Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

monkula
23. apr 2010

lalus, my tiež nesedíme za PC s červenou fixkou...
Ak proste na nejaký skvost narazím, skopírujem a pridám... ja nemenujem...
Ale napríklad taká dzio, tá sa popri nás tak polepšila... Lebo sa tu stále objavovali jej príspevky, ešte nám chodila ďakovať 😀 😀 😀

susanne21
24. apr 2010

ďakujem krásne za pomoc

berenika39
24. apr 2010

nejvěčší....... 😉

didiana333
25. apr 2010

Jarné kveti dekorácie na okno... 😵

inkinka
29. apr 2010

z ineho blogu - obhajoba blogerky, preco ignoruje gramaticke, stylisticke a ine pisaniu prospesne pravidla:

nastala era PC, skratkov a odkedy zacali prekopavat s.j. odvtedy to nema ani hlavu ani pätu!

skratk 😀

parybka
29. apr 2010

to jsem se pěkně pobavila 😀
lepší než téma vtipy 😅

silvia123
30. apr 2010

Kto nevie pravopis vôbec, nech je dôvod akýkoľvek, tak to sa ihneď prejaví a už sa ho tak ľahko nenaučí, ale občas sa každému stane, že si nie je istý nejakým slovom a vtedy doporučujem si ho vyhľadať tu: http://www.slex.sk/index.asp
Možno to niekomu pomôže 😀

monkula
30. apr 2010

skratkov 😀 😀

traktor
30. apr 2010

ahojte 😉 ...stranku dozadu je moj recept 😀 , ja viem ako sa pise mesko, len neovladam moju novu klavesnicu na PC....a neviem dat nad a bodky 😀 😀 😀 😀 😝 ...ale receptus dobry tak co?...inak...pozrela som si , co pisala tortickova ali, ze niekto jej pise *uzastne*....tak nech sa ta osoba kukne a bude sranda, ze kto to je 😀 😀 😀 ....a ja som rada , ked ma niekto opozorni....to je uz akasi deformacia ci co..., zeby som uz bola dlho doma? 😅 😀 /13ty rok/....tag ahoite djevšata 😀

traktor
30. apr 2010

aj to viem ze upozorni sa pise z U nie z O 😎

latvia
30. apr 2010

traky 😀 😀 😀 S u, S o 😀 😀 😀 😉 🤐 🤐 🤐 cmukaci

traktor
30. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

traktor
30. apr 2010

dam vam hadanku...pisem sa traki ci traky? 😀 😀 😀 😀

latvia
30. apr 2010

yyyyyyyyyyyyyyyy 😎 😉

traktor
30. apr 2010

aj traki...ked je zo mna niekto na mäkko 😀 😎 ....vsimas to krasne ä 😉

latvia
30. apr 2010

😀

monkula
30. apr 2010

traktor, ak myslíš,s tým úžastne na mňa, tak to bolo ironicky.... Alenka iste pochopila, lebo ma už dlho a dobre pozná...

latvia
30. apr 2010

traktor to tiez nemyslela v zlom, na to ju poznam dobre ja 😉

traktor
30. apr 2010

mon......ja som to nepisala v zlom......ak si vsimas srandujem...mna take nieco nemoze rozhadzat...ja sa rada bavim...ak to beries inak...

monkula
30. apr 2010

ja netvrdím, že to myslela v zlom..
len som vysvetlila pre tie, čo nepochopili, aby si nemysleli, že som nejaký "íkváč"

latvia
1. máj 2010

🙂 pochopit sa to dalo 😉

latvia
1. máj 2010

a dufam ze tu ziadna nepise s tym, aby ukazala na druhe ze su "ikvace" 😕 to by bolo smutne 😖

monkula
1. máj 2010

ja sem nepíšem preto, aby som sa vysmiala, že je niekto ikváč....
Nemenujem, veľa krát to nájdem na iných fórach...

latvia
1. máj 2010

veim, len to tak vyznelo

marooshka
1. máj 2010

Včera sme bili na Májce, ještě že nám vidrželo počasí! 😕 😀

monkula
1. máj 2010

kto chce pochopí, kto nie, bude hľadať zádrapku...

parybka
4. máj 2010

už jsem z toho okolí úplně zblbnutá.. říká se my bychom , že jo? žádné my by jsme nebo my bysme (to vypadá 😀)
Poslední dobou, co to vnímám, tak nikdo ale fakt NIKDO neříká bychom, všude je (i v seriálech v TV) blbě
(a ted doufám, že to nemám popletené já 😅)

marooshka
5. máj 2010

parybka: říká se my bychom 🙂 i když v běžný mluvě spíš my bysme. A my bysme je správně. My by jsme je špatně. 😉

warholette
6. máj 2010

prave som nasla fotku, kde mamicka tehulka je tehotna uz "5 tizdnou" 🙂

nadhera
6. máj 2010

Ahojte, chcem sa spítať či neviete o sutaži ktorá bola na stranke jazykovevzdelavanie.sk, 😠 😠 😠 😠 😠 😠 brrrrr,tak to chce naozaj jazykovevzdelavanie.