Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

eaka
26. jan 2012

mám aj alergonogyčku...

berenika39
26. jan 2012

@eaka mě napadly jen samé neslušné komentáře, tak se zdržuji🙂

Ted v názvu tématu:
Oresi nebo ikea kuchyňe

eaka
26. jan 2012

@berenika39 Píš ako počuješ... 😉

bodka70
26. jan 2012

@eaka , to bude nejaká zriedkavá choroba : alergia na gynekologičku 😎 😀 😀 😀 😀

bodka13
26. jan 2012

dnes som zablúdila na "bazoš" a zaujal ma názov inzerátu : ROBENIE AFROUCESOU no tak som čítala ďalej VITVARAM SETKY AFROUCESI ATD... 😲 😲

berenika39
26. jan 2012

@bodka13 vůbec jsem nepochopila, o co jde. nakonec tedy ano, ale jen díky tomu, že jsem hledala, kde je chyba 😀

eaka
26. jan 2012

@bodka70 Alebo patrí do kurína... (túto časť debaty som objavila až teraz, preto tá neskorá reakcia.. 😉 )

eaka
26. jan 2012

@bodka13 Tak pri inzeráte tohto typu sa dá predpokladať, že je to afričanka... a tiež to, že to keď to bude nejaká ďalšia afričanka čítať, tak to hneď pochopí...nás sa to netýka, tak tomu nemusíme ani rozumieť... no zase ma napadá, že to si to mohli rovno napísať po "africky"... 😉

bodka13
26. jan 2012

@eaka to ma nenapadlo 😉

ikke
26. jan 2012

tiez si myslim (alebo dufam), ze to pisala nejaka africanka, ale urcene je to nielen africankam 😉
tu u nas tak nejako podobne pisu tunajsi Turci, Marocania a podobni, by ste napriklad neverili, ako dlho dokaze Indonezanka rozpravat bez pouzitia jedineho slovesa 😀

eaka
26. jan 2012

@ikke Nemyslím, že by to autorka určovala len pre Afričanky...ale bude to zaiste jej hlavná cieľová skupina, hlavne z titulu služby, ktorú ponúka... 😉

eaka
26. jan 2012

to bude asi ďalšia cudzokrajníčka 😉 :
"awojte ja som ja chcela len spitat co to moze bit somnov ket ma boli brucho a picha ma brucho a pod bruchom ale menstruaciju mam stale pravidelne dakujem "

bodka13
26. jan 2012

@eaka 😲 😲 😲 ...ale celkom rozumjem jej reči 😀 😀 😀

eaka
26. jan 2012

@bodka13 Na obyvateľku Luníka mi to príde ešte dosť dobre napísané... neviem, kam to zaradiť... 😉

berenika39
26. jan 2012

@eaka co je Luník??? 😨 Nějaká planeta? Nějak hrajete se slovenštinou přesilovku 😝

eaka
26. jan 2012

@berenika39 Júúúj, chcela by som žiť vo svete, kde nepoznajú Luník IX ... 😀 😀 😀 Že planéta! To si dobre vystihla!! Vy máte tiež také miesta, ale teraz si nespomeniem a na nete sa mi hľadať nechce... Sídlisko v Košiciach plné tzv. neprispôsobivého obyvateľstva... a nimi vyprodukovaného odpadu...

berenika39
26. jan 2012

@eaka já vím, mě to napadlo. U nás Chánov. 😉

eaka
27. jan 2012

"jej rastu stolcky, tie 6stky"

bodka70
27. jan 2012

"pitam sa preto lebo neviem preco mam tie bolesti ked visletky mam dobre ,,,,a s luptakom niesom spokojna preto ze len tie ultra zvuky roby a nic ine a kazdemu kto tam chodi len magne b6 predpisuje uz lekarnicka hohorila jedna v meste ze kazdy tizden musi objednavat magneb6 lebo on sa asi zblaznil stim mangne hehehee"

krásny príspevok, tie "visletky" a "ultra zvuky" ma dostali do kolien
😨 😀 😀 😀

lenka3007
27. jan 2012

@bodka70 smejeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ultra zvuky 😀 😀 😀 😀 hohorila 😀 😀 😀 A prečo by sme oddeľovali vety? Ale je to sranda, ked sa nadychnem a snazim sa to prečitať bez ciarky a bodky. 😀 😀 😀

adal
27. jan 2012

a mňa rozosmialo toto : Predam dedcke vajicko malo pouzivane poslem aj poštou ale len vážni záujem. 😒

berenika39
27. jan 2012

@adal tam je opravdu hodně nesmyslů (dvojsmyslů, trojsmyslů 😀 😀 )....

piacere
27. jan 2012

@bodka70 odpadla som 😀 😀 😀

piacere
27. jan 2012

@berenika39 áno, Luník je planéta.... opíc 😅

piacere
27. jan 2012

"rozhodnutie sa laksie zdiela" 😲 😲 😲 😀

berenika39
27. jan 2012

já nevím, jestli se to může, dát celý link, ale max. mě zastřelí 😝 . tohle totiž nešlo ani opsat, ani kopírovat, zasekávaly se mi klávesy.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tema-dis...

alamo
27. jan 2012

@berenika39 Ulet na entou 🙂

berenika39
27. jan 2012

@alamo ono to asi nebude vážně, ale když je někdo schopný na netu najít web, zaregistrovat se, založit diskusi...tak to zase nemůže být úplně mimoň...

inkinka
27. jan 2012

@berenika39 no ano, original vyvola silnejsi dojem ako kopia 😉

jijitka
27. jan 2012

@berenika39 tak nevím jestli mě víc odrovnal název diskuze "ajak, atak" 😀 😀 nebo dotaz. Jinak další Luník 😅