Povinný druhý cudzí jazyk na základnej škole

abbey1
6. apr 2011

Mamičky školákov,chcem vás poprosiť o skúsenosti aké máte s výukou 2.cudzieho jazyka povinného od 6.r. Mňa dnes veľmi nahneval prístup školy, ktorú navštevuje moja dcéra. Musia si "vybrať" buď nemecký alebo ruský jazyk. Ja viem, že sa do života ráta každá cudzia reč ,ktorú človek ovláda ,ale vôbec sa mi nepáči alternatíva ,ktorú škola ponúka .Ruský jazyk je dnes potrebný asi len na zhliadnutie Mrazíka v origináli a jeho praktické využitie na reálnom pracovnom trhu minimálne. Škola by predsa po konzultácii s rodičmi mohla obohatiť ponuku i o iné svetové jazyky so širším využitím v budúcnosti našich detí. Ja viem, že pre školu je ľahšie využívať "staré" zdroje ruštinárov ,ktoré má. Na druhej strane sme tu my rodičia a naše deti a snáď máme mať možnosť sa vyjadriť a žiadať skutočnú možnosť výberu. Aké sú vaše skúsenosti? Čo ponúkli školy vám a vašim deťom? Tlačili ste na školy, aby sa pohli smerom k nám a využili možnosti, ktoré majú? Ďakujem.

lucyan
9. sep 2016

To je vrchol toto, akoby nestačilo, že jeden jazyk nevedia naučiť poriadne. Podľa mňa sa človek naučí viacej cudzí jazyk keď bude hrať počítačovú hru napr. v angličtine 2 roky ako v škole 10 rokov a myslím to naozaj vážne. Zo školy človek všetko skoro vždy zabudne ale z hry niečo pochytí lebo to človeka narozdiel do školy bavilo...:D Ja sa učím teraz angličtinu cez Imitum a som spokojný niekedy sa až čudujem ako sa môžu deti učiť ešte starým systémom alebo aj dospelí, ak ešte funguje, čo je asi pravdepodobné www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre...

sardinka336
9. sep 2016

Práveže ruština má velký potenciál. 🙂 Ale chápem kazdy ma svoje predstavy. Kebyže si mám vybrat z tých 2 alternativ tak davam na ruštinu, nemčina je ,,blbost,, 😀 😀 kazdy uz vie po Aj aspon niečo. A vzdy sa musim pousmiat ako sa mi tu na Sk drilujeme jazyky a mimo krajin ako USA a UK to maju ze uuplne na haku. Takí taliani, turci, rusi po anglicky ani ceknut a to boli mladí ludia.
Takže jedine tlačiť na vedenie školy, len oni povedia ze nemaju takých jazykarov akých chcete.

roboas
28. okt 2016

Ahoj ja s týmto plne súhlasím veď koľko rečí vieš toľko krát si človek. A čo by som zato dal aby som ja mal v škole za mladi 2 cudzie jazyky. Ináč našiel som pekné anglické testy na precvičenie ak sa učíte radi doma prikladám link : https://www.english-test-online.com/sk-SK/home .