Pozor na pravopis na Modrom Koníku.

26. feb 2020

Juj zeny co tu pisete niektore..ten pravopis🙏 Kazda urcite navstevovala ZŠ 🙄tak pre zopakovanie, ktore zabudli🙏😅

Mi - mne
My - všetci
S kym, s čim
Z koho, z čoho

y/i riesit nejdem, to uz mate na zpakovanie na domacu ulohu😃

diewcatqoo
26. feb 2020

Ej, tu bude zas hadka... 🙂

dskjhfdlkdjhl
26. feb 2020

Toto nepomoze. Akurat Ti napisu, ze ved kazdemu je jasne, co je tam napisane, tak co sa ondies🙊

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulienkax
26. feb 2020

Stále sa tu rieši ten pravopis pričom ja pravopis ovládam celkom dobre ale ten mobilný chat doplna automaticky slova a myslim ze to robi viacerým tak sa tu neodíde kvôli pravopisu

liz_lemon
26. feb 2020

@katulienkax tak ale hadam si precitas, co napises, a potom odosles

lauritkatesty
26. feb 2020

😀

evitka83
26. feb 2020

@nikolka1986 skor tu maju niektore prispievatelky nasrate v hlave, lebo tie prispevky/otazky co tu niektore zadelia su akokeby boli nesvojpravne. Bez MK sa uz tusim ani nevyseru ani ony ani ich deti 🤦🏻‍♀️

evittam
26. feb 2020

@katulienkax To je len dobrá výhovorka mobilny chat. Ved po sebe prečítam co píšem...

evittam
26. feb 2020

To je len o vseobecnej inteligencii o ktorej tu väčšina moze len snívať. Cest vynimkam.
@evitka83 😀👍 Si to vystihla.

dskjhfdlkdjhl
26. feb 2020

@katulienkax dost pochybujem, ze nejaky mobil prepise slovo nejaky na niaky a podobny patvar, ktory tu denne oci kole.

evittam
26. feb 2020

@dskjhfdlkdjhl Ale cosi ved telefón prepísal...😀

extempore
26. feb 2020

Ja som z toho pravopisu tiež chorá... minule som odfotila toto

dskjhfdlkdjhl
26. feb 2020

@evittam prepisal im to v hlave🙊

dopolbokaodrata
26. feb 2020

Ja by som len doplnila
Odcudzovať - kradnúť
Odsudzovať - súdiť

klarissa25
26. feb 2020

Toto nepomôže, to sa mali učiť v škole....

lauritkatesty
26. feb 2020

@extempore kolegyna pracovala 25 rokov v školstve, skonštatovala, že asi je to aj dobou, deti malo čitaju a gramatika že vraj už nie je až tak "drilovaná" ako kedysi.. (vybrane slová sme museli vediet aj v spanku 😝 ) a diktáty boli na dennom pooriadku.
Národ nám že vraj hlúpne..

dskjhfdlkdjhl
26. feb 2020

@lauritkatesty slovicko "vraj" mozes bohuzial kludne vypustit👎

dopolbokaodrata
26. feb 2020

No som zvedavá ktorá prvá začne kopať, že iné veci sú v živote dôležité a bla bla 🤦‍♀️

evittam
26. feb 2020

@dopolbokaodrata No po tvojom upozorneni asi žiadna 😀😉👍

cormeum
26. feb 2020

@dopolbokaodrata Iné veci sú v živote dôležitejšie..nemyslíš?? 😅

modrymotyl8
26. feb 2020

sama kritizuješ a spraviš chybu heheh na zpakovanie :D tak sa spakuj :D alebo sa drž páky :D

lauritkatesty
26. feb 2020

@dskjhfdlkdjhl no asi tak.. 🙂 - ešte je vôbec slovenčina ako predmet v školách povinná ?

dskjhfdlkdjhl
26. feb 2020

@lauritkatesty a je este povinna skolska dochadzka?😀

matabb73
26. feb 2020

@lauritkatesty chyba je aj v školskom systéme. Mám dve deti, syn 20 rokov, dcéra 11. Syn mal v druhej triede tri známky na vysvedčení, matematika, slovenčina, prvouka. Dcéra 8 základných + výchovy. Dobre čítaš, pomer 3 a 8. Od prvej triedy angličtina a informatika a rôzne iné zbytočné predmety. Potom sa nesústredia len na podstatné ako naučiť sa písať a čítať. Až potom stačí pridávať ďalšie veci. Syn sa učil angličtinu od tretej triedy a hovorí plynule anglicky.

dilino
26. feb 2020

mať tak tvoje problémy a Ficov plát tak som šťastná

kitycat
26. feb 2020

tiez ma ubijaju tie prispevky kde su chyby nie i/y ale slova so spodobovanim typu "lachsie" :D ved to musi trhat oci :D

dskjhfdlkdjhl
26. feb 2020

@matabb73 nemyslim si, ze toto je problem. Obe moje deti maju AJ od prvej triedy a nemaju problem s pisanim. A vies preco? Lebo vela citaju-to je zaklad, ale mali aj dobre ucitelky na prvom stupni. Skor je problem v tom, ze ludia su viac na mobile ako v realite a na pravopis s prepacenim seru. To nie je podstatne (ved pockaj, o chvilu tu takych bude pYsat), podstatne je vediet, co je na soc. sietach.

oliolijanka
26. feb 2020

Ja som videla "moje detsko".
A pravidene citavam, nieco "mojej mami"

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz