Pozor na internet

slniecko2
22. feb 2014

Ahojte milé mamičky, budúce mamičky či oteckovia. Chcela by som založiť túto diskusiu, aby sme sa mohli podeliť o svoje skúsenosti s internetom. Ide mi hlavne o to, že ako tak sledujem diskusie tu (ale aj inde) na koníkovi, žasnem aké intímne informácie na seba mamičky prezrádzajú. Dopodrobna rozpitvávajú svoje sexuálne fantázie, to kedy majú, či nemajú ovuláciu, aké majú problémy v rodine, s priateľmi, že plánujú dať dieťa na adopciu, idú na potrat a iné. Nechcem aby to vyznelo zle, chápem, že väčšina chce pomôcť, podeliť sa o svoje zážitky a názory, ale často si neuvedomujú, že by tie isté veci nerozprávali len tak na počkanie pred cudzími "reálnymi" ľuďmi na ulici. Druhá vec je, že sa môže stať, že to niekto zneužije proti vám (veľa žien hovorí o svojej obezite alebo iné veci). Neviem koľko presne modrého koníka navštevuje ľudí, ale je to určite kvantum a vždy sa nájde "dobrá" duša, ktorá sa rada priživí na vašom nešťastí. Preto chcem, aby ste si to uvedomili a prípadne napísali aj, či ste už niekedy oľutovali, že ste neostali radšej v anonymite.
BTW: Všetky rady intímneho charakteru sa dajú napísať aj do IP 😉

nikawero12
22. feb 2014

@slniecko2 súhlasím s tým, čo si napísala. Ja tiež niekedy žasnem, aké intímne informácie tu verejne vypisujú ženy, ktoré si podrobne vyplnia profil a ešte si tu vycapia aj fotku, aby ich podľa toho mohli spoznať známi a rodina...xixi

syrik
22. feb 2014

Presne tak baby,ja som už raz bola nazvaná ako potencionalny pedofil, len preto, lebo mám prázdny profil. Ja tiež zasnem... Ale to nielen tu,napr. Aj na facebooku.

lyzzy
22. feb 2014

kaslat na temy.....ak niekomu nie je prosti srsti tu o sebe napisat celu cervenu kniznicu tak nech
Ale NIKDY by som sem nedala fotku svojich deti,svojho domu.auta a tak.....keby len ludia vedeli co sa s ich fotkami deje 😖

bosoriak
22. feb 2014

@slniecko2 Mne napriklad nepride cudne, ked sa vymienaju intimne informacie. Naopak - kamaratke sa nezverim z oci do oci s tym, ze mam milenca (obrazne povedane), ale anonymne ano.
Nad cim mi rozum stoji, su ale prave tie informacie, ktore tu anonymitu rusia - meno, bydlisko, detaily o detoch, fotky z dovolenky, fotky domu, bytu a podobne. Najst si potom pravu totoznost cloveka je hracka, casto aj pri menej udajoch. To je celkom dost nebezpecne.

Ale zjavne je to moderne. Po cestach chodia auta s napismi "Petko v aute", najlepsie s fotkou, nech to maju pedofili jednoduchsie (opat prehanam, pre dokreslenie ako sa daju informacie zneuzit). Polka ludi z modrej strechy ma vyfotene vnutorne vybavenie domu, stavebne detaily okien a dveri. S rovnakym nickom na modrom konikovi napisu, ze idu vtedy a vtedy na dovolenku. A zlodej nepotrebuje viac informacii...

Ja neviem, este aj na Facebooku rozmyslam, co komu spristupnim a to mam za priatelov vylucne ludi, ktorych poznam osobne.

Takze intimne problemy, preco nie. Ale anonymne.

maria1989
22. feb 2014

mám problém: neviem, či si mám dať rožok so šunkou alebo so syrom. viem, že by som nemala, lebo som tlstá krava, ale som chorá, tak si potrebujem obaliť žalúdok 😀 😀 😀

syrik
22. feb 2014

No A ja som asi za divnu, ale ja som aj Fb zrusila😀 Nie fakt,ako keď vidím tie najintimnejsie okamihy tesne po pôrode tu na fotkách, nechápem.. A poznám pár ľudí,že tesne po pôrode foto zverejnenia... Ja som len sms poslala asi až 3 hodky po pôrode, čo som si chcela vychutnať tie prvé minúty A niekto hneď mobil A ide sa😀 no,každý sme iný...

janinah
22. feb 2014

nie som na fb ,nikde nemám jedinú súkr. fotku a tiež nechápem počínanie niektorých,ktoré doslova celý svet informujú o všetkom...ja si súkromie strážim a rovnako súkromie mojej rodiny,myslím,že niektoré tu zverejnné detičky sa svojim rodičom poďakujú kde všade a v akých pozach ich vycapili....aj ja sa zo svojich vydarených detí teším,len nemám potrebu sa chváliť na nete

lyzzy
22. feb 2014

tak ale niekomu to nevysvetlis....zijeme v dobe ze ludia maju potrebu furt sa ukazovat a niekomu nieco dokazovat.
Lebo ked suseda o dva vchody dalej ma vyfotene kachlicky za zachodom tak aj ja musim mat lebo co ked mam krajsie 😀
Internet je fajn vec ale ludia stratili zabrany a niekedy aj zdravy rozum.
S tymi cedulkami mi napadlo......pracujem medzi lumi a raz som videla mamicku s kocikom pre dvojicky....mala tam take male espezetky....mena a datumy narodenia svojich deti.Vtedy som si povedala ze uz ludom naozaj hrabe.

maria1989
22. feb 2014

@lyzzy najbližšie stretneš takú, čo tam bude mať i dátumy počatia 😀

janinah
22. feb 2014

@lyzzy ja som to nechcela tak na plnú hubu,ale ty si začala 😉 ..áno,ľudia stratili zdravý sedliacky rozum a mnohokrát aj morálne zábrany/aj keď toto myslím skôr na iné stránky/

lyzzy
22. feb 2014

@janinah ....vobec ma netankuje ze som to napisala.Je to tak.
Ach ludia....ja by som vam take pribehy vedela porozpravat ze aki ludia behaju po svete ze az.A co raz na internet date tak aj ked to zmazete tak to nikdy celkom nezmizne.
Takze fotky deti NIKDY.

janinah
22. feb 2014

@lyzzy no,veď vieš ako to je..komu nie je zhora dané,v apatieke nekúpi 😉../rozum,ak niekto nepochopil/

zita19
22. feb 2014

Nebudem furt vsetko dookola pisat. O ochrane sukromia na internete mam nazory napisane v mojich statusoch. Ak mate chut mozte si precitat.

hradnapani
22. feb 2014

@slniecko2 tie intimnosti este nie su to najhorsie, lebo sa tykaju danej osoby predovsetkym. Pre mna je nepochopitelne, ak sa tu niekto stazuje napriklad na svokru (muza, matku, sestru atd) a da si tam fotku, vek , bydlisko. Ja byt na mieste tej svokry, tak s takou nevestou uz neprehovorim ani slovo, aby ma vlacila takto po internete a aby sa mi rehotalo pol dediny za chrbtom... (ci je to opravnene alebo neopravnene, to je vedlajsie)

tixi
22. feb 2014

@slniecko2 Mas uplnu pravdu. Ja si od urciteho casu davam velky pozor co tu vobec okomentujem alebo napisem. Tazko uverit, ale niektore sestricky doslova sleduju, kto tu co pise ( hlavne v temach, kde sa spomina urcite meno lekara, ci nemocnice) a odovzdava info dalej. Nikdy som tu nijake meno lekara nespominala v zlom a aj tak sa informacie prekrutili a viete si predstavit ako som sa citila v ambulancii, ked na mna pani lekarka vyskocila, ze co ju na nete ociernujem a dokonca o tom informovala cele nemocnicne oddelenie. Nemala som chut niekomu dokazovat, ze nikdy som tu nikoho neociernovala a neznizovala kvalitu jeho prace, ze ma od pani sestricky len zle informacie a na druhej strane mam narok povedat ci napisat ako hodnotim starostlivost a vobec veci s nemocnicou suvisiace.