Dávate sa očkovat proti prasacej chrípke?

dianka3
22. feb 2013

Ahojte tehulky chcem sa opytat ci sa davate ockovat pred tou prasacou chrípkou? Strasne sa o tom hovori a najrizikovejsie su tehotne zeny. Ja by som sa aj dala ale bojim sa tej samotnej ockovacej latky ,lebo predsa ani proti obycajnej chripke to neni na 100% , ja sa strasne bojim aby mi nahodou ta ockovacia latka nesposobila nieco dietatku alebo mne, co vy nato? Dáte sa očkovat ci nie? 😒

tatranocka
22. feb 2013

...určite nie,virus prasacej chripky sa stale mutuje a meni,a v očkovacej vakcine nemas obsiahnute všetky možne kombinacie ktore možu vzniknut,organizmus musi sam zabojovat je tak stavaný..

stanislavao
22. feb 2013

urcite nie. radsej sa vyhybajte hromadnym akciam, nechodte shoppingovat, budte len doma, alebo vonku, strante sa proste velkym davom ludi a neochoriete. jedzte vitaminy. ockovat sa proti chripke podla mna vobec nieje spravne. lebo virus zmutuje a proti tomu uz zaockovana nebudete a aj tak chripku dostanete. alebo ju dostanete prave preto, ze sa date zaockovat, co sa uz nieraz stalo, ze zaockovali sa a vtom dostali chripku. cize urcite nie. ja som zastanca ockovania deti, ale proti chripke ockovanie - som proti.

vefi89
22. feb 2013

ja reku je to len vtip, ale si registrovaná dllllllho 😨
v prvom rade never médiám, zomiera sa aj na rakovinu, tuberu, angínu a zápal pľúc, s tou chrípkou to preháňajú presne pre to, že im niekto za to sype. nehovorím že je to lážo plážo, ale proti všetkému sa dá brániť. a väčšinou na to "pochádzajú" tí slabší- s chorím srdiečkom, starší ľudia atď.
ale ak by si chcela žiť s pocitom, že si si zničila dieťa, lebo si sa bála a dala sa nahovoriť na bludy, tak ti v tom nik brániť nemôže 🙄

zuzana17
22. feb 2013

určite nie a hlavne nie tehotná!!!

yanni
22. feb 2013

Jednoznacne NIE. Zbytocne zatazovanie organizmu. Ked mas ochoriet, ochories aj zaockovana.

zuzkalujza
22. feb 2013

Ahoj, neboj ak budeš veľa na čerstvom vzduchu a nebudeš chodiť medzi ľudí, tak ako píšu baby hore bude všetko ok. Ja som bola tehotná pred 3 rokmi, vtedy vypukla 1 krát prasacia chrípka tak vo veľkom. A v pohode ma to obišlo. Ale tiež som mala vtedy obavu. Moju staršiu dcéru som dala raz zaočkovať proti chrípke a to bola katastrofa. 3 týždne ležala s vysokými teplotami. Doktorka vravela, že to bola reakcia na tú vakcínu. No ďakujem pekne. Možno keby prekonala len obyčajnú chrípku by to bolo určite lepšie. A chorá bola aj tak Lebo tie chrípky stále mutujú.

boga28
22. feb 2013

určite nie. po prvé preto že žiadne očkovanie proti chrípke nie je 100% a po druhé tá chrípka ako kočky píšu mutuje stále takže tá vakcína ťa neochráni. A myslím že dnes hovorili že chrípka je už na ústupe takže držím palčeky aby nás obchádzala tak ako doteraz. 😉

brumka
22. feb 2013

proti ziadnej chripke bysom sa nedala zaockovat, ked si vezmem za cel zivot som chripku mala tak malo, jasom skor na priedusky si obycajne nachladnutie hakliva. ja som za jeddine dobrovolne ockovanie a to je zltacka.

jerryjanka
22. feb 2013

minule tu jedna mamina písala že sa dala zaočkovať a dieťatko potratila v treťom trimestri jej zomrelo po očkovaní takže nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee - žiadne očkovanie v tehotenstve - nikdy

zuzkat1
22. feb 2013

Ani omylom.nie som samovrah.

danjelca
22. feb 2013

NIE!!!

elzu
22. feb 2013

Ne. Je to zbytečné. Očkovat se vyplatí jen vážně nemocné lidi např.se srdečními vadami, těžkou cukrovkou, s imundeficitem, polymorbidní seniory.
Běžný dospělý člověk i zdravé dítě se s chřipkou popere. Očkovací látka nepkryje všechny typy mutací chřipky, navíc se chřipka obratem přizpůsobí situaci a mutuje do takové formy, na kterou očkování nepomůže.
Prasečí, ptačí...to jsou jen názvy typických nových mutací, ale je to pořád stejná chřipka, a každá chřipka má buď lehký nebo těžký průběh. Při těžkém průběhu bývá komplikovaná nejčastěji zápalem plic a ten je opět buď těžký nebo lehký a léčí se podle toho. a pacienti, co tzv.uírají na chřipku ve skutečnosti většinou umírají na těžký zápal plic, sepsi a jsou to vážně nemocní pacienti s jinými diagnozami. Vyjímečně se stane, že umře mladý zdravý člověk- u něj se pak zpětně zjisti, že trpěl nějakou skrytou chorobou, díky které se stal zranitelnějším.
Nechápu, že media šíří takovou paniku. Je to pro ně senzace.

prevenar
22. feb 2013

ahoj. mas obrovsku , rozumej obrovsku sancu, ze si poskodis dietatko !

je to absolutne nezmyselna vakcina , totalny podvod a velmi nebezpecny podvod , ako pre teba tak pre dietatko.

za mna ti mozem odporucit jedine vstupit do verejnej skupiny a sukromnej temy o rizikach ockovania , pred tym nez spravis nejaku neuvazenu vec ,kt. sa uz nebude dat napravit. porad sa so stovkami mamiciek, ktore neockuju svoje deti ani seba ..a dobre vedia ,ze preco. info o oboch temach najdes v mojom fotoblogu.

drzim palce.

ervenka
22. feb 2013

Preboha NIEEEEEEEEEE!!! Ziadne ockovanie pocas TEHU!!!!! Pocas tehu nemozes ani kvapky do nosa, dr musi specialne predpisat, takisto ani hocijake tabletky proti bolesti nemozes. Ale ockovanie ano? NEver mediam- velmi by ma zaujimalo kolko novinarov je zaockovanych 😠 ked to tak odporucaju.
vakciny obsahuju o.i. ortud, kuracie zarodky. Samotny virus rychlo mutuje. A navyse velmi casto su reakcie na tieto vakciny- ludia ochoreju a priebeh je casto horsi ako chripka, ktoru mali dovtedy.
Inak, tu v NL to bol hit v 2010,2011- ked som bola ja tehu, tiez mi to odporucali, lebo som navyse dochadzali 3x/tyzden do prace. Povedala som nie, dr. odpovedala- Vy ste matka, sama zodpovedate... Takze zodpovedne NIE. 😉

carmella
22. feb 2013

nie

ira111
22. feb 2013

urcite nie v tehotenstve na nic vacsie riziko ze sa nieco stane po vakcine ako ze dostanes chripku. uzivaj si krasne obdobie tehu papaj vela ovocia zeleniny a na chorobu ani nemysli 😉

katulka1141
22. feb 2013

ja som odmietla ockovanie proti normalnej chrpike aj tej prasacej a aj proti ciernemu kaslu.nebudem riskovat svoje a zdravie malickej,aby som niekomu robila statistiku.precitaj si pribalovy letak ci sa ta vakcina testovala na tehotnych zenach.odpoved je nie.

sampo
22. feb 2013

pravdupovediac..to by mi nikdy nenapadlo 😅 a tehotna uz vobec 🤐

evickapooh
22. feb 2013

nad tym ani nerozmyslaj kym si tehotna..... ziadna vakcina sa neodporuca pocas tehotenstva ani autovakcina...

mimikas
22. feb 2013

takze si tehotna tak ockovana byt nemozes v ziadnom pripade, ved je to riziko pre babatko v brusku a osobne si myslim ze cela prasacia chripka je podfuk a ide len o marketing. Prasacia chripka sa nelisi nicim od tej normalnej, ked mas chripku, treba byt doma, liecit sa

rora
22. feb 2013

nie,budte na cerstvom vzduchu kde je menej ludi (park...),treba sa vyhybat davom ludi (hypermarkety a obchodne domy) je to momentalne hroza kazdy druhy kasle naokolo! a ak potrebujete ist obcas na nakup tak chodte vecer, kedy uz neni natresk.

loxa
22. feb 2013

Určite sa stačí vyhýbať masovým miestam, poriadne umývať ruky, dezinfikovať klučky..jedna tehotná tomu podľahla ale pozri koľko tehotných je tu bez ujmy🙂

zivika
22. feb 2013

urcite nie! a silno pochybujem, ze by ti to vobec nejaky doktor schvalil, aj keby si chcela, lebo tehotne sa neockuju proti nicom, je to velke riziko...

biancal
22. feb 2013

keby som sa kazdy rok mala napichat vakcinou proti chripke, v 50-tke zo mna bude co? :D mutant? :D kde mas istotu ze ta to ochrani prosim ta? cele je to fraska

achesa
22. feb 2013

Nie, nikdy a už vôbec nie v tehotentve (som v 23tt). Dva deci vody so šťavou z polky citróna denne a si v pohode 😀 😀 😀

http://aktualne.atlas.sk/vakcina-proti-chripke-...

http://www.slobodavockovani.sk/news/sokujuca-st...

nili
22. feb 2013

Nie. Vypuklo to aj v rok 2010, vtedy som bola tehotna. Ja osobne neverim ockovaniam proti chripke. Osobnu skusenost nemam, ale ockovat sa nedam, rovnako svoje dieta. Dostala vsetky povinne plus proti rotavirusom ale nic viac.

simca06022011
22. feb 2013

NIe a na co?

pikha
22. feb 2013

Nie nie nie, v ziadnom pripade! A tehotna uz vobec nie! Samozrejme, ze sa o tom vsade strasne hovori, ked treba vakciny predavat 🙄 Zdrava strava, vitaminy, pohyb na cerstvom vzduchu a hotovo 😉

kubankakubanka
22. feb 2013

proti chrípke očkovať,,určite nie,,,,

xenicka13
22. feb 2013

to je hnusny biznis, ze prasacia chripka 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre