Pozor na edici Atlas! Nenechte se nachytat!

nikasa
11. jan 2010

Mile maminky, chtela bych vas upozornit na edici Atlas. Zamestnanci teto firmy zatelefonuji na Vas mobil ( nevim odkud meli me cislo) a ponukaji Vam krasnou hraci deku, hraci karty atd. pro male deti. Samozrejme, ze vam to poslou zadarmo, ale pozor, pak vam budou posilat domu uz balicky, za ktere musite zaplatit. Nelze je vratit, sidlo firmy je ve Svycarsku. Takto okradaji matky na materske. Mam s nima spatnou zkusenost uz z pred 2 lety, tak proto pisu, aby jse se nenechaly nachytat tak, jako ja. Pak budete muset platit stale vic a vic, budou Vam vyhrozovat advokatem atd. Uz to nechci zazit a nechci, aby se vam to stalo taky. Ja jsem se pak uz nedala, pomohla mi diskuse na netu.

lienka2602
26. nov 2010

Ahoj, no nakoniec som to zaplatila.. Zavolala som im, dobre vynadala, ze okradaju maminy na materskej a v ten den som to aj zaplatila nech mam od nich pokoj. Aj ty mas sa nimi problem?

mywiel
29. nov 2010

Otvorila som tuto tému lebo som si prave objednala tieto karty pre malu, najprv je postovné nizke a potom sa zvysuje, zhodou okolnosti zijem vo Svajciarsku, je fakt ze asi také lacné to nebude ako som si myslela, lebo netusim kolko krat mi karty poslu kym sa krabica naplni a budeme mat celu kolekciu... 😕 😅 (nikde to tam nepisu), u nas sa balik da vratit, odmietnut pripadne zrusit dalsie objednavky staci zatelefonovat, jednu som uz tak zrusila lebo som objednavala aj kolekciu Dora a tie knizku sme uz mali doma predtym tak som to stopla. Tu posielaju ked si objednate samé prvu zasielku potom dalsie kazdé tri tyzdne. Dufam, ze som sa teda neoplachla a nakoniec ma ta krabice nebude stat vela ale skor hej, lebo netusim kolko kariet vzdy poslu a kolko ma to nakoniec vynde.

http://fr.editionsatlas.ch/p/000575/EVEIL.html

mywiel
30. nov 2010

@nikasa neviem ako to funguje u vas ale vo Svajciarsku ked mi pride balik co nechcem tak ho rovno odmietnem a postar ho odnesie a neplatim ani postovné.

mataharyy
30. nov 2010

@mywiel Ono můžeš odmítnout balík, v tom není problém, ten nastává v okamžiku kdy prodejce pošle účet za poštovné i s balíkem a pak vyhrožuje že tě dá k soudu atd... 😉

mywiel
30. nov 2010

@mataharyy ja som jednu kolekciu stopla po telefone a prisiel mi papier od nich ze je to teda stopnuté. A ina kolekcia v ktorej pokracujem by mala chodit teda kazdé 3 tyzdne, ale ako vravim neviem kolko nakoniec za to vsetko zaplatim lebo nikde nepisu kolko kariet treba na naplnenie tej krabice a kolko posielaju v kazdej zasielke. Manzel mi vravi ze je to ofajc ze to také lacné nebude ale malej sa tie karty velmi pacia a uz sa naucila farby a cisla rozoznat podla nich tak teraz neviem ci pokracovat ci nie. Tie darceky co sme k tomu dostali akoze zadarmo nic moc teda, zrejme tiez nie su zadarmo nakoniec. 😅 😕

luciaanna
30. nov 2010

Ahoj, škoda, že som na túto diskusiu natrafila až teraz..... ☹ . Mala som strašne veľa telefonátov od tých ženských, otravovali ma, až pokiaľ som im nepovedala "no dobre", viac menej, aby som mala konečne od nich pokoj. Štartovací balíček stál iba niečo okolo 2,50 eur, tak som si povedala, že vyskúšam, veď malá ma kartičky rada, budeme mať na hranie niečo nové....A pani ma v telefóne uisťovala, že zasielanie balíčkov môžem telefonicky kedykoľvek zrušiť.
Ale nedalo mi to a zásielku som meilom stornovala, tak hádam mi ani nič nedôjde, ale ako som čítala niektoré príspevky a vaše skúsenosti..., no neviem, neviem....

mywiel
30. nov 2010

Ja som normalne zavolala a prisiel mi od nich papier ze je to zrusené, najlepsie je sa spytat na meno ked nieco rusite, ze s kym ste volali, lebo tych operatorov je tam vela.

mataharyy
30. nov 2010

@mywiel Ono takdy dost záleží na koho narazíš, já jsem pracovala jedné z informačních linek, těch publikací je hafec a všechny fungují na dost podobné rovině... Byla jsem ten kdo volal a oslovoval potencionální zákazníky a pak taky ten kdo dále komnuikoval s těma co měli dotaz... Tak vím co si ten operátor mohl a nemohl dovolit. Ve směs platí lidi otravovat tak dlouho až kývnou, když kývnou tak dostaneš jako operátor zaplaceno, nesmíš podat lživou informaci, ale máš přímo školení na to jak to říct aby to pěkně znělo... Když chceš zrušit většinou to nejde telefonicky, jak slibují, v balíčku totiž máš malinkejma písmenkama napsané že zrušit můžeš pouze poštou, jenže už se pořádně nedočteš kam že to máš poslat a tak podobně... Když máš štěstí tak ti to zrušej, když narazíš na nováčka tak dělá jen to co ho učili a pak choděj upomínky atd. Ve většině případů se to pak dá uhádat 😅 Protože pokud je špatné call centrum a podávají špatné info, tak to uhraješ na ně. Ve směs po zkušenostech z práce jsem se zařekla a po telefonu, když nemám v ruce písemnej návrh, nic neberu 😅

crike
1. dec 2010

Dobrý den, já jsem měla nepříjemnou zkušenost s touto edicí, neboť bylo hodně problematické zásilku zrušit. Byla jsem kontaktována telefonicky a souhlasila jsem se zasláním uvítacího balíčku. Přestože jsem uvítací balíček zrušila (neboť mi několik měsíců nepřícházel) stejně mi ho po měsíci od zrušení zaslali. Zásilku (uvítací balíček) Vám předají bez podpisu a nezajištěnou proti krádeži, tj. pokud v ní chybí obsah nemáte možnost se bránit, neboť firma požaduje vrácení zásilky v úplném stavu. . Zasílání mi zrušili po několikátém kontaktu.
kontaktovala jsem ČOI a toto mi přišlo (snad Vám to pomůže)

ČESKÁ OBCHODNÍ INSPEKCE
inspektorát Středočeský a Hl. město Praha
Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
Dat. schr.: p2fdz5j; Tel.: 296 366 207; Fax: 296 366 199; E-mail: ph_coi@coi.cz
Vyřizuje JUDr. Vondráková V Praze dne 30.11.2010
Vyřízení podání
Vážená paní,
v návaznosti na Vaše podání, týkající se postupu při nabídce a prodeji výrobků
Editions Atlas SA Vám bohužel musíme sdělit, že Česká obchodní inspekce není oprávněna
Vámi uvedenou záležitost řešit.
Výše uvedený provozovatel obchodu je podnikatelský subjekt se sídlem v zahraničí
(Švýcarsko), mimo Evropskou unii a Č OI u n í n emůže provést kontrolu ani v rámci své
pravomoci, neboť působnost ČOI je pouze na území České republiky. Proto také u tohoto
subjektu nelze vymáhat dodržování našich platných právních předpisů (např. zákona č.
634/92 Sb., o ochraně spotřebitele v platném znění).
Pro Vaši informaci ještě uvádíme znění ust. § 53 odst. 9 občanského zákoníku -
Poskytuje-li dodavatel plnění spotřebiteli bez objednávky, není spotřebitel povinen
dodavateli jeho plnění vrátit ani jej o tom vyrozumět – Vaší povinností tedy není
neobjednané zboží nejen zaplatit, ale nemusíte jej ani vracet, neboť pro Vaši osobu a na území
ČR se na tento právní vztah vztahuje český právní řád a žádný zahraniční subjekt není
oprávněn po Vás vymáhat jakoukoli sankci, která by byla v rozporu s naší legislativou.
Podáváme Vám tuto zprávu a jsme s pozdravem
Mgr. Šárka Balková
pověřená řízením
České obchodní inspekce
Inspektorátu Středočeský a Hl. m. Praha
se sídlem v Praze

hanule05
3. dec 2010

holky, vy mě strašíte. Taky jsem od nich odebírala ty kartičky a zvířátka, ale nějak jsem nepochopila způsob placení, tenkrát, když mě nějaká ženská po telefonu verbovala, tak jsem pochopila, že mi budou posílat balíčky s fakturou, kterou můžu i nemusím zaplatit, že pokud nezaplatím, tak mi příště přijde faktura s původní cenou + cena nového balíčku, takže jsem asi dvakrát nezaplatila, pak už mi přišla upomínka + penále a já teda zírala jako blázen, ale zaplaila jsem a po telefonu jsem zrušila členství a od tý doby nic. Nic nechodí, nikdo neotravuje. Tak doufám, že je to OK, přestože tvrdíte, že to po telefonu nejde.

barbora87
3. dec 2010

Ahojte babule
Tak skoda ze som tuto temu nasla az teraz...dostala som od nich letak ze zvieratka,knizka a cd za 2,99€ tak som im to pred tyzdnom poslala...tak sa ,,tesim" na ten stres...

mataharyy
3. dec 2010

@hanule05 netvrdím že to po telefonu rušit nejde, jen že hodně záleží kdo sedí u toho telefonu 😉 Je spoustu soucitných operátorů a když můžou tak vycházejí vstříc, ale nemusíš na ně narazit vždy, nebo už jsem se setkala s tím že tvrdil že je to zrušené a úmyslně to nechal běžět dál... 😨
@barbora87 dopředu se neděs není to ve 100% špatné, jsou i spokojení odběratelé, ale jako u všeho, prodejce chce nahrabat, takže i když je to ze začátku super, po pár týdnech/měsících bude chodit méně věcí... 😉

marelica
13. dec 2010

Ahoj, už pri objednávaní som vedela, že keď niečo príliš dobré na to aké to je lacné, tak to asi také lacné nebude. Tak som sa poistila a všetky papiere odložila. Prišiel uvítací balíček, a moja malá sa do neho zamilovala, skladá a "číta" je to jej najobľúbenejšia knižka... Prevzali sme ešte 2 balíčky, ale cena neúmerná s tým, koľko tam bolo kartičiek... Tak som to mailom zrušila a mám pokoj... dcérka si pýtala nové kartičky, tak sme ich začali vyrábať a je to ešte väčšia zábava....

chrustik1
20. dec 2010

Ahojte, tiež mi volali z tejto edície a nechala som si poslať úvodný balík. Nedávno mi aj prišiel a po dohode s manželom sme sa rozhodli ostatné zrušiť. Mail, ktorý tam však mali nefunguje. Neviete mi niekto poradiť mail, príp. aj telefón, kde to môžem zrušiť? Vďaka moc

miska333
20. dec 2010

aj som som to objednala a uz mi to prislo platila som .2.50€ postovne a chcem to aj ja zrusit

miska333
20. dec 2010

uz som tam volala na c . 0233000043 a v pohode sa to da zrusit

mony_ke
21. dec 2010

ahojte...rusila som svoje clenstvo mailom 29.11. a dnes mi prisla dalsia zasielka odosielana 3.12....napisala som im "pekny" mail...mam im este poslat peniaze za predchadzajucu tak som im napisala ze tuto im nebudem posielat naspat na vlastne naklady ale ze to odratam z tej dlznej sumy

marky77
27. jan 2011

To je smutnej příběh. Nechápu, jak to někdo může dělat stovkám lidí. Před chvílí jsem odepisovala na jiný téma - je spousty podvodných telefonátů. Ale existuje na ně služba, která je odtajňuje. Takže stop všem Atlasům, DeAgostínům, žiletkám a nevím čemu 🙂 koukněte na www.kdovolal.cz

mataharyy
27. jan 2011

@mony_ke Jak to dopadlo, souhlasili s odečtením nákladů, nebo se snažili ještě dělat bububu? 😕
@marky77 Normální, dnes je nejlepší kšeft zarábat na důvěřivejch lidech, přpadně na lidské blbosti... 😅 🙄

ivarei
27. jan 2011

Noo, začínám se děsit! Mně ty balíčky taky chodí, souhlasila jsem ale jen s úvodním. Chodí obyč poštou, jak mi prokážou, že jsem je převzala? Domnívám se, že nijak... Mám jim psát mail, že nestojím o jejich balíčky a odvolávat se na §53, odst.9, jak píše ve svém příspěvku @crike?

Jak jste to nakonec vyřešily?
@crike
@mony_ke
@miska333
@chrustik1
@hanule05

luciv
27. jan 2011

@ivarei ahoj ja si taky objednavala pro dcerku takové ty kartičky po 4 zasilkach se mi zdala cena vysoká psala jsem email nereagovali tak jsem tam volala a paní že mi příjde v prosinci jeste jeden a ja ji říkam že ho už proste nechci a ona at ho hodím na poštu že to bylo ve schrance a že to není vyžádana pošta že se nic neplatí a automaticky se to pry pošle zpet. A zaplatila jsem a zatím od puli prosince nic ale naštvalo me že mail nebrali jako vypoved i když to tam meli napsano že stačí napsat takže jsem další mesíc musela jeste zaplatitl

ivarei
27. jan 2011

@luciv A taky ti to chodilo obyčejně, ne doporučeně? Pokud mi to tedy přijde, vrátím to na poštu, děkuji za radu 🙂.

gabka24
27. jan 2011

@luciv ahoj ja som tiež bola kontaktovaná touto spoločnostou a samozrejme som sa dala nahovoriť, dostala som aj ten uvítací balíček, ešte som to ani nebola zaplatiť, takže ak mi príde nabudúce nemám si to ani prevziať aby som s tým nemala opletačky? túto faktúru pojdem zajtra zaplatit a nech mám s nimi pokoj. no to ja si furt viem takto zavariť a do takýchto problémom sa dostať. 😠

ivarei
27. jan 2011

@gabka24 Jsem na tom stejně. Taky zaplatím jen ten úvodní balíček a zítra tam zavolám - řeknu, že jsem kontaktovala právníka a vím, že po mě další peníze požadovat nemohou, protože jsem další zboží neobjednala.

kristinka123
27. jan 2011

tak mne volal pred Vianocami nejaky cesky hovoriaci pan tiez z tejto firtmy a tiez ma nahovaral na ten balicek. Strasne dlho kecal ani k slovu ma nepustil a ked som mu povedala, ze nemam zaujem okamzite zlozil telefon - ani bu ani meeee........takze som si urobila o nich obraz hned 😖

luciv
27. jan 2011

Chodilo mi to obyčejne prave taky tak jsem paní říkala že jak to můžu nepřevzít když to chodí obyč. a ona že to mam vratit poštačce nebo na poštu že jsem si nic takového nežadala a tím že pokud to nebude porušené nemužou po me chtít další peníze Paní jsem vynadala jak blázen a asi si to poznačili a je klid tak snad i bude

mataharyy
27. jan 2011

@luciv vždy to chodí obyč, právě dost lidí mělo problém s tím že jim to třeba vůbec nepřišlo (buď bordel na poště, nebo to někdo šlohnul ze schránky) a peníze po nich chtěli... V podstatě jestli ti poradila paní toto, tak to byla ještě celkem solidní... Oni na těch telefonech moc možností jak postupovat taky nemají 😉

marky77
27. jan 2011

@ivarei Nejdůležitější je vzpomenout si, jak to celé vzniklo - co a jak sis objednala. Občas to přijde třeba na zkoušku. Vždy to chodí obyčejnou poštou, takže se balíček může kdykoli ztratit. Firma taky ví, že není důkaz o převzetí zboží. Celý psychologický princip je v tom, že na tebe budou tlačit, vyhrožovat a podobně. Přeji pevné nervy a nedej se, jsou to mrchy! K dalším patří: De Agostini, Courlux a Flexifront.

Koukni se na toto:
http://spotrebitel.cz/index.php?option=com_cont...

telefonicky mě kontaktovali z nakladatelství Atlas,umluvili mě ke koupi encykl.zboží s tím že mužu další posílání zboží zrušit telefonem.Na inter.stránkách jsem z hrůzou zjistila kolik nešťastných maminek s tímto vydavatelstvím bojuje neboť jim neustále dochází další zboží na dobírku ale protože je malé a vejde se do schránky.Jak se mám bránit proti nevyžádaným zásilkám na dobírku.členství jsem zrušila a o další zboží nemám zájem.Ps:adresa na kratičkém dopise je jen do ciziny.Děkuji za odpověď Martina

Podle ustanovení § 53 odst. 9 občanského zákoníku platí, že poskytuje-li dodavatel plnění spotřebiteli bez objednávky, není spotřebitel povinen dodavateli jeho plnění ani vracet, ani jej o odmítnutí plnění vyrozumět. Proto v případě, že jste zásilku neobjednal, nejste povinen za ni platit. Pakliže jste řádně ukončila své členství (tuto skutečnost si ještě dodatečně ověřte dle všeobecných podmínek poskytovatele), nejste povinna s nakladatelstvím nadále komunikovat, dokonce ani zaslané balíčky vracet.

ivarei
28. jan 2011

@marky77 Děkuji, zruším členství, platit to nebudu.

http://pavlikovoblog.blogspot.com/2010/02/editi...

vysocanka
28. jan 2011

Holky ja krava taky kyvla, ale prisel mi nejdrive dopis, kde se dala cela objednavka zrusit zkuste to dohledat... nechapu kde ty svine berou na lidi kontakty... volali dve takovyhle pofiderni spolecnosti jedna nabizela karticky s peci o dite a druha s jakymisi obrazky!!!