... Čo sa týka odovzdávania telefónneho čísla - zatiaľ sme sa s takou pripomienkou nestretli - aké riziko v tom vidíš? Dala by si druhej strane radšej emailovú adresu? Keď nakupuješ v bazári, aj tak musíš dať svoju poštovú adresu... Nie je to osobnejší údaj? Bojíš sa, že ta niekto bude obvolávať kvôli prieskumom a podobným veciam?

K ukradnutiu telefónu - každý prevod z aplikácie je autorizovaný PIN kódom. Ak niekto zada tri krát zlý PIN kód, aplikácia je deaktivovaná. Navyše, sama ju môžeš na diaľku deaktivovať cez web hneď ako si všimneš, že ti chýba telefón... A ľudia si chýbajúci telefón všímajú skôr ako chýbajúcu peňaženku 🙂

sissy27
30. jún 2013

@adammarek a vy poskytujete svoje tel.číslo len tak komukoľvek cudziemu, stačí, že si ho vypýta? emailová adresa sa na tomto bazári nezverejňuje, ale keby išlo len o to, nemám s tým problém - email zmením kedykoľvek behom pár minút, navyše mám extra email určený len pre veci súvisiace s bazárom či už MK alebo inými, osobný email na tieto veci nepoužívam... tel. číslo neposkytujem cudzím osobám, jednoducho si to neprajem, či už v tom vidím riziko otravovania nejakými reklamami alebo úchylákom o druhej v noci... adresu tiež neposkytujem, existuje aj niečo ako p.o.box 😎
neviem, proste viamo ma neoslovilo, nevidím v tom žiadny hlbší zmysel, ak niekto má záujem o tovar, nemá problém zaplatiť cez IB a do 24hod mám peniaze na účte... viamo aj tak neurýchli dodanie tovaru, neovplyvní moju cestu na poštu a už vôbec nie služby pošty...
a čo sa týka zabezpečenia - ak niekto dokáže vybieliť účet cez bankomat v mexiku, zatiaľ čo majiteľ účtu sladko spí doma na SK a nestratil svoju kartu, bude naozaj pre nejakého hackera začiatočníka problém nabúrať sa do viamo? myslím, že práve tatrabanka by mala investovať do ochrany peňazí svojich klientov ako do takýchto noviniek...a mne osobne sa nepáči ani fakt, že smartfóny akoby sa cez rôzne aplikácie snažili kontrolovať náš život, nie som paranoidná, ale vidím to na okolí, že ak sa smartfón pokazí alebo vypadne sieť, tak nastáva panika, lebo všetko je v telefóne...

luckaprima
16. júl 2013

Áno Viamo je jednoznačne skvelý spôsob platenia aj prijímania peňazí, ja ho používam, je to okamžité ako sms, fakt skvelá vecička. A o transakciách máte prehľad priamo v telefóne. Mám ho aj v podmienkach v bazáriku. Ja teda hlasujem ZA 🙂 a mimochodom dobrý hacker sa nabúra kamkoľvek, podľa dostupných informácií nemenovaná známa spoločnosť g....e má zmapovanú každú domácnosť čo je pripojená na internet vrátane informácií o akých by sa Vám nesnívalo.. doba ide dopredu a s ňou aj ľudia čo sa prispôsobia, inak by sme stále prali na potoku, načo drahé práčky.. a varili na ohni v kotlíku. Prajem krásny deň.

deniskaaaa
28. aug 2013

Podla mna je viamo super. Pouzivam ho a aj budem. Len skoda, ze ho ma este tak malo ludi. Je to lepsie ako stale otvarat internetbanking a hesla a musite si pamatat cislo uctu kam poslat.
Tam som sa vzdy pri zadavani bala zze sa pomylim a odoslem zle. Tu len zadam pekne kontakt a ostatne je vyplnene. Super vec. Mam ho aj v podmienkach bazarika. Len je skoda, ze nie kazdy tel to podporuje .napriklad manze l ma iny operacny system a nejde mu to.