Praktické vianočné darčeky

tomas97
10. aug 2021

Ahojte, viem, že je ešte "skoro" ale tak pripraveným šťastie praje. Premýšľam sem tam už nad vianocami. Čo si myslíte o praktických vianočných darčekoch?
Nemám rád, keď dostanem vec, ktorá sa mi nehodí napríklad dekorácia do bytu alebo nejaké oblečenie.
Napadla ma myšlienka, že by som tento rok dal rodičom a starým rodičom darčekový koš z drogériou do domácnosti. Jar na riad, hupky, čistič do wc nejaké mydlo, šampón ktorý používajú. Dajme tomu, že okolo 20e by to vyšlo. Nebude to nevhodný darček? Veľmi by mi pomohlo, keby viem, že čo chcú.

simca06022011
10. aug 2021

@h2 a to aku mas velku kuchynu, ze zbieras hrnce? 🙂) ja mam teda asi 20hrncov a som rada, ze nema nikto napady mi to nosit.. ked sa mi pokazi panvica, vymenim si ju🙂 ja teda tento kuchynsky riad si najradsje kupujem sama, ak by sa mi velmi chceli poskladat na riad, tak si dam kupit porcelanovy servis komplet (to som dostala pri stahovani od rodicov teda naposledy :D) , alebo kvalitnu sadu priborov.. (a nie nepotesila by soms a keby mi niekto dovliekol pribory z tesca, aj ked uz mam iba 3lyzicky :D) ale napr. rodicom by som to nekupovala, za tych 40rokov zivota samostatneho, maju tychto veci az-az, aj rozdavat by mohli.

tomas97
autor
10. aug 2021

Tak myslel som to tak, že keď kúpim čo používajú bežne, tak si oni môžu kúpiť čo bežne nepoužívajú. A naviac, neviem čo im kúpiť. S mamou som málo, býva na druhom konci vedlajšej republiky ako ja. Otec robí na týždňovky. Rodičov mám rozvedených. A dedkovcom neviem. NAčo budem kupovať mixér, ked babka ich má minimálne 5, ked jej kúpim 6. tak nebude dobrý lebo tie 40 ročné sú parádne a odloží ho do skrine. A tak to je aj s hrncami. NAčo im kúpim další hrniec v poradí ked mi každá už z tých čo majú do zásoby dala ... Hrncov toľko, že možem rpedávať. Hrnčeky sú sprostoť veď aj tých sú doma plné skrine ... A kávu?

tomas97
autor
10. aug 2021

JA totiž by som osobne prijal napríklad ten prací gel ako napríklad obliečky ktoré sa mi nehodia alebo nejaký elektrosptrebič. Takéto veci by si mal kúpiť každý sam. A aj knižku. Načo im kúpim knižku, ked nikto doma knihy nečíta. TO ich poteší fakt kartón octu viac ako knižka.

ejbyk
10. aug 2021

...a presne pre tot si my v rodine nekupujeme ZIADNE darceky na vianoce, mame to zauzivane uz niekolko rokov a ja som teda s tym uplne najviac stotoznena...ja skutocne radsej nic na narodeniny meniny vianoce, nicovite nic radsej ako len jednu somarinu (vyhodené peniaze)! kto čo potrebuje bud dostane bezne, alebo si to kupime sami....
samozrejme nejedná sa táto nasa dohoda detí....(i ked aj tam by som vedela urobit nejake "skrty")
manzelovej rodine na vianoce kupujeme len zreby.....

simca06022011
10. aug 2021

@tomas97 napr. ja kupujem aj sebe nemecku drogeriu, online a ked mame dotrepem nejaky OMO co u nas nekupi a v dobe nekovidovej sa kvoli tomu raz za rok vybrala na velky nakup do AT, tak sa velmi tesi.. k tomu taliansku avivaz a je stastna ako blcha.. alebo si v inej krajine, cize kup nieco, co tam nedostat len tak. Dalsia vec je ale, ze starsi ludia taketo veci malo minaju...

h2
10. aug 2021

@simca06022011 No kuchyňu mám veľkú dosť, našťastie. Aj keď je pravda, že sme pred pár rokmi dokupovali nový príborník, aby to bolo kam dávať. 😂 Ja som nemyslela len hrnce, ale napríklad konkrétne z tých bodkovaných skôr šálky, misky, čajník, džbán... , ale aj kuchynský textil (máme doma tak trochu chalupársky štýl, závesy, obrus, podsedáky a utierky mám červeno-bielo kárované, veľa prírodného masívneho dreva...)
Panvice a hrnce tiež priebežne vyhadzujem, keď už je to staré.

marpel
10. aug 2021

@tomas97 skús zistiť čo by ich z praktických darčekov potešilo… moju svokru napríklad veľmi potešil ryžovar… zbožňuje ryžu ale vždy sa sťažovala, že ju nevie uvariť tak, aby bola spokojná. Tak sme nenapadne zisťovali či by mu dala šancu. Odkedy ho ma, na každej návšteve ho nezabudne pochváliť aký je super. 😅

gleep1
10. aug 2021

Toto čo píšeš poteší iba človeka čo na konci mesiaca prepočítava peniaze. Ak tí, ktorých ideš obdarovať netrpia finančnou núdzou tak by som to v žiadnom prípade nerobila.
Áno, aj ja neznasam keď mi niekto dá hovadinu- sošku na poličku (toto a sviečku považujem osobne za najhorší darček aký existuje) kozmetiku ktorú nepouzivam, oblečenie ktoré je totálne mimo môjho vkusu.
A som veľmi za praktické darčeky, ale nie take ktoré sú základne potreby.
Napríklad pre sestru som deťom keď nastupovali do skolky kupila veci na desiatu- znovupouzitelne kapsicky zebra&me, znovupouzitelne vrecka stasher, bavlnené zajačikove vrecka, včelobaly. Viem že sama by to nikdy nekúpila, balila by deckám desiatu do mikrotenoveho saciku a z darčeka pre deti bola úplne nadšená. Proste dajú sa kúpiť praktické veci čo si človek nekúpi sám lebo ho buď nenapadnu alebo si ich sám nedovolí kúpiť lebo mu to príde drahé ale v skutočnosti by to chcel.
Môj otec ma rad ekológiu ale je zo staršej generácie a nevie aké sú možnosti, vrchol ekologie bol prenho že recykloval. Kupila som mu filtracnu kanvicu na vodu aby prestal piť vodu z plastu, kupila som sieťky do obchodu ma ovocie a zeleninu, kupila som mu prírodnú kefu na riad… take tiež praktické veci o ktorých sám nevedel a ktoré mu rozšírili obzory.
Verim že si rodičov a starých rodičov poznas, vieš čo majú radi čo ich baví a že vieš sám vymyslieť praktický darček ktorý ich poteší a (v dobrom 😀) prekvapí.Ak nie napis súkromnú správu, pokojne ti pomôžem niečo vydumať lebo ja už roky rokuce dávam len praktické darčeky.

scila
10. aug 2021

@tomas97 ja mám taký problém so svokrou, že keď sa jej opýtam čo by chcela/potrebovala, tak vždy povie že nič. Roky sa snažím zistiť, čo sa jej páči, čo má rada, ale bezúspešne. Skúšala som všeličo, uspel len vysávač a šatka. Po rokoch som zistila, že ju potešia ponožky, tak vždy keď natrafím na nejaké zaujímavé, pekné, veselé tak jej kúpim niekoľko párov - k narodeninám, pod stromček 🤷. A osvedčili sa mi darčekové poukážky - do DM, do Tescomy a tak. Kým žila babka kupovali sme jej sušené ďatle, figy a pod. - veci, o ktorých sme vedeli, že ľúbi.
A mňa, napriek tomu, že mám rada praktické darčeky, by darčekový kôš s Jarou a pod. nepotešil. Používam zásadne eko drogériu, prací gél čapovaný... 😁

ckatka
10. aug 2021

@tomas97 je to úplne okej a bežne si dávame od stromček darčekové tašky kde sú aj maškrty oriešky a domáce produkty aj veci bežnej spotreby (kapsule do umývačky, avivaz, vlhčené utierky...)
Záleží od úmyslu od balenia, venovania...môže to vypáliť úplne dobre.

missviolet
10. aug 2021

@tomas97 nemozes im kupit darceky suvisiace s ich konickami? Napriklad ak babka ci dedko maju radi zahradku, kupila by som im predplatne Zahradkara... ak sa spalila babke rukavicapri vareni, tak by som jej kupila krasnu z trhov vianocnych, Vzdy sa oplati mat usi nastrazene, ked si volate atd, clovek pocas roka zvykne spomenut, co mu treba, co sa pokazilo... ak radi cestuju, opat, je jeden velmi pekny, kvalitny cestovatelsky casopis - predplatne... ak maju radi filmy, poukazka do kina. Ak potrebuju relax - masaz, atd atd

scila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
10. aug 2021

@tomas97 mne sa tvoj napad paci. Fakt naco dalsie sprostosti, ak uz maju tyh veci pozehnane. A toto urcite vyuziju, a nebude im to tam len zavadzat. Ja by som sa potesila takemu praktickemu darceku. Nenavidim ked mi niekto da nieco take speci a ja viem ze to nevyuzijem lebo take uz mam, alebo nepouzivam a potom len rozmyslam kde to posunut dalej aby nezavadzalo doma. Za mna ano. Alw nie v tom darcekovom kosi, skor by som to inak zabalila, aj ked neviem ako, mozno nejaka velka nakupna taska ? 🙂

elviku11
10. aug 2021

@tomas97 existujú upratovacie firmy, čo prídu a vyluxuju ti celú domácnosť aj okná umyjú 🙂 mňa by potešilo keby si mi zaplatil také komplexné upratanie domácnosti. Napríklad jarné a jesenné. To by som pod stromčekom skákala od radosti, že mám o kopec roboty menej ;) dá sa to dať ako darčeková poukážka

tomas97
autor
10. aug 2021

@evica17 dajú sa kúpiť kartonové krabice. TO som myslel. A do celofánu. Prečo nie? Veď aj plienkové torty sa tak balia.

tomas97
autor
10. aug 2021

@missviolet čo im kúpim predplatné na telku? Jediný koníček je teplka skylink či čo to. A keď sa im čokoľvek pokazí, utekajú a kúpia nové nikomu nič nehovoria. Len minule strojček dedko chcel lebo sa mu pokazil. Tak som mu ho kúpil v máji k narodeninám a meninám ktoré má v júni. Neviem, nezvykneme nikto s ničim čakať na sviatok a ked niečo treba tak kúpime hneď keď treba. Mne tak kúpili náhodou batoh na narodeniny lebo sa mi zhodou okolnosti pár dni predtým roztrhal a nemal som si v čom notebook ku mne odniesť tak ma zobrala babka do ccc a tam som si batoh vybral. Inak by mi dali peniaze. ALe batoh tento krát potešil viac 😀

pallacinka29
10. aug 2021

ja som asi mimo, ale aby chlap na fore tohto typu pytal radu, ci ma rodicom na Vianoce kupit Jar a hubky…??? Mat toto doma, asi by ma porazilo

tomas97
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi2102
10. aug 2021

@tomas97 babke - 85r robíme bežné také balíčky , bud s jedlom alebo kozmetika,čistiace,prášok aviváž atď atď ale bude to okolo 50eur cca aby to bolo také že waw

tomas97
autor
10. aug 2021

@didi2102 a aká je jej reakcia? Máš pocit, že ju to uráža?

adrianap83
10. aug 2021

@tomas97 ahoj, podľa mňa to bude ok, nakúp veci, ktoré vieš, že používajú , prípadne aj nejaké trochu luxusnejšie verzie. Kľudne pomiešaj rôzne typy. Potraviny, nepotraviny. A popozeraj balenia aj na Pintereste. Možno tam tiež nájdeš niečo originálne, vtipné, nič úplne extra, len proste s nápadom. možno práve to bude pridaná hodnota darčeka 🙂 pri ktorom sa pobavíte a zostanú spomienky a keď babka prací gél otvorí, pousmeje sa, ako ste otvárali darčeky.
A náhodou je to milé, že už o tom teraz uvažuješ.

didi2102
10. aug 2021

@tomas97 aaabsolutne nie už je to dáva celá rodina takto pár rokov, babka je celá natesena,balíčky jej robíme sami,čiže veci vyberáme,jej je jedno aký má sprchový gél,šampón,farbu na vlasy napr viem akupožíva,potom jej tam dávame krem na ruky,telový krém a také neutrálne veci,teraz jej mama na meniny ide robiť balíček v štýle domacnost-ten prášok,aviváž,jar a také čistiace ,babka sa poteší .. alebo má rada sladkosti tak zo sladkosťami balíček ... Čo dáš takému človeku , toto sú najdarceky pre starších,babka má rada darceky,nemala by som srdce jej nedat niečo takto jej za tých cca 50eur vyskladam parádny balík a ona sa tesi

masinka
10. aug 2021

my sme mame raz kupili na meniny kvalitny mop na podlahu, lebo ta haraburda co mala doma sa uz rozpadavala, zabalili sme ho tak, ze vyzeral ako obrovska slnecnica. Ale moja mama mala zmysel pre takuto recesiu, ona by sa zasmiala aj na darcekovom kosi plnom pripravkov na cistenie WC 😀 a tiez s castou rodiny si namiesto klasickych darov davame len nejake srandicky, mame vzdy urcenu temu, napiseme k tomu pribeh, vylosuje sa secret Santa ( zide sa nas u babky okolo 15 ludi, takze kupovat kazdy kazdemu je uz nerealizovatelne).... bezne by som ale rodine taketo dary nedavala. A k tym darcekovym kosom s kavou co tu niektori navrhuju.... v 2001 som babke doniesla z USA luxusnu kavu a caj..... v 2018 to vybrala zo spajze ( este original zabalene) s tym ze ci to nevyuzijem...

tomas97
autor
10. aug 2021

@masinka a tie čajové kazety sú tiež somarina. 3x čaj s hrnčekom z toho 1 alebo 2 čaje nepitelné ... Takéto veci ako káva, čaj to môže dopadnúť presne ako u tvojej babky ....

pallacinka29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pallacinka29
10. aug 2021

@tomas97 o Teba sa musia zeny bit… chudak s velkym Ch… 😂😂😂

annakot
10. aug 2021
Používateľ annakot je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od annakot.

Mne sa osvedčilo sa vopred známych otvorene spýtať, že čo by sa im ako darček páčilo. S tým, že podotknem, že to neznamená že im to kúpim 🙂 Ideálne nech mi povedia aj viac nápadov, aby nevedeli čo z toho vyberiem a či vôbec niečo

klip0
10. aug 2021

Veď im kúp kozmetiku ale osobnú, nie wc čistič, jar, hubky ani prací gél. To len keby sú natom finančne veľmi zle. Alebo teda ak si rozhodnuty čo mi príde že si, lebo ti tu viaceré radia že to nieje najlepši nápad, ale ak podľa teba je, tak kúp ako si ty myslíš, nie čo ti povedia druhí. Je to tvoja rodina ty vieš lepšie, tu môžeš dostať len všeobecné rady

sasha10
10. aug 2021

@tomas97 mna by to potešilo tiež... Už roky ak sa ma opýtaju v rodine čo chceme s mužom na vianoce tak im normálne odpoviem veci čo používame... Muž si objednáva špeciálny šampón ale zase stojí 4€ takže nic horibilne len objednavat stale s poštovným tak som vravela ze nech mu kúpia zásobu na celý rok alebo darčekovu poukážku do tohto eshopu tak krútili hlavou... Ak muž povie ponožky ktoré znosi niekedy aj na 1 použitie keďže ma velke nohy taktiež krutia nosom že to je klasika... Ale ja nepotrebujem haraburdy do domu ktoré nakoniec kúpia a stoja mi celé roky na poličke alebo v skrini a nakoniec ich podarujem alebo vyhodím... Fakt čím viac ľudia chcú dat niečo špeciálne v poslednej dobe tak to stoji za... Vidím v rodine že všetci majú všetko čo chcú, kupuju ci sami na čo len pomyslia... A vidím že darčeky čo dostávajú taktiež stoja na skrini a polici alebo zapatrosene a nikdy to nevyužijú ale nepoucia sa a kupuju hovadinky taktiež (nič v zlom) ale ak sa ma opýtaju co by som chcela tak nech nekrutia hlavou že chcem bežné praktické veci... Ides na to dobre, možno skus viac pridať vecí na ktorých si aj pochutnaju, a potom im aj vysvetli že netreba ničiť túto zem ďalšími volovinami a že z koša všetko spotrebujú 🙂 ty sám ich poznáš a vieš ako to príjmu... Moja mama by to prijala lebo by mala na čas od nákupu pokoj a kúpila by si niečo iné čo mi možno nepovie že chce...

marpel
10. aug 2021

@tomas97 teraz mi napadlo… každoročne pre babky a dedkov v domove dôchodcov vyrábame s dcérou krabičku plnú radosti - krabica od topanok, resp. Pekná darčekova krabička a tu vždy naplníme praktickými vecami, z každého rožku trošku. Je tam aj drogeria (sprcha, šampón, balzam na pery pre ženy, krém na ruky a pod.), niečo na čítanie (krížovky, osemsmerovky, kniha), teple ponožky alebo rukavice, káva, čaj, niečo sladké, niečo slané a potom ešte nejakú peknú voňavú sviečku.
Myslím, že taký balíček by určite ocenili. 🙂