Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

radka.m.
24. júl 2009

jejda-špatně jsem to přečetla,povinné očkování na chřipku,ne na prasečí,u nás se na chřipku očkují rizikové skupiny a není to povinné.titkovamiriam-mně přijde,že u nás se vždycky všechno nafukuje více,než kdy jindy,kolikrát se divím,co lidi u nás nevymyslí,podle některých bychom museli být všichni zavřený doma a chránit se rouškami i před rodinou,takové opatření nemají ani děti po transplataci ☹

dididi30
24. júl 2009

jarka no prave kvoli tej chripke, vraj....
a v anglicku je nepovinne ockovanie?? no neviem, teda my sme to mali podane tak,ze ockovanie mojho syna je povinne 😕 nemyslim na proti chripke.....

dididi30
24. júl 2009

peppa, skore uzdravenie......

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

radka-mluvilo se tady, ze by lidi, kteri to maji-by meli(!)zustat doma v izolaci, a nechodit mezi zdrave lidi...ti co jsou zdravi, samozrejme ven muzou 😀

jde o to, ze jsou mezi nami lide, kteri jsou nemocni, stari-male deti(teda ohrozena skupina-ne jen na chytnuti praseci chripky, ale bohuzel na mozne komplikace a smrt)..a protoze se vir siri opravdu rychle, neni to jako "obycejna chripka" jak to tady nekdo z vas psal....

na druhou stranu je pravda, ze je to vse o penezich(Baxter-psano vyse)...takze ockovanim jim jenom prispejete do kapes(potazmo stat-my za ne zaplatime z dani)ale furt je treba brat v potaz to, ze se to siri rychle, a je to nemoc neprijemna(a pozor mutuje!)

pepp, ja se citite?

petot
25. júl 2009

Prave preto, ze mutuje, je vakcina proti chripke este vacsim nezmyslom nez ine vakciny. Kym vyrobia vakcinu na urcity kmen chripky, rozsiri sa iny.

dididi30
25. júl 2009

hm, takze ziadna vyhra 😒

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

na neotestovane vakcinace zemre vice lidi, nez na samotnou chripajznu.... 😖

radka.m.
25. júl 2009

janus-asi jsi to špatně pochopila,já vím,že nemocní by měli zůstávat doma,jen jsem chtěla napsat,že někteří vyvolávají paniku naprosto nesmyslně,že prostě slyší někde o prasečí chřipce a už by svoje děti nejraději zavírali doma a já nevím co ještě,v televizi se ukáže reklama na pneumokoka a hned jsou u nás narvané lékárny,pak zase někde hlásí,že přijde velká vlna obyčejné chřipky a v lékárnách je okamžitě vakcína vyprodaná,ale jinak o ní celý rok nikdo ani nezakopne,prostě někteří když něco zaslechnou v médiích,tak okamžitě vyvolávají paniku a šílí,tím nechci říct,že podcenuji riziko nemocí ale některé příspěvky co tady čtu,tak by maminy měli opravdu takové věci brát trochu s nadhledem

lendy1
25. júl 2009

radka.m-zajímalo by mě, kolikrát jsi byla za posledních pár dnů mimo ČR, protože tady se pořád jede styl: zbytečné šíření paniky, lidi nad tím mávají rukou, ale stačí nastoupit do letadla a vystoupit v jiné zemi a změny přístupu by jsi viděla hned: na letištích personál s rouškama, lidi snímají termokamerou (a to i při dovolené v Řecku) a věř, že jinde ve světě prasečí chřipku nepovažují za zbytečnou paniku. Manžel byl za posledních pár měsíců v několika zemích Jižní Ameriky a tam rozhodně nad tím nemávají rukou.
Doufám, že tvoje teorie nesmyslně vyvolávající paniky bude správná a že za pár týdnů bude po všem, ale já takový optimista nejsem.
Nesedíme doma zavřený, nehltám pesimistické prognozy, žiju normálně, lítáme po světě, nijak se neomezuji, jen prostě mám obavy. Ani ne tak o sebe jako o své dítě.

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

lendy 😉

Znovu napisu, ja myslela, ze to pominulo, ale jen ceska media se o tom prestala zminovat...coz myslim, neni v poradku...znam spoustu lidi, co chteji vyjet (zrovna do U.K.)....a vubec nevedeli, jak to tam s tou chripajznou maj....lidi by meli byt informovani.

caira
25. júl 2009

lendy ja s tebou souhlasim, me prijde, ze v CR se zije ve falesnem pocitu bezpeci a lidi si naivne nalhavaji, ze o nic, nejde, ze se nic nedeje...a treba ted "jeste" o nic nejde, ale pockejte v zime, vsichni odbornici priznavaji, ze sance na zmutovani je vysoka a pak to muze dojit tak daleko jako treba spanelska chripka v roce 1918 ( tim datem si nejsem uplne jista) a ta zkosila cca 40.milionu lidi.... ted zrovna nekde rikali, ze kdyby se nedejboze stalo, ze to zmutuje s ptaci chripkou tak je sance, ze kazdy druhy obcas na to zemre ( ale na druhou stranu ptaci chripka jeste nezmutovala s nicim, tak doufaji, ze proste neni mutijici kmen chripky)

jinak zrovna u nas v radiu dneska hlasili narust potvrzenych za den a to jak nekdo psal, ze v EU bylo za 4 mesice 20.tis pripadu tak to je hovadina, tady jen za den ma zeme potvrzene tisice pripadu 😉 😀

necetla bych bleska nebo zarucny cesky tisk, ale jestli chcete overene zpravy tak koukejte na bbc nebo na cnn 😉

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

ten kdo chce byt informovan o celosvetovem narustu:

http://www.ubalert.com/?gclid=CPDM9-2a55sCFYcs3...

ten, kdo chce zit v poklidu nasi neinformovane cr-nekoukat 😀

natalien
25. júl 2009

Ahojky všem,

tak hlásím výskyt a potvrzení prasečí chřipky v Náchodě 😖

Dovezl si ji 13.letý klučina z Malty

caira
25. júl 2009

janus zlata nevedomost, co???? 😀 😀

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

natalien-diky 😉
Jak se k tomu stavite ?

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

The UK was criticised by the WHO for suggesting it could begin vaccinating high-risk patients before clinical trials were complete.

A o tom mluvim... ☹

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

WHO kritizovalo Anglii, ze chce zacit ockovat rizikovou skupinu lidi pred dokoncenim testovani vakciny....smutne, ze?

caira
25. júl 2009

janus ja malou ockovat asi nenecham, nebo alespon ne dokud nebude prokazano, ze je to naprosto a uplne bezpecne, prave proto, ze si nejsem jista, ze to bude upne safe.., nekde jsem dneska cetla, ze tenkrat naockovali jine pandemii x tisice lidi a kolik jich pak zemrelo jako dusledek te vakciny a dalsi x stovky bylo neurologicky postizeno takze vpodstate prokazali,vakcina byla skodlivejsi nez samotny virus...

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

ted koukam, ze v australii uz zacali vakcinu poprve testovat na 240 dobrovolnicich (zacali ve stredu)

ano caira...to je ono-pamatuji si, ze se tatka kdysi nechal ockovat proti"obyc" chripce a jak to s nim zamavalo....3mesice se nemohl pohnout z luzka....upozornuji, nejenom otec, ale vsichni kdo se v te dobe nechal ockovat-zaboha si nevzpomenu rok, ale bylo to i v TV...

caira
25. júl 2009

jinak ja si myslim, ze ta vakcina stejne nebude k dispozici dalsich par mesicu, ani nevim kdyz vlastne predpokladaji, ze by mela byt k dostani?

JInak manza nas ted pozoruje jako ostriz, ja se dneska rano vzbudila a nejak me skrabalo v krku ale spis si myslim, ze to je tim, jak se clovek probudi a ma sucho v krku a on me hned hnal si zmerit teplotu 🙂 je fakt, ze malou porad kontroluju, dostava vitaminy, ja beru tehu vitaminy, manza nejaky multivitamko a snazime se fakt jist hodne ovoce zeleniny na posileni obranyschopnosti..

caira
25. júl 2009

jo jinak me se stalo, ze kdyz v prvnim tehu jsem sla na kontrolu kvuli tlaku nebo tak a sestra se me pta, jestli jsem naockovana proti chripce tak ji rikam, ze ne a jestli je to vubec safe, kdyz jsem tehotna a ona, ze urcite jo, ze to je ok...tak jsem se ji ptala, jestli se muze jit presvedcit, tak vytahla ten letak od vakciny a cetla a cetla a nakonec tam nasla, ze neockovat v tehotenstvi...krava jedna by me klidne naockovala a buh vi jak by to tenkrat dopadlo 😠

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

caira, nejsi nahodou v U.K. 😀 😀 😀

nhs jsou znami po celem svete timhle 😅

peppapig
25. júl 2009

Caute holky, dneska vas ani nestiham cist.

My uz jsme temer v poradku, bez teplot, M ma jen mirny kasel, unava je spis z toho posedavani doma, je to fakt na palici. Jen rano se M probudila s pupinky na dupce okolo plinky, pres den jsem ji nijak zvlast nesledovala, ale vim, ze ji to nezmizelo a po odpolednim spanku byla osypana uplne cela, pak na vecer se ji to zacalo slivat v cervene svedive horke mapy. Pupinky byly typu popaleni koprivou.

Tak jsem volala NHS direct, pak zase jinam, pak potreti, nakonec nam po hodce zavolala dr. Podle priznaku se jedna o alergickou reakci na tamiflu lek, ikdyz docela pozdni reakci pac lek uz bereme od stredy. Dala jsem ji antihistamin sirup a zatim zadna zmena, pokud nezabere do zitrejsiho dopoledne, musime k dr.

Zitra me propadne tucna letenka do CR. Zivot je pes fnuk fnuk.

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

pepp ☹

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

Nechci byt poslem spatnych zprav, ale v patek na novem zelandu zemrela prvni osoba na praseci chripku, ktera nepatrila mezi rizikovou skupinu....27let, nechytil ani chripku v zimnim obdobi... neco se zacina menit.
http://www.ubalert.com/a/7826

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

pozn...ten muz mel 27roku, ne ze nechytil chripku 27let...jsem to blbe napsala...

dididi30
26. júl 2009

baby, pri tej chripke musi byt vyslovene teplota?? alebo staci kasel, ci nadcha?? da sa ta chripka prechodit? teda si nevsimnem ze to mam, lebo si myslim,ze mam len sopel....
dik za odpovede 😉

dididi30
26. júl 2009

j.a.r.....sila 😖 , co nas este caka 🤐 nakoniec nas pozabijaju obycajne choroby 😠

dididi30
26. júl 2009

j.a.r......dik za link, no ono treba tam aj tu teplotu, lenze tuna v anglicku uz poumierali ludia, ktori nemali ziadne priznaky 😖 toto je strasne......
tiez ma napadlo, ze ked sa ide lietadlom(onedlho ideme aj my) tak tam kontroluju len tu teplotu? cize, ked niekto teplotu nema, tak moze ist do lietadla, lenze aj ak to nieje istota, lebo je tu inkubacna doba, tiez nemusi mat teplotu a tu chripku moze mat....no to je strasne, aby sme z domu nevychadzali ☹
este napr ja som astmaticka, momentalne soplim a sadlo mi to na priedusky, kapanek som sa zlakla a ulkudnila,ze teplotu nemam tak je ok.....dcera stale nieco donesie zo skoly, hlavna vec, ze 2 dni pred ukoncenim skolkeho roka, sa tam objavila prasacia chripka 😖 nebola v priamom kontakte s tym dievcatkom, ale... 😔 samo nakazila mna a aj maleho(ona je uz davno fit a s nami sa to taha, ja to mam odjakziva, ked prechladnem liecim sa aj mesiac 🙄 a maly to ma po mne 🙄 ) malatni niesme, pohoda.....neprivolavam, len sa utesujem 🙂 😉