Pozor na podvodníkov na internete( bazos)!!!!!

monikasel
17. dec 2018

Ukrajinci, Nigercania, Rusi a iný. Veľký boom ohľadom okradania ľudí na internete. Osobná skúsenosť s MARCELA MATEJKOVA - UKRAJINA. Budem rada ak prispejete svojimi informáciami .
Ozvala sa ako kupujuci ktorý ma zaujem o môj inzerát (topanky) za 190e. Dohodli sme sa ze spraví prevod na moj účet. O dva dni sa mi ozvala akože "banka" ze mám poslať balik a spätne na email oskenovat potvrdenie o odoslani....inak mi nemôžu uvolnit peniaze na moj bankový účet. Tak ja sprosta som aj tak spravila..Neskor mi prisiel zasa z banky dalsi mail kde bolo uvedene ze zo zahranicia je mozne poslat minimalnu ciastku 200 eur...a kedze martina matejkova poslala 190 e za penale musim poslat 500eur. ktore sa mi potom vratia. Mali byt poslane niakemu zastupcovi banky pani Matejkovej. Uz sa mi to nepacilo preco by som mala posielat ja peniaze..a este 500 eur? Zacala na mna naliehat aby to bolo co najskôr a bla bla bla.... Po precitani na fore žive.sk som zistila ze je to povodnicka... A ako pisu ostatny ludia na menovanom fóre je podvodnikov vela. Takže ľudia pozor!!

https://zive.azet.sk/diskusia/51353/zahranicny-...

dominika6
17. dec 2018

@monikasel tak čo si jej topánky poslala?

sissy27
17. dec 2018

@monikasel nuž keby si použila zdravý sedliacky rozum, tak by sa táto story končila už tam, kde po tebe chcela potvrdenie o odoslaní balíka. Ešte ako tak pochopím, že si niekto na UA objednáva topánky zo SVK za 190€, síce tam majú takých dosť, ale budiž, asi to bol exkluzívny a nezohnateľný zberateľský kúsok 😒 Ale ten zvyšok?? Ja to dávno hovorím, že s ľudstvom to ide dolu vodou, máme smartfony, internet, počítače, ale zdravý rozum chýba.

dominika6
17. dec 2018

ešte ma napadlo,mohla si balík stopnúť,kým bol v preprave..

kiwi3
17. dec 2018

tento podvod zabera uz skoro 10 rokov, nie je to ziadna novinka

prevenar
17. dec 2018

na toto dnes naleti len niekto so znizenym IQ . podobne , ako "nigerijske dedictvo" - "priatel, zdedil so 1 000 000 $ a ked mi posles 5000 tak ja to poslem 1000 000 " 😀

beky1813
17. dec 2018

Na toto este niekto naleti? 🤔

monikasel
autor
17. dec 2018

@dominika6 stihla som ich este stopnut v košiciach. Uz ich mam doma.

monikasel
autor
17. dec 2018

@sissy27 Človek sa učí na vlastných chybách.

monikasel
autor
17. dec 2018

@kiwi3 divné je ze ich este niekto nezastavil. Chcela som len upozorniť ostatných

monikasel
autor
17. dec 2018

@beky1813 Vidim ze som sem asi nemala prispievať. Hned tu odcudzite ľudí.

tinka0000
17. dec 2018

Toto presne sme mali aj my..

monikasel
autor
17. dec 2018

@tinka0000 a ako to dopadlo??

beky1813
17. dec 2018

@monikasel odsudit, ked uz, odcudzit znamena ukradnut 😉 je to znamy povod, ktory kolije internetom par rokov, aj v spravach to bolo a pod.

tinka0000
17. dec 2018

@monikasel my sme im neposlali nic. Ignorovali sme a posielal ďalej email ze mame poslať čím skôr a jedno z druhým... A nakoniec prestali písať... Meno bola Ružička nejak tak..
Vyhrážali sa, posielali emaily ze,, paypal,, pritom to bol on.. No ale nezlakli sme sa.

kiwi3
17. dec 2018

@monikasel asi to nie je az take jednoduche, vacsinou su to skupinky v zahranici, v azii atd, ktore si takto zarabaju.

monikasel
autor
17. dec 2018

@beky1813 dobre. Ďakujem za poučenie......

monikasel
autor
17. dec 2018

@tinka0000 Čo už... Veď sa to ešte dobre skončilo. Smutné je skôr táto diskusia s ľuďmi čo sem prispievajú. Hned píšu ze clovek ma nízke IQ a poucuju....ako keby nikto nikdy nespravil chybu...

larisalarisa
17. dec 2018

@monikasel presne tak.... každý je omylny....bohužiaľ tu je to o tomto....inak je dokázané , že inteligentný myslím nadpriemerne IQ má sklon naletiet.

kiwi3
17. dec 2018

@larisalarisa to som teda este nepocula 🙂 a velmi sa mi to teda nazda

sissy27
17. dec 2018

@monikasel nechcem sa ťa dotknúť, ale toto je naozaj veľmi starý podvod a múdry človek sa učí na chybách cudzích, nepotrebuje to testovať aj na sebe... Len bohužiaľ, ľudia doslova v sekunde osprostejú, ak im niekto sľúbi trochu peňazí. Chápem, že 190€ by ťa pred vianocami potešilo, ale ozaj treba rozmýšľať, stačí trošku...

monikasel
autor
17. dec 2018

@sissy27 nepočula som o tomto podvode. Nestravim na internete tolko času. Venujem sa detom.

larisalarisa
17. dec 2018

@kiwi3 skúste naštudovať.....boli by ste milo prekvapená

sissy27
17. dec 2018

@monikasel nuž to nie je len na internete, pravidelne o tom informujú aj v správach v tv, aj v novinách... ale keby aj nie - zdravý sedliacky rozum ti musí aspoň pošepkať, že to zaváňa podvodom. Na ukrajine majú topánok na vagóny, dokonca ich dovážajú aj na slovensko... naozaj boli tie tvoje také jedinečné, že ich potreboval niekto za každú cenu? určite si niekedy platila cez IB - obmedzovala ťa niekedy banka v tom, akú minimálnu čiastku môžeš poslať alebo pýtala si od teba niekedy banka potvrdenie o odoslaní balíka? veď banke je úplne u prdele komu kto za čo platí, kým to nie je extrémne vysoká čiastka a podozrenie na pranie špinavých peňazí (nech sa ti zdá 190€ akokoľvek veľa, tak pre banku to nie je nič extra). Od prvého momentu to nebolo ok, len sa ti proste zatmelo pred očami. Našťastie ak som dobre pochopila, tak to pre teba dopadlo ešte dobre 🙂 Buď príkladom svojim deťom a používaj rozum. A myslím to naozaj v dobrom.

monikasel
autor
17. dec 2018

Dobre ľudia. Ďakujem za odpovede. Keďže ste su všetci múdry a nikdy živote ste nikomu nenaleteli ruším tému. Ved ste dostatočne informovaný. Dovidenia. Ja Vaše pripomienky a blbé urážky nepotrebujem.

sissy27
17. dec 2018

@monikasel tak pochvalu si snáď nečakala... a tému neruš, možno pomôžeš niekomu inému.

monikasel
autor
17. dec 2018

@sissy27 pochvalu určite nie. Ale urážky nepotrebujem

larisalarisa
17. dec 2018

@monikasel vôbec si ich nepripustajte k telu....väčšinou sa tu chodia ventilovať frustrované osoby. ... každý raz naleti....a každá z nás sa popravde učí na vlastných chybách....na cudzích sa neučí nikto....taká je realita

beky1813
17. dec 2018

@monikasel kde prosim ta vidis urazky? 🤔

larisalarisa
17. dec 2018

Ja urážky vidím tiež , a je smutné , že vy nie ....odsudit- odcudziť......vo vašom príspevku veci kolujú teda koliju.....a nikto Vás neopravil

monikasel
autor
17. dec 2018

@larisalarisa Ďakujem