Praktické vianočné darčeky

tomas97
10. aug 2021

Ahojte, viem, že je ešte "skoro" ale tak pripraveným šťastie praje. Premýšľam sem tam už nad vianocami. Čo si myslíte o praktických vianočných darčekoch?
Nemám rád, keď dostanem vec, ktorá sa mi nehodí napríklad dekorácia do bytu alebo nejaké oblečenie.
Napadla ma myšlienka, že by som tento rok dal rodičom a starým rodičom darčekový koš z drogériou do domácnosti. Jar na riad, hupky, čistič do wc nejaké mydlo, šampón ktorý používajú. Dajme tomu, že okolo 20e by to vyšlo. Nebude to nevhodný darček? Veľmi by mi pomohlo, keby viem, že čo chcú.

petamich
10. aug 2021

ja osobne nerada dostavam kozmetiku beznej spotreby a uz vobec nie od blizkych ludi, su to pre mna darceky, ktore hovoria "netusim co by ta potesilo, nedal som si ani namahu zistit to, tak som kupil sprchac" - pokial je to nejaka kozmetika, ktoru si sama nekupim, nemozem dovolit napr. parfum, drahsi krem (kupujem mame napr.), tak to mi pride okej, lebo viem, ze sama na to peniaze neminie ale rada take dostane ale keby dostanem jar, hubku, no co ti ja viem....mne sa to nezda vhodne ale je to subjektivny nazor, to uz fakt radsej ten sprchac a sampon alebo poukazku do DMky

veronikaszabova
10. aug 2021

@tomas97 za mna nie... Neviem si predstavit darovat rodicom hubky na riad, wc cistic,....
To im skorej kup poukazku do drogerie ( napr DM), nech si kupia, co chcu. Ak chces teda darovat kozmetiku, atd.

abby11
10. aug 2021

@tomas97 No ja neviem či by som chcela čistič WC, to skôr obľúbenú kávu, keksy, oriešky,...

pribinak
10. aug 2021

@tomas97 prepáč, ale to je otrasný nápad. Ty by si chcela dostať takýto darček?
Však keď chceš kúpiť prakticky, tak kukni či nepotrebujú nivy vysávač, kávovar, mixer, ….ale hubky na riad a obdobne blbosti?

tomas97
autor
10. aug 2021

@abby11 to je druhá možnosť. Že by som nakúpil oriešky, kávu alebo tak. Inak aj tá nákupná poukážka nie je zlý nápad. 🙂

anjelicek26
10. aug 2021

Ano je to hrozny darcek... ked nechces davat zbytocnost, tak darcekovy kos - dobre vino, oriesky, cokolada, pekne zabalit, pripadne gravirovane pohare k tomu vinu prilozit a to je fajna vec.

darina1952
10. aug 2021

@tomas97 Daj im poukaz na večeru v reštaurácii, alebo kúp darčekovú kartu Lidl/Billa - kúpia si za ňu čo chcú.

bolarazjedna
10. aug 2021

No mňa by to nepotešilo. Jar a hubku na riad si môžem kúpiť kedykoľvek v obchode, aj keby som bola bez vládna, odkázaná na nákup iných, tak by ma skôr potešila čokoláda, pekná selekcia čaju, darčekový kôš so sladkosťami - tiež je to neosobné, ale viac pohladí dušu.
Prečo sa ich neopytas, čo by ich potešilo? Je leto, je to také nenápadne, keď sa ich teraz opytas. Keď povedia ze všetko majú, tak si vsimaj, pri bežných rozhovoroch sa to najlepšie zisti ("ach, zase sa mi roztrhla papuca", "v tejto kabelke nemám žiadne miesto", atď.) možno by ich potešil nejaký poukaz, napr ja našim kupujem masáže, lístok do divadla..

h2
10. aug 2021

@tomas97 Ja mám rada praktické darčeky, ale hubky, Jar a čistič WC by som teda pod stromčekom nájsť nechcela. Ak chceš praktické, tak radšej mame nejaký kuchynský spotrebič, ak nejaký nemá, alebo pekný čajník, šalátovú či zapekaciu misu. Otcovi zase nejaké náradie.

tomas97
autor
10. aug 2021

Asi sme sa nepochopili, ja som myslel, že by som kúpil nejaký praci gel, a k tomu drobnú kozmetiku, lenže ten kôš treba aj niečim vyplniť. Tiež keď kupujete darčekový kôš tak nedáte 4 veľké veci ale dalšich 5 maličkých napríklad tam strčíte flašu vína, kávu a kľudne aj horálku tam strčíte. A obrazne som napísal žinku na riad.

tomas97
autor
10. aug 2021

JA som myslel niečo takéto. Len miesto tej osušky napríklad prací gel a potom osobnú kozemetiku alebo drogériu do domácnosti. a podto to vystlať nie papierom ale drobnosťami ... 🐘

marcellka32
10. aug 2021

Urob kôš z potravín čo majú radi, káva, čokoláda, čaj, keksy, šampanské..ja bežné robím darčekové koše, vyjde ma to lacnejšie..

marcellka32
10. aug 2021

Ak vieš, že ich poteší kozmeticky kôš, tak kľudne...nedala by som tam wc čistič, hubky na riad...dala by som mydlo, sprchový gél, šampón, prací gél ak už teda chces, pod to uterák

kkovacovak
10. aug 2021

@tomas97 my dávame starým rodičom poukážky do obchodného reťazca v ktorom zvyčajne nakupujú. Myslím že starší ľudia toto ocenia úplne najviac. Osobne nie som za kozmetiku lebo napr ja osobne tie veci rovno vyhadzujem alebo dávam niekomu inému keďže mám svoje overené značky a radšej si to kúpim sama. Keď chcem aby bol darček osobnejší tak k tomu kúpim niečo o čom viem že majú radi. Napr lepšiu kávu, čaj, nejaké darčekové balenie niečoho čo si bežne nekúpia.

dijka123
10. aug 2021

@tomas97 prepac je to dost nevhodny darcek skus radsej nejaky welness pobyt alebo nieco take

zuvelyn
10. aug 2021

Mna by kartón sava a domeatosu potešil ale to by ta nestálo 20 eur 😅 (včera som objednávala cistiace prostriedky a "doplnky" asi za 350eur ako darček na meniny🤪) rodičom si neviem predstaviť dať také niečo, to uz radšej fakt nič

tomas97
autor
10. aug 2021

@zuvelyn Ja som nemyslel kartón sava. Ale skôr prací gel, a buď do domácnosti drogériu ktorú viem, že používajú. Alebo osobnú kozmetiku. Prací gel stojí okolo 15e aj viac ak nieje v akcii ... Nemyslím si, že to je na zahodenie. Alebo niečo dehonestujúce alebo bezcenné.

janeninka
10. aug 2021

@tomas97 to by museli byt nejake speci eko bio mnam mnam prostriedky a hubky aby ma to zaujalo, pripadne len ako nejaký vedlajsi darcek. Ale inak mam skor svoje overene. Vacsia istota je potravinovy kos - kavy, keksiky, dzemy, rozne orieskove masla, coko natierky ak vies ze take maju radi

darina77
10. aug 2021

@tomas97 mňa by to potešilo 🙂 radšej ako zbytočné ozdoby a sošky

tomas97
autor
10. aug 2021

@darina77 čo by teba potešilo? Pre inšpiráciu? 🙂

darina77
10. aug 2021

@tomas97 šampón krémy sprcháče, aj sanytolu, praciemu gélu, aviváži. Ja sa takýmto veciam vždy poteším, a asi si poznáš rodičov, a vieš že aj oni sa potešia, hlavne teda mama

zuzanka.zuzu
10. aug 2021

no určite by si bol originálny s persilom pod stromčekom 😀 nie ozaj nie ani keď to stojí 15e

babababka
10. aug 2021

A nezaslúžia si trochu viac,ako za 20 eúr?Na Vianoce?Narodeniny,meniny nepoviem,ale Vianoce?

luccija
10. aug 2021

@tomas97 nie, babke možno a to skôr kávu, čaj, čokoládu, oriešky...rodičom nie určite by si sa zavďačiť niečím iným...možno kniha, voňavka, nový mixér, poukážka na masáže ty ich poznáš vieš čo ich baví... ...čokoľvek, ale spotrebné veci tohto typu nie.Ale milé, že chlap už myslí na Vianoce🙂

dupinka
10. aug 2021

Ak by to boli nejaké napr. sprchové gély, soľ do vane, "domáci wellness", nejaký bio-eko šampón, telome maslo... tak áno. Ale prací prostriedok určite nie. To je fakt neosobné.

tomas97
autor
10. aug 2021

@dupinka vieš, ale čo je osobne? Hrnce? Mixér? ... 😕

simca06022011
10. aug 2021

@tomas97 ja som raz kupila darcekovu tasku a natlacila ju roznymi specialitami-potravinami trvanlivymi v bio kvalite a veru to malo uspech :D keby som chcela dat cistiace, tak napr. nejaku specialnu znacku, doplnila tym co pouzivaju ked tak. Pre niekoho su to blbosti, ale je vela ludi ktorym netreba kupovat sptrebice, dovolenky atd :D Moja svokrusa raz davala doma robeny peceny caj :D ja som niesla domace dzemy ...
... A nedavala by som to do kosa.. na co? zybtocne precancane a pojde ten kos do koša. A taky kos, co ti unesie prach na pranie vo velkosti ktora sa oplati ani nepoznam a v konecnom dosledku ta vyjde najviac ten kos:D

Zase je to lepsie ako nejaka somarina do bytu ktoru nepouziju, nepotrebuju... a ja napr. neznasam darcekove balenia hocijakej kozmetiky, co predavaju okolo vianoc.. stale sa dakto najde v rodine co donesie nieco take - pritom nepouzivame tie znacky...

A poukazky do Dmky by som starsim ludom asi nedavala, iba ak tam chodia a poznaju to, pretoze tie cenu su tam vysoke pre nich (ja tam chodim ale babka by mi tam nesla ani za nic)
Mozno by som nakombinovala nejaku dobru znacku veci, s nejakymi potravinovymi drobnostami.. aby si tam kazdy daco nasiel - caj, kavu, cokoladu, ale aj aby to bolo nieco extra, ze nebude mat jar za 1EUR tam clovek, co si donesie z jednoty ale nieco pri som si spomenie, ze o toto fajne som dostala :D moja mama sa tesi aj z avivaze, ktoru jej nosim z dovolenky :DD

sissy27
10. aug 2021

@tomas97 úprimne? Dostať od kohokoľvek čistiace prostriedky, tak sme sa asi dorozprávali. To poteší možno niekoho, kto je v núdzi a nemôže si také veci dovoliť, ale teda mňa ako ženu by ani náhodou nepotešilo, keby mi niekto k vianociam daruje čistiace prostriedky a že môžem teda gruntovať domácnosť. Keď tak radšej uľahči mame život tým, že jej budeš chodiť každý týždeň počas celého roka upratovať, nech nemusí ona.
Ako darček kúp rodičom radšej wellness pobyt, poukážku na kozmetiku, masáž, do kníhkupectva, lístky do divadla, na koncert, na večeru... neverím, že si tvoja mama nezaslúži viac ako upratovať domácnosť...

h2
10. aug 2021

@tomas97 Ja sa vždy poteším hrncu, alebo panvici. A, pravdupovediac, takéto veci aj dostávam pomerne často, lebo moji blízki vedia, že to mám rada. (Napríklad mám strašne veľa červeného riadu s bielymi bodkami, alebo červeno-bielo kárované, tak ak mi niekto donesie nový kúsok do zbierky, tak sa veľmi poteším.)

simca06022011
10. aug 2021

@tomas97 hrnce a mixer aj tak maju skoro vsetci doma babky aj dedkovia aj otcovia a mamy, vsakze? ;) ine by bolo keby povedali, ze nemaju, pokazilo sa im.. inak to napr. mne pride zbytocne a taky "balik veci" uzitocnejsi.