Používate epilátor?

sojka_zojka
28. máj 2013

Ahojte, chcela som sa spýtať na vaše skúsenosti s holením, ide leto a ja mám toho plnú hlavu. Mám pocit že zo žiletky sa vždy len vyhádžem, navyše niektoré miesta si nemôžem holiť potom tak často ako by som to potrebovala - najmä čo sa bikín týka. Depilačné krémy som skúšala ale výsledok sa mi až tak nepáčil. Používa niektorá z vás epilátor? Aký? Čo všetko si pri kúpe pozeráte? Vďaka moc a pekné leto ;)

linda20111
28. máj 2013

@sojka_zojka ahoj, ja som si kupila epilator, raz som ho pouzila, da sa povedat vyskusala na nohe, aj ked ma tu specialnu cast ktora tlmi bolest, mna to bolelo tak mi stoji v krabici.. zbytocne som dala za to 70Euro..pre mna skratka nieje vhodny, aj ked moja sestra ma taky isty (na jej odporucanie som kupila presne taky) a ona si ho nevie vynachvalit.. takze asi kazdy na to inac reaguje..

sojka_zojka
autor
28. máj 2013

Asi to záleží od citlivosti kože, máš citlivú? Lebo ja napr. sa nemusím ani nejako extra krémovať, po holení sa teda vždy, ale nemusím kupovať krémy alebo telové mlieka na suchú pokožku, tak rátam, že až taká citlivá nie som. Hm, len to treba asi vyskúšať ...

trish31
28. máj 2013

@sojka_zojka kupila som si a pouzila som ho raz,ja mam nizky prah bolesti asi a mna to velmi bolelo...A to bol tiez nejaky chladivy a neviem aky..Ja skor po porode premyslam ze si dam laserom odstranit chlpky

sojka_zojka
autor
28. máj 2013

@trish31 ja som o laseri počula že sa v niektorých prípadoch chĺpky vrátia ...

trish31
28. máj 2013

@sojka_zojka dufam,ze ja nebudem ten pripad 😀

sojka_zojka
autor
28. máj 2013

@trish31 Držím palce, potom sa podeľ o skúsenosti!

cerez
28. máj 2013

@sojka_zojka Ja mám takú starú šunku, ktorá bola kupovaná v čase, keď to prišlo na trh. Joj, joj, áno bolí to a dievčatá mi asi dajú za pravdu, že hlavne na miestach kde je kosť napr. píšťala. Bolesť je asi taká, keď si vezmeš pinzetu a vytrhneš si chlp. No a tak to je naraz vo veľkosti 1,5 cm x 3cm? Mám Braun a pri holení nikoho nepočujem, taký je hlučný. 😀 Ale novšie sú určite lepšie. Mňa viac oslovuje depilačné voskové prúžky. Epilátorom už len dočisťujem.

trish31
28. máj 2013

@sojka_zojka podelim ale to tak skoro nebude

katkaseiner
28. máj 2013

Ja mam stary epilator.. Braun, uplne jednoduchy, pouzivam ho uz zo 10 rokov. Pouzivam len na nohy a podpazusie, obcas som zvykla aj okolo bikin, ale ta bolest je hrozna.
Inak nan nedam absolutne dopustit, kupovala som ho fakt velmi davno vtedy este tusim v Tescu nejak do 1000 SK a bola to kupa storocia pre mna. Na nohach priznam, ze obcas mi uz zarastaju chlpky pod kozu, ale inak je v poho a chlpkov je casom ovela ovela menej... Ja uz ked jajkam ze som jak simpanz, oproti inym tie chlpky ani nie je vidiet, len ja ich vidim.

Predtym som chodila na epilaciu voskom, ale uz som to casovo nestihala a islo to velmi do penazi... a bolest bola podla mna ovela horsia, hoci zvladnutelna... urcite odporucam epilator.

jarka0812
28. máj 2013

ja mám dámsky holiaci strojček Philips HP6335 a som sním veľmi spokojná, práve pre oblasť bikín, kde sa mi po žiletke zapaľuje pokožka. Po oholení strojčekom nemám takú reakciu. Ale nohy si lepšie oholím so žiletkou (ale strojček má výhodu, že sa dá použiť aj rýchlo na sucho) a pod pažou tiež. Tam keď si oholím strojčekom, mám to podráždené.

ivett1
28. máj 2013

aj ja používam epilátor - taký starší (má už cca 4,5 roka) zn. Rowenta ... no, ale ešte stále funguje ok ... (má program aj na depiláciu "za mokra"-holenie, ale toto som ešte neskúšala... )
a klasika, bolí to... (ešte som nepočula, aby epilácia nebolela) ...ale...dá sa to vydržať ... a už sú aj nejaké chladiace valčeky, takže to fakt bolí minimálne ... a potom u mňa zaberá na zmiernenie "bolesti" fakt, že aspoň na 3 týždne pokoj budem mať😀 a chĺpky sú časom jemnejšie ...a redšie a redšie ...

sashabb
28. máj 2013

@linda20111 epilátor treba použiť častiejšie, nakoľko 1x je to bolesť dosť veľká. Opakovaním bolesť slabne a dá sa to bez problémov vydržať.

@sojka_zojka pri výbere treba pozerať hlavne počet pinziet. Čím viac tým lepšie 😉 nedávno som si robila prieskum, nakoľko si chcem kúpiť nový a naj mi vyšiel remington (42 pinziet).
Inak na oblasť bikín si neviem teda predstaviť používať epilátor, to skôr asi vosk niekde v salóne.

viera27
28. máj 2013

mam phillips. Ono to boli na prvy krat. Zistila som ze to boli, ked mas vela chlpkov rovnako dlhych. A vyhoda epilatoru je v tom, ze ti chpky nebudu rast naraz, teda nebudes mat strnisko ako po ziletke. A dalsia epilacia bude teda menej a menej bolestiva. Na nohach to uz ani nevnimam. Aj bikiny a "plavkovy vrch" uz su u mna uplne v pohode. Jedine na co som si zatial netrufla je podpazusie.
Co mi pripomina, veeelmi casto pouzivam holiaci nastavec. Jednak na podpazusie, jednak ked sa nestiham vydepilovat. Je to velmi rychle a skvele.
Takze ja by som pri epilatore pozerala na tieto veci:
1. holiaci nastavec
2. samozrejme pocet pinziet
3. samostatna bateria (nech sa nemusim holit/epilovat pripojena do elektriky)
4. dobre su epilatory s moznostou epilacie na mokro - v sprche. Ale za to si samozrejme priplatis

neznamaxxx
4. apr 2018

Obnovim tému. Odporučite niekto epilátor. Tu v skupine co spomínate už nepredávajú. Rozmýšľam nad kúpou keďže chodím na brazílsku depiláciu a tiež to stojí aspoň raz do mesiaca 28€.takze by sa oplatilo aj kúpiť ale fakt vhodný ktorý je osvedčený lebo nechcem vyhadzovať zbytočne. Budem vďačná za každú odpoveď.

norika171
2. máj 2018

@neznamaxxx ahoj, ja tiež momentálne uvažujem nad kúpou epilátoru a u mňa zatiaľ vyhráva PHILIPS BRE 610 má 32 pinziet a môže sa použiť aj na mokré epilovanie. A používa sa bezdrôtovo (nabiješ a cca 40 min môžeš holiť). Skús pozrieť recenzie. Ja som používala občas sestrin ale chcem si kúpiť nový a hlavne aby mal na mokré použitie (vtedy sú chĺpky mäkšie).

sunnyhoney03
2. máj 2018

ja tiez pouzivam iba na nohy, skusala som aj bikiny ale to som nevydrzala, nohy su este daju vydrzat a pod pazuchou som este neskusala

petrastrbanikova
2. máj 2018

Zapojim sa aj ja 😉 baby skusali ste niektora aj tie pristroje bezbolestne co stoja od 200e hore ci to vazne funguje?rozmyslam nad touto kupou 😄