Pozor na podvod - email z Ameriky

seemani
23. apr 2014

Prišiel mi email od Michaeli Alusikovej(misulka291@gmail.com), udajne z USA, hne´d mi bolo divné, že niekto kto žije v USA a vraj nevie po slovensky má takýto nick... Chcela odo mňa kúpiť westernové sedlo, ktoré ponúkam za 420e a ponúkla mi zaň 650e. Má vymyslený nick na Scotia Bank v Toronte a údjane už poslala penaize, vraj čakajú v banke na sledovacie číslo zásielky, ktoré som mala poslať na tej uvedený email. Hneď mi to bolo celé divné, tak som šla na stránku Scotia Bank a čuduj sa svete, je tam uvedený iba jeden email s tým, že ľudia majú kontaktovať banku, keby sa stretli s iným emailom. Čiže to nebol prvý podvod. Tak som slečne napísala, nech mi pošle poštovné dopredu a zvyšok pošlem na dobierku. samozrejme odvtedy nekomunikuje,. Banku som upovedomila, a chcem upovedomiť aj vás, pokiaľ vám takýto niekto napíše, nenaleťte. Šťastie, že som si to preverila.. Píše dlhé eseje a pôsobí celkom dôveryhodne, až na pár detailov 😉

ellca123
23. apr 2014

ano , v TV novinach upozornovali na tieto praktiky a plno ludi im vzdy naleti
a ked sa konecne poucime,tak zmenia taktiku a vymyslia nieco nove

sashabb
23. apr 2014

Ja sa fakt čudujem, že niekto na toto dokáže ešte naletieť. Tieto podvody "fungujú" už dobrých pár rokov 😝
Ludia by si mali uvedomiť, že v USA nepotrebujú veci zo Slovenska! Tovar je tam ovela lacnejší ako u nás.

niki101988
23. apr 2014

@seemani Ja som predávala trenčkot jeden, raz použítý takže tiež bol cca za 300 EUR tak mi táto pani napísala, presne ako pises Alusiková a pod., ked som jej napísala, že peniaze cez PAYPAL a ani táketo čakačky v banke neberiem proste buď mi pošlem polovicu na účet a zbytok dobierkou prestala reagovať. Potom mi prišli ešte cca dva maily ale s presne na vlas rovnakým textom takže som pani napísala že sme síce Európania ale nie tupáci a rozhodne sme boli skôr ako oni v USA než vyvraždili Indiánov 😀

niki101988
23. apr 2014

@seemani ešte aj z mailu spainard009@gmail.com, laczi500@gmail.com ale keď sa podpíše stále je to Alusikova 😎

monuskar
29. máj 2014

ahojte, mne sa ozvali na kocik, ktory predavam z mailu spainard009@gmail.com a podpisany je Mark Johnnie, tak tiez si davajte pozor na take meno. mail bol pisany po anglicky... je to velmi smutne, ze uz aj tu na modrom konikovi sa najdu takyto neregistrovani uzivatelia 😢

adaasek
13. dec 2017

Som tiež nútená zdieľať informácie o podvodných kupujúcich, predávam cez Bazoš bicykel, 2-krát ma kontaktovali cez sms a ďalej sme konverzáciu viedli cez emaily v anglickom jazyku, chceli mi previesť peniaze na Paypal účet s tým, že mi tam poslali 500e aj za poštovné, ktoré som od nich ani nežiadala, ale háčik bol v tom, že som poštovné mala vopred uhradiť cez Western Union v sume 155e a odoslať doklad o zaplatení na paypal, po čom sa mi mala suma 500e uhradiť, no to už mi začalo poriadne smrdieť a napísala som im nato, čo si o tom myslím, po čom ma už viac krát nekontaktovali. Aby ste si mohli dať aj vy na nich pozor, zdieľam tu ich emaily: Marvin Eastmond Marvin.Eastmond@hotmail.com a Katherine Jamm katherinejamm@outlook.com katherinejamm@gmail.com. Zásielku chceli poslať na adresu do Ameriky. Dávajte pozor na takéto rôzne zahraničné emaily a smsky, bolo by veľmi jednoduché naletieť im!!!

ella48
27. jún 2018

Nemate skúsenosť napr. s pani PATRICK Michel Pierot. Ze vraj je z Belgicka, chce odo mna poslat tovar. Platbu zevraj poslala cez ScotiBank a banka caka na potvrdenku od dorucovatela, ze som zasielku poslala. Ze pokial to potvrdenie nedostane banka, tak peniaze mi neuvolni. Asi sa na to vykaslem, a jej nech banka vráti jej peniaze. Či, isli by ste do toho? Ďakujem za nazory

ella48
27. jún 2018

Ešte prikladám meno a mail.
PATRICK Michel Pierrot
freefun463@gmail.com

fefe123
27. jún 2018

@ella48 nič neposielaj, podvod, všade sa o tom píše...

jankkas
27. jún 2018

@ella48 je to podvod banku nema preco zaujimat ci ste nieco odoslali inemu cloveku alebo nie

ella48
27. jún 2018

@fefe123
@jankkas ďakujem za radu. Nič neposlem. Nech si objedna v svojej krajine 😃